Recenze a reportáže

11 muzikálů na jednom jevišti! To je “Křížem krážem muzikálem” v Divadle Broadway


V sobotu 25. září 2010 se v Divadle Broadway uskutečnila tak trochu “utajovaná”  premiéra unikátního muzikálového pásma s názvem „Křížem krážem muzikálem“. My jsme samozřejmě nechyběli a proto vám jako první přinášíme ucelené informace o tomto díle, včetně obsazení a obsažených písní. U článku naleznete také exkluzivní fotografie přímo z představení.

Monika Absolonová

“Křížem krážem muzikálem” je pásmo složené z melodií nejúspěšnějších muzikálů divadel Broadway a Hybernia. Režie a choreografie se ujala známá tanečnice a televizní moderátorka Kristina Kloubková. Slyšet můžeme písně z muzikálů “Kleopatra”, “Tři mušketýři”, “Golem”, “Angelika”, “Rebelové”, “Mona Lisa”, “Adéla ještě nevečeřela”, “Je třeba zabít Davida”, “Dracula”, “Baron Prášil” a připravovaného titulu “Kat Mydlář”. Celkem na jevišti zazní úctyhodných 25 písní, jejichž podání je poutavé i v tom, že v některých případech jsou zpívány interprety, kteří je v daném muzikálu nikdy nezpívali (slyšet můžeme např. Kamilu Nývltovou jako Lorraine z „Draculy“, Mariána Vojtka jako Vojtu Skotnicu z „Golema“… viz. náš soupis na konci článku). Jak si zpěváci s jednotlivými, pro ně novými party poradili, si pro vás schováme do některé z příštích recenzí.

Pojďme se podívat na obsazení. V hlavních rolích (které nejsou nijak pojmenovány) můžeme vidět Moniku Absolonovou, Kamilu Nývtovou, Zdenku Trvalcovou, Josefa Vojtka, Mariána Vojtka, Bohouše Josefa, Tomáše Savku, Tomáše Berouna a Filipa Antonia. Ve výčtu jmen pak chybí Leona Machálková, která je sice uvedena na oficiálním plakátu, ale v samotném díle nakonec neúčinkuje. Některé role mají alternace, jiné jsou bez nich (Bohouš Josef, Filip Antonio). Zajímavostí je, že Kamila Nývltová nastudovala rovnou role dvě. Na jevišti se kromě sólistů objevuje i šestičlenná company, která čísla doplňuje choreografiemi, jež jsou taktéž převzaty z jednotlivých děl, občas se objeví i nějaké nové.

Rozložení alternací “Křížem krážem muzikálem”

Žena 1: Monika Absolonová, Kamila Nývltová
Žena 2: Kamila Nývltová, Zdenka Trvalcová
Muž 1: Josef Vojtek, Marian Vojtko
Muž 2: Tomáš Savka, Tomáš Beroun
Muž 3: Bohouš Josef
Dětská role: Filip Antonio

Josef Vojtek jako Baron Prášil

Celé představení je koncipováno do samostatných muzikálových bloků. V každém z nich zazní zhruba 2-3 písně z daného díla a pokračuje se blokem dalším. Není zde žádný ucelený příběh, což je podle nás ku prospěchu věci. Scéně vévodí promítací plátno, které je umístěno v prostřední části jeviště a jsou na něj během většiny písní promítány projekce a sestřihy z daného muzikálového díla, které je zrovna prezentováno. Musíme konstatovat, že oproti některým předchozím muzikálům divadel Broadway a Hybernia jsou projekce vkusné a dobře sestříhané. Nenásilně a účelně podkreslují a doplňují dění na jevišti. Po stranách jeviště jsou umístěna velká lešení, jejichž přesný smysl nám není zcela jasný, neboť jsou využity pouze třikrát a to jen na malý moment. Každopádně alespoň vyplňují prostor na scéně. Představení se hraje v klasických kostýmech, které jsou v některých případech mírně zkombinovány z různých děl do jednoho, jako např. černý oblek Peyraca z „Angeliky“ a přes něj kabát z „Barona Prášila“. Ničemu to ovšem nevadí a divák, jenž není expertem na jednotlivé muzikály, nic nepozná.

