Recenze a reportáže

“Quasimodo” hledal svou Esmeraldu (+ video)


V pondělí 12. dubna 2011 se pražské Divadlo Hybernia zaplnilo talentovanými dívkami z celé České republiky i od našich východních sousedů. Ucházely se totiž o hlavní roli Esmeraldy v připravovaném muzikálu “Quasimodo – Kdysi se pro lásku umíralo”, který bude mít premiéru v listopadu t.r. Díky laskavému pozvání produkce jsme mohli sledovat konkursy i my a nyní vám přinášíme reportáž z této události. Nechybí samozřejmě ani video s výkony našich známých umělců, ani fotografie přímo z akce.

Alžbeta Bartošová a Kamila Nývltová

VÝSLEDKY 1. KOLA KONKURZU ANEB KDO POSTOUPIL DÁLE

Muzikál “Quasimodo” patří k nejambicióznějším a nejočekávanějším projektům příští sezóny. Především díky neotřelému tvůrčímu týmu a jeho přístupu, i díky zajímavému výběru herců. Mnoho podrobností o muzikálu jsme vám nedávno přinesli v reportáži z tiskové konference, pokud tedy nejste informováni, doporučujeme si ji přečíst. Zpět ale k pondělku 12. dubna, kdy se 68 uchazeček o hlavní roli Esmeraldy sešlo v Divadle Hybernia, kde měly absolvovat první kolo konkurzů. A to kolo nejen pěvecké, ale také taneční.

Již od deváté hodiny ranní se dívky zapisovaly a začaly nacvičovat zhruba půlminutovou choreografii na píseň Hopscotch od amerického hudebního dua CocoRoise. Čas měly až do 11 hodin, kdy režisér Martin Kukučka společně se svojí asistentkou a choreografkou Janou Burkiewiczovou pozvali na jeviště první trojici uchazeček. V hledišti zasedlo během celého průběhu konkurzu několik dalších členů tvůrčího týmu, jako například Jan Maxián, Petr Kaláb nebo Jakub Prachař (autoři hudby). Na budoucí kolegyně se přišli podívat také představitelé role Claudia Frolla Marian Vojtko a Jiří Korn. Za zvukovým pultem seděl Quasimodo Tomáš Trapl, který nejen technicky zajišťoval hladký průběh konkurzu, ale také uvolňoval napětí v sále svým svérázným humorem.

Video z konkurzu do ženských rolí muzikálu “Quasimodo”

Přinášíme vám exkluzivní video z konkurzu do muzikálu “Quasimodo”, ve kterém můžete vidět záběry z foyer, ale především přímo z jeviště. Můžete tak zhlédnout fragmenty tanečních i pěveckých částí, ze kterých jsme pro vás vybrali to nejzajímavější. Ve videu pro vás zpívají například Olga Lounová, Kamila Nývltová, Radka Fišarová, Alžbeta Bartošová, Zuzana Benešová, Markéta Procházková, Lucie Černíková, Michaela Zemánková a další.

Kamera a střih – Radek Janda

Ale i tak se atmosféra dala krájet, protože nervózní dívky obléhaly prakticky celé divadlo. Některé zkoušely své kroky na jakémkoliv volném místě, jiné už jen netrpělivě vyčkávaly ve foyer na zavolání. Dokonce se ještě sháněly i texty ukolébavek, které byly povinnou součástí pěvecké části. Ta se tedy skládala z a cappella zpívaných ukolébavek (či pomalých písní ukolébavky připomínající, kreativita uchazeček někdy byla velká) a z libovolně vybrané písně na hudební podklad (případně také a cappella). Například Radka Fišarová si nemohla na žádnou ukolébavku vzpomenout, a tak si během čekání napsala vlastní! A nutno říci, že se jí její kreativita zřejmě vyplatila, neboť je jediná, kdo má roli po prvním kole jistou! Tvůrčím týmem byla obsazena do role Guduly, nešťastné matky dávno ztracené dcery Esmeraldy.

