Aktuální zprávy

Obsazení muzikálu “RENT” v Divadle Kalich přinese pár nových jmen


Broadwayský muzikál “RENT” se po úspěšném letním uvedení v roce 2013 představí v pražském Divadle Kalich. Premiéra je plánována na 15. března 2014. Oproti letní produkci “Rentu” v Divadle Na Prádle se inscenace v Divadle Kalich scénograficky rozrostla a herecké obsazení se na základě doplňovacích konkurzů mírně obměnilo. Podívejte se, kdo z původní sestavy zůstal, koho již naopak neuvidíme a na jaké “nováčky” se můžeme těšit.

Obsazení muzikálu “RENT” – Divadlo Kalich

Mark Cohen – Tomáš Vaněk, Jay DeYonker
Roger David – Roman Tomeš, Michael Kluch
Mimi Marquez – Markéta Procházková, Michaela Doubravová
Tom Collins –  Zbyněk Fric, Oldřich Smysl, Martin Šemík
Angel – Lukáš Pečenka, Laco Hudec, Oldřich Anton Vojta
Maureen Johnson – Barbara Chybová, Kateřina Nováková
Joanne Jefferson – Lucie Bakešová, Vendula Příhodová
Benjamin Coffin III – Milan Malinovsky, Josef Guruncz
Company – Veronika Bošjaková, Kateřina Herčíková, Lukáš Jedlička, Jamie King, Karel Korsa, Filip Kotek, Jiří Kůdela, Petr Ryšavý, Bára Smejkalová, Nikoleta Spalasová, Lindsay Taylor, Hedvika Tůmová, Milan Zítka

Libreto, hudba, texty – Jonathan Larson
Režie – Steve Josephson
Choreografie – Tod A. Kubo
Hudební nastudování – Aleš Háva
Kostýmy – Laco Hudec

Stav k 16.1.2014

Dosud je naplánováno 6 exkluzivních repríz. I tentokrát půjde o uvedení v anglickém originále s českými titulky a živou kapelou přímo na jevišti. Cenové rozpětí vstupenek je stejné jako u ostatních muzikálů Divadla Kalich, tj. od 199 do 699 Kč. Vstupenky zakoupíte v síti TICKET ART nebo přímo na webových stránkách Divadla Kalich.

Roger Roman Tomeš a Mimi Markéta Procházková (foto Petr Marek)

ČTĚTE NAŠI RECENZI MUZIKÁLU “RENT” Z DIVADLA NA PRÁDLE


Praha
„Kapka medu pro Verunku“ aneb Bára Basiková a Kamil Střihavka poprvé v pohádce! (+ video)
Aktuální zprávy
V Ostravě příští rok uvedou slavné CATS i český muzikál ROMEO A JULIE
Aktuální zprávy
Městské divadlo Brno přichystalo malé divadelní překvapení
 • Zdeněk

  Díky Kalichu za nové tváře už se moc těšim ze staré party mi nejvíc chybí Tereza Martinková, která byla naprosto užasná a stejně tak Ondra Izdný.


 • Andrea

  Noooo kde je Tereza Martinková???


 • Líba

  Taky mi tam chybí Tereza Martinková, ale jinak jsem celkem spokojená.:-)


 • Vašek

  Jsem docela zklamán. Moc mi tam chybí v hl. roli Ondra Izdný, v company David Bouša, Tereza Martinková… ovšem nechápu, proč tolik alternací, když hrají jen pár představení :/.. jsem ale moc rád za Lukáše Pečenku v roli Angela… je to pro mě ten nejlepší Angel… :)


 • Sasie

  Řekla bych, že Martínková bude v té době příliš vytížená v Brně :) Ve stejný den mají premiéru Sliby, chyby, kde má hrát jednu z rolí a hrají se pak i další představení, ve kterých hraje. Jako nevím, jestli je to ten důvod, proč už v RENTu nebude ale přišel by mi celkem pochopitelný :)


 • terez

  Boušák taky bude jinde ;))


 • ven-da

  Jarda Walda Matuška – co se týče Hedviky Tůmové – ono asi jde o podmínky,které u doktora jsou asi poněkud jiné,než v Kalichu,takže se jí ani nedivím.


