Recenze a reportáže

“Casanova” v Divadle Broadway je čistým průměrem (+ videosestřih)


Ve čtvrtek 23. května 2013 měl v Divadle Broadway slavnostní pražskou premiéru muzikál Zdeňka Bartáka a Petra Markova „Casanova“ v režii Filipa Renče. Každý další titul tohoto pražského kulturního stánku je u nás očekáván zároveň s obavami i neskromnou nadějí na zlepšení dosti umělecky podprůměrné pověsti divadla. Jak dopadl nejnovější titul „Casanova“?

Kriticky hodnotit muzikály Divadla Broadway je asi jako ve filmovém světě recenzovat filmy Zdeňka Trošky. Tato díla nejsou určena pro odbornou kritiku a nemají žádné ambice, aby o nich filmoví/divadelní vědci nadšeně rokovali desítky let po premiéře. “Casanova” je typickým příkladem takového titulu “pro diváky”, ale pojďme to vzít od začátku…

Úvodní souboj

Úvodní souboj

Casanova“ měl světovou premiéru loňské léto na zámku Hluboká nad Vltavou v oblíbené letní open-air produkci Zdeňka Pikla. Autoři Zdeněk Barták a Petr Markov tak navázali na spolupráci při projektech „Romeo & Julie“ a „Jedna noc na Karlštejně“. Osobně jsem toto premiérové uvedení neměl příležitost navštívit [fotoreportáž Kristýny Junkové z Hluboké], takže jsem se s muzikálem poprvé setkal při pražském uvedení, které v režii Filipa Renče údajně doznalo mnohých změn.

Muzikál není prvoplánově biografií slavného svůdníka, soustředí se na jeho pozdější léta na zámku Duchcov a vše se točí kolem návštěvy hraběnky Karolíny z Dubna a jedné sázky. Děj je laděný velice komediálně, některé scény působí až parodickým dojmem. Libreto Petra Markova se také několikrát uchýlí k dramatičtějším pasážím, které v tom všem divácky vděčném humoru působí jako pěst na oko. Postavy jsou přehnaně karikaturistické, máme tu sexuchtivou hraběnku, německého vlasteneckého komořího nebo téměř senilního hraběte. Objevné repliky jako „Gon Dovany“ jsou zřejmě tak vtipné, že se dokonce musejí několikrát zopakovat. Retrospektivní způsob vyprávění u stolu pak silně evokuje „Barona Prášila“ stejných autorů.

Filip Antonio

Filip Antonio

Také hudba Zdeňka Bartáka často připomínala předchozí díla stejného autora, ale to se ostatně stává i takovým velikánům jako je např. Andrew Lloyd Webber. Po nadějné předehře bohužel přišlo spíše hudební zklamání. Hudba celkovým dojmem působí ploše a nevýrazně, sice se snaží navodit zámeckou atmosféru a podpořit hravými melodiemi komické ladění díla, ale výsledek vyznívá průměrně. V paměti mi uvízly jen dvě písně, a to „Hleď vzhůru k výšinám“ a „Ameriko má“. K lepším hudebním momentům ještě patřily árie o otci komtesy Adély, markýzova píseň o cti a dopsaná píseň hraběte Josefa Emanuela Valdštejna na konci druhé půle představení. Vyloženě vtíravým dojmem působila Bednářova píseň „Pan důležitý“ a k zastaralé operetce sklouzávala píseň hraběnky „Kavalír“.

Eliška Ochmanová a Josef Vojtek

Eliška Ochmanová a Josef Vojtek

Nejslabším článkem inscenace je režie Filipa Renče, která využívá ta největší muzikálová klišé (vyjíždění na jevištních stolech při refrénech, nevhodné tančení v pozadí při sólových písních) i tradiční komerční kýče (projekce na LED panelech). Vše je velice názorné a doslovné, pokud komtesa zpívá o smrti svého otce, samozřejmě se na jevišti odehrává vzpomínková sekvence se zabitím otce, atd. Vedení herců pak spočívalo pravděpodobně v co největším přehrávání, protože to je jediný prostředek k vytvoření komické situace. Když k tomu připočítáme tristní, špatně secvičené, šermířské scény (úvodní souboj), fádní choreografie Petry Parvoničové a několik trapně estrádních scén (“Fracek”), je jasné, že výsledný inscenační dojem nebyl zrovna nejlepší. Celé představení bylo bez šťávy, energie a nápadu. Zkrátka zlatý průměr, který nenadchne a neurazí.

