Recenze a reportáže

“Pomáda” se s velkým úspěchem vrátila do Prahy


První muzikálová premiéra sezóny 2012/13 je úspěšně za námi. Jak již z nadpisu tušíte, byla jí dlouho očekávaná legendární “Pomáda” – první světový muzikál v Divadle Kalich. Navštívili jsme tradičně pro Vás několik představení, viděli téměř všechny alternace a náš verdikt? Čtěte v naší podrobné recenzi celého díla…

Nela Pocisková a Přemysl Pálek

Pomádu” není třeba dlouze představovat, všichni známe hity jako “Letní láska“, “Parta správná” nebo “Náš auťák” a filmovou adaptaci z roku 1987 s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John je hřích alespoň jednou nevidět. Historie muzikálu sahá však ještě dále, do roku 1971, kdy v Chicagu proběhlo první veřejné představení. O rok později se již hrálo na slavné Broadwayi, a to celých 8 let, během kterých se odehrálo přes 3 300 repríz. Následovalo samozřejmě mnoho mezinárodních produkcí a “Pomáda” se stala celosvětovým hitem. Čeští diváci se s “Pomádou” mohli setkat roku 2001, kdy se uváděla v GoJa Music Hall. Nyní se díky snahám producenta Michala Kocourka v rámci oslav 40. výročí uvedení na Broadwayi vrací do Prahy, a to na komorní scénu Divadla Kalich. Tam měla slavnostní premiéru 6. září 2012.

“Pomáda” patří k divácky oblíbeným titulům, a to především díky energickým písním, lehkému nenáročnému ději a celkově pozitivní energii, kterou přímo sálá. Ani inscenace Jána Ďurovčíka není výjimkou a zručně využívá intimnější atmosféru Kalichu k ještě lepšímu předání energie. O tu jde v “Pomádě” především, neřeší žádné hluboké problémy, ale nahlíží na jednu obyčejnou střední školu a její ještě obyčejnější žáky, kteří řeší (jak jinak) první lásky, užívají si prvních mejdanů a také dychtí po prvních sexuálních zážitcích.

Letní láska

Hudební čísla jsou zpracována, dle očekávání, na 100%. Ďurovčík skvěle dokázal vypíchnout ty pravé okamžiky jednotlivých písní, podpořit je bravurní (a náročnou) choreografií, okořenit humorem či efektně zaranžovat za pomocí dynamického light designu. Nejpovedenější jsou davové scény s dokonale sladěnou choreografií, jako například “Šejkuj“, “Parta správná” nebo “Jedině ty“. Výborné je také zpracování “Krále Džajvu” s excelentní choreografií tance Dannyho a Sandy, ani proslulá “Letní láska” diváky nezklame, právě naopak na úvod pozitivně naladí.

Sólovky se zdají oproti propracovaným sborovým scénám lehce chudší, ale i ony si našly v “Pomádě” své místo, především “Ještě horší věci jsou” a “Já jsem víc než říkají“, které dokáží z diváka dostat alespoň krapet emocí. Největší show na diváky čeká při hitovce “Náš auťák“, která však svou přeplácaností a zbytečnou snahou o originalitu potvrzuje známé rčení, že méně někdy znamená více. Slabším článkem inscenace jsou také činoherní části, které jsou často delší, než prázdný děj vyžaduje. Herci se to snaží zachránit humorem, který hraničí s přehráváním, ale většinou vkusně a k prospěchu věci. Jisté zkrácení, například jedné z prvních scén v pokoji Marty, byl však neuškodilo. Muzikál má i se závěrečnou medley hitů 3 hodiny, a to je na odpočinkový titul bez nosného děje poněkud mnoho.

Tomáš Savka a jeho Auťák

“Pomádu” v malém prostoru dobře zvládl výtvarník scény Martin Černý, který ji stylizoval do obřího gramofonu. Zklamalo nás ale,že je nápad s gramofonem využit jen v jedné scéně, a to hned na začátku (kde je kvůli němu připsaný dialog, čímž se tato inscenace odlišuje od všech světových). Důležité ovšem je, že oproti předchozím dvěma titulům se minimalizovaly přestavby mezi scénami a dělají se většinou za pochodu. Nápad udělat těch několik přestaveb za osvětleného hlediště se však neujal a připravte se na pár perných minut oslnění. Scénografii vhodně doplňují barevné stylové kostýmy Zuzany Strakové, jediným úletem jsou svítící vesty u “Auťáku”.

Pojďme se podívat na skutečné hrdiny inscenace, a to účinkující. Ján Ďurovčík opět z každého člena obsazení tahá naprosté maximum, všichni tančí jako o život a propocená trička v závěru představení jsou toho důkazem. Kromě dvou čestných výjimek jsme v akci viděli všechny účinkující a s čistým svědomím lze prohlásit, že nikdo není slabým článkem. Ať navštívíte “Pomádu” v jakýkoliv den, vždy dostanete stejně kvalitní porci zábavy a zhlédnete stejně profesionální výkony. Nebudeme tedy vyslovovat, která alternace je lepší, ale porovnáme klady jednotlivých umělců…

V kině jsem zůstal, v autě jen sám...

