Rozhovory

Rozhovor s Mirjam Landa a soutěž o vstupenky na muzikál TOUHA


Obnovená premiéra oblíbeného muzikálu “TOUHA” proběhne již ve čtvrtek 6. února 2014. Pro zkrácení čekání přinášíme rozhovor s režisérkou a autorkou scénáře Mirjam Landa a při té přiležitosti také soutěž o 3×2 vstupenky na libovolný termín muzikálu!

.

Rozhovor s Mirjam Landa k obnovené premiéře Touhy

Mirjam Landa & Dan Landa - autoři muzikálu Touha

Mirjam Landa & Dan Landa – autoři muzikálu Touha

Během pěti let, které uběhly od premiéry muzikálu Touha, jste pracovala na řadě projektů. V čem je pro vás právě Touha natolik výjimečná, že máte chuť se k ní vracet?

Je zvláštní už tím, že jsem ji psala na základě svého filmového scénáře, což pro mě byla zajímavá výzva. Navíc ji považuju za jedno z nejlepších děl, které jsme s Danem napsali. A hlavně za nejveselejší. Toto představení mám opravdu hodně ráda, což je taky důvod, proč se nyní vrací zpátky na repertoár Divadla Kalich.

Jak ve filmu Kvaska, tak v divadelním muzikálu Touha bez příkras poodhalujete svoje zkušenosti se zákulisím muzikálové branže. Byla byste dneska v jejich pojmenování tvrdší?

Za těch pět let jsem jistě nasbírala zážitky na druhý díl, to je pravda. Ale jestli bych v něm byla tvrdší, netuším. I když se mě už léta drží image, jak jsem hrozně drsná, já si o sobě myslím, že jsem pořád dost měkká. Teď si nedělám legraci. Naučila jsem se držet si spolupracovníky spíš od těla, moc nenavazovat osobní vztahy, abych mohla být v komunikaci s nimi přímější, tvrdší. I to je moje zkušenost za poslední léta.

Touha se nevrací jen mírně oprášená, zásadně jste totiž obměnila herecké obsazení. Proč?

Za dobu od premiéry původní Touhy jsem poznala řadu zajímavých herců. A pokud to jenom trochu jde, chci pracovat s lidmi, kteří mě baví. Už kdysi jsme v Touze dali velký prostor novým talentům, v tom byl ten muzikál výjimečný a já ráda dám prostor novým tvářím v Touze i tentokrát. Ty navíc představení příjemně oživí. Bude to pořád naše Touha, ale posunutá zase trošku jinam.

I vy jako režisérka se posunete?

Kdo zná moji práci, ten ví, že se z velké části inspiruji přímo na place během zkoušek. Pokud někdo z herců přijde s dobrým nápadem, nemám problém ho přijmout. Takže nová Touha bude inspirovaná novými dušemi.

Máte ráda profesní návraty?

Ani ne, třeba remake filmu bych netočila, ale u divadla to vnímám jinak. Divadlo je přece stále živý organismus, současnou Touhu tedy neberu ani tak jako návrat, spíš jako další kilometry ujité na cestě vpřed. A nebude nic divného, když na této cestě třeba budeme za pár let zase pokračovat dál.

.

Soutěž o 3×2 vstupenky na muzikál Touha

Kdo nově ztvární hlavní roli Karin v muzikálu Touha?

A/ Michaela Doubravová
B/ Lucie Vondráčková
C/ Markéta Procházková

SOUTĚŽ BYLA UZAVŘENA, DĚKUJEME ZA ÚČAST!


Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž z konkurzu do nového muzikálu Divadla Kalich “Mauglí”
Rozhovory
Jan Tenkrát: “Můj sen je krásnou realitou…”
Soutěže
Vyhrajte vstupenky na premiéru TODAY ON BROADWAY v Divadle na Vinohradech
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!