Ano, i když byl konkurz vypsán především na hlavní roli Esmeraldy, tak tvůrci vyhlíželi adeptky i pro další ženské role, které na rozdíl od mužských rolí zejí prázdnotou. Jedinou výjimkou (kromě již přijaté Fišarové) je Zdenka Trvalcová, která již na tiskové konferenci byla představena v roli Lily. Konkurz se neobešel bez zranění, jedna z účastnic konkurzu po jeho absolvování zakopla na schodech a musela být se zraněním nohy převezena do nemocnice. Koloběh konkurzu ale neúprosně pokračoval dál…

AKTUALIZACE 12.4.2011 18:40
Na webových stránkách se objevilo doplněné obsazení ženských rolí na základě konkurzů. Roli Lily bude se Zdenkou Trvalcovou alternovat Kamila Nývltová a slovenská herečka Lucie Molnárová (Květuška z “Adéla ještě nevečeřela”). V sólové taneční roli Džali budou alternovat Johana Hájková a Zuzana Kábrtová. Kompletní obsazení bude známo po druhém kole konkurzů.

Jiří Korn a Radka Fišarová

Na konkurzu se objevilo mnoho tváří, které muzikáloví fanoušci jistě rozpoznají. Mezi prvními zpívala například Zuzana Benešová (Julie na zámku Hluboká nebo Patricie v “Baronu Prášilovi”) nebo Česká Miss 2010 Jitka Válková, která není od přírody vybavena jen krásou, ale také poměrně slušným hlasem. Zkusit štěstí přišly například také známé muzikálové zpěvačky Michaela Nosková (Děti ráje, Jekyll & Hyde), Kamila Nývltová (Kleopatra, Angelika, Dracula) nebo Olga Lounová (Golem, Dracula, Kat Mydlář). Od castingové show “Robin Hood – Cesta ke slávě” se opět potkaly tři tamější účastnice – Radka Pavlovčinová, Michaela Doubravová a Marie Blahynková, všechny také můžeme pravidelně vídat v muzikálu “Robin Hood” v Divadle Kalich. Své zastoupení měl také bývalý soubor divadla Ta Fantastika, a to v podobě Míši Zemánkové (Excalibur, Ať žije rokenrol) a mladičké Heleny Němcové (Excalibur). Dále jsme na konkurzu zahlédli Markétu Procházkovou (Adéla ještě nevečeřela, Baron Prášil, Touha), Alžbetu Bartošovou (Kat Mydlář), Evu Burešovou (Baron Prášil, Jesus Christu Superstar), Radku Weidner Špáňovou (Johanka z Arku),  Zuzanu Ďurdinovou (Adéla ještě nevečeřela, Monte Cristo), Lucii Molnárovou (Adéla ještě nevečeřela), Báru Leierovou (Dracula), Lucii Černíkovou (Bídníci, Ať žije rokenrol, Kat Mydlář), Hanu Kadlecovou (Johanka z Arku, Dracula) nebo Irenu Máchovou.

Taneční část konkurzu (vpravo Kamila Nývltová)

Zajímavý byl také výběr písní, zazněly jak známé populární songy jako třeba “All By Myself”, ale především velké muzikálové hity z domácí i světové tvorby. Některé nás skutečně překvapily, například “Mama Who Bore Me ” ze “Spring Awakening”. A ještě větším překvapením bylo, že pomyslnou soutěž o nejvíce používanou píseň vyhrálo “Maybe This Time” z “Cabaretu”. Hudebně bylo rozhodně co poslouchat a nedalo by se říci, že některá z uchazeček by byla vyloženě špatná. Spíš některé dívky přepadlo přehnané množství stresu a na jejich výkonu se to samozřejmě odrazilo. Ale doufejme, že tvůrčí tým rozpozná talent i přes “slupku” nervozity.

Taneční část již byla větším oříškem, každé trojici trpělivě předtančoval Daniel Bič a našlo se opravdu málo dívek, které by choreografii zvládly bezchybně. Bylo i několik vyloženě tanečně ztracených výkonů, které se na hlavní tanečně-pěveckou roli moc nehodily. Nejčastější chybou bylo špatné načasování tanečních prvků, někdo se v dobách ztratil již na začátku a do tempa se již nevrátil. Pravděpodobně právě tanec bude rozhodovat o postupu do dalšího kola, které se bude konat 22. dubna 2011. Na něm se sejdou již jen pozvané nejúspěšnější dívky z prvního kola.