Pozitivně lze hodnotit scénografii Martina Černého, tentokrát se neexperimentovalo s pokusy o modernizaci, takže se jedná o klasicky historickou výpravu. Ve stejném duchu jsou i krásné dobové kostýmy Romana Šolce. Scéna umožňuje rychlé změny prostředí, zatmívaček je minimální množství. Celkový výtvarný dojem ruší jen tradiční LED panely, na které jsou promítána kýčovitá prostředí, mečíky, klavír nebo i neurčité vizualizace. Jedná se o pátý muzikál, ve kterém jsou panely umístěné a již nyní uzavíráme sázky, zda se s nimi opět shledáme i v září na “Mata Hari”.

Videosetřih z premiéry muzikálu “Casanova”

Titulní roli Casanovy na premiéře ztvárnil Josef Vojtek. Paradoxně má tato role docela nevýrazný prostor, zastiňují ji svými kreacemi jiné postavy. Ani přirozené charisma Josefa Vojtka nepomohlo k oslňujícímu výkonu, nebyl znát ani Vojtkův obvyklý zápal a energie, zkrátka nás nepřesvědčil, že je rafinovaným svůdníkem žen, galantním milovníkem ani vzdělaným autorem knih. Bohužel neměl možnost využít ani svůj charakteristický chraplák. Jako mladý Giacomo vystoupil Filip Antonio, který opět přesvědčil, že je ve své generaci skvělým hercem a opět se stal miláčkem publika.

Marian Vojtko se představil v komediální roli hraběte Josefa Emanuela Valdštejna, která je převážně činoherního charakteru. Jen díky připsané písni k závěru muzikálu využije Vojtko svůj silný hlas, kterým si získal přízeň tolika fanoušků, do té doby však jeviště plní čistě přehráváním a rádoby komediálním pitvořením.

Josef Vojtek a Marian Vojtko

Josef Vojtek a Marian Vojtko

Největší komediální talent projevila Dita Hořínková jako vášnivá hraběnka Karolína z Dubna, bohužel její postava nezaznamenává žádný vývoj, a tak neustálé snahy dostat Casanovu do postele už v závěru působí násilně a nevtipně. Jak se hezky česky říká, opakovaný vtip není vtipem. Na rozdíl od většiny kolegů však nesklouzává k bezhlavému přehrávání a navíc je hlasově velice dobře vybavená.

Kdo ale zachránil čest celému souboru a postaral se o jednu z mála pozitivních věcí na muzikálu, byla Eliška Ochmanová jako drsná komtesa Adéla z Ameriky. Silný hlas i jisté herectví daly dohromady suverénní komplexní muzikálový výkon. Doufejme, že Ochmanovou brzy uvidíme v nějaké další roli, protože do muzikálu určitě patří.

Dita Hořínková a Eliška Ochmanová

Dita Hořínková a Eliška Ochmanová

Role Bednáře je natolik otravná a nevtipná, že jakékoliv snahy Jakuba Šlégra o důstojný herecký výkon byly zcela marné. Díky předepsanému německému šišlání je srozumitelnost textů jeho písní mizivá. V dané roli však pravděpodobně naplnil všechny parametry vyžadované scénářem a režií. Zbytečným dojmem pak působila role Lízy, nicméně Michaela Gemrotová alespoň oslnila skvěle zazpívanou operní árií. Na malém prostoru zaujal také Ladislav Korbel a jeho jediná píseň patřila bezesporu k tomu lepšímu z celého večera.

Pěvecko-taneční company měla docela těžkou úlohu. Celou dobu v podstatě neslezla z jeviště a byla dosti nepřirozeně stále nucena k nějakému pohybu. Obecně jsem zastáncem takového díla, kde kvalita vítězí nad kvantitou. Možná tedy bylo lepší soustředit se na 3-4 skvělá taneční čísla, než mít u každé písně zcela průměrné okoukané choreografie. Tanečně byla company relativně dobrá, na premiéře byly znát nejisté chvilky (např. zamotávání do provázků v jedné ze scén) i občasné taneční rezervy. Dámská company pak negativně zaujala zpěvem, pokusy o dvojhlasy raději nezmiňovat, stejně tak dvě malá sóla ve společném duetu.