Neodolatelného svůdníka žen Dannyho Zuka ztvárnil na premiéře Přemysl Pálek, pro kterého to byla první velká muzikálová role. Navzdory tomuto faktu se jí zhostil bravurně, skvěle zúročil předchozí taneční zkušenosti a jeho Danny je po pohybové stránce excelentní. Den poté se divákům představil Roman Tomeš, který díky průpravě z “Osmého světadílu” působí více jistě a suverénně, především v pěveckém projevu, a do role vkládá více humoru než Přemysl. Oba si získali své diváky, srdce žen vždy zaplesalo a naše muzikálové srdce nad jejich výkony také.

V jejich dámských protějšcích Sandy se alternují Nela Pocisková a Kateřina Steinerová. Nela Pocisková velice zapracovala na svém slovenském přízvuku a jeviště ovládá značnými divadelními zkušenostmi. Hlasový projev při sólovce “Jsem víc než říkají” je mimořádný a taneční sóla zvládá s přehledem. Kateřina Steinerová působí na první pohled více jako Sandy, je plachá a nezkažená, přesto to dokáže v závěru pořádně rozjet. Pěvecky i tanečně je samozřejmě také vynikající. Stejně jako dámy pokukovaly po Dannym, i mužští diváci si přišly na své. Tleskáme!

V hlavních rolích Dannyho a Sandy dále účinkují Jan Kříž a Veronika Gidová, které jsme viděli až po vydání recenze. Hodnocení jejich výkonů a porovnání s kolegy můžete číst v samostatné recenzi.

Přemysl Pálek a Nela Pocisková jsou králi držajvu

V roli Kenickieho se alternují Tomáš Savka a Petr Novotný. Tomáš vládne jevišti hlasem, Petr zase lepším tanečním výkonem a přirozenějším dojmem. Jejich milou, rebelku Rizzo, ztvárňují již ostřílené muzikálové herečky Michaela Doubravová a Markéta Procházková. Michaela je rozenou vůdkyní party a působí suverénně, autoritativně, zatímco Markéta se drží více stranou a hraje spíše na ironickou notu. Obě představitelky naplno rozjedou svůj potenciál při své závěrečné sólovce “Ještě horší věci jsou“, kde nás přesvědčily, že patří mezi největší talenty naší muzikálové scény.

Kapitolou samou o sobě je komediální role Vince Fontaina, kterého bravurně ztvárňuje Jan Kříž. V kombinaci jeho, pro nás dosud lehce utajovaného, komediálního talentu a crazy kostýmu, je tato role největším osvěžením mezi písněmi. Kříž má propracovanou každou repliku a dokázal, že umí i vhodně zaimprovizovat. Kdyby takto vypadaly všechny komické postavy v muzikálech, vítali bychom je s otevřenou náručí. Alternace Zbyňka Frice je taktéž dobrá, našel si komická místa v jiných momentech než kolega a méně pracuje s gesty a hlasem. Honzu však předčil v přidružené roličce trenéra roztleskávaček, kde je skutečně nádherně úlisný. Oba pánové pak s přehledem zvládli i svou píseň “Král džajvu“, kde využili bohaté zkušenosti a dobře skloubili zpěv i tanec v rychlém rytmu.

Rizzo Míša Doubravová

Roztomilého klučinu Doodyho dle očekávání dobře ztvárnil Tomáš Löbl, role je přesně v jeho hereckém i pěveckém rejstříku. Překvapením však byl David Gránský, který i s minimem divadelních zkušeností dosáhl na profesionální úroveň projevu, byl přirozený a působil, jako kdyby byl na jevišti doma. Jako šáhlá Frenchie exceluje Marie Blahynková, která svůj komediální talent poodhalila již v “Robinu Hoodovi”, zde ho ukázala již v plné kráse. Stejně dobře Frenchie zvládla také kolegyně Nina Horáková, kterou jsme na jevišti viděli poprvé a doufáme, že ne naposledy.

V roli jedlíka Rogera, alias Kejty, se alternují Michal Pleskot a Juraj Bernáth. O komických vlohách nás již přesvědčovat nemuseli, překvapivě dobře se vypořádali se zpěvem a tancem. Jedinou výtkou v tomto případě by mohl být věk obou herců, na první pohled do party středoškoláků příliš nezapadli. Jejich rozežranou kamarádku Jane rovnocenně ztvárnily Ivana Korolová a debutující Kateřina Herčíková. Oběma bychom dobrovolně odevzdali své zelí…

I Rizzo může být tou nevinnou Sandrou Dee

Také Veronika Veselá a Veronika Bošjaková podávají vyrovnaný výkon v roli rázné Marty, stejně tak obě alternace Sonnyho Petr Šudoma a Peter Veslár. Pozornost na sebe strhne ambiciózní Patty v podání Kateřiny Šildové i Charlotte Doubravové, obě jsou skvělé. V miniroličce Eugena můžete vidět Martina Bačkovského a Jana Tenkráta, který je o fousek vtipnější a šprťáčtější. Ze sólových partů zbývá přísná sexy ředitelka, ve které nás oslnila Lucie Novotná, ale ani Gloria Fricová nezůstala pozadu. Více náš ovšem Gloria bavila jako svůdná tanečnice ChaCha Di Gregorio, ve které je skutečně ďábelská. Alternuje jí taktéž dobrá Adéla Hájková.