VÝSLEDKY 1. KOLA KONKURZU ANEB KDO POSTOUPIL DÁLE

Česká Miss 2010 Jitka Válková

Po zhlédnutí všech výkonů musíme uznat, že tvůrčí tým nebude mít vybírání vůbec lehké a my přejeme všem uchazečkám štěstí a pokud nevyjde tato příležitost, jistě to nevzdávejte, například v pondělí se koná další konkurz do muzikálu “Osmý světadíl” v Divadle Kalich! A čtenářům Musical.cz můžeme slíbit, že i nadále budeme tento projekt sledovat a přinášet vám nejaktuálnější informace!

Marian Vojtko a Kamila Nývltová

TVŮRČÍ TÝM
Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař
Libreto: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský SKUTR
Texty písní: Petr Kolečko
Režie: Martin Kukučka
Scéna: Artcore – Štěpán Kuklík, Maja Rašková
Kostýmy:  Chatty – Radka Sirková a Anna Tušková
Projekce:  Jindřich Trapl
Choreografie: Jana Burkiewiczová

OBSAZENÍ
Quasimodo – Tomáš Trapl/Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml/Jan Cina
Claudius Frollo – Jiří Korn/Marian Vojtko
Phoebus – David Kraus/Roman Vojtek
Špindíra – Petr Vančura
Lily – Zdenka Trvalcová/Kamila Nývltová/Lucie Molnárová
Gudula – Radka Fišarová
Džali – Koza – Johana Hájková/Zuzana Kábrtová

Lucie Černíková

Radka Weidner Špáňová

Radka Pavlovčinová přímo v akci

Radka Fišarová a Markéta Procházková

Míša Zemánková

Marian Vojtko a Jiří Korn sledují konkurz

Daniel Bič vedl dívky při taneční části

Po konkurzu již byly všichny dámy veselejší (Betka Bartošová, Lenka Trvalcová a Kamila Nývltová)

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Radek Janda. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

Marian Vojtko – Modlitba (píseň z muzikálu “Quasimodo”)

Přinášíme vám video z tiskové konference, ve kterém můžete vidět (a především pak slyšet) Mariana Vojtka při interpretaci písně Frolla “Modlitba”. Novináři byli vůbec prvními posluchači této písně, nyní můžete okusit první ochutnávku z připravovaného muzikálu “Quasimodo” i vy!

Kamera a úprava – Radek Janda


Nosiče
“Kapka medu pro Verunku” vychází na CD (+ ukázky)
Praha
Muzikál “IAGO” se představil a odhalil část obsazení (+ video)
Praha
Alenka v kraji zázraků finišuje do finále (+ video)
 • Abigail

  Zajímavý pohled dovnitř, i když za sebe musím říct, že bych uvítala o něco víc té pohybové části. No, jsem zvědavá, jak si tvůrci poradí… Hodně zmiňovaných uchazeček už jsem měla tu čest vidět po divadlech apod. a nevím o tom, že by některá z nich byla vyloženě špatná, tak doufám, že tvůrcům se podaří najít pro svůj muzikál a svou roli tu nej… Jsem zvědavá, kdo to nakonec bude…


 • Pavel Košatka

  AKTUALIZACE 12.4.2011 18:40
  Na webových stránkách se objevilo doplněné obsazení ženských rolí na základě konkurzů. Roli Lily bude se Zdenkou Trvalcovou alternovat Kamila Nývltová a slovenská herečka Lucie Molnárová (Květuška z “Adéla ještě nevečeřela”). Roli Džali budou alternovat Adéla Hájková a Zuzana Kábrtová. Kompletní obsazení bude známo po druhém kole konkurzů.


 • Zdeněk

  páni to je suprovejch uchazeček tvurci budou mít těžký rozhodování


 • Honza

  Výběr je veliký. Mými favoritkami jsou Markéta Procházková a Radka Pavlovčinová. Jsem zvědavý, jak to dopadne.


 • Zdeněk

  Myslím že at vyberou kohokoli tak to nebude špatná volba


 • Katka

  Setřih je moc hezký,řekla bych,že v něm není nikdo kdo by se mi vyloženě nelíbil+Mám radost z obsazení Radky.
  Mohl by mi někdo říct jak se jmenuje píseň,kterou v ukázce zpívá Zuzana Benešová?


 • Zdeněk

  Zuzka zpívá Samotářku z Bídníku


 • Michal

  Já fandím Lucii Černíkový :)


 • BeaHaydee

  tiez tam mam zopar favoritiek, ale ak by som to mala vyberat ja, bolo by tych alternacii minimalne 5, vratane Zdenicky Trvalcovej, aj ked ta ma inu rolu. Som zvedava, ako to bude vyzerat po druhom kole.


