Recenze a reportáže

Ján Jackuliak premiérově v hlavní roli muzikálu “Robin Hood”


V pátek 17. září 2010 se odehrálo poněkud slavnostnější představení nového muzikálu “Robin Hood“. Ačkoliv většina regulérních diváků nic netušila, tak Ján Jackuliak odehrál oficiální premiéru v hlavní roli Robina, protože kvůli zranění nemohl první polovinu září účinkovat. S ním se poprvé před diváky představila poprvé i Mariana Nela Pocisková. Tu jsme však viděli již na předpremiéře, takže nás nejvíce zajímal Ján Jackuliak. Jak se nám v roli líbil a jak zamíchal pořadím alternací hlavní role si přečtěte v dnešním článku, u kterého nechybí exkluzivní fotografie přímo z této premiéry.

Finále muzikálu Robin Hood - příjezd krále

Ján Jackuliak

O novém muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové “Robin Hood” v režii a choreografii Jána Ďurovčíka jsme psali již ve velice obsáhlé recenzi, takže představení přejdeme jenom stručným shrnutím našich dojmů po půl měsíci od premiér. Největšími klady stále zůstávají vynikající hudba Ondřeje Soukupa (taktéž v pátek 17.9. pokřtěné CD nám nepřetržitě zpříjemňuje volné chvíle) a nastudování Jána Ďurovčíka – kombinací precizního zpracování replik a pěveckých výstupů, choreografie a efektního nasvícení vzniká jeden z nejlepších muzikálů současnosti. Originální jsou také texty Gabriely Osvaldové, ale naopak musíme podotknout, že její scénář za nimi místy silně pokulhává. Komické duo skřetů či nekonečně protahovaný konec se odpustit nedá… (podrobný rozbor představení včetně porovnání všech alternací čtěte v recenzi z premiér)

Ale již k nejsledovanější osobě pátečního představení – Jánu Jackuliakovi. Hned na začátek je nutné poznamenat, že stále hraje s ortézou, takže vynechává nejnáročnější části představení (náročné choreografie, seskoky z kulis a slanění z balkonu). O to více jsme se soustředili na jeho pěvecký a herecký projev. Právě herectví je to, čím se odlišuje od svých kolegů, protože do každé věty vkládá emoce, každý výraz, který na tváři vytvoří, má smysl. Jackuliak má velice barevný hlas, zvládne jak drsnější pasáže chraplákem, tak čisté výšky. Zatímco Noidův Robin je rázný a drsný celou dobu, tak Jackuliak začne zpěv gradovat ve správných pasážích. Trochu zamrzí, že v těch klidnějších partech působí trochu tiše, až zakřiknutě. Závěrečnou píseň “Poprat se s tmou” však zvládl bravurně. Celkově je tedy jeho pojetí role především o herectví, které promítá i do zpěvu, možná někdy až přespříliš. Pokud bychom měli vybrat nejvíce divadelního Robina, byl by to právě Jackuliak.

YOUTUBE: PUSŤTE SI NAŠE VIDEA Z MUZIKÁLU “ROBIN HOOD”.
NABÍZÍME VÁM 7 CELÝCH SCÉN Z MUZIKÁLU V RŮZNÝCH ALTERNACÍCH.

Ján Jackuliak v souboji s Nelou Pociskovou

Stále však u nás vítězí celkovým dojmem Václav Noid Bárta, který má pro roli potřebné charizma i vizáž (dle našeho vkusu a představ), navíc mu pěvecký part sedne naprosto dokonale a snad poprvé Noid v muzikálu skutečně hraje. Jan Kříž byl na své premiéře mírně nejistý, především ve zpívaných pasážích působil příliš romanticky, a to do veršů písně “Poprat se s tmou” příliš nesedí. Jistý je fakt, že ani jeden Robin není špatný, žádný nemůže vyloženě zklamat, takže je spíše na divákovi, který typ Robina preferuje a zda je mu milejší herecký výraz či perfektní zpěv nebo drsný či romantický projev (ale stejně, vraždící zbojník toužící po pomstě není typickým romantickým hrdinou!).