Zbývá se pak poklonit zbytku company za jejich dech beroucí výkony. Osobně smekám před každým, kdo dokáže na jevišti utančit 3-hodinový titul v takovém nasazení. Jmenovitě tedy celá company – Zuzana Herenyiová alt. Simona Machovičová, Linda Huňáčková alt. Linda Rozenská (+ ženský swing Kristina Kohoutová), Michal Černý alt. Tomáš Sloupský, Peter Dolinajec alt. Václav Procházka, David Maule alt. Jiří Minařík (+ pánský swing Ondřej Sochůrek). Gratulujeme.

Na úplný závěr si necháváme hvězdnou hostovací roli Anděla strážného, kterého na premiéře za nadšených ovací publika ztvárnil Kamil Střihavka svým jedinečným ležérním komediálním stylem. Pěvecky se pro něj v netradiční poloze také neztratil. Druhý den jsme měli možnost vidět Pavla Vítka, který nezanechal žádný výrazný dojem, píseň odzpíval ve své standardní kvalitě, ale celkovému diváckému dojmu jeho výkon příliš nepřidal. Nejlépe pak jako Anděl působil Jan Kříž (pokud v daný den nikdo nehostuje, Anděla zpívá představitel Vince Fontaina), který Anděla vystřihl s největší muzikálovou profesionalitou a jistotou.

Anděl Kamil Střihavka

“Pomádu” v Divadle Kalich lze tedy jednoznačně doporučit. Čekají na vás známé písně, skvělá zábava a pozitivní energie, to vše v nadprůměrné režii a zcela excelentní choreografii Jána Ďurovčíka. A především již po několikáté Kalich dokazuje, že disponuje nejlepší muzikálovým souborem v Praze, jejichž umělecké kvality a nasazení je neuvěřitelné. Detaily ke zlepšení by se samozřejmě našly, ale “Pomáda” byla a vždy bude především o zábavě. A tu jsme dostali v plné míře. Dejte si tedy pomádu do vlasů a vyrazte do Kalichu, protože sranda musí být, i když hoří byt!

PS: Varujeme, že “Pomáda” může být návyková! :)

Vstupenky na muzikál “Pomáda” zakoupíte exkluzivně v síti TICKET ART.

Je slejvák a Sandy nemůže na svůj maturitní ples

Autorem fotografií premiérového obsazení je Richard Kocourek, děkujeme za jejich poskytnutí.


Recenze a reportáže
Helena Vondráčková zavzpomínala v plzeňských Kočkách
Recenze a reportáže
“Carmen” oslavila první narozeniny v přítomnosti amerických autorů
Recenze a reportáže
Bradburyho 2116 vyniká originalitou a skvělou hudbou (Recenze)
 • Alena

  Dneska jsem byla na odpoledním představení. Bylo to skvělé! Z fleku bych dala hned i večerní představení, to už se mi dlouho nestalo. Bylo to super zahrané, zazpívané i zatančené, vtipné a záživné. Kdyby to šlo, zvedli by mě ze židle. Jsem nadšená, a určitě musím jet ještě jednou.
  Poprvé jsem měla možnost vidět N.Pociskovou a dojmy jsou kladné :). A stydlivá Sandy jí naprosto šla. Danny – Jan Kříž – nezklamal. Markét Procházková výborná jako vždy, ale musela jsem ji na tuhle její postavu chvíli zvykat. Zaujala mě M.Blahynková, I. Korolová mě bavila. Byla jsem zvědavá na Charlotte Doubravovou, a ač tam nemá velkou roli, užila si jí dosti, dobře se na ni koukalo.


 • Honzy

  Pomáda opět v Praze a ta ji sluši!V divadle Kalich poprvé světový muzikál a docela se povedl.Představení má spád, energii i nadšení všech protagonistů.Pohybová stránka a choreografie na 100%, pěvecká průměrná, ale herecké výkony nejslabší.Vadí např.akcent u některých ženských rolích,též obsazení starších herců mezi mladými, vysloveně vadí!Velmi nevydařené paruky pánských představitelů! Absence živého orchestru stalý problém!Výborný J.Kříž v roli Fontaina a též D.Gránský.V hlavní rol R.Tomeš např. zbytečně “paroduje” pohybově J.Travoltu.Vysloveně slabí, hlavně pěvecky J.Bernáth, P.Novotný, K.Steinerová.V roli Anděla jako host P.Vítek žádná sláva.Celkově docela povedený muzikál, který nenadchne ale ani neurazí…Moje hodnoceni 70%.