 • luckita

  Tak to já třeba Hedviku chápu naprosto!


 • Linda

  Já jsem slyšela, že Tereza Martinková odešla kvůli nechutným podmínkám Steva Josephsona. Ze stejného důvodu např. nepříjala roli Maureen Viki Matušovová z Brna… A Hedvice se nedivím. Ona měla na to, aby hrála Christine… s company bych se taky v tomto případě nespokojila.


 • Jana

  Není company jako company, to snad víte, pane Waldo. A Hedvika zrovna je typ, který ví přesně, co chce a co je pro ni dobré.


 • Karol

  Na Terezu jsem se také moc těšila, ale co jsem zase slyšela já: odmítla to prý s těžkým srdcem, protože má plno práce, která se s tím nedala dát dohromady. Možná tam byli nějaké další důvody, ale asi nebyly ty nejhlavnější… Nevím, ale tohle by mi přišlo logičtější. Nemyslím si, že by tam byli nějaké nechutné podmínky. Navíc, asi není úplně fér tady jen tak spekulovat. Končím.


 • terez

  Byly tam blbé podmínky, to se dalo dočíst i na facebooku některých lidí co hráli na Prádle a tady už kvůli tomu nebudou.


 • Fíla

  A mě je úplně jedno, jak tam co kdo s kým a proč. Já chci březen, já chci březen!!!! :-)


 • Jana :-))))

  Víme první: Na naší muzikálové scéně vzniká nové duo “JARDA BÍDNÍK (2) MATUŠKA”….
  :o)


 • Ondřej Doubrava

  Já už v tvůrčím týmu jako dramaturg RENTu už také nejsem, vstoupila mi do toho v mezičase jiná práce, trochu méně z oboru, ale ve skvělém kolektivu, a nechtěl jsem do projektu naskakovat tentokrát už za běhu, stejně by mě v nové práci teď pár týdnů neradi pouštěli, hodně si mě chválí a nechtěl jsem tudíž odbíhat od rozdělané práce, na kterou bych neměl čas, neb jsem vcelku rád u inscenace, jak jen to jde. A nějaké ty další důvody a i hledání motivace v tom byly taky, ale domluvili jsme se víc než v dobrém, za což jsem rád. Nicméně přeji všem stálým “RENTiérům” a nováčkům jen vše dobré, rád se na ně přijdu podívat, vždy je budu podporovat a věřím, že jsem v divadelní praxi neřekl poslední slovo, ačkoli jsem se nyní rozhodl v projektu též nepokračovat (a mé srdce tedy bylo v tu chvíli extra těžké).


 • Hedvika Tůmová

  Zdravím všechny muzikálové fanoušky,
  pro Jardu Waldu Matušku – nejen, že mi to v RENTu nevadí, dokonce si účinkování v tomto, po všech stránkách špičkovém a kvalitním díle, velmi užívám. Všechny Vás na představení srdečně zvu! Hedvika Tůmová


 • Kateřina B.

  Vážený pane Jaromíre, vůbec Vás neznám a nikdy jsem o Vás neslyšela ale přijde mi, že by jste si ty Vaše nadávky zasloužil jen Vy sám, protože takového hulváta bych rozhodně nechtěla nikde potkat. Hrajete si na umělce ale chováte se jako sprosťák a neurvalec. Opravdový umělec se nikdy veřejně nesníží k takovým slovům jako Vy a nehledě na to, že i Vy sám jste řadovým sboristou, je Vaše zpráva velice pochybnou. Ale bohužel jsou i tací …


 • Tom

  Hedvice Tůmové se nedivím, protože Janeček platí strašně málo, takže ono v Kalichu může mít za company víc peněz, jak za hlavní roli u Janečka…
  nějak mi tam chybí jméno Michaely Noskové…


 • Vašek

  Kateřina B.: Jaromír je velice kvalitní zpěvák a určitě bych ho neřadil mezi “řadové sboristy”. Je to zatím velice nedoceněný zpěvák, ale to přijde! :) Myslím, že o něm ještě uslyšíte!