"Rebelka" Kamila Nývltová

Jediným neduhem představení by se mohla zdát jeho délka a to pouhých 90 minut bez přestávky. Vezmeme-li ovšem v potaz, že v inscenaci nezazní jediná mluvená pasáž, vychází stopáž úměrně. Nám ona hodina a půl utekla celkem svižně a zanechala v nás pozitivní dojem.

Chcete-li zhlédnout „Křížem krážem muzikálem“ v Divadle Broadway, neotálejte, jsou plánovány už pouze 4 reprízy (2. a 9.10.). Žádné další termíny zatím vypsány nejsou, ale je možné, že představení bude hostovat v jiných divadlech po republice. Nechme se však překvapit… Vstupenky můžete zakoupit v síti TicketArt nebo v pokladně divadla Broadway v cenách od 200 do 500 korun.

Na závěr jsme pro vás připravili malý bonus a to v podobě kompletního přehledu písní (s jednotlivými interprety), které v díle zazní:

Tracklist představení

KLEOPATRA
01. Sláva (T.Savka/T.Beroun)
02. Síla vůle Bohů (J.Vojtek/M.Vojtko)
03. Teď královnou jsem já (M.Absolonová/K.Nývltová)
TŘI MUŠKETÝŘI
04. Touha znát (B.Josef)
05. Čas na lásku mít (M.Absolonová/K.Nývltová – J.Vojtek/M.Vojtko )
06. Já vím (B.Josef)
GOLEM
07. Přísahám (J.Vojtek/M.Vojtko)
08. Adonai (B.Josef)
ANGELIKA
09. Ať slova jen dál zní (T.Savka/T.Beroun)
10. Snad měl bych jít (T.Savka/T.Beroun)
11. Doufám, že mi sílu Bůh dá (M.Absolonová/K.Nývltová)
REBELOVÉ
12. Brána milenců (K.Nývltová/Z.Trvalcová)
13. Oliver Twist (K.Nývltová/Z.Trvalcová)
MONA LISA
14. Stále přemítám (J.Vojtek/M.Vojtko)
15. Prokletí spánku (B.Josef)
16. Jako Fénix (M.Absolonová/K.Nývltová)
ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA
17. Finále (M.Absolonová – playback)
JE TŘEBA ZABÍT DAVIDA
18. Sen kovbojů (F. Antonio)
19. Já jsem Tvůj Bůh (F. Antonio – M.Absolonová/K.Nývltová – T.Savka/T.Beroun – B.Josef)
DRACULA
20. Vím, že jsi se mnou (J.Vojtek/M.Vojtko – K.Nývltová/Z.Trvalcová)
21. Jsi můj pán (M.Absolonová/K.Nývltová)
BARON PRÁŠIL
22. To jsem já (J.Vojtek/M.Vojtko)
23. Láska je krásná II. (J.Vojtek/M.Vojtko – K.Nývltová/Z.Trvalcová)
KAT MYDLÁŘ
24. Právo mám (B.Josef)
TŘI MUŠKETÝŘI (přídavek)
25. Mušketýr ví jak žít (J.Vojtek/M.Vojtko – T.Savka/T.Beroun – B.Josef)

Monika Absolonová, Tomáš Beroun, Filip Antonio a Bohouš Josef chtějí zabít Davida

Tomáš Savka umírá v pařížském podsvětí

Josef Vojtek

Bohouš Josef a Tomáš Savka

Marian Vojtko v jeho slušivé římské uniformě

Kamila Nývltová si zavzpomíná na svou první divadelní roli

Zdenka Trvalcová v rytmu Rebelů

Závěrečná scéna ze Tří mušketýrů

Autorem fotografií je Martin J. Polák, kterému děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.


Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: Fotbalové zahájení sezóny Divadla Broadway a Hudebního divadla Karlín
Recenze a reportáže
Je třeba oprášit Hamleta!
Recenze a reportáže
Recenze obnovené pražské premiéry muzikálu ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA (+ video)
 • Míra

  Tomáš Savka a jeho Snad měl bych jít, no super, těšim se :o)


 • Mojmír

  Za zmínku určitě stojí i Glorča Fricová, kromě company dává i hada a smrt z ML… velice velice dobré :-) S kým se altenruje?