 • Martin K.

  Alena: Aleno, vzala jste mi slova z úst a víceméně se shoduji. :-) Honza Kříž – jako Danny mě opravdu překvapil; Nelu jsem viděl též poprvé a něžná role ji opravdu skvěle seděla, poněvadž je půvabná, ale i v závěrečné scéně, kdy se z ní stane sexy rošťanda, je na co se koukat. :-) Maruška Blahynková předvedla svůj přirozený humor už v Robinovi a zde má více prostoru. Je fakt, že tolik emocí jako po Osmém světadílu se u mě nedostavilo, rozhodně však půjdu znovu, poněvadž Divadlo Kalich opět “vyvrhlo” jeden z velmi povedených kousků a určitě všem doporučuji se na Pomádu jet podívat.


 • Barča

  Ano Pomáda se vrátila a je to super…..bohužel nemůžu souhlasit s tím, že Nela je v roli Sandy úžasná….ta role ji absolutně nesedí..a chvílemi to na jevišti vypadá, že i ona o tom ví…jinak chválím David Gránský, Ivana Korolová, Marie Blahynková, Přemek Pálek…


 • Alea

  Tak jsem si dnes mohla poprvé vychutnat kalichovskou Pomádu a musím říct, že splnila veškerá očekávání. Představení šlapalo od začátku až do konce a všichni bez rozdílu odvedli skvělý výkon: Roman Tomeš, Katka Steinerová, Zbyněk Fric, Míša Doubravová, Tomáš Löbl, Petr Novotný, Honza Tenkrát, Petr Šudoma, Juraj Bernáth, Gloria Fricová a všichni kluci i holky z company – prostě všichni si zaslouží velikánskou pochvalu, protože byli pěvecky a pohybově opravdu úžasní!!! Pomáda je typická oddychovka, kde nemůžeme hledat nějaké hluboké myšlenky nebo dechberoucí herecké výkony, je to prostě jedním slovem zábava – pro diváky, ale i pro účinkující, kteří si ji viditelně užívají. Závěrečné standing ovation po zásluze ocenilo celé osazenstvo za všechny ty hodiny dřiny, které přinesly své ovoce. Za sebe můžu říct jedno – kdo se chce příjemně pobavit, odreagovat, podupávat do rytmu a plácat ostošest, ať vyrazí na Pomádu, nebude litovat. :-)


 • Simona

  V článku došlo ke zkomolení jména :-) V Pomádě není Petr Dolinajec, ale Peter Dolinajec ;-)

  Jinak Pomáda je naprosto skvělá! Člověk se pobaví, odreaguje a odchází nadšený :)


 • Nick

  Pomádu hodnotím za jedno z nejlepších, co se za poslední léta v Praze objevila… Největší zásluhu na tom, pravda, má hudba, která prostě byla, je a asi vždy bude skvělá v téměř jakémkoli podání. Smekám před scénografem a zejména režisérem, kterému se podařilo nacpat MEGAmuzikál to minidivadla a přitom neztratila Pomáda nic ze své velikosti, síly a energie. Všichni účinkující dobří (ale na to už jsme si v Kalichu zvykli) :-)))


 • Jana

  Stejně jako ostatní jsem očekávala příchod muzikálového hitu, po premiéře jsem ale odcházela s dost rozporuplnými pocity. Hudba skvělá, taneční čísla také, ale s tím se u tohohle muzikálu prostě počítá, ale něco mi chybělo. Stejně jako původní muzikál Mamma Mia nebyly jen písničkami od ABBY, tohle pro mě byly jen písničky z Pomáda. Tomáš Savka i Michaela Doubravová skvělý, pro mě velké překvapení. Ale Nela mi na roli Sandy nesedla, přijde mi, že má na ni moc hluboký hlas a bohužel jí ani jejímu partnerovi jsem neuvěřila, že to mezi nimi jiskří. Škoda, těšila jsem na skvělý muzikál, bohužel jsem dostala v podstatě to samé, co před 4 roky předvedla hostující Ostravské studentské divadlo.


 • Martin K.

  Díky Pavlovi za pěknou recenzi a už nyní se těším na druhý kousek této báječné podívané. :-)


 • Leni

  souhlasim s Janou……Nela je pruser,,,,,,,,,,


 • Kikuše

  Díky za poctivou recenzi, jakých je zapotřebí… V zásadě souhlasím. Možná se nesluší hodnotit premiéru, ale vlastně proč ne, když byla skvělá?! O návykovosti tohoto titulu nemůže být sporu:) Klaním se profesionalitě a přitom tvůrčí lehkosti všech zúčastněných. Jen tak dál – t o h l e je muzikál!
  Drobná otravná poznámka: filmová adaptace je z roku 1978, ale je mi jasné, že jde nejspíš o překlep…