 • washek

  Jen bych doplnil vycet muzikalu u Markety Prochazkove, kde chybi Kat Mydlář.. Jinak jsem rad, ze byla vybrana Radka Fisarova!


 • sam

  Držíme Kamile Nývltové palce, ani jsme netušili, že se konkurzu zúčastní. Stále jsou pro nás její nezapomenutelné výkony v Kleopatře, Draculovi a Angelice. Je velice talentovaná s úžasným hlasem a i hereckým projevem. A ještě se na ní výborně kouká. Slečně Kamile držíme palce a již se moc těšíme !


 • Brigita

  Souhlasím zde se Samem. Též se mi Nývltová velice líbila a překvapila.


 • washek

  A jeste detailik, u posledni fotky je chybne jmeno Zdenky Trvalcove – je tam uvedeno Lenka


 • washek

  Omlouvam se, chyba je na me strane, fotku jsem si nezobrazil a tak jsem nezjistil, ze to Zdenka neni


 • Ivan

  Roli Dzali nehraje Adela, ale Johanka Hajkova ;)


 • Pavel Košatka

  washku, u spousty lidí chybí hodně muzikálů, nejde vyjmenovat vše, napsal jsem co mě první s danou osobou napadlo, stejně je to jen pro orientaci pro ty, kteří by nevěděli s čím si danou osobu spojit a můžou si pak podle toho dohledat více informací

  Ivane, samozřejmě že víme že tanečnice je Johana Hájková, jen v oficiálních materiálech je uvedeno Adéla, a když se podívám na “kauzu” Lenka/Zdenka Trvalcová, které se pro některá média staly jednou osobou. Pokud víte jistě, že to Johana, ušetříte nám spoustu času zjišťování :).


 • Lenka

  No mě se líbí Radka Špáňová. Má opravdu krásný hlas.


 • Natt

  Jednoznačně doufám, že tam bude Markétka Procházková. Podle videa se mi tanečně i pěvěcky líbila nejvíc…
  A Kamila Nývltová se hodně, ale hodně zlepšila. Má vážně úžasný hlas a je vidět, že se svou výslovností něco dělá. Jen tak dál :o)


 • lili

  Hrozně moc držím palce Marky Procházkové!!!! :-) ***


 • washek

  Pavel Košatka: Ano je to pochopitelné, že ty výčty nelze udělat kompletní, jen tohle mě napadlo, protože Markéta a její Bětuška je opravdu super.;)


 • Pavel Košatka

  Odpověď z produkce: “V představení budou obě sestry Hájkovy – Adélka v taneční company, Johanka – v sólo taneční roli Kozy Džali.”


 • Petra

  mou favoritkou je Markéta Procházková.Je komplexní osobnost,má dobrý hlas,dobře hraje i tančí!


 • Zdeněk

  favoritka je Betka Bartošová a Radka Špánová a přiznávám se že by se mi tam hodila i Ivana Korolová


 • veny

  Jsem ráda za tuto ukázku.
  Já na Esmeraldu vidím Betku Bartošovou. Přijde mi talentovaná a typově se na roli hodí.


 • Danny

  Já nemám o čem rozhodovat – Betka Bartošová a Marky Procházková jsou u mě prim!


 • Josef

  Já teda nevím, ale ten Bětky Dracula mě přijde až nepříjemně uječenej. Jinak děkuji za sestřih, moc pěkný! :-)


 • carol24

  Nevíte prosím náhodou jestli bude v představení tancovat Matěj Cichra?


 • Vlasta

  Mijí favoritkou je Markéta a doufám,že to vyhraje. :-) Je všestranně nadaná. V.


 • Radek Janda

 • eMbÉčKo

  Dobrý den,
  bylo by možné zveřejnit i část pěveckého výkonu Radky Pavlovčinové? Děkuji


 • JACK R

  I Bílá v Draculoví ječela.Proč nemá hlavní rolí ESMERÁLDY RADKA FIŠAROVÁ .


 • Míša

  Ano, ano, eMbÉčKo má pravdu.:-) A já bych chtěla slyšet Míšu Doubravovou!:-)


 • Romča

  Bílá ječí skoro ve všem – a většině lidí se to kupodivu líbí…
  Já bych přál Esmeradlu Betce a ZUZE Ďurdince:) Jinak mám radost z Lucky Molnárové!


