Fotoreportáže a galerie

„PRÍBEH ULICE 2“ je plný napětí, originality a vtipných dialogů


Dva roky po premiéře nejúspěšnějšího slovenského hip-hopového muzikálu “Príbeh ulice” vtrhlo na bratislavskou scénu jeho druhé pokračování. Slavnostní premiéra se odehrála 25. března 2011. Přinášíme vám pár našich postřehů a bohatou fotogalerii.

Režii měl opět pod palcem Nikita Slovák. O hudební produkci a dramaturgii se postaral raper Opak, který spolu s Máriou Čírovou nazpíval ústřední singl k muzikálu. Směs nápaditých choreografií namíchal Miňo Kereš spolu se světoznámým tanečníkem a choreografem Lil Phil Mungielom. Na pokračování “Príbehu ulice” se podílel i uznávaný slovenský módní návrhář Boris Hanečka, který pro představení vytvořil několik originálních kostýmů, krom jiného i dvou a půl metrová andělská křídla.

Mie se zjevil anděl

Původní obsazení Matej Majeský, Marián Labuda ml., Zuzana Šebová, Kristýna Turjanová, Daniel Heriban či Lukáš Dóza doplnili v pokračování muzikálu Táňa Pauhofová, Robo Jakab, Eva Sakálová a nebo Kristýna Farkašová. Divákům se dále představí Peter Kočiš, Martin Madej, Zuzana Porubjaková a Ivica Sláviková. Dominantou muzikálu je bezpochyby tanec v podání slovenské taneční špičky, například tanečníků z Freak Dance Company či formace The Pastels. Zajímavostí je též obsazení skutečných “dětí ulice”, kteří byli vybráni v rámci akce „Orange casting tour“.

Jedno z mnoha tanečních čísel

Dámská company

Divadelní premiéru měli možnost sledovat kromě diváků v sále divadla Nová Scéna také “internetoví diváci“, jelikož premiéra byla vysílaná živě na internetu. Tento nápad ocenilo mnoho muzikálových nadšenců, neboť lístky byli vyprodané a premiéru tak měli možnost vidět i mimo bratislavští weboví návštěvníci. Premiéry jsme se i my zúčastnily jako notebookoví diváci v pohodlí domova. O dva dny později jsme však vyměnili domácí prostředí za divadelní hlediště a užili jsme si muzikál v reálu.

Niko (Robo Jakab) a otec Mii (Peter Kočiš)

Mia (Eva Sakálová)

Príbeh ulice 2” volně navazuje na první část, ale není třeba se nechat odradit, neboť jde o samostatný příběh, takže kdo neviděl první díl, určitě nebude při sledování děje ztracený. Děj se i tentokrát odehrává v současném prostředí ulice a soustředí se okolo hlavních postav – Nika, Mii a Viktora. Niko, který byl na konci prvního dílu postřelen, bojuje v nemocnici o svůj život. Pepe se ho snaží přesvědčit, aby se znovu pokusil zastavit Viktora, ale Niko touží pouze po společném a bezstarostném životě s Miou na Jamajce. Viktor využívá svého postavení neohrozitelného mafiánského bose ve všech směrech. Chce zabít Nika a přivlastnit si Miu i její dítě. Dag, Pepe, barbíny Tina a Cica, ti všichni se snaží sehnat Nikovi peníze na operaci a zároveň potřebují hrdinu, který zastaví Viktora a pošle ho do pekla. Miin otec vymyslí plán jak obrat Viktora o všechny peníze a zbavit ho postu neohroženého mafiána. Udobří se i se synem Dagem a přesvědčí ho, aby mu pomohl plán uskutečnit. Radost ze zničení Viktora vystřídá zpráva o Pepeho smrti. Niko chce pomstít kamarádovu smrt a odchází za Viktorem…

Niko se probral z kómatu

Jde o silný příběh plný napětí, originality, vtipných dialogů, drsných soubojů a excelentních tanečních choreografií. Děj je prošpikován humornými scénami, které zjemňují temný příběh a dodávají mu příjemný komický rozměr. Muzikál skrze svému drsnému příběhu přináší divákovi poselství naděje, hrdinství a vítězství spravedlnosti. Svým obsazením, hudbou, ale hlavně tancem, přitáhne diváky všech věkových kategorií.

Mia navštívila Nika v nemocnici

Tina (Zuzana Porubjaková) a Cica (Miroslava Drínová) řeší, jak seženou peníze na Nikovu operaci

Pepe (Marian Labuda ml.) s dalšími chlapci z ulice připravují plán jak vyloupit banku

Pepe a jeho kumpáni jdou vykrást banku

Viktor (Ivan Šándor) dal bratrovi Mii Dagovi (Lukáš Doza) drogy, aby mu prozradil, kde se skrývá Niko

Mia oznamuje Cici a Tine, že je těhotná a blondýna nechápe, jak to může tak vědět

Gabika Marcinková

Rapper

Cica, otec Mii a Tina

Pepeho volá anděl k sobě do nebe

Cica a Tina probírají film co viděli

Jak celý příběh dopadne?