 • popcorn

  Tak POMÁDU už jsem viděl!
  A to,co jsem od ní čekal jsem dostal!
  Šikovné muzikálové děcka,které se můžou přetrhnout,ale stejně bude bulvár víc zajímat kdo s kým spí a jestli už má Munzarová v pořádku nohu!!! :-/
  Přemek Pálek je bůh!…a jestli ten se po tomdle neproslaví,tak už nevím!
  Nela Pocisková je dobrá zpěvačka…ale tak na Beyoncé nebo gospel,ale určitě neé Sandy!…doufám,že “buď můj” na cd nenazpívá!:-P
  Charlotta Doubravová a Juraj Bernáth mě strašně bavili a prostě mi stojí za zmínku!
  Jan Tenkrát maximálně využil svého minimálního prostoru!
  Jan Kříž opět jinak a opět skvěle a taky mě ještě zaujala Veronika Veselá!
  Každopádně největší APLAUS si zaslouží TANEČNÍ COMPANY…jak ta se nadře??? :-O
  Bravo pro David Maule,trochu jako na speedu,ale zase vynikal!

  A medley?…prosím…není potřeba!!!
  Nejste DĚTI RÁJE a diváci nemají takovou chuť ani místo si vstát a zatančit!


 • lili

  Ano, jestli má Munzarová v pořádku nohu – je opravdu výstižně popásno :-) Ještě jsem Pomádu neviděla, ale už se na ni moc těším!


 • Iveta

  Bude i krátký videosestřih z představení?


 • Pavel Košatka

  Iveto, bohužel nebude. Divadlo nám slíbilo nějaké videa, ale zatím to nevypadá.


 • janule

  Vi se vubec, jak to s CD bude? bude?


 • Olynka

  Tak jsem dnes vyrazila na Pomádu a nebyla jsem zklamaná :o)

  Kříž byl výborný. Gidová mu v tanci rozhodně nestačí, ale skvěle zpívá – jen mi přišla taková… příliš unylá i na Sandy. Savka velmi dobrý výkon – hlavně takhle křepčit jsem ho ještě neviděla :o) Procházková je skvělá, jen ji ta černá ovce na hlavě a výrazné líčení dělají starší, takže se od zbytku dost lišila. Fricův Vince byl fantasticky slizký :o)
  Blahynková byla správně cáklá, jen mi do Frenchy nesedí typově. Velmi oceňuji výkon Šildové v roli Patty. Hodně mě překvapil Pleskot, myslela jsem, že ve svém věku bude mezi ostatními jako pěst na oko, ale hrát umí a to co s ním provedli v maskérně… :oD
  Výborný byl i Löbl – jelito Doody to byla masáž bránice :o)

  Takže celkově hodnotím velmi kladně, až na ten zápach ze sýra, který svačila vedle mě sedící asi desetiletá slečna – ale za to může stejně nevychovaná maminka (která evidentně neví, že v hledišti divadla se nic nekonzumuje), nikoliv herci…!


 • Alena

  Pro Januli: Dneska se v Kalichu někdo vedle mě na CDčko ptal a odpověď byla naprosto rezolutní. Že CD není a nebude, protože se to nevyplatí kvůli drahým autorským právům.

  Jinak k dnešnímu představení: celkově se mi velmi líbilo. Pomáda, ačkoli její děj je pro mě naprosto nezajímavý, je skvělý titul jednoduše kvůli kopě energií nabité muziky. Většina účinkujících předvedla skvělé výkony, ať už jde o Romana Tomeše, Davida Gránského, Zbyňka Frice, Markétu Procházkovou, Veroniku Veselou, Charlotte Doubravovou… Docela rozčarovaná jsem byla z písničky Náš auťák v podání Tomáše Savky. Celkově to ušlo, ale některé pasáže mi tam vysloveně neseděly. Asi jsem moc upnutá na starší verze. Ale celkově Tomáš Savka pohoda jazz a až na těch pár míst se mi líbil.
  Ovšem ne zrovna povedený výkon předvedla Nela Pocisková. Už to tu bylo zmíněno dřív, její Buď můj je opravdu “síla”. Ta písnička ztratila snad všechno, proč se kdy stala hitem. Osobně jsem Nelu viděla live poprvé v životě. Už dřív jsem se obávala podle všelikých dostupných nahrávek, že její zpěv nebude šálek mého čaje, a bohužel se mi to potvrdilo. Je krásná, skvěle se hýbe, jako Sandy na mě působila velmi mile a sympaticky, ale bohužel zpěv se u takovéhle role úplně pominout nedá. Za průšvih bych její výkon neoznačila, protože když se sečtou všechny složky, tak výborný pohyb a dobré herectví ten zpěv celkem převáží k ucházejícímu “nenadchne, neurazí”. Nicméně jásot některých recenzentů nad touhle představitelkou mi je poněkud záhadný.
  Jejím pravým protipólem pro mě byl Pavel Vítek coby anděl. Ten zas celkem slušně odzpíval, ale zbytek jeho jevištní prezentace byl opravdu dílo.