Pan důležitý (Jakub Šlégr & company)

Pan důležitý (Jakub Šlégr & company)

Muzikál „Casanova“ tedy nepřekvapil a zařadil se mezi většinu kýčovitých, divácky vděčných, muzikálů Divadla Broadway, jejichž umělecká hodnota je značně diskutabilní. Inscenace působí ve všech směrech tak průměrně, že se tomu těžko věří. Nudné libreto, nevýrazná hudba, žádná režijní invence a smíšené výkony účinkujících. Tak nějak by se dal „Casanova“ shrnout. Při letních večerech v kouzelném prostředí zámku Hluboká může fungovat daleko lépe, v Divadle Broadway se atmosféru nepodařilo vytvořit, je nám tedy líto, ale broadwayského “Casanovu” doporučit ke zhlédnutí nemůžeme.

Ladislav Korbel a Josef Vojtek

Ladislav Korbel a Josef Vojtek

Oldřich Smysl, Jakub Šlégr a Jan Kopečný

Oldřich Smysl, Jakub Šlégr a Jan Kopečný

Dita Hořínková a Marian Vojtko

Dita Hořínková a Marian Vojtko

Společná fotka po slavnostní premiéře

Společná fotka po slavnostní premiéře

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
“Oidipus Tyranus” úspěch “Antigony” nezopakoval. Zatím. (+ video)
Recenze a reportáže
Recenze: Kamila Nývltová ohromila diváky svou Lorraine (+ rozhovor)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do hudební komedie Adéle ještě nevečeřela v Divadle Broadway
 • Linda

  Já jsem bohužel viděla a musím souhlasit se všemi negativními reakcemi. Nejdříve jsem si myslela, že to bude alespoň jako Kleopatra nebo 3M, ale horší kopii Barona Prášila jsem tedy nečekala. Když se lidé smáli něčemu trapnému nebo násilnému vtipu, myslela jsem si, že vidím jiné představení, než ostatní. Oddychovou, lehkou komedii si představuji jinak. A ta ukázka bohužel zachycuje představení takové, jaké opravdu je. Z dobrého představení neuděláte špatnou ukázku a blbý sestřih jde udělat pouze z blbého představení.


 • katka

  … nemám slov!!!

  TOHLE JE ŠPATNÝ VTIP, NE! nebo je to myšlené vážně?!?!?! to snad nikdo nemůže myslet váně? neuvěřitelné, kam až jsou tvůrci v degradaci muzikálového žanru u nás schopni dojít…


 • jansisel

  CO SE MĚ LÍBÍ: 1/muzikál Casanova,vtipný a zábavný dílko,které si na nic nehraje a příjemně pobaví 2/krásná melodická hudba,která působivě mění žánry a atmosféru, s několika velkými hity našeho současného největšího hitmakera a profesionálním moderním aranžmá 3/kromě výborných výkonů známých hvězd typu Pepy Vojtka či Mariana Vojtka či Filipa Antonia a dalších,oceňuji odvahu autorů nebát se svěřit velké role i né tolik známým umělcům,kteří byli výborní Eliška Ochmanová,Jakub Šlégr,Láďa Korbel atd.CO SE MĚ NELÍBÍ:1/neobjektivní a zavádějící kritika se zjevnou snahou ovlivnit respondenty tohoto servru,že to vlastně není třeba vůbec vidět,což je nefér a krajně neprofesionální.Ať si snad každý udělá názor sám.2/setřih videa,který je velmi amatérský a být producentem či autorem tohoto díla nedovolil bych to vůbec točit a hlavně uveřejňovat bez kontroly a souhlasu s obsahem tohoto videa.3/kritizování hudby a její nespravedlivé odsuzování a porovnávání s jinými muzikály tohoto autora,který má zjevně svůj autorský rukopis,což je právě to vzácné a cenné a mnohokrát prokázal smysl pro hitové melodie.Tedy závěrem,nenechte se přátelé odradit a jděte se podívat na muzikál Casanova,stojí to za to.Odpočinete si,pobavíte,uvidíte výborný výkony a uslyšíte pěknou hudbu.A až na konci představení budete najednou stát s celým hledištěm a nadšeně tleskat,což jsem už dvakrát osobně zažil,ale do videoukázky se to jaksi nevešlo,uděláte si obrázek o této kritice a následných zlým komentářů sami.


