Videoreportáže a záznamy

Video sestřih z legendárního “Ježíše” ze Spirály se Střihavkou, Bártou a Basikovou!


Musical.cz zapátral ve svých archivech a přináší vám zcela exkluzivní pětiminutový video sestřih z legendárního nastudování muzikálu “Jesus Christ Superstar” v Divadle Spirála. Můžete v něm vidět jeho hvězdy – Kamila Střihavku, Dana Bártu a Báru Basikovou. Dále například Zbyňka Frice nebo Bohouše Josefa. Zavzpomínejte si na jednu ze zlomových inscenací pražské muzikálové scény!

Z archivních materiálů sestříhal a upravil Radek Janda.

V sestřihu naleznete podle platného zákona pouze třicetisekundové ukázky z každé písně.

Jak se vám starý “Jesus” líbí? Doufáme, že jsme vám sestřihem udělali radost a “pamětníkům” připomněli opravdu zlomový titul, který v době muzikálového boomu určoval směr hudebního divadla v České republice. Zůstaňte s námi “naladěni”, připravujeme pro vás další příjemná překvapení…!

Kamil Střihavka a Bára Basiková

Kamil Střihavka

Bára Basiková

Zbyněk Fric

Bohouš Josef

Autorem fotografií je Antonín Malý.


Praha
Rebelové a Muzikálové léto Hudebního divadla Karlín. Vyhrajte vstupenky
Praha
Diváci aplaudovali předpremiérám muzikálu VLASY v Divadle Kalich (+video)
Aktuální zprávy
Muzikál TARZAN se představil s kompletními kostýmy a dekoracemi (+ video ukázky)
 • Katka

  Přidávám se k předchozímu dotazu,také by mě to zajímalo.


 • Pavel Košatka

  Nemáme, nemáme… Takových záznamů bohužel moc neexistuje, teď se na internetu (nelegálně) objevil jenom jeden archivní záznam z KCP s I. Bartošovou jako Adrianou/Sandrou a M. Absolonovou jako Lorraine, jinak bohužel. Ještě se mysticky hovoří o VHS kazetě se záznamem Draculy v hlavní roli s D. Landou, ale jestli skutečně jěeště nkde existuje… ;)


 • fiona1310

  VHS kazetu s Landou v roli Draculy jsem samozřejmě vlastnila a možná to ještě někde doma mám, zrovna nedávno jsem narazila na hromádku videokazet souvisejících s Draculou a mám jich dost, něco i v angličtině s Andrejem Besčastnym, něco s Petrem Dopitou, takže ten Landa tam také bude, ovšem podívat se nemohu, video už nemám:(:(:(, tak pokud by měl Ondra nebo Pavel zájem, tyto videokazety jim ráda věnuji. Jsou tam i záznamy ze srazů Fan Clubu Dracula, čili archivní kousky pro pamětníky:):):).Tak pánové, máte-li zájem, můžete se mi ozvat.


 • Radek Janda

  fiona1310: napiš mě prosím na janda@musical.cz a domluvíme to, díky :-)


 • Veronika Hanzlíková

  Tak tohle představení jsem viděla 148x a dneska, kdyz jsem zblejskla ukázky na youtube, tak jsem bulila, jak želva – ty vzpomínky na atmosféru ve Spirále jsou strašně silné.


 • janule

  Díky moc!!
  JCHS jsem viděla ve Spirále mockrát, dokonce jsem byla stříbrnou členkou klubu… Bylo to úžasné představení – i díky tomu, že to bylo jedno z prvních… Tomáš Trapl jako Jidáš byl dokonalý!!! Tam jsem ho vlastně viděla poprvé a tam si ho hodně hodně oblíbila… Stejně tak se mi moc líbila i Athina Langoská jako Máří a v company Pavla Kapitánová (té je obrovská škoda :-(( )
  Ještě bych někde doma našla skleničku s pískem z jeviště, kterou dostali návštěvníci jubilejního představení…
  o záznam z Evity bych měla taky velký zájem…


 • janule

  a když už jsem u těch, kdo už tu bohužel nejsou, tak jsem v JCHS objevila i Dana Vašuta :-(((


 • Hanka

  mít rád bližního svého už zazpívala na youtube lépe i 12-ti letá Nývltová…


 • Dominika

  Spirála, muzikál Jesus Christ Superstar…Bylo mi 6 let, můj první muzikál. Nezapomenutelný zážitek! S rodiči jsem byla na tomto muzikálu 2x a loni jsem měla možnost ho opět shlédnout v hudebním divadle Karlín. Kamil Střihavka je neobyčejně nadaný a talentovaný člověk! Když zpívá, já mám zavřené oči a vychutnávám si ty libé tóny, které mu jdou z úst. Neuvěřitelně čistý hlas a také veliký rozsah. Bezpochyby je Jesus Christ Superstar mým nejoblíbenějším muzikálem, ačkoli jsem viděla mnoho dalších, tento je bezkonkurenční! Poslouchám ho stále dokola na CD již asi tak 10 let a myslím, že se mi nikdy neohraje..Díky vám za pěknou videonahrávku! Dominika :-)


 • krasha

  Byla jsem ve Spirále tenkrát na JSCH i na Evitě, v obojím jsem, tuším, zastihla Tomáše Trapla, byl neskutečný. Na JSCH měl větší potlesk jako než Kristus. Strašně mě mrzí, že s ním nikde nemůžu najít jediný záznam, dokonce ani na koupeném CD nebyla varianta s ním, přitom se nám moc líbil. Neskutečný zážitek, pamatuju si to dodnes a to jsem byla fakt malá. Kdyby byl někde k mání nějaký záznam s Traplem, sem s ním ;)


 • fanynka

  Tak si říkám, kde ty časy Jesuse ze Spirály jsou – ach to byla nádhera! Není někde video záznam z toho legendárního představení? Protože na čt24 byl rozhovor s K. Střihavkou a M.Prostějovským a za nimi na pozadí šel záznam ze Spirály v docela pěkné kvalitě. Nevíte kde by se dal sehnat?
  Jinak jsme vytvořili vzpomínkové stránky pro fanoušky, budeme rádi když se přidáte a zavzpomínáte s náma :-)
  https://www.facebook.com/pages/Jesus-Christ-Superstar-Spirala/1556449671288999


« Starší komentáře