Děkovačka

...a další alternace, jako např. Zuzka Šebová (Tina) či Táňa Pauhofová (Anděl)

Fotografie jsou pořízeny z generální zkoušky konané 24. března 2011 od 10 hod.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Radovan Vrablec. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Muzikál ROBINSON CRUSOE zveřejnil obsazení a vstoupil do generálkového týdne (+ fotogalerie)
Fotoreportáže a galerie
Fotogalerie z představení “Dáma s kaméliemi” v hlavní roli s Ivou Marešovou
Fotoreportáže a galerie
Mamma Mia! se rozloučila posledním představením v sezóně! (+ velká fotogalerie)
 • luky

  A z ČR se to nedalo sledovat? ..Bude video taky? :))


 • Radek Janda

  Dalo se to sledovat odkudkoliv :-) Ale bylo to live stream video, takže nikde v archívu nejspíše nebude a divil bych se, kdyby bylo :-(


 • Rado

  na jar 2012 by sa to malo hrať už v Prahe :-)


 • Romča

  Maja, ďakovala…:)
  A technická pro redakci: museli jste to překládat do češtiny? Já myslím, že většina čtenářů by to pochopila, zas tak vzdálené od sebe ještě oba jazyky nejsou!


 • Ondřej Doubrava

  Já bych také nepřekládal, ostatně byl bych třeba i pro, aby Slovensko nebylo zařazeno mezi zahraničí, můžeme být přece do jisté míry česko-slovenští, protože o tom zásadním na Slovensku psát stejně i do budoucna budeme.


 • Radek Janda

  Romčo, museli. I když sice nejsou naše jazyky tak vzdálené, tak věz, že v současné době pro docela dost lidí již bohužel vzdálené jsou.


 • Romča

  Souhlasím s Ondrou. Neustále se tu deklarují nadstandardní vztahy obou národů (a oprávněně, dyť jsme krucinál byli 73 let spolu v jednom státě), dokonce i televize se vrací ke slovenským pořadům, tak proč v muzikálové branži, kterou mimochodem už léta u nás pomáhají držet na kvalitativně velmi dobré úrovni právě Slováci (či spíše hlavně Slovenky), si hrát na cizí?! Pokud někdo nerozumí, ať se doma doptá starší generace, nebo si na internetu to, co nechápe, dohledá ve slovníku – prospěje sobě i slovanské vzájemnosti!
  PS: ale potěšilo mě info, že i můj idol – Táňa Pauhofová – už se dala na muzikál… Na Dvojku se moc těším, Príbeh ulice mě velmi nadchnul!


 • luky

  Je škoda, že jsme o tom nevěděli, že se to bude vysílat live na internetu.. a na jakých stránkách! :( ..


 • Ondřej Doubrava

  “Problém” slovenštiny by asi nejlíp vyřešila anketka.


 • maja

  tiez som myslela ze to bude v povodnom zneni :))) a tato veta nedava zmysel. “Za tento skvělý nápad bylo vděčných velmi muzikálových nadšenců.”


 • Romča

  Áno, má byť mnoho muzikálových nadšenců:)


 • Radek Janda

  Ano, máte pravdu. V korektuře článku to bylo správně, bohužel ven unikla neopravená věta. Nyní je vše v pořádku, děkuji za upozornění.


 • Romča

  Radku, v době ČeskoSlovenské SuperStar, kdy i puberťáci rozumí nejen česko-slovenskému moderingu, bych fakt volil klidně originální znění reportu. A když, mohl jsi nechat slovenskou verzi a k ní přidat český překlad…


 • Hanka

  Ač tento druh hudby není můj šálek kávy, tak musím říct, že tento muzikál mě velmi mile přepkvapil. Viděla jsem ho 27.5.2011 na Nové scéně v Bratislavě. Všem tvůrcům i protagonistům děkuji za jedinečný zážitek.H


 • Tomáš Přibík

  Já byl na jedničce v Praze v Hybernii a byl to nezapomenutelný zážitek, nový rozměr muzikálu, je jen škoda že touto cestou nejde víc scénaristů, protože tenhle styl muziky k dnešní době prostě patří a žádní odpůrci s tím nic neudělají, naopak by přesně tohle mohlo přitáhnout spoustu mladých ke kultuře(divadle). A ono nejen mladých, na představení na kterém jsem byl, byly všechny věkové kategorie. A na konci vstoje tleskal celý sál, menší děti, puberťáci, plnoletí, maminky i tatínkové, potlesk neutichal a protagonisté se museli chodit loučit minimálně třikrát. Príbeh měl všechno co moderní muzikál má mít. Výborní tanečníci, skvělá choreografie, dobří zpěváci kteří uzpívali i v, po fyzické stránce, těžších situacích a především příběh ve kterém mohl každý z nás najít něco ze života. Doufám že dvojka přijde brzy do Prahy a že to bude dost s předstihem všude prezentováno. Děkuji za skvělý zážitek a těším se na další :-)


 • Monika Kratochvílová

  Ráda bych věděla, jestli a popř. kdy bude dvojka v Praze. Jednička byla výborná a dvojku si nenechám ujít ;)