Aktuální zprávy

Bláznivou hudební komedii SOPRANISTKY uvede Hudební divadlo Karlín


Hudební divadlo Karlín v únoru 2024 uvede na Malé scéně crazy hudební komedii SOPRANISTKY.

Sopranistky napsal současný britský dramatik Lee Hall podle skotského románu Alana Warnera The Sopranos z roku 1998. Inscenace získala v roce 2017 Cenu Laurence Oliviera za nejlepší britskou komedii. Šest hereček a živá kapela valí příběh nezastavitelně dopředu, stejně jako písně Electric Light Orchestra, kterými je proložen.

Parta holek z dívčí školy se chystá vystoupit na sborové pěvecké soutěži, všechno se ale tak nějak začne vymykat. Věci se tam mění každým okamžikem, nic není jak se zdálo před chvílí, má to spád událostí, které nejdou zastavit – mejdan, večírek, bláznivý karneval. Když tenhle večírek skončí, musí se s jeho následky poprat každý sám…

Českému publiku nejsou Sopranistky neznámé. Premiérově se představily 15. února 2019 v pražském Činoherním klubu, kde setrvaly až do své derniéry 25. února 2020.

SOPRANISTKY – Činoherní klub

„Život je plnej možností. A většinu z těch možností prostě prošvihneš. Dokážeme být jen malinký procento toho, čím bysme mohli být.“ (Sopranistky)
Nedostatek úcty, neukojitelné choutky a absolutní vychutnávání si vzájemné soudržnosti je v duchu středověké tradice. Bohémství všech děvčat a jejich požívání alkoholu má něco z Rabelaise, jejich vitalita a energie má něco z Chaucera, a přitom jsou to absolutně moderní a současné charaktery.“ (Lee Hall)

„Hraji Fionnulu, kápo party, která má problém s jednou spolužačkou, typickou šprtkou. Trochu se vzájemně šikanují, ale jinak jsou všechna děvčata na stejné úrovni, chtějí si vychutnat život i zájezd. V katolické škole to z nich nemůže ven, ale jakmile dostanou volno, jdou naplno do všeho. Víc, než by člověk od takových školaček čekal,“ naznačuje Anna Fialová, která se o jednu z hlavních rolí dělí s Berenikou Suchánkovou. „Prostě hovadská jízda rozjetech holek, která vás rozpaří na celej večer! Jedno z mých nejoblíbenějších představení k hraní“ dodává Fialová.

SOPRANISTKY (vizuál) – Hudební divadlo Karlín

OBSAZENÍ
SOPRANISTKY

Fionulla – Anna Fialová / Berenika Suchánková
Kylah – Eva Burešová / Kristýna Daňhelová
Manda – Marta Dancingerová
Orla – Petra Kosková
Chell- Alena Hladká
Kay – Anna Kotlíková

REALIZAČNÍ TÝM

Literární dílo: Alan Warner
Divadelní adaptace: Lee Hall
Překlad: Pavel Dominik
Režie: Ondřej Sokol
Scénografie: Adam Pitra
Kostýmní výtvarnice: Ladislava Koukalová
Hudební aranže: Martin Lowe
Hudební nastudování: Sára Bukovská
Light design: Pavel Dautovský
Sound design: Lumír Havlas

Premiéra se uskuteční 13. února 2024 v 19:30 hod. na Malé scéně Hudebního divadla Karlín.

Vstupenky jsou již v prodeji.


Praha
Herci muzikálu RENT vyšli do pražských ulic (+ soutěž o vstupenky)
Aktuální zprávy
Carmen se rozloučila s Hudebním divadlem Karlín
Aktuální zprávy
Muzikál REBELOVÉ předvedl první ukázky (+ videa)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!