 • bidnik

  Dechberouci predstaveni:)


 • Tereska

  Pomáda je výkřik nááááš!
  Nela Pocisková – říkejte co chcete, mě se líbila, není to typická Sandy, ale je výborná
  Přemek Pálek – úžasnej, krásnej, skvěle tančí, zpívá, je vtipnej, je to Danny!
  Míša Doubravová – krásná, skvělý zvraty, prostě úchvatná!
  Tomáš Savka – chce to přidat na energii, ale jinak dobrej!
  David Gránský – rozkošný Doody, skvěle zazpívané, roztomile zahrané
  Nina Horáková – neuvěřitelně vtipná!!! Krásnej smích, krásná bytost!
  Veronika Veselá – sexy, dračice, skvělý zpěv, výborný humor
  Michal Pleskot – věk? Nehraje roli, je výborný, vtipný, roztomilý a skvěle zpívá a dobře se hýbe
  Kateřina Herčíková – rozkošná, krásně zpívá
  Peter Veslár – hezky “úchylný” jinak asi nevím
  Charlotte Doubravová – šprtka, krásná, vtipná, skvěle tančí, pro mě jeden z nejlepších výkonů dne
  Jan Tenkrát – umíráááám! To je Eugen jako blázen, malý prostor a přitom tak velký zážitek!
  Adéla Hájková – dravá, divoká a sexy Chacha!
  Company – padám do kolen, jste skvělý!!!!
  POMÁDA JE NEJLEPŠÍ MUZIKÁL CO JSEM KDY VIDĚLA!!!!


 • BeaHaydee

  Včera som využila hosťovanie v Bratislave a bola som milo prekvapené – Veronika a Přemysl (doteraz som ho nepoznala, tak dúfam, že som ho správne identifikovala, keďže nikde v divadle nebolo vypísané obsadenie), super, ale najviac ma dostali Míša Doubravová, hosťujúci Ján Slezák, Honza Kříž… Ale všetci boli výborní, som rada že aspoň Kalich robí výjazdy na Slovensko a pekne to uľahčuje nám, čo to máme do Prahy veľmi ďaleko.


 • terezka

  BeaHaydee: A můžu se zeptat v jaké roli hostuje Ján Slezák? :) Nikde jsem to nemohla najít.. Pamatuju si, když ještě hrál v Praze a vždycky mi přišel skvělý :)


 • BeaHaydee

  Hrá Kenickieho, a bol naozaj výborný, aj keď som mala trošku problém predstaviť si ho ako študenta, predsa len už nemá 20 :) ale takých tam bolo viac a po chvíli som si zvykla.


 • Abigail

  Kdyby mi to ještě před dvěma dny někdo tvrdil, tak bych mu za nic na světě nevěřila (ten film považuji za nějvětší ptákovinu a trvalo mi čtyři nebo pět pokusů, než jsem ho shlédla celý a nebylo to v jednom kuse, a ani žánrově to není úplně můj šálek čaje), ale musím říct, že mě Pomáda v Kalichu “dostala”. Ta energie a nasazení, s kterým je tohle představení hrané, myslím prostě nemůže nezanechat dojem. Nikdy bych nevěřila ani tomu, že se s takovými choreografiemi může na jeviště Kalichu vejít tolik lidí, aniž by nepozabíjeli sebe nebo publikum… Fascinující. Všechno už tady padlo, co dodat – třeba to, že mně nijak herecké výstupy nevadily (Třeba ve Světadílu mi pravidelně drásají nervy), tanec i zpěv pro mě byly skvělé…
  A obsazení mě naprosto přesvědčilo o tom, že v Kalichu vědí, co dělají. Honza Kříž (neuměla jsem si ho jako Dannyho představit, ale po první půlminutě byl tenhle pocit pryč), Míša Doubravová (pro mě konečně opravdu TA role), Petr Novotný, Marie Blahynková, Tomáš Löbl, Petr Šudoma, Veronika Bošjaková, Kateřina Herčíková (velice hezké překvapení), Zbyněk Fric, všichni perfektní – velice mě překvapilo, že Michal Pleskot dle mého zapadl vcelku bez problémů, čekala jsem, že to s tou rolí středoškoláka bude daleko horší a ono to bylo celkem v pohodě. Stejně tak tanečníci, z nichž si z hlavy vybavím bohužel jen Glorii Fricovou (ta je skutečně ďábelská), všichni skvělí a zaslouží obrovskou poklonu… A největší překvapení pro mě: pokud vím potřetí v životě (po Ivě Marešové v Lucrezii a Hance Holišové v Papežce) jsem odcházela z divadla v Čechách s přesvědčením, že mi tahle jedna alternace stačí a jinou – v tomhle případě jinou Sandy než Veroniku Gidovou prostě vidět nepotřebuji. (Neříkám, že třeba ze zvědavosti atp. neuvidím, ale pokud ne, nebude mi to vadit.) Skvělý výkon. Nějak si neumím představit, že by to některá z alternantek odehrála a odzpívala lépe (a to je obě na jevišti “znám”, tak jsem dost zvědavá, zda se mi tady podaří to zkontrolovat). Rozhodně největší překvapení.
  To všechno ostatní mě ostatně po posledních zkušenostech s Kalichem mohlo napadnout, už Osmý světadíl a Robin byli skvělí, tohle má tu výhodu, že je to prostě příběh, který je primitivní, známý a netrpí žádnými nepochopitelnostmi a šílěnostmi ve scénáři, ani českou oblibou v komických figurkách apod… prostě výtkami, které jsem k předchozím kouskům měla…
  Takže jsem skutečně neuvěřitelně potěšená a pozitivně naladěná a pokud to půjde, zajdu se na tu “ptákovinu” podívat ráda znovu.