 • Fíla

  Heh :-) To už je tady prostě fakt tradicí, diskutovat skoro výhradně na téma, kdo je jaký deb… , a jaké jsou podmínky tady a támhle, a vyloženě kolem témat muzikálu se točí jen málo příspěvků. No jo, no.
  Abych taky jen nekafral, mě se obsazení zdá zajímavé, některé lidi ne tak dobře znám, abych mohl soudit, ale těším mě to, nová jména, nové možnosti.


 • Tess

  Vašek: No, raději snad ani ne. Toto bohatě stačilo.
  K Rentu: osobně se moc těším!!
  K Hedvice: osobně se na ni těším v Rentu i kdekoliv jinde !!! A oceňuji, že sem napsala koment. Téma Fantom opery a konkursy, podmínky a dr. Janeček je jistě pro muzikálové nadšence na pořadu dne. Že by byla Hedvika ideální Christine asi z nás většina ví, ale je zvjevné, že někdo má jiný názor a ten někdo rozhoduje a platí.
  A je také dost možné,že Hedviku poznáme i jinak:
  https://soundcloud.com/hedvikatumova/to-jsi-ty-hedvika-t-mov


 • Adam Janotka

  Milý “nedoceněný” Jaromíre A. alias Vašku alias Waldo alias cokoliv dalšího co jste si kdesi údajně zapatentoval až po tom co už se tím někdo stal slavným před Vámi …….. už tu o Vás čteme hezkých pár řádků ale číst nebo slyšet něco o Vás a nebo slyšet Váš zpěv už raději nikdy nechceme. Stačí nám slyšet jen to co je na internetu, a to zrovna není nic moc. Takže ten kdo je zde zamindrákovaným zkrachovalcem jste pouze Vy sám. Ale zkoušejte to dál, třeba se Vám to do důchodu povede. Eva a Vašek na tom také stále pracují … :)))


 • Jana

  Na obranu Jaromíra Adamce, idkyž jím psané komenty zde jsou tedy bonbónky, jeho kněz v Bídníkách byl pro mne nejlepší mužský pěvecký i herecký výkon v tomto GOJA díle (vedle Gavrochů-ale zde i ten nejlepší byl dívka…). Jana


 • Renata

  Já bych neřekla, že výkon J.Adamce v Bídníkách byl nejlepší mužský herecký a pěvecký, ale rozhodně byl nejlepší z celé company. Viděla jsem Bídníky mnohokrát a jednou nehrál a měla jsem úplně zkažené představení, protože jeho alternant vůbec nebyl dobrý a na jeho postavy v Bídníkách se nehodil. A když jsem ho při příštím představení opět viděla jako biskupa, byla jsem ráda.


