Recenze a reportáže

“Robin Hood” oslavil stou reprízu


Současný hit pražských divadel, muzikál v režii Jána Ďurovčíka s hudbou Ondřeje Soukupa s libretem Gabriely Osvaldové “Robin Hood” oslavil 30. března 2011 slavnostní 100. reprízu. Úspěch nemá jen v České republice, několik stovek diváků ho také zhlédlo ve slovenských reprízách v Bratislavě a Košicích a rovněž se chystá i německé uvedení. Jaká byla jubilejní repríza se dočtete v naší reporáži.

Slavnostní 100. repríza muzikálu

Muzikál “Robin Hood” sklidil ihned po své premiéře 1. září 2010 nadšené kritiky. Všichni se prakticky shodli na precizní režijní, choreografické a výtvarné stránce a na vesměs vynikajících výkonech sólistů, kterým vévodí jednak Václav Noid Bárta v hlavní roli Robina, ale také dvojice vybraná diváky v předcházející castingové show – Jan Kříž a Martina Bártová. “Robin Hood” je zkrátka muzikál jak má být, kritizovat se stále bude jen komická dvojice, která v kontextu díla působí uměle a nevtipně, stejně tak natahovaný konec. Všechny recenze si můžete přečíst na oficiálních stránkách divadla, včetně té naší.

O vstupenky na muzikál “Robin Hood” byl od premiéry obrovský zájem, dokonce se přidávalo několik představení. To potvrzuje i producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek: “Vedle Prahy, kde jsme několikrát přidali představení nad původní plán, jsme odehráli také vyprodané reprízy v Bratislavě a Košicích.” Dodává, že muzikál vidělo již přes 50 000 diváků. “Naším velkým zahraničním úspěchem je prodej práv na muzikál velké nadnárodní agentuře. Premiéra Robina Hooda v německy mluvících zemích se uskuteční do konce roku 2011,” doplňuje Kocourek. Ano, s přidáním živého orchestru a několika scénářovými škrty je “Robin Hood” skutečně titul se silným světovým potenciálem a věříme, že Německo nebude jeho poslední zastávkou.

Muzikál rovněž vyšel na CD, jehož prodej se blíží k získání Zlaté desky (čtěte naši recenzi). Ocenění se dočkali také herci, a to představitel titulního hrdiny Jan Kříž a představitelka čarodějnice Radka Pavlovčinová, kteří se za své výkony ocitli v širších nominacích na hereckou cenu Thálie v kategorii muzikál/opereta.

Slavnostní 100. repríza muzikálu

A jaká byla slavnostní repríza? Prakticky nemáme co dodat k naší popremiérové recenzi. Celkově jsme “Robina Hooda” navštívili již pošesté, pochválit musíme režii a choreografii Jána Ďurovčíka, nápaditou scénografii společně s efektním svícením a pěknými kostýmy, stejně tak hudbu Ondřeje Soukupa a texty Gabriely Osvaldové.

Václav Noid Bárta

V hlavní roli se divákům představil Václav Noid Bárta, který byl ještě lepší než na premiéře a skutečně mu role Robina sedne naprosto dokonale. I jeho největší odpůrci musí uznat, že v této roli skutečně zpívá a jeho civilnější projev se zde zcela hodí. Lucia Šoralová opět předvedla profesionální pěvecký výkon s vcelku snaživou hereckou stránkou a toporným tancem. Poprvé jsme viděli Zdeňka Podhůrského v roli Šerifa a k tomu ani není co dodat. Kdo zná výkony pana Podhůrského, tak ví své. Ničím nezajímavý, ale zároveň ne vyloženě špatný výkon. Leona Machálková v roli Čarodějnice předvádí nejen nadstartní pěvecký výkon, ale také povedené taneční kreace. Asiat Li je hravá role a Jan Karásek si s ní poradil dobře. V dalších rolích se představili Jiří Zonyga, Michal Pleskot, Betka Stanková, Petr Dopita, Antonín Moravec, Petr Pečený, Kristián Pokorný, Viktor Polášek, Filip Gröger, Petr Kolář nebo Petr Šudoma.

Představení již celkově působilo uvolněněji, zbojníci si své výstupy vyšperkovali k dokonalosti, především pak pověstný komik Filip Gröger, který vždy dokáže vkusně pobavit pohotovým situačním humorem. Skřeti ničím moc nepřekvapili, pošesté jsou již docela otravní. A stejně tak pošesté si již více začnete všímat delších přestaveb mezi scénami (přitom se scéna nijak výrazně nemění), které naštěstí zachraňuje povedená scénická hudba. A pokud píseň “Ten javor” byla k uzívání již při našem prvním zhlédnutí, tak na 100. repríze už jsme očekávali co možná nejrychlejší konec. Naopak píseň “Mary Ann” sklidila opět největší ovace, a to po právu. Celkově jde stále o nadprůměrné představení, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Kompletní seznam videí z press show “Robina Hooda”

Kamera a střih – Radek Janda

NYNÍ SE VÁM ZOBRAZUJE POUZE PRVNÍ VIDEO, DALŠÍMI VIDEI MŮŽETE LISTOVAT KLIKNUTÍM NA ŠIPKY ČI SEZNAM VIDEÍ VE SPODNÍ ČÁSTI PŘEHRÁVÁNÍ. PRO PŘEHLEDNĚJŠÍ ZOBRAZENÍ VŠECH VIDEÍ MŮŽETE NAVŠTÍVIT NÁŠ YOUTUBE KANÁL.