 • peter

  bol som dva krat v bratislave – nej: prochazkova, gidova, palek


 • bara

  ja měla Nelu Pociskovou a sorry, to není Sandy….


 • Eva

  Byla jsem na představení s 10-letou dcerou a měly jsme Přemka Pálka a Kateřinu Steinerovou a pro nás nejlepší Sandy a Danny….. Pociskovou si tedy nedovedu vůbec představit. To jen tak na okraj, když se tu skoro nejvíc řeší, kdo se pro tyto role nejlépe hodí. Pro nás obě nezapomenutelná podívaná, vtipným výstupům jsme se smály ještě dlouho a naše první slova po odchodu byla “určitě ještě jednou!!!”. Smekám před panem režisérem, který opravdu ze všech talentů vymačkal “to nejlepší”. Z mého pohledu taneční choreografie trochu převyšovala pěvecké výkony,ale to rozhodně neubírá na kvalitě celého projektu. Všichni účinkující dle mého názoru makali naplno a i na konci představení, kdy už jistě musí být všichni unavení, bylo vidět, že je to velmi baví. Tomáš Savka, Tomáš Löbl a Markéta Procházková pro mě absolutní jedničky a na Přemka Pálka bych se vydržela dívat hodiny a hodiny ! Díky všem za tuhle skvělou podívanou….


 • Klea

  http://www.youtube.com/watch?v=toctZRHPG2M
  Náš auťák v podání Toma Savky?.Líbí se Vám to ? Mě moc :)


 • Olynka

  Včera jsem byla na Silvestrovském představení Pomády a výborně jsem se pobavila. Ale těch avizovaných “úprav” oproti normálu zase tak moc nebylo.
  Steinerová se mi líbila víc, než Gidová a Novotný víc než Savka. Honzu Kříže mám ráda, ale líbil se mi víc jako Danny, jako Vince Fontaine je lepší Zbyněk Fric. Charlotte Doubravová byla výborná, ale Šildová mi tam minule seděla přece jen víc. Roman Tomeš skvělý výkon, výborně zpívá, ale v obličeji mi připomíná jednu nepříjemnou osobu, kterou znám a tak bojuji s antipatiemi, za které chudák nemůže :o). Opravdu moc mě bavil David Gránský :o)


 • terezka

  Prosim nevite nahodou nekdo, jestli je jeste nejaka sance znovu videt Nelu?? Nebo uz zase bude hrat jen na Slovensku?


 • Klea

  Lidičky ,nevíte někdo, kam zmizelo ze stránek divadlokalich.cz obsazení?? Já ho tam nikde nemůžu najít když se přihlásím :(


 • Hanka

  Když se přihlásíš, tak v záložce “věrnostní program” je úplně malý text “Aktuální obsazení muzikálových představení zde”, tak tam to najdeš. Ale třeba zrovna Pomáda nemá aktualizováno obsazení.


 • Nick

  terezka: bojim se, že už jen na Slovensku…


 • pro Terezku

  Nela normálně Pomádu hraje i v ČR. :-) hrála 4. a 5.1.


 • Klea

  Hanka: mockrát děkuji :)


 • peto

  videl som pomadu v Bratislave uz 3x a pokazde to bol naozaj super zazitok. V zivote by som nepovedal, ze ma muzikal bude tak bavit. Je to vtipne, dojimave, oddychove. Krasne spevacke, herecke a tanecne vykony.
  Nela vyborna. Tym, co sa nela nepaci by som odkazal mozno to, ze celkovo rola sandy je pomerne nudna a nedava herecke moc priestoru sa prejavit, mozno preto vam pripada nezazivna.
  Marie Blahynkova vyborna, veronika Bosjakova vyborna, Ivana Korolova uzasna, katerina Sildova vyborna, Roman Tomes a Premysl palek obaja super. Jan Slezak bezchybny, Juraj Bernath vyborny, Peter Veslar vyborny ale z celeho predstavenia sa mi vzdy najviac paci Miska Doubravova – rizzo :) Ked som ju potom videl na civilnych fotkach, tak som neveril, ze to je ona, take slusne mile vyzerajuce dievcatko :) Kazdopadne tesim sa nato znova na konci Februara :)