 • Romča

  Ale přiznávám, tohle (viz ukázka) v Betčině podání fakt nezní hezky, nicméně v Katovi je to úplně o něčem jiném ji poslouchat – úplná lahoda!


 • Katka

  Romča:Taky to přeju ZUZE-v Kladivu se mi líbila.Jinak to přeju Markétě a Betce,tohle jí sice nesedlo,ale naštěstí to není jediná věc,kterou jsem od ní slyšela. • Lu2

  Na tyto stránky moc nechodím, ale po pročtení několika článků a následných komentářů zjišťuji, že “Romča”(bože muj, to je nick) je totální pako..co to je? Kdo to je? Znáte “TO” někdo?je to muž, či žena? Reaguje to na všechno, hlavně ať je vidět, o jeho názorech radši nemluvě, hlavně ať to je sofistikované a tváří se to jako odborník..umí vůbec něco? Nebo jen hloupě tlachá bez znalostí?


 • Romča

  Milý anonyme Lu2:) Rád vám odpovím. Romča je oficiálně muž, ale takový romantik, že srdíčkem spíš žena, no a jinak samozřejmě neumí vůbec nic a jen hloupě tlachá bez znalostí, to dá rozum, ne? Nač se ptát, když už si zároveň odpovídáte:) Jen bych doporučovala kupecké počty, protože jak Romču znám, opravdu, ale opravdu nereaguje na všechno. Jen na to, kde mu/jí to to srdíčko nedá v demokratické společnosti si s dovolením také dovolí napsat svůj názor… Možná by vám neškodilo pročíst si taky klasiky a známé úsloví: Nesouhlasím s Vámi, ale budu do posledních sil bojovat za to, abyste svůj názor mohl říkat – prospělo by vám se jím řídit!


 • Pavel Košatka

  “Romča je oficiálně muž, ale takový romantik, že srdíčkem spíš žena…”

  Tak tohle mi zlepšilo den :DDDD.


 • Iva

  pro Lu2 – taky už jsem měla nutkání napsat něco podobného, ale nebaví mě se tu pak s ním dohadovat, ale plně souhlasím :-)


 • Radek Janda

  carol24: vše nasvědčuje tomu, že by se Matěj Cichra měl v muzikálu nejspíše objevit :-)


 • Romča

  Nj, ještě se někdo přidejte, ještě si někdo kopněte. Bodejť by taky mezi zdejší rockovou squadrou se našel někdo s pochopením pro cit a boj za spravedlnost!


 • BeaHaydee

  myslim ze tieto utoky su uz trochu pod ludsku uroven… kazdy mame svoj nazor, niekto ho prezentuje menej, niekto viac, ale v kazdom pripade by tu mal fungovat respekt a tolerancia.


 • Martin K.

  Evči Burešový je fakt škoda – je to velký talent! Kamile jsem fandil už od X-Factoru, měl jsem velkou radost, když dostala svoji první a hlavní roli Kleopatry; bohužel jak jde čas, docela mi začíná lézt na nervy, protože je to jedna “z hvězdiček,” kterým sláva stoupla, ale opravdu stoupla do hlavy a zrovna na ni je to opravdu vidět! Netvrdím, že neumí zpívat, ale zas to tak excelentní zpěvačka není a hlavně by si některé rádoby “celebrity” měly uvědomit, že můžou “přežít” jen díky fanouškům a když pak člověk vidí opravdovou celebritu, která dokáže být skromná, fanoušky nepohrdá a stojí jim za pár slov, pak té se musí člověk opravdu poklonit… A prosím, nekamanujte mě; je to JEN MůJ NÁZOR! :-)


 • Honza

  Martine, nevím kde a za jakých okolností jste Kamilu potkal, ale podle mě a znám jí celkem dobře, je to skromná a poměrně plachá bytost, která takto může působit. Tohle není kamenování, jak jste psal, jen vám chci vysvětlit, že to, že jí třeba není dobře, nebo se zkrátka stydí někdy vypadá jako nafrněnost, ale rozhodně není.


 • Honza

  A ještě pro Romča vs. LU2 – jestli to správně klíčuju, skrývá se pod ním někdo se jménem Ludva, no to bych se radši jmenoval Romča.