Pro detailní popisky a kompletní zobrazení na stránkách YouTube následujte tento odkaz:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=3F869D880FB1ABDB

Po skončení slavnostní 100. reprízy se na jeviště společně s herci přišli uklonit také autor hudby Ondřej Soukup a ředitel divadla Michal Kocourek. “Vzhledem k tomu, jaké taneční a až akrobatické výkony jsou nuceni herci v Robinu Hoodovi podávat, jsem šťastný, že se nikdo z nich za tu stovku repríz nezabil,” vzdal hercům hold po kulatém představení Ondřej Soukup. “Ale pár oděrek bylo, to by nebylo fér zastírat.” Zpestřením byla také gratulace k narozeninám Betky Stankové od jejího přítele. Poté následoval již jen slavnostní přípitek a hromadné focení pro přítomné novináře a malá oslava muzikálových kulatin na produkci.

Vstupenky na muzikál “Robin Hood” můžete kupovat v síti Ticket Art. Od 1.4.2011 jsou v prodeji také vstupenky až do konce roku 2011, včetně “Robina Hooda”, který se letos bude hrát také na Silvestra. Opět bychom se měli dočkat velice upravené reprízy muzikálu, u které se rozhodně nebudete nudit. V prodeji je také nový muzikál Jána Ďurovčíka “Osmý světadíl“, který bude mít premiéru v září a bude založen na největších hitech skupiny Elán.

Přípitku se ujali Ondřej Soukup a Michal Kocourek

Autorkou fotografií ze 100. reprízy je Jana Petráková, děkujeme Jaroslavu Panenkovi za jejich laskavé poskytnutí.
Autorem fotografie z představení je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král.


Fotoreportáže a galerie
Kamila Nývltová oslavila 30. narozeniny a 10 let na scéně úchvatným koncertem
Pozvánky a konkurzy
“Mauglího” v Divadle Kalich bude režírovat duo SKUTR (+ pozvánka na konkurz)
Recenze a reportáže
“Casanova” v Divadle Broadway je čistým průměrem (+ videosestřih)
 • BeaHaydee

  Robina som videla v Bratislave a s Vasou recenziou do bodky suhlasim, dostal ma hlavne Noidov vykon. Vraj ma prist muzikal na Slovensko aj na jesen, ak ano, urcite tam nebudem chybat. Keby sme sa tak este dockali DVD… :-)


 • TerQa

  Ja teda nesouhlasim se Soralovou, videla jsem ji minuly tyden a byla silena!!! Poprve jsem mela Nelu, ktera byla naprosto skvela, nejlepsi herecka na nasich divadelnich prknech, ten tanec a zpev!!! Bartova pak byla taky dobra, hodne se snazila, ale Soralova, takovej divnej chladnej vykon, kterej me vubec neoslovil. U toho souboje na zacatku byla s Noidem uplne zmatena, vypadala jak nejaka loutka co se snazi delat pohyby, nic ji nevychazelo. A to herectvi – ted jsem nastvana, tak trochu zvysim hlas a strcim do nej. Ale emoce nebo neco takovyho?? U Nely jsem slzela u popravy, Martina taky byla dobra, ale pani celebrita Soralova… Takovy lidi by si podle me jinak vubec neskrtli, ale vime jak to v ceskym soubiznisu chodi!!!


 • Jenda

  Nevím,proč stále není jmenován(snad záměrně ??? – asi ano – vyjmenováni jsou všichni účinkující)pan Petr Dopita a jeho skvělý výkon,ať v roli Herna,nebo v roli biskupa…Škoda….


 • Pavel Košatka

  Sakra… právě jste Jendo odhalil náš dlouhodobý záměr, a to systematicky ignorovat pana Dopitu a dosáhnout tím tak vyšších cílů, které ocení jen opravdoví konspirační teoretici! Děkuju, teď si budu muset vymyslet někoho jiného, koho budeme schválně ignorovat…….

  (Omlouváme se, že nám Petr vypadl ze seznamu a již je v článku doplněn.)


 • Jenda

  Děkuji :-)


 • Briseis

  Měla jsem všechny tři Mariany i Robiny a každý z nich má “něco”. Lucia se mi líbila nejméně, zejména co se týče tance, ale je to skvělá zpěvačka, nicméně skutečně bez emocí, Nela je nejlepší herečka a tanečnice, ale její barva hlasu se mii prostě nelíbí, a Martina má nejkrásnější hlas a typově mi sedí nejvíc, nicméně herecky se jí daří hlavně “zhulená Mariana”. :)


 • Lada

  Byla jsem s přítelem zrovna na 100. repríze a musím se zastat Lucie Šoralové, která byla výborná. V žádném případě mi nepřišla chladná, naopak.


 • Lydia Urbanicova

  Super