 • Jaromír Adamec

  Ahoj všem, nevím kdo se vydává za “Jardu Waldu Matušku”, ale od jeho výroku se já osobně distancuji. Moje pěvecká kolegyně Hedvika Tůmová je skvělá zpěvačka a kamarádka, dokáže zazpívat mnoho žánrů, má obrovský rozsah a je to fajn holka. Ví velmi dobře co chce a k tomu navíc není prodejná. V Bídnících měla velkou a pěvecky i herecky náročnou roli dospělé Cosetty a zvládla ji s přehledem. Má tudíž právo si dále vybírat to co jí sedí a kde je ji i dobře. Vážím si jí. K panu co se uvedl jako “Jarda Walda Matuška”: tento název jsem používal dříve u jednoho mého revivalového programu, takže tento pán mne chce pouze nějak poškodit. Jeho problém. S Hedvikou jsme si včera volali a já ji vysvětlil, že toho nejsem autor. Závistiví a zákeřní lidi byli, jsou a bohužel stále budou mezi námi. Paní Renatě a Janě a panu Vaškovi děkuji za milá slova, která vždy potěší. Pan Fíla má pravdu, měli bychom se zde všichni zabývat spíše muzikálovými představeními, sdílet si na ně názory, protože i ty positivní i ty negativní jsou potřebné, posouvají nás, kteřá se snažíme něco přinášet, zase o krok dál. Mějte se všichni dobře, ať nemáte roupy! Jaromír Adamec :o)))


 • Jana Makovičková

  Ano ano ano, Jaromír Adamec je naše největší hvězda ze všech, je absolutní špička svého oboru a ještě se nenarodil nikdo na světě, kdo by mu byl roven. Oslavujme proto tohoto umělce neboť je klenotem naší umělecké scény. A jak se zde píše, tak je nejlepší ze všech umělců z divadla GoJa Music Hall a trumfne i takové hvězdy jako je např. David Uličník, Magda Malá, Monika Absolonová, Josef Štágr, Tomáš Bartůněk, Vlaďka Skálová a mnohé další hvězdy, které se nemohou ani rovnat Jaromírova talentu. Tak mu už dejte tu Thálii ať už je pokoj. Nemám slov. A to ještě nebyl apríl … :)))


 • ven-da

  Jana Makovičková – ne,že bych byl fanouškem p.Adamce,ale tahle vaše reakce mi přijde až dost přehnaná…


 • Fíla

  Heleťte se, všimli jste si, čeho se týká článek, pod kterým diskutujete? :-)) Po p. Adamcovi v něm není ani stopy, tak už ho nechte být. ;-) To, že se prostě ohradil proti zneužívání svého uměleckého jména je přece úplně v pořádku, ať už to udělal jakkoliv, já teda rozhodně oceňuju každého v tomto státě, který má chuť a sílu se bránit proti křivdám, lžím a nespravedlnostem. A ne, abych mu za to ještě víc nadával :-D Howk!


 • Zdeněk

  byl bych pro aby se diskuze vrátila k tématu


 • Karol

  Zajímalo by mě, jestli se skutečně plánuje jenom 6 repríz, to by se jim přece snad nevyplatilo, ne?


 • lucka – králová

  zase na druhou stranu, diskutovat o tom, kolik kde bude repríz, není nutné. stačí zavolat do divadla a zeptat se. mně diskuze na téma p. Adamec připadá zajímavá. neboť konečně se zde do diskuze zapojují sami interpreti. A to se cení. A pana Adamce nikdo nevynáší do nebes. I podle mě byl jeho zpěv daleko lepší, jak projevem, hlasově tak zejména intonačně, než výše zmiňovaných ikon GOJA Music Hall. Srovnáváme-li pány.A jinde jsem ho neslyšela. Kněz v Bídníkcáh byl i pro mě pěvecky nejlepší výkon.
  Jana Makovičková – my máme v GOJA Music Hall nějaké HVĚZDY? nebo jinde? Já tedy nevím, ale psát o slečně Absolonové nebo o D. Uličníkovi jako o hvězdách mi připadá humorné.


 • Lucinka M

  Kdyby byl pan Adamec ten nejlepší zpěvák a herec z divadla GOJA Music Hall, tak by všude nebyl jen v company a už vůbec nemůžete srovnávat jeho ostatní umělecké působení na amatérské scéně se scénou profesionální. Chápu že se chce Jarda všemožným způsobem zviditelnit (a to každý) ale zde se má řešit RENT !! Pro mne je třeba radostí vidět v RENTU Oldu Smysla, Hedviku Tůmovou, Vendulku Příhodovou, Milana Zítku, Petra Ryšavého a mnohé další :))


 • ven-da

  Ne vždy je do role obsazen ten,kdo je lepší než někdo z company…Jinak k původnímu tématu – obsazení Rentu se mi líbí,těším se na to a doufám,že se dočkáme více repríz.


