Praha

Sir Tim Rice navštívil Prahu i své dílo “Jesus Christ Superstar”


Hudební divadlo Karlín na včerejší repríze muzikálu “Jesus Christ Superstar” přivítalo hosta z nejvzácnějších, zásadní jméno  světového muzikálu, jednoho z autorů díla – britského libretistu Sira Tima Rice.

Tim Rice nebyl v Praze poprvé, navštívil před lety i první českou  inscenaci “Evity” ve Spirále, tentokrát však jeho návštěva byla sympatičtější v tom, že proběhla nečekaně a na soukromé bázi, bez větší medializace. Ovšem jeho návštěva “Jesuse” už si samozřejmě zmínku zaslouží, takže pro vás máme pár snímků z tohoto nesmírně příjemného večera. Věřte, že vidět takovouto legendu na vlastní oči je zážitkem nezapomenutelným.

Tim Rice

Nejprve k představení samotnému:  V hlavních rolích se představili: Kamil Střihavka (Ježíš Nazaretský), Jan Toužimský (Jidáš Iškariotský), Dasha (Máří Magdalena), Václav Noid Bárta (Pilát Pontský) a Ondřej Brzobohatý (Král Herodes).  Od premiéry si inscenace  příjemně “sedla”, ale názor na druhou stranu výrazně měnit netřeba, všimli jsme si, že se změnil kostým Jidáše, rozhodně k lepšímu, také lépe fungovalo vnitřní napětí třeba mezi kněžími a když už jsme o herců, pojďme se zmínit o dvou představitelích, které nemáme v oficiální listopadové recenzi: svou civilností i zajímavými hrátkami s intenzitou hlasu nás velmi bavil Václav Noid Bárta tentokrát v roli Piláta, Jan Toužimský sice není velký herec, ale jeho Jidáš se poslouchá více než příjemně, ač jeho projev nezapře (možná nechtěnou) inspiraci u Dana Bárty.

Ústředním momentem byla protentokrát logicky závěrečná děkovačka. Na ní vystoupil pan ředitel HdK Egon Kulhánek a bez velkého zdržování Sira Timothyho Rice představil, načež mu byl věnován ohromný aplaus (máme ho tu zkrátka rádi). Světoznámý textař pochválil všechny účinkující, dle svých slov se výborně bavil a vyjádřil spokojenost se všemi složkami nové pražské inscenace. Leč nezapomíná ani na fakt, že diváci ten večer neslyšeli z úst zpěváků ani jedno jeho slovo a tak zve na jeviště i svého téměř dvorního divadelního “přebásníka” Michaela Prostějovského. V poděkování byly znát letité přátelské styky a úcta mezi oběma pány a pro dlouholeté fandy muzikálů a těchto dvou mistrů pera šlo o dojemné a milé okamžiky.

Egon Kulhánek představuje publiku legendu mezi autory světového muzikálu

Tim Rice a Michael Prostějovský

Tim Rice v rozhovoru s Václavem Noidem Bártou

Skupinové foto

Tim Rice a hlavní představitelé

Poslední úklona, diváci pomalu odcházejí domů, v zákulisí se debatuje a zároveň na jevišti vzniká série skupinových fotografií. Doufejme, že další vzácnou návštěvu budeme moci v ČR přivítat v co nejkratší době.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
Nový rodinný muzikál BETLÉM HLEDÁ SUPERSTAR v Divadle Na Fidlovačce
Praha
Fracouzské šansony opět zazní v Divadle Kalich. Soutěžte s námi o vstupenky!
Fotoreportáže a galerie
MÝDLOVÝ PRINC oslavil stovku a Václav Neckář skotačil na závěrečné medley (+ videa)
 • Andrea

  Měla jsem to neuvěřitelný štěstí, že jsem tam zrovna včera byla a zrovna v první řadě a potvrzuju Ondrova slova, je to opravdu zážitek. Navíc pro mě to bylo velký překvapení, takže jsem málem spadla ze sedačky, když se sir Rice vynořil :-).

  Btw: Ondro, souhlasím, že Honzova inspirace Danem Bártou tam je, taky bych řekla, že spíš nechtěná, každopádně je to příjemné, zejména jako alternativa pro ty, kteří “nevydýchají” Jidáše Vaška Bárty :-). Pro mě jsou oba Jidášové úžasní, Vašek o něco víc herecky, Honza o něco víc pěvecky, ale každopádně pro mě je jedno, na kterýho Jidáše narazím :-).