 • Zdeněk

  jansisel: to já sem naopak dvakrát zažil odchody lidí během přestávky a zhrozené obličeje a názory a během děkovačky vubec žádné nadšení


 • Ivet

  jansisel: Úplně souhlasím… I já jsem na tomto představení dvakrát zažila, že celé hlediště na konci stálo a nadšeně tleskalo. Každý má právo na svůj názor, ale podle mého je článek pana Košatky i přiložené video zavádějící, nabádající, aby lidé na tento muzikál nechodili. Myslím, že každý by si měl svůj názor udělat sám.
  Zdeněk: Na muzikálu jsem byla už víckrát a vždy mě skvěle pobavil. Žádně zhrozené obličeje a ani odchody lidí během přestávky, jsem ale neviděla. Asi jsem měla štěstí a seděla jinde než Vy…


 • Dana

  Já naštěstí nepatřím k těm,co se nechají recenzema ovlivnit a jsem za to velice ráda,protože jinak bych si toto předstvení nechala ujít..negativní komentáře chápu – neboť sto lidí,sto názorů..sama bych si netroufla hodnotit něco,co jsem neviděla /jako většina tady/,nebo jít po druhé na něco,co se mi nelíbilo poprvé/nechápu/.. stačí přece napsat -viděl jsem a nelíbilo se..případně proč..že je tam hodně cítit rukopis stejného autora hudby..co je na tom divného? JE to stejný autor hudby..popřípadně se vyjádřit ve smyslu – že něco takového se může líbit jen póvlu?!Tomu se musím jen usmát..Já představení viděla,líbilo se mi moc a půjdu znovu..A ostatním bych doporučila – podívat se na autory – jestli vám sedí,na obsazení ..a pak se rozhodla..rozhodně bych se nedala ovlivnit přečtením téhle stránky


 • Zdeněk

  Ano byl sem dvakrát poprvé sem lístky kupoval sám a na druhé představení sem lístky dostal darem a bylo mi hloupé je odmítnout abych dárce neurazil takže sem to přežil ještě jednou


 • Vilda

  Po shlédnutí konstatuji i přes pěkné výkony některých aktérů znechucení.Panu Košatkovi skládám poklonu,velmi trefná,pravdivá a objektivní recenze.


 • PLuto

  To jansisel: Některé příspěvky zde ve fóru mi zase naopak připadají, jako by je psal někdo z produkce daných muzikálů nebo jim byl aspoň hodně blízký. Přijdou mi mnohem méně objektivní, než těch ostatních (o recenzi ani nemluvě).

  Co se mě týká, do Prahy to mám celkem daleko, takže jsem rád, že se dostanu na jedno-dvě díla do roka. Když už zůstaneme u stejných autorů, tak třeba Baron Prášil mě zlákal (i uváděnými ukázkami), že jsem ho navštívil. U Casanovy (nejen z tohoto videa, ale i z ostatních, co jsem měl možnost vidět) je tomu naopak a řadí se mezi tituly, které mě navštívit rozhodně nelákají.


 • Lavera

  jansisel: plně s Vámi souhlasím; nečetla jsem recenze ani neviděla žádnou ukázku, šla jsem na představení ( generálku ) jako obvykle bez jakéhokoliv “ovlivnění” názory ať už laiků nebo i “odborníků”, vybavena pouze “selským rozumem” člověka, který – sice jen v “Česku” – viděl za těch zhruba čtyřicet pět let už poměrně dost děl tohoto žánru a který si – samozřejmě až po SHLÉDNUTÍ představení – vždy udělal na věc vlastní názor, i kdyby třeba tisíce lidí kolem měli názor jiný a tudíž ten jediný “správný”.
  Přiznávám, že produkce divadla Broadway mě nikdy příliš neoslovila, bylo to pro mne vždy “trochu někde jinde”, ale přesto jsem tam – z vlastních “studijních” důvodů – viděla všechno, stejně jako ostatní muzikálovou produkci v Praze. O to víc mě právě Casanova překvapil.
  Bylo to pro mne milé, oddechové představení s hudbou, která se mně po hodně dlouhé době konečně líbila; pokud se jedná o – zvláště naše – současné muzikály, zajímalo by mne, jaké “vzdělání a předpoklady” – podle názoru zdejších diskutujících -by měl mít člověk, který “rozhoduje”, co je či není “pravé umění”, ( které jediné je zřejmě “hodno zájmu” publika, a tudíž se “musí líbit všem”; to ostatní by zase měli všichni “zatracovat”… ). Tzv. “objektivní názor” je v oblasti umění hodně problematická věc, která v podstatě neexistuje…
  Buďme tolerantní, sdělujme ostatním své dojmy, ale nikdy z nich nedělejme ty jedině “správné”, posuzujme věci, až když je shlédneme na vlastní oči a respektujme, že každému se může líbit něco jiného; ne každý jde ve svých názorech “s davem”…


 • vlb

  Kdo si chodí oddychnout do divadla za 700,- asi neví co s penězi dělat. Muzikál Casanova je jeden z nejhorších v republice. Děkuji divadlu Kalich a Městskému divadlu Brno za kvalitní díla. Možná by bylo fajn, kdyby si návštěvníci a tvůrci muzikálů ujasnili definici pojmu muzikál: zpěv, tanec, herectví vše na 100% … děkuji, ale divadlo Broadway ( dost haní jméno ulice v NYC, kde je kvalita děl absolutně nesrovnatelná) už nikdy!


