Recenze a reportáže

NOC NA KARLŠTEJNĚ se rozloučila s Karlštejnem. Ale ne definitivně. (+video)


Letos již potřetí v řadě ovládl karlštejnské nádvoří legendární muzikál Noc na Karlštejně. Jedinečná letní produkce pod širým nebem přímo v místě konání muzikálu v produkci Janise Sidovského se uvedla s podtitulem “Naposledy na Karlštejně“. Naši fotografové a kamera u toho tedy nemohli chybět. Ale opravdu je to naposled?

Beznadějně vyprodaná série více než 20 představení na hradě Karlštejn navázala na úspěchy předchozích dvou ročníků. Posilou pro tento ročník byla Marie Křížová, která ztvárnila hlavní roli Elišky Pomořanské, společně s Hanou Holišovou, která byla za tuto roli nominovaná na cenu Thálie.

Elišku v Noci na Karlštejně jsem si moc užívala, s každým představením víc a víc, a moc mě mrzelo, že derniéra přišla tak rychle. Doufám, že si ji budu moci zase brzy zahrát, protože mi přirostla k srdci jako málo která role,” říká o svém účinkování Marie Křížová. Velkou fotogalerii a videosestřih z její premiéry naleznete níže pod článkem.

Marie Křížová a Daniel Bambas

Marie Křížová a Daniel Bambas

Vedle již zmíněných dam v muzikálu v režii Václava Knopa vystoupili ostřílení herci a zpěváci, jako např. Daniel Bambas, Jan Kříž, Roman Tomeš, Pavel Vítek, Regina Rázlová, Miloslav Mejzlík nebo mladé muzikálové talenty Ivana Korolová a Tomáš Smička.

Noc na Karlštejně byla na gotickém nádvoří Karlštejnu uvedena v létě 2016, poprvé po 45 letech, k příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Z důvodu plánované rekonstrukce hradu byl však letošní ročník ohlášen jako poslední. Ale snad ne na dlouho.

Fanoušky mohu potěšit dobrou zprávou, práva jsem získal i na další roky a na nádvoří magického Karlštejna se vrátíme,” sdělil producent muzikálu Janis Sidovský. “A příští rok se s muzikálem chystáme na turné,” dodává producent s tím, že již loni inscenace hostovala na zámcích Lednice a Pardubice.

Pokud si nechcete nechat ujít další ročníky a získat včas velice žádané vstupenky, sledujte Facebook muzikálu.

2.8.2018 – Premiéra Marie Křížové v roli Elišky

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno.

Video sestřih z premiéry Marie Křížové

Exkluzivně pro Musical.cz natočil a sestříhal Radek Janda.

13.7.2018 – Předposlední představení Hany Holišové a Romana Tomeše

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno.


Recenze a reportáže
RECENZE: Návrat nestárnoucího KRYSAŘE vyniká skvělými výkony i originální choreografií
Recenze a reportáže
Zamyšlení nad “Kudykamem” – část druhá
Brno
Přání se plní v Brně – premiéra muzikálu Big (recenze)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!