 • TerQa

  Skoda ze si divadlo tyhle informace tutla……!!! Tohle bych si totiz taky nenechala ujit, vedet o tom… Opetne BRAVO karlinske divadlo!


 • Ondřej Doubrava

  TerQo: HdK netřeba nic vyčítat, ta návštěva byla skutečně náhlá a nebyla tudíž plánovaná dopředu.


 • Briseis

  Noid hraje Piláta? To jsem asi něco zaspala :)


 • Ondřej Doubrava

  Hraje, od začátku uvádění, akorát, že méně…


 • Tery

  Já na Vaška Noida Bártu měla štěstí jako na Piláta zatím pokaždé :)


 • Lucie

  Karlín měl velké štěstí, že se Tim Rice nepřišel podívat o několik dní později.
  Byla jsem v neděli a celé představení mi absolutně otrávily neustálé problémy se zvukem.
  Výpadky mikrofonů či praskání v reprobednách se táhly celým představením.
  A to nebylo zdaleka poprvé, co se mi to v Karlíně stalo.
  Vrcholem bylo, když na jednom z prvních představení Carmen Lucii Bílé několikrát vypadl mikrofon, který vždy musela jít vyměnit, a když se jí to opět stalo během poslední písničky, tak paní zpěvačka se svým širokým úsměvem řekla, že už to ani nebude dozpívávat.
  Myslím, že za to vstupné co Karlín má si divák zaslouží trochu víc…


 • Tery

  Lucie: Tak s tím musím jedině souhlasit. Přibližně před měsícem se mi stalo na Jesusovi něco dost podobného. Úplně zbytečně to kazí dojem z představení. Nechápu, proč s tím někdo něco nedělá, protože to není ojedinělé. Je mi líto i herců, kteří to musí snášet, určitě to není nic příjemného ani pro ně. Pořád věřím, že s tím Karlín něco brzo udělá, ale spolehnout se na to asi nemůžu…


 • Honza

  Souhlasím co je tu napsáno ohledně ozvučení v karlíně. Také jsem byl tuto neděli na představení. Toto se nesmí stávat v takovém divadle jako je Karlín. Opravdu mi bylo líto herců, nejvíc to schytal Kamil Střihavka. Podle mého názoru by vedení mělo zařídit nové ozvučení, co nejdříve. Pokud se to bude opakovat, tak lidé nebudou odcházet spokojení.


 • Pavel

  To ozvučení taky jak, kdy. 3. 4. bylo pana Střihavku slyšet velmi dobře. Špatný to bylo u pana Toužimského.


 • Lucie

  Doufám, že tyto stránky někdo z Karlína občas navštěvuje, aby si to přečetl. Je to vážně ostuda a divadlo tak zbytečně přichází o diváky. Pochybuju totiž, že někdo, kdo dá za lístek kolem 600 Kč, po takovém zážitku ještě někdy do jejich divadla zavítá.
  Já jsem měla ty nejlevnější lístky, takže mě to tolik nebolí, ale úplně mi to zkazilo nádherné vzpomínky ze Spirály a kamarádka, která na tom byla v neděli se mnou, moc nechápala, proč o Ježíšovi pořád tak básním. Ani se jí nedivím, kdybych poprvé slyšela tohle…


 • Lucie

  Tak jsem se zrovna podívala na Facebook Karlína, kde si někdo stěžoval na to nedělní představení.

  Odpověď Karlína:
  Dobrý den, už to řešíme. Není to ve zvukaři. Hledáme chybu. To je ten nešvar živých vystoupení. A štve nás to hrozně moc.

  http://www.facebook.com/hudebnidivadlokarlin?sk=wall

  Doufám, že chybu nebudou hledat několik let…


 • Tom

  Byl jsem taky na nedělním představení 10.4. a musím souhlasit-problémy se zvukem něco hrozného,alespoň kdyby se omluvili! Nedivím se,že Jesus už není tolik navštěvovaný,podívejte se jak se ruší představení-ani se nedivim!


 • Zdeněk

  mimo téma v HDK se bude hrát činohra radči kdyby nasadili dva muzikály za sezonu