 • Anna

  Muzikál Casanova se mi moc líbil. Obsazení jsem měla také skvělé. Já bych ho určitě doporučila.


 • luděk

  Nedoporučim ani jako historicky ani umělecky běžte na něj na HLUBOKOU .


 • luděk

  OBSAZENI DO Dvojrole Vojtka blbost.


 • Renata

  To Luděk: To si asi pletete jména. Nejedná se o dvojroli, ale o dva různé zpěváky. Casanovu hraje Pepa Vojtek a hraběte Valdštejna Marian Vojtko.


 • Nick

  Dvěma slovy – k pláči… Obrovský talent Lukáš Randák, který bravurně ztvárnil Casanovu na hluboké skotačí v company, zatímco Pepa Vojtek stěží odzpívá ústřední písně a jeho herectví je, pardon, trochu k smíchu… Ostatně většina pražského obsazení nemá moc velké tušení o tom, jak hrát komediální role a nedělat ze sebe přitom téměř blbce… Je mi líto například Radky Fišarové, která je naprosto excelentní zpěvačka a mnohé role v jejím podání jsou nádherné a pro takové dílo je jí opravdu škoda….


 • luděk

  Radky Fišarové byla skvěla .Pepa Vojtka sem myslel.


 • Michala

  Tak nevím, na Hlubokou jsem se nedostala, chystala jsem se na Casanovu na Broadwayi, ale většina názorů je spíš záporná a ukázka mi přijde docela šílená. Tak dám asi přednost něčemu jinému.


 • Michaela

  Až na pár výjimek utratit v pražských muzikálových divadlech těžce vydělaných 600 je excelentní blbost… Bohužel. Desetkrát lepší muzikál se dělá v Brně, Ostravě i Plzni a leckde nestojí lístek ani polovinu.

  Pro redaktory: Nenašla jsem vaše hodnocení Casanovy v žebříčku Divadelních novin. Ještě s nimi děláte?


 • Lavera

  Nevím, zda “vlb” reagoval či reagovala na můj příspěvek; pokud ano, zřejmě si daná osoba nevšimla, že jsem psala o své návštěvě generálky !!!; dělám to tak vždy právě proto, abych “nevyhodila” zbytečně příliš velkou částku za něco, co mně nemusí “vyhovovat”. To právě ale poznám až tehdy, když tu kterou věc uvidím na vlastní oči; každého zaujme něco jiného, a tak pro mne kritiky či recenze nejsou směrodatné.


 • Ondřej Doubrava

  Michaelo, v podstatě už neděláme, jednak byly obecně mé články v redakci hůře přijímány, za druhé jsem poslední dobou jsem byl “prstíčkem” namočen v pár inscenacích (kupříkladu jsem jako přátelská neoficiální výpomoc velmi aktivně konzultoval scénář Fantoma Londýna pro NDM Ostrava), které se mi tudíž nechtělo hodnotit (a ani jsem třeba Fantoma paradoxně ještě neviděl (na premiéře jsem měl být), ani Casanovu ;-) ) a díky tomu, že jsem se rozhodl, že bych to rád zkusil, navzdory absenci formálního vzdělání (snad zatím), jako dramaturgická výpomoc a byl kolem toho menší kolotoč a moc jsem toho nestíhal, přišlo mi zbytečné v Kritickém žebříčku setrvávat a slušně jsem se odhlásil. A prozradím, že v pondělí začínám dramaturgovat zcela sám další světovou muzikálovou legendu, tak snad to k něčemu bylo a myslím, že tak Musical.cz udělá víc než v Kritickém žebříčku. :-)


 • Michaela

  OD: To mě zajímá! Ona se bude v ČR hrát nějaká světová muzikálová legenda?? :)


 • Ondřej Doubrava

  Michaela: Jo, nedávno jsme tu dávali pozvánku na konkurz! ;-)