 • Radek Janda

  Glorie Fricová se alternuje s Johanou Hájkovou.


 • Verča

  Díky za recenzi, chtěla jsem se zeptat, jestli by sem nešlo dát píseň Právo mám, nebo alespoň ukázku. Písnička se mi moc líbila.


 • Pavel Košatka

  Sestřih (snad) budeme dělat z těch říjnových repríz a pokud to skutečně vyjde, tak tam jistě bude i Právo mám. • Sukie

  Achjo, nemůže být divadlo Broadway a Hybernia tak jako dřív “normální”…. Jako jo pěkný spojit muzikály dohromady, ale to obsazení :-(
  Nádherná písnička Přísahám a on ji zpíá Marián, který se na to nehodí a to stejný když zpívá Athose….A dát Bohouši Josefovi Adonai tak to je taky trochu mimo…. no to je jedno, já se už jen teď bojím jak dopadnou ty reprízy Tří mušketýrů a Golema, jestli změní obsazení a dopadne to tímto způśobem…. :-(


 • Radek Janda

  Sukie: Vy máte nějakou osobní negativní zkušenost s provedením písní od interpretů, o kterých se zmiňujete? Za sebe mohu konstatovat, že např. “Adonai” v podání Bohouše Josefa bylo více než dobré a jako Rabiho Löwa si ho dovedu představit.


 • Briseis

  To mě přivedlo na myšlenku, že bych chtěla vidět Kamilu v Draculovi jako Lorraine :)


 • Sukie

  Radek Janda: Ne, nemám. Nemyslela jsem to ve zlém, nikomu neberu jeho názor a věřím, že to zpívají dobře, jelikož jsou to dobří zpěváci… Jen se tam dle mého názoru nehodí…


 • Verča

  Mě se Adonai Bohouše Josefa líbilo. :-)


 • brodway cr

  je repertoarove jedlickuv ustav.Tri musketyri je skvost a jede to dal hezky…


 • Honza

  Docela by mě zajímalo, proč se tam nehodí?:) To je jediný, co asi nechápu.


 • sona

  Kamila jako Lorraine, no to měli už dávno vědět, že tohle je pro ní maličkost…Čím víc jí sleduji a poslouchám, tak věřím, že je to opravdu budoucí velká stár…ty jo, má hlas jako zvon a překrásnou barvu a hraje to jako z partesu. A když jsem u toho chválení tak ještě napíšu, že celý tento nápad s prostřihem muzikálů byl skvělý. Tomáš Savka a Kamila skvělá pěvecká budoucnost!!!


 • Kocman

  Byl jsem teď v sobotu večer a opravdu jsem se skvěle bavil. Celý to je moc povedý a mě se to moc líbilo. Od Monči Abs. až po Filípka Antonia všichni úžasní. I ten Pepe se mě líbil :-)) Teším se na Maroše. Nývltka velmi překvapila v Rebelech a Tom Beroun v Kleopatře taky super. Půjdu určitě ještě znovu, škoda, že se hraje tak málo :-( Asi nevíte, jestli se bude hrát dál…?


 • ladislav

  Ano Kamila překvapila, ale už dávno. Její Kleopatra a Angelika, prostě naměla chybu. V Drákulovi jsem jí ještě neviděl, jdu v prosinci a už se těším. Doufám, že bude hrát v katu Mydláři alternovat Monču a Ilonu, to doufám že jo, neumím si tam nikoho jiného představit-všechny tyhle dámy jsou nejlepší-lepší nejsou-prostě nejsou.


 • vendy

  Naše rodina byla tuto sobotu a velice nás překvapila Nývltová. Shodli jsme se, že je úžasná. Samozřejmě Josef Vojtek – perfektní. Na Kata Mydláře se už velice těšíme a též doufáme, že v něm bude hrát.