 • Lucie

  Viděla jsem dnes Pomádu a jsem nadšená. Honza jako Danny úžasný, jako ostatně ve všech svých rolích. Kateřina jako Sandy super, snad jen její Hopelessly Devoted To You jsem si trochu protrpěla, což je ale spíše moje chyba, jelikož jsem hodně ovlivněná filmovou verzí a Olivií Newton John. Zbyněk Fric je správný slizoun a při pohledu na jeho výkon si nedovedu představit, že kdysi zpíval Dannyho :-) Velká pochvala pro všechny účinkující a company. Nechápu, jak dokážou při tak náročné choreografii ještě skvěle zpívat.
  Nepřestává mě překvapovat, jakou kvalitu si Kalich dokázal dlouhodobě udržet. Za poslední roky jsem shlédla prakticky celý jejich repertoár a ani jednou jsem neodešla zklamaná. Strašně mě baví energie, která sálá ze všech účinkujících, a to nejen v Pomádě, ale i v ostatních představeních. Mám pocit, že si to herci užívají a to je hned jiný zážitek, než když v některých divadlech máte pocit, že tam herci chodí jak do fabriky a už se těší, jak jim skončí šichta. Takové nasazení je v dnešní době hotový přírodní úkaz. Děkuji a jen tak dál :-)


 • thenardier

  s tím,že si kalich drží velmi vysokou kvalitu a profesionálnost nelze než souhlasit,kloubouk dolů přede všemi


 • Katarina

  Zial v Kosiciach aj s obsadenim N. Pociskovej_riadne sklamanie.
  Odtancovali to cele 3 dvojice, ktore bolo zjavne ze su profesionali a vysoko vykonom zatienili vsetkych hlavnych predstavitelov. Sl. Pociskova a p. Palek nech sa nehnevaju, ale toto bol tak 80% vykon!
  A spev nieco pri com som si musela zakryt usi, lebo do playbacku spievat nazivo falosne tony bolo nieco velmi, velmi smutne.
  Treba si uvedomit, ze muzikal nie je TV serial, kde sa da vystrihnut, zopakovat klapka. Osobne si myslim, ze svoj podiel na tom nesie aj p. reziser a choreograf Durovcik. Keby pilot, lekar, stavitel,.. podal 80% vykon neviem ako by ste sa tvarili.

  Ste povolanie, ktore ma robit radost a dokonca aj laikovi, ked uz “odborna” kritika to chvali do nebies – tak neviem ci je zaplatena, alebo hlucha/slepa.


 • pro Katarinu

  Milá Katarino, pokud máte takový zážitek, je to smutné, ale na obranu všech…Pomáda je fyzicky náročné představení, okolnosti si nevybírají a může se stát, že herci nejsou v nejlepší kondici a přesto hrát musí, akustika může hrát velkou roli v tom, že se objeví falešné tóny, nejsou to stroje ale živí lidé. 3 taneční páry jsou od toho, aby tančily, nechápu, co jste tím myslela. Ano v momentě kdy ostatní musí zpívat, tanečníci tančí a všimněte si, že ve všech choreografiích se nakonec všichni na jevišti zapojí a tančí společně. A když jsme u toho, oněch 80% zažívám velmi často u mnoha a mnoha povolání a sáhněte si do svědomí, jestli jste vždy v práci odvedla 100% výkon, když vám třeba nebylo dobře…


 • Lucie

  Já jsem tedy představení v Košicích, ze kterého byla Katarina zklamaná, neviděla, ale nechce se mi věřit, že by účinkující podali tak strašný výkon jak líčí. Pomádu jsem viděla už několikrát a vždy tam bylo absolutní nasazení a profesionalita. Zmínka o lékařích a pilotech je opravdu úsměvná. Chybou pilota či lékaře může člověk přijít o život, ale ještě jsem neslyšela o nikom, kdo by zemřel kvůli tomu, že nějaký zpěvák nezpíval na 100%.


 • BeaHaydee

  Pomádu som videla v Bratislave, išla som na ňu viac menej z “povinnosti”, keďže treba využiť každú možnosť, keď nám sem niečo príde hosťovať. Nič som od nej nečakala, nepatrím k fanúšikom filmu. Zostala som ale milo prekvapená, tie výkony neboli na 100, ale minimálne 110%! Skvelé predstavenie, preto sa mi nechce veriť, že by to bola v Košiciach taká tragédia… Aj keď je pravda, že horší deň môže mať každý…


 • Olynka

  Ve čtvrtek na Pomádě skvěle strávený večer :o) Gidová se mi líbila mnohem víc než prvně. Roman Tomeš také lepší, ale v té černé paruce vypadá prostě úchylně :oD Celkově bezva kulturní zážitek.


 • Andrea Briseis Ulagová

  Já mám pocit, že Roman paruku nenosí :)


 • Lucie

  Také se mi zdá, že Roman jako jediný Danny paruku nemá :-) Mimochodem ty paruky se moc nepovedly, dost podivně v ní vypadají jak Honza tak Přemek :-))))