 • Tereza

  Mrzí mě,že HedvikaT. nemá některou z hlavních rolí. A Jarda Adamec byl opravdu v Bídníkách vynikající. Určitě lepší,než některé hlavní role. To snad víme. Vedn-da má recht.


 • Jana

  A mně tam zase chybí Honza Kopečný a Ondra Izdný :-(


 • Jirka

  :-)) úsměvně smutné… nejlepší byl O. Izdný a chybí… to o něčem vypovídá… na muzikály rozhodně ne do Prahy!!!


 • Kristýna

  kam jinam jet na muzikál než do Prahy


 • niki

  to jirka: Ondru izdného mám moc ráda, ale v tomhle případě o něm bohužel větu že byl nejlepší říct nemůžu. V roli Marka podle mého názoru za Tomášem Vankem zásadně zaostával, nebo možná mi jeho podání ve srovnání s Vankovým prostě nesedlo. Chybí mi spíš v nově uváděné Touze než tady.


 • Fíla

  to jestli byl O. Izdný nejlepší je asi docela sporné, viděl jste jeho alternaci? Já viděl v létě Rent 3x, obsazení v skoro komplet alternacích (2x jsem měl Izdného) a myslím, že právě Tomáš Vaněk ho v mnohém převyšoval. A když ne na muzikál do Prahy, tak hlavně do Brna, co? :-))


 • Karol

  Asi ani mě nebude Ondra Izdný nijak zvlášť chybět, asi byl dobrý, ale Tomáš Vaněk byl rozhodně lepší… spíš mě zajímá, kdo je Jay DeYonker? • Milan Malinovsky

  Čo sa tu človek všetko nedozvie… ;) Úžasné čítanie na dlhé zimné večery ;)))


 • HankaK

  O. Izdný mi tedy chybí, viděla jsem ho vloni na jaře v Plzni v hlavní mužské roli v Edith Piaf a tam byl skvělý. Rent jsem v létě nestihla, tak jsem se chystala do Kalichu a on tu není… Škoda. Nevíte někdo, kde teď hraje?


 • Fíla

  Hanko, na Ondru v Edith vzpomínám velmi pozitivně, celé to představení bylo výborné, včetně všech účinkujících, ale myslím, že Mark v Rentu mu prostě příliš nesedl. Třeba byste se na to dívala jinak, nevím. Jinak pokud vím, tak v Kalichu ho můžete vidět v obnovené Touze, už se na ni chystám!


 • HankaK

  Filo, na Touze jsem zrovna byla v neděli a jako naschvál jsme měli Tomáše Savku: (. Nic proti němu, ale Ondra v této roli vynikne víc.


 • SteveJ

  Please forgive my English… I know this is a great Czech site for musicals :-)

  So much talk and specualtion (and gossip)… Yes, all of us here at “RENT – The Musical” love Tereza Martinková. She will be missed. Unfortunately, she is much too busy (and popular). She performs in Brno, Germany and Divadlo Na Fidlovačce so many shows and roles. She was unable to fit this production of RENT into her current schedule. She is performing so much… and we are happy for her. Maybe she will be back in the future.

  Yes, Hedvika Tůmová has the voice of an Angel (and the personality of one, too). We are so grateful that she likes to play in RENT.

  RENT is not about STARS. It is about a happy company of people who like to work together, and love each other, and respect each other. We are happy to keep bringing you new performers that do not have the opportunity to star in other shows around Prague. But we believe these people are BETTER than most STARS. They only need to opportunity to shine. We hope you give them the chance.

  VIVA LA VIE BOHEME


 • Lea

  :)