 • fred

  Neskutečný kýč kulturní odpad, člověku se z toho obrací žaludek. Nejsmutnější je, že na to někdo chodí ale to zase ukazuje naší “kulturní” úroveň. Otřesné, kdyby existovala možnost emigrace kvůli kulturnímu marastu tak bych emigroval.


 • Ondřej Doubrava

  Frede, ono se ale vlastně částečně “emigrovat” dá a to tak, že budeš chodit a jezdit za projekty (jo, chce to trochu toho cestování), které mají cenu a ty dle Tebe nezajímavé, budeš ignorovat a ostatní, ať si dělají co chtějí. ;-)


 • Sandra

  sobotní večerní potlesk ve stoje stál myslím za to! a i celé představení, moc jsem se bavila, byla to krásná vzpomínka na skoro vše co jsem chodila a ať si kdo chce co chce říká, já jsem se opravdu bavila a klidně půjdu znova


 • Peťka

  Byla jsem v sobotu na představení, bylo to hustý. Samý hezký songy. Kamila je čím dál tím lepší, nějak jí zmohutněl hlas, nebo co? Zpívá krásně, uplně jsme měla husku. I ostatní se snažili, dobrý, ale Kamila nejlepší!


 • ROBERT

  Krásný zážitek, byli jsme spokojení. Měli jsme Pepu Vojtka a bylo to dobrý a taky jsme poprvé zažili Kamilu, moc nás překvapila, zpívá nádherně a hraje také hezky, krásný zážitek.Jen litujeme, že jsme jí neviděli v Angelice. Lidi za námi říkali,že byla nejlepší. Jdeme v prosinci na Kleopatru 17.12., budeme doufat, že bude hrát Kamila.


 • washek

  ROBERT: V tom pripade vas potesim, protoze 17.12. ma v terminech Kamila…


 • Briseis

  tak jsem byla dnes a nemůžu si prostě vynachválit Mariána a slabost mám i pro Savku. No a Bohouš… :)
  Asi půjdu na Prášila ještě jednou, když bude hrát Marián, měla jsem Hůlku a očividně ta role sedí víc Mariánovi.
  Kamila jako Lorraine nezklamala, moc ráda bych ji v té roli viděla, ale pánové tentokrát dámy úplně zastínili.

  JInak oddechovka a opět jsem si uvědomila propastné rozdíly mezi českými skladateli a libretisty. Každý má jiný vkus, osobně mám blíž k hudbě Soukupa, než k cajdákům Davida (a jeho odpůrci ať si mě kamenují) To ale neznamená, že si u muzikálu od Michala Davida s prostými texty písní ráda neodpočinu. :)


 • Kuba

  Dnes jsem na tom byl a podle mého je to suprové představení a i když v původních muzikálech třeba danou roli hrál někdo jiný, myslím, že to vůbec nevadí, protože se toho dokázali zhostit uplně perfektně :-)


 • Briseis

  btw – ještě doplnění – nikdy se mi nestalo, že by v publiku sedělo tolik dětí a hlavně zlobivých dětí. Přemýšlím, proč mají rodiče potřebuju brát děti předškolního věku na představení, když se dítě začne nudit už po první písničce, popř. poskakuje po sedačce, nebo vykřikuje nahlas. To byl docela děs.


 • wasek

  Uzasne predstaveni, Marian a Zdenicka v Laska je krasna uplne perfektni, Bohous v prvni Kardinalove pisnicce, Kamila jako Lorraine a Tom Savka jako Nicolas naprosto bezkonkurenci. Jsem rad, ze jsem tam byl a na Barona uz jedine se Zdenkou a Marosem…;)


 • Jakub

  Dnesni predstaveni fakt super, vsichni vyborni, hlavne Marian a Zdenicka:) Konecne nejaky projekt u ktereho se neda ani chvilku nudit. A dobre udelane projekce, to taky chvalim.


 • Pavel Košatka

  Překvapilo to :). Nakonec se podařilo natáčení, i focení, takže pokud si tento koncertní pořad budete chtít připomenout, tak se těšte na sestřih a článek s fotkami. Jinak jak tu někdo psal, tak mě docela hodně překvapilo podání Přísahám od