Videoreportáže a záznamy

Video: 10 otázek pro Jana Kříže (moderuje Míša Doubravová)


Tentokrát jsme do našeho pořadu “10 otázek pro…” pozvali známého muzikálového zpěváka Jana Kříže, jehož nejznámější rolí je Robin Hood ve stejnojmenném muzikálu divadla Kalich. S kolegyní Michaelou Doubravovou si povídali právě o Robinovi, ale i Honzově nejnovější roli Erika v “Osmém světadílu”. Jaký má Honza vztah k písním Elánů, má čas na sport nebo do které muzikálové zpěvačky se v mládí zamiloval, to vše jsme se dozvěděli prostřednictvím Vašich, čtenářských otázek.

Jan Kříž je český muzikálový zpěvák a scénograf. Jeho domácí scénou je pražské divadlo Kalich, kde ztvárnil role Bena (“Touha“), La Hira a Raimonda (“Johanka z Arku“), Robina (“Robin Hood“) a nejnověji Erika (“Osmý světadíl“). S angažmá Robina Hooda souvisí také jeho účinkování v castingové show “Cesta ke slávě“, kterou vysílala TV Prima. Společně s Martinou Bártovou se umístili na první místě a byli obsazení právě do hlavních rolí tohoto úspěšného muzikálu.

Dále ho pražští diváci mohli vidět v muzikálu “Kladivo na čarodějnice” jako faráře Schmidta a nějakou dobu také v populárním hit muzikálu “Děti ráje” jako dospělého Michala. Znát ho z jeviště mohou také plzeňští diváci, v divadle Josefa Kajetána Tyla účinkuje v muzikálu “Spamalot” a účinkoval v “Koločavě“.

Aktivně působí také jako scénograf, spolupracuje se scénami jako Městské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň, Divadlo Františka Xavera Šaldy Liberec, Divadlo opery a baletu Ústí nad Labem, vytvořil scénu i pro kontroverzní titul “Je třeba zabít Davida” v divadle Broadway. Kompletní výpis scénografií můžete nalézt na oficiálním webu Jana Kříže.Teď si však vychutnejte náš pořad, ve kterém se Honzy ptala na čtenářské otázky jeho kolegyně Michaela Doubravová. Natáčeli jsme stylově v hledišti divadla Kalich. Řeč byla o především jeho nejnovější roli v “Osmém světadílu” a o Robinu Hoodovi. Oba muzikály si také připomeneme v krátkých video ukázkách přímo z představeních. Hezkou zábavu.

Příštími hosty budou Dasha a Robert Jícha

V dalším díle uvítáme dvojici, kterou společně můžete vídat v “Carmen” v Hudebním divadle Karlín a samostatně v mnoha dalších muzikálech. Dasha se proslavila především v pražských titulech jako “Hamlet”, “Angelika”, “Mona Lisa” a mnoho dalších. Za Máří Magdalenu v obnovené verzi “Jesuse” získala cenu Thálie. Robert Jícha také účinkuje v “Ježíšovi”, ale v jeho brněnské verzi, a to přímo v hlavní roli. Dále ztvárnil Enjolrase v “Bídnících” a v mnoho dalších rolí v českých i světových titulech především v Městském divadle Brno.

Tentokrát se Vám představí ve speciálním dvojdílu, otázky tedy pište pro oba! Již je známý i termín natáčení, uzávěrka otázek je tedy již tento pátek 4. 11. 2011! Těšíme se na Vaše otázky…


Praha
Druhý ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží Divadla Kalich. Celkem 40 inscenací a 6 koncertů
Aktuální zprávy
Muzikál Mauglí odehraje speciální představení (nejen) pro sluchově postižené
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do nového muzikálu s hity skupiny Elán v Divadle Kalich
 • Alea

  Tak to mě potěšilo, že mi vyšla Míša i dvě otázky. Díky! Oba jsou velcí talenti, takže jim fandím.
  A otázka pro Roberta: Zpíváte skvěle píseň Music Of The Night – přál byste si někdy zahrát Fantoma?
  A pro Dashu: Přála byste si někdy zahrát v opeře?


 • Olynka

  Hm, nějak nemůžu najít to video…


 • BeaHaydee

  Aj mne to video zmizlo…


 • Mirka

  Ani já nemám žádné video, pouze tu fotku


 • Olynka

  Že by chyba v Matrixu?