17. září 2010 se kromě Jackuliaka sešlo velice dobré obsazení. Opět nás nadchla fanoušky kritizovaná Nela Pocisková, jejíž herecký výraz je fenomenální, stejně tak tanec. Její vyšší hlas nesedne každému, ale part Mariany vyzpívává bez problémů a výkřiky, že neumí zpívat, zcela nejsou na místě. Taktéž vynikající byli hlavní záporáci v podání Radky Pavlovčinové a Martina Pošty, slza ukápla i u výkonu Jiřího Zonygy na popravišti. Marie Blahynková opět potvrdila, že i bez zkušeností se dá vykouzlit skvělý výkon.  Dobrý byl také asiat Jan Karásek. Potleskem bohužel nelze odměnit skřetí duo Zdeňka Podhůrského a Richarda Tesaříka, kteří sklouzávají spíše k trapnosti (i když do určité míry za to může jejich role). Company opět podávala v náročných choreografiích vynikající výkony a pokud by se měla udělovat cena za nejlepší company, jistě by to “Robin Hood” vyhrál na celé čáře.

Muzikál “Robin Hood” byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Příští týden pro vás připravujeme reportáž ze křtu CD muzikálu “Robin Hood” a především jeho recenzi.

Ján Jackuliak a Jan Karásek

Martin Pošta a Petr Opava

Smeť prach.......

Nela Pocisková

Démonický Martin Pošta

Kdo se zblázní? Mariana a nebo Robin?

Čarodějnice Radka Pavlovčinová

Podaří se Jánu Jackuliakovi vykonat pomstu?

Romantický konec aneb Mariana a Robin jsou svoji

Děkovačka

Ján Jackuliak po premiéře

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
“Evita”- sezóna muzikálů superlativů pokračuje!
Recenze a reportáže
Karlínský muzikál “Carmen” přivítal dalšího jubilejního diváka
Recenze a reportáže
Radka Fišarová je opět Evitou (doplňující minirecenze inscenace divadla Studio DVA)
 • Tomík

  Měl jsem tu čest 17.9. paráda…


 • Markéta

  Jackuliaka bych taky určitě chtěla vidět:-) A je poznat, že má na sobě tu ortézu???


 • milanzitka

  Moc se těším na recenzi CD! :)

  P.S.: Nechci být rejpal, ale zřejmě máte v článku špatně uvedené datum křtu CD ;)


 • Pavel Košatka

  Ortéza poznat není. Pokud jste představení dříve neviděli, tak nepoznáte, že je něco jinak, trochu ztrácí na efektivitě ta záchranná akce z balkonu, ale to je detail. Ale těším se někdy na Jacka v plném nasazení.

  A za datum se omlouvám, nějak jsem už žil o měsíc napřed :).


 • Abigail

  Taky bych ho docela ráda viděla, tak uvidíme, jestli se povede, ale nepůjdu dřív, než bude fit. Když už, tak si ho chci užít.
  (A Pavle, máš v jedné z prvních vět dvakrát za sebou slovo poprvé – konkrétně tady: “S ním se poprvé před diváky představila poprvé i Mariana”.)


 • Olynka

  No, sice jsem si popletla Petra Dopitu s Petrem Opavou :o) Ale v ostatních už mám pořádek a tak trvám na tom, že Noidův Robin na mě vůbec nepůsobil drsným dojmem!!! Jeho vzhled a zpěv možná trochu “drsné jsou”, ale herecký projev rozhodně ne! Poprat se s tmou možná víc sedí hlubšímu hlasu, na CD mi ale u Noida vadí strašně hlasité nádechy a divné sykavky. Mary a Ann naproti tomu sedí úplně nejlíp Honzovi Křížovi – hlasově, herecky i pohybově – jeho “létání” po jevišti je neskutečné! Nesouhlasím s tím, že Robin je “vraždící zbojník”.


