Recenze a reportáže

Hrabě von Krolock se rozloučil s Prahou. V září se vrací Fantom opery (+ rozhovor a video)


10. června se naposledy zakousnul hrabě von Krolock do mladičké Sarah. Muzikál Ples upírů se tak po 190. reprízách rozloučil s pražským publikem a uvolnil jeviště Goja Music Hall opět Fantomovi opery, který se vrací po dvou letech s mírně obměněným obsazením. Musical.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s Michalem Bragagnolem, který si v Plesu upírů zahrál Alfréda a nyní si zopakuje Raoula. Uvidíme ho častěji nebo bude pouze understudy?

V hlavních rolích se na derniéře muzikálu Ples upírů autorů Michaela Kunzeho a Jima Steinmana představili Marian Vojtko (Hrabě Von Krolock), Lukáš Randák (Alfréd), Pavel Vítek (Profesor Abronsius), Natálie Grossová (Sarah), Laco Hudec Šubrt (Herbert), Elis Ochmanová (Magda), Jiří Zonyga (Chagal) a Magda Malá (Rebecca).

Derniérová děkovačka

Derniérová děkovačka

Derniéra se nesla v nostalgickém i veselém duchu. Mezi největší vtipálky patřil hlavně Lukáš Randák, který místo “je to moc hezká houbička” řekl Natálii alias Sarah, že je to moc “hezká holčička”. Když profesor ukazoval na nebi Orion, Alfréd se zasnil a odvětil: “Jééé, čokoláda.”

Vše zakončil při závěrečné sborové písni Marian Vojtko, který přijel na kolonožce a předvedl efektní piruetu. Diváci každou skladbu ocenili bouřlivým potleskem a dali tak najevo, že jim bude muzikál velmi chybět.

Producent František Janeček při závěrečné děkovačce naznačil, že by se Ples upírů mohl v budoucnu do Česka vrátit.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z FINÁLE a DĚKOVAČKY

14. září se ale vrací do Goja Music Hall světově úspěšný Fantom Opery, který bodoval i u nás. Obsazení se od posledního uvádění příliš nezměnilo. Jako Fantoma uvidíme Mariana Vojtka a Radima Schwaba a roli jejich múzy si zopakují Michaela Gemrotová s Monikou Sommerovou. Do role Meg přibyla Natálie Grossová a role ředitelů opery začíná zkoušet Bronislav Kotiš a Pavel Vítek. Vstupenky už jsou samozřejmě v prodeji.

Během posledního uvádění si roli Fantomova soka v lásce Raoula zahrál Bohuš Matuš, Tomáš Vaněk a jako understudy byl obsazen Michal Bragagnolo. Muzikálové fanoušky mladý muž zaujal, i když se v roli Raoula neobjevoval příliš často. Více si ho mohli užít až v Plesu upírů.

Musical.cz Michal prozradil, jak se vlastně dostal do Fantoma opery a Plesu upírů, jaké jsou jeho vysněné role a zda budeme mít možnost vídat ho ve Fantomovi opery častěji

Rozhovor s Michalem Bragagnolem

Rozhovor s Michalem Bragagnolem

Michale, muzikáloví fanoušci o vás nemají příliš informací, snad jen, že jste “opereťák” – můžete nám tedy o sobě něco říct?
Mám vystudovanou pražskou konzervatoř u předního sólisty Národního divadla Jiřího Kubíka, po absolutoriu jsem šel na hudební akademii, kde jsem teď úspěšně dokončil magisterské studium. Jsem tedy spíše operní pěvec než muzikálový.

Jak a kdy jste se dostal k muzikálům?
Můj první muzikál byli Bídníci, kde jsem hrál v company. Pak přišla nabídka na Fantoma opery, kde jsem byl také v company, pak jsem zkusil Raoula a tu roli jsem dostal. Co se týče Plesu upírů, tak jsem původně šel na jinou roli, měl jsem hrát Herberta. Ale pan doktor Janeček mě oslovil, zda bych si nechtěl zahrát spíše Alfréda, že to prý zazpívám. Já jsem nejdřív protestoval s tím, že to je příliš velká role a hlavně spíše popové zpívání a že nevím, zda to dám. Pak jsem to tedy zkusil a byl jsem schválen.

Michal Bragagnolo jako Alfréd v Plesu upírů

Michal Bragagnolo jako Alfréd v Plesu upírů

Lákají vás další muzikálové role, nebo vás to spíše táhne k opeře?
Opera zůstane tou největší vášní, ale Tonyho ve West Side Story, nebo v nějakém klasickém muzikálu, to bych si zahrál rád. Klidně i třeba v Cats. Ale muzikály typu Děti ráje – to asi úplně ne (smích).

Co je pro vás v muzikálu největší výzvou?
Kombinace tance, zpěvu a herectví. Opera už není to co bývala, aby se někam “zapíchnul“ metrákový zpěvák a jen tak stál, už se to stylizuje do té moderní formy. Ale člověk je zvyklý, že si stoupne k tomu klavíru a zpívá, v muzikálu je to něco jiného.

Kde vás mohou fanoušci vidět, pokud nepočítáme jeviště Goji?
V Národním divadle hraji ve Státní opeře, ta je teď zavřená, takže inscenace se přesunuly do Karlínského divadla. Hraji i v Plzeňském divadle v operetách, v Ústí nad Labem hraji v Kouzelné flétně prince Tamina, stejně jako v Liberci a v Českých Budějovicích hraji v La Traviatě.

Jaké je loučení s postavou Alfréda?
Alfréd mi bude velmi chybět. Ze začátku jsem nevěděl, jak to bude, nemám na to stavěný hlas a musel jsem se to učit znovu, ale pak jsem se do toho dostal a ten prdlej kluk mi bude hrozně chybět. Snad se Ples upírů zase vrátí.

Důležitá otázka – vracíte se do Fantoma opery. Budete understudy nebo regulérní alternace?
Budu regulérní alternace. Moc se těším, Fantom opery je moje srdcovka.

Michal Bragagnolo jako Raoul ve Fantomi opery

Michal Bragagnolo jako Raoul ve Fantomi opery

FOTOGALERIE

DERNIÉRA – PLES UPÍRŮ

Autoři fotografí jsou Jakub Poláček, Czech News Center (derniéra Plesu upírů) | Michaela Feuereislová (Michal Bragagnolo jako Alfréd) | Radek Janda (rozhovor s Michalem Bragagnolem) a Czech News Center (Michal Bragagnolo jako Raoul)

Recenze a reportáže
RECENZE: Sněhová královna v Divadle Hybernia: zmrazí nebo naopak zahřeje divácká srdce? (+ video sestřih)
Recenze a reportáže
Radúz a Mahulena zpět v Městském divadle Brno
Recenze a reportáže
Maďarská opereta předvedla v Praze vysoce profesionální show
  • Petra Z.

    Tento muzikál je vážně úžasný, byla jsem na něm 3x a je velká škoda, že ještě alespoň jednu sezónu nepokračuje. Snad se zase brzy vrátí! Ještě jsem se chtěla zeptat, kdo byl mužské taneční sólo při derniéře? Podobnost nevidím s Martinem Císarzem a už vůbec ne s Michalem Štípou? Díky za info!