 • Pavel Košatka

  Nevím, koukám a video tam je… občas se YouTube nechce načítat, tak to zkuste teď, případně aktualizovat stránku, ale mělo by to být v pořádku :-|


 • Ondřej Doubrava

  Přímý odkaz, pokud by video ještě zlobilo: http://youtu.be/-7uGneQiyks


 • TerQa

  Supr rozhovor, tohle byl vynikajci napad, tesim se na dalsi, i kdyz Jichu vubec neznam. Ale Dasenky bych se chtela zeptat, jak vzpomina na Ofelii a zda se do role vrati v obnovene premiere na Broadwayi? Dekuju a tesim se na odpoved :)


 • veny

  Jé, díky za Roberta. Už jsem ho dlouho nikde neviděla.


 • Marbu

  Pro Roberta Jíchu – Byla jsem nadšená, jaké jste dělal kousky na bruslích při My fair lady, jak jsem Vám bruslí a přitom zpívá? Nemáte strach, že spadnete?


 • Romča

  Pavlíku, díky za fajn nápad, aby Honzu – největší muzikálový talent v zemi – zpovídala právě Míša – rodící se další z největších muzikálových talentů v zemi, nicméně oprav si prosím 2 češtinářské chyby v textu, zejména ta hrubka ve třetím řádku křičí docela dost:) Je to škoda, shazuje to hezký nápad!


 • Ajunah

  Je to příjemný rozhovor, ale malinká připomínka, nešlo by něco udělat s tou kvalitou zvuku? Je tam příliš “roští” okolo a docela to sráží úroveň, jelikož moc neumím odezírat ze rtů a občas si musím určitou pasáž několikrát přehrát, abych “četla” správně…:o))). Ale jinak díky a klobouk dolů za nápad.


 • Markéta

  Díky za perfektní rozhovor, jsem ráda, že tentokrát jste zpovídali Honzu a otázka pro Dashu: V muzikálu Carmen jste nastudovala roli Kataríny i Carmen, která z nich je vám bližší a proč?


 • Briseis

  Nemohli byste udělat rozhovor s Míšou Dobravovou? Dneska v Terapii byla opět vážně naprosto skvělá, opět smekám. :)

  Otázka pro Dashu: Chtěla byste si zahrát ve filmu nebo v seriálu?


 • Michal

  Otázka pro Roberta: Která jeho role je jeho nejoblíbenější? Která je mu nejbližší? A která je jeho vysněnou. A taky jak se mu hraje jedna z mála činoherních rolí ve výkřicích do tmy :)


 • veny

  Otázka pro Roberta: Jak vzpomíná na hostování v pražském uvedení Bídníků? A druhá: Když připravoval svůj první sólový koncert, zda-li tušil, že se jeho koncertování v Brně stane již tradicí nebo měl v plánu pouze jeden koncert.


 • Maruška

  Dobrý den!
  Otázka pro Dashu: Moc ráda chodím na Vaše muzikály. Nejhezší zážitek mám z muzikálu Carmen z písničky Svatá Tereza ve Vašem podání. Nádhera. Mám radost, když dostanete květiny či dárky. Jak to cítíte Vy???
  Maruška Skořepová, 15 let


 • Tereza

  Otázka na Dashu: v minulosti jsme Vás měli možnost slyšet zpívat během přímých přenosů ze StarDance. Kdyby přišla ta nabídka účinkovat v tomto pořadu v roli tanečnice, přijala byste ji?


 • Michal

  Otázka pro Roberta: Jsi ve stálém angažmá v MDB, hostuješ v Praze a Ostravě. Kde se cítíš nejvíc doma? A přistupují k tobě ve všech divadlech stejně, nebo tě berou jako “naplaveninu z Brna”?


 • Radek Janda

  Nezapomeňte, že dnes je poslední možnost pokládat otázky pro naše další dva hosty, Dashu a Roberta Jíchu.


 • veny

  Michal: Robert v angažmá v MdB již není…


 • Ondřej Doubrava

  veny: Robert se po nějaké době na volné noze nedávno do souboru vrátil, i stránky MdB to potvrzují v sekci Zpěvohra.


 • Romča

  Prosím, opravte už někdo konečně v perexu to povídali jsme si o Honzovy nejnovější roli Erika… Nedá se na to koukat. Samozřejmě má být o Honzově nejnovější roli, o kom čem, to je přece úplně jiný pád!


 • veny

  Ondra: tak to pardon. :) Na stránkách MdB jsem si ho nevšimla.


 • Romča

  Děkuju!