 • Briseis

  Jak kdo na Robina pohlíží je každého subjektivní názor, Pavel ho holt vidí jako “vraždícího bojovníka”, který nemá být romantik. :))
  Už to prosím vás neřešte, protože se na tom prostě neshodnete, každému prostě sedí něco jinýho a každýmu se Robinové zdají jiní.
  Mně třeba nejvíc typově na Robina sedí Noid a to jsem ho neviděla hrát, Honza na mě třeba nepůsobí jako romantik ale jako alfa samec ze Sherwoodu a taky je to můj osobní dojem. :))


 • Markéta

  Docela bych chtěla vidět alternaci Lucka Šoralová a Ján Jackuliak , ale asi taková alternace ani neni:-)


 • Míša

  Doufám, že se bude Robin Hood taky na DVD. Akorát nevím, nevím, jak tvůrci rozhodnou mezi interprety. Jistě ne každý fanoušek bude spokojen. Možná by bylo zajímavé kdyby pak divadlo zorganizovalo anketu na toto téma – bylo by zajímavé vidět, kteří interpreti by získali nejvíce hlasů – ale takto to asi nikdo řešit nebude, ač by se to třeba mně osobně líbilo.:-)


 • Ondřej Doubrava

  I mě by se anketa líbila, nápad to není špatný, navíc jeden, bohužel spíš nezávazný pokus už tu i byl (otázka je, jak s tím Kudykam naloží) a kdyby se vyhlásilo, že výsledky budou závazné (s možnou logistickou odchylkou, kdy se zkrátka nemusí vše podařit sladit dohromady), tak v tom by jistě produkce nemusela vidět problém, aspoň by dokázala, že jsou všechny alternace v jejích očích rovnocenné a tudíž je skoro jedno, kdo na DVD bude. Já jsem taky pro.


 • Markéta

  Dvd bych přivítala a anketku taky:-)


 • Olynka

  Anketa už mě taky napadla – když i Robina a Marianu vybírali ve veřejné soutěži…


 • Briseis

  Já bych natočila všechny alternace :)) horší je to s kombinacemi, třeba někdo by chtěl vidět Martinu a Jacka :)


 • Olynka

  Brieseis – to by bylo samozřejmě úplně nejlepší, ale asi nereálné :o)


 • Markéta

  To Dvd bude tak za rok né ,kdž teď teprve vyšla BoženaNěmcová a hrála se od roku 2008.


 • Míša

  Markéta: ale diskutovat se o tom může už teď.:-) A ta anketa by právě mohla být dlouhodobější. Akorát nevím, jestli by se takový způsob obsazení DVD líbil divadlu. Mně tedy ano.:-)


 • Markéta

  Proti diskuzi nic nemám:-) A co se týče ankety tak by divadlu mělo záležet na tom co chtěji diváci vidět né:-)


 • Míša

  No jasně, že jo.:-)


 • Pavel Košatka

  Pokud se něco zásadního nezměnilo, tak divadlům záleží hlavně na prodejích a ne na několika fanoušcích. A stejně, nikdo nebude spokojený. Beztak, bavit se teď o DVD je hodně brzy, opravdu hodně brzy… A ještě jedna věc, vzpomeňte si jak dopadla anketa o obsazení DVD Kudykamu, hlavní roli nakonec dostane Csongor s nejméně hlasy.


 • Ondřej Doubrava

  Pavel má samozřejmě velkou pravdu, druhá pravda je, že všechny produkce nám říkají, jak jsou všechny alternace rovnocenné, tak proč by si divák nemohl vybrat na případný nosič své oblíbence? Nápad je to výbornej, ale někdo by musel mít chuť a nesměl by se toho bát. Jistě, bude to mít nevýhody, viz. síla fanklubů, atd (jinak už se to snad dá i zabezpečit). Ale zase na druhou stranu, producent bude mít ušetřenou práci, protože přece pro něj jsou všechny alternace OK a navíc by se tolik na producenta nenadávalo po vydání (asi jim to pak není příjemné, ač to nedávají znát), mohly by si jen nadávat fankluby mezi sebou. Je to jen o tom sebrat odvahu, já sám bych s tím jako producent neměl problém, jelikož ty největší mediální hvězdy mají stejně vždycky výhodu.

  Teď je ale hlavní projevit o DVD zájem a to ve velkém měřítku, zbytek už se nějak pořeší a jak víte, Kalichem jsme sledováni. :-)


 • Briseis

  Já bych chtěla udělat nějakou fanouškovskou výpravu na nějaký muzikál. Organizačně by to bylo jistě náročné a na dlouho dopředu, ale chtěla bych zažít muzikál s větší partou lidí, kteří mají stejné zájmy – většinou chodím totiž sama z mého okolí mé nadšení nikdo nesdílí.
  A asi bychom mohli dát hlasovat na jaký muzikál jít… popř. jaké obsazení by lidé preferovali. Předávám k uvážení tvůrcům těchto stránek. :)


 • Ondřej Doubrava

  Briseis: My něco takového třeba i děláme, ale většinou je to pro pár lidí, ale když by se sešlo víc lidí než 10, tak by to mohlo stát za to. :-)


 • elen

  Na muzikál se určitě vypravím, i když nevím kdy – až se nás domluví víc lidí. Ale ráda bych věděla, co a jak dělá náš rodinný idol David Weingärtner, když žádnou roli nakonec nedostal. Nevíte někdo?


 • Markéta

  Nápad to neni špatnej s takovymhle srazem, ale já jsem sehnala slušný lístky až na duben což mě dost zaskočilo, chtěla jsem dokonce roku a nakonec jdu až za 5 měsíců:-)


 • Briseis

  Ondřej – pokud je to pod deset lidí, co se zná, ti se domluví, nad deset už se většinou mění ty požadavky :) ale klidně bych třeba byla pro nějaký sraz fanoušků muzikálů někde v hospodě, třeba si jen popovídat a tak.


 • Ondřej Doubrava

  Něco vymyslíme :-)


 • Elzik

  jo tak skupinovou výpravu na nějaký muzikál bych taky brala, klidně bych se přidala.


 • Olynka

  Tak na dotaz ohledně ankety k DVD Robin Hood mi z divadla odepsali toto: “DVD muzikálu Robin Hood zatím není plánováno, natočení DVD je většinou spojeno s derniérou muzikálu.”
  Ale třeba ten nápad úplně nezapadne, koneckonců pan Kocourek je taková podnikavá duše :o)

  Mimochodem, dneska jsem byla opět na představení a je pořád úúúúžasné :o)


 • Briseis

  Můžete mi říct, proč měsíc po premiéře píšete dotazy k DVD? :)) to se ptejte až tak po roce, co Robin poběží.


 • Olynka

  Briseis – mně je jasné, že DVD bude až za dlouho, já chtěla vědět, jestli divadlo neuvažuje o “veřejné soutěži na alternace” i v tomhle případě – nic víc :o)


 • Briseis

  Pokud bych měla uvažovat jako producent, tak dám na DVD vítěze Cesty ke slávě – když už si je lidi vybrali, tak ať si je i koupí na DVD… Spoléhám na Kocourka…

  :))))


 • Ondřej Doubrava

  Briseis: Já se domnívám, že by tak i anketa dopadla, možná by to trochu zamíchal Noid… Ale docela by mě to zajímalo u Šerifů.


 • Míša

  Ondřej: Já bych brala ze šerifů Poštu.:-) Nejvíc by se mi líbilo, kdyby to obsazení bylo totožné jako na druhé premiéře.:-)))


 • Briseis

  Mně je to v podstatě jedno, nesoudím,viděla jsem pouze jednu alternaci, čekám na další a podle toho bych taky hlasovala.


 • Markéta

  Já bych brala Martinu, Honzu Kříže, Radku a Poštu zbytek je my jedno. Takhle kdyby to bylo budu spokojená:-)


 • Olynka

  Markéta – souhlasím, i když Střihavka taky nebyl špatný, ani Podhůrský – kterému šerif sedí víc než Gisbern/skřet, ale písničky jdou líp Poštovi. V dalším obsazení by se mi líbila Blahynková, Karásek, Gröger, Polášek, skřeti Moravec – Pečený, u Malého Johna a Tucka je mi to asi jedno. No a do bonusů samozřejmě alternace.
  Ale ať to dopadne, jak chce, stejně se s tím spokojíme :o) a hlavně je to ještě hoooodně daleko.


 • Markéta

  Střihavku mám zafixovanýho jako dobráka, ale na CD je vynikající:-)


 • Markéta

  Dneska začalo hlasování Českýho slavíka 2010 tak doufám, že na objev roku byl nominován někdo ze soutěže Cesta ke slávě, nejlépe Martina nebo Honza. :-)


 • Briseis

  Chci se zeptat, jestli Jacek ještě někdy bude vůbec Robina hrát. Už jsem byla 4x, Jacka jsem nechytila, včera nemohl Noid a tak opět zaskakoval Honza Kříž.
  V obsazení taky není a pokud ano, tak za ním je v závorce jeho další alternace.

  Pavle? Ondřeji? víte něco?


 • Pavel Košatka

  Podle mých zákulisních zpráv hrát bohužel nebude :(. Oficiálně ale zůstává jako třetí alternace.


 • Radek Janda

  Ještě Pavla doplním, Jacek odehrál pouze 2 představení.


 • tom2410

  Jen 2? :-O Nevíte proč?


 • Pavel Košatka

  Nejdřív mu zkoušení a nástup zkomplikoval ten úraz nohy a pak dlouho nehrál a musel by to dozkoušet. I když hrál tak to měl omezený bez chorošek. Ale třeba se někdy vrátí, ale myslím, že dokud to bude stíhat Honza a Noid, tak Jacka neuvidíme. Jsem ale rád, že jsem to jedno ze dvou představení viděl ;).


 • Briseis

  Nedávno jsem pracovně mluvila s Gábinou Osvaldovou a pak jsme se tak zapovídaly o Robinovi. Ptala jsem se jí na Jacka a ne, že by to řekla naplno,ale připouštěla, že Jacek se jen tak nevrátí. No pak jsme si tak povídaly o dalších obsazeních a to sem psát nebudu, snad až bude nějaký ten sraz fandů musical.netu, tak si o tom můžeme popovídat :))


 • Pavel Košatka

  No vidíš, asi takhle to vím taky ;).
  A sraz fandů… To taky dlouho nebylo :)). Zajímalo by mě jestli se někdo odhodlá k realizaci, po třech letech od první myšlenky srazu MUSICAL.CZ :).


 • Marbu

  Omlouvám se, že teď je to trochu mimo. Půjdete do Mahenova divadla na Zaslíbení, ikdyž je to sice prezentováno jako činohra se zpěvy?

  Co je na stránkách divadla spot k tomuto, tak musím říct, že Jacek je i vzhledově Štaidlovi dost podobný.


 • Ondřej Doubrava

  Marbu: Já osobně minimálně návštěvu ze zájmu chystám, ještě nevím kdy…


 • Briseis

  V přehledu obsazení Robina na příští týden se objevil Jacek. Měl by hrát v sobotu večer a dvě představení v neděli. Tak doufám, že to platí, protože už se hrnu :))


 • Briseis

  Tak už je to tak, Jacek se vrací do Robina, potvrzeno na Facebooku :)


 • MAGDA

  PARAAAAAAAAAAAAAAADA FAKT BOMBA SUPER BEZVA


Novější komentáře »