 • Richard Holý

  Košatkova recenze je k úsměvu a potvrzuje, že kritik je kritikem právě proto, že nic jiného neumí. Dokázali byste si představit, že půjde vůbec někdo na Košatkův muzikál?? Já taky ne. To, že negativně hodnotí Divadlo Broadway, Mistra Bartáka, Petru Parvoničovou atd. atd. je projev nízkosti a neskrývané animosity páně Košatky vůči Divadlu Broadway. Ale co nevadí: Divadlo Broadway narvané, diváci tleskají ve stoje, Mistr Barták na roztrhání mezi Casanovou v Praze, na Hluboké, v Soulu, v Hronově, Petra Parvoničová na prestižním tanečním stipendiu na Broadway v New Yorku, Pepa Vojtek úžasnej Casanova…takže vše jak má být a já můžu v klidu plánovat další návštěvu muzikálu Casanova: myslím, že 10-tou.


 • Marta

  Nevíte někdo, jaké písně (+ kdo je zpívá) jsou cd Casanovy? Nikde to nemůžu najít.. díky!


 • Dáda

  ;-) CD Casanova:
  1. Casanova (předehra ACT I.) – orchestral
  2. Casanova navždy – orchestral
  3. Zvědavost – Filip Antonio + company
  4. Ameriko má – Eliška Ochmanová + company
  5. Vždycky je dost důvodů – Josef Vojtek
  6. Láska je nákladná věc – Josef Vojtek + company
  7. Můj hrdina – Dominika Richterová
  8. To je on pan kavalír – Radka Fišarová
  9. Píseň o cti – Ladislav Korbel, Michaela Gemrotová
  10. Nebezpečný chlap – Tomáš Trapl, Jan Franc + company
  11. Hleď vzhůru k výšinám – Eliška Ochmanová, Josef Vojtek
  12. Život – Marian Vojtko
  13. Mé jméno zní Casanova – Josef Vojtek + company


 • Marta

  Díky :)


 • Mirek Říha

  Richard Holý: no jasně a proto se ruší představení hned pár dní po premiéře a proto, aby byl “narvaný tleskající sál”, se rozdávají vstupenky ve velkém zadarmo (a to i hodně veřejně)?! Nechci zde nic hanit, jen že každá mince má dvě strany a každý zjevně vidí tu svou…


 • Kiky

  Mirek Říha:
  nooo, on je spíš problém v udávání vstupenek krapet někde jinde… jelikož lidé byli zvyklí do Broadwaye nakupovat lístky přes agentury TicketArt a TicketPortal… ale nyní si Broadway zavedla svůj vlastní prodejní systém, přímo na stránkách samotného divadla.. tudíž do sítě TicketArt a Portal už není puštěný takový počet vstupenek jako býval… takže prakticky lidé, kteří o tom nemají páru, jdou na TA a vidí, že je vyprodáno… prostě netuší, že existuje další prodej, kde je hafo volných míst… Broadway na to nijak nikde neupozornila…


 • Martina

  S recenzí souhlasím, jen část nadpisu recenze bych přepsala na “čistý podprůměr”. Trapnost nad trapnost. A pokud se tu psalo o nadšeném publiku, tak já žádné nezažila, když nepočítám tak 5 lidí, co u děkovačky stálo, vlažný potlesk, a nemálo odcházejících během přestávky. Já rozhodně nedoporučuji!!


 • Sandra

  Tak pro mě Casanova zatím nejhorší muzikálové představení, které jsem viděla. Děj nulový, hudba průměrná a výkony nudné. Nedoporučuji v žádném případě!


 • Mirka

  prosím může mi někdo napsat jak je dlouhé představení Casanova?


 • HONZY

  Casanova není skutečným muzikálem, ale pouze řadou operetních popěvků s přimícháním několika melodií ze známých oper.Po jevištních schodech kráčí postavy nahoru a zase dolů, na jevištní plošině pěje Pepa Vojtek “Hleď vzhůru k výšinám” s absolutně nezajímavou choreografií včetně absencí režijního pojetí, t.j. také Casanova.S fádní hudbou, nulovými hereckými i pěveckými výkony (viz Eliška Ochmanová) hraničící s parodií (Dita Hořínková) t.j.Casanova.S uměleckého hlediska si neodnesete prakticky nic!Jde jen o další divadelní kýč vyrobený divadlem Broadway.Hodnocení 20%. Psáno z reprízy 29.11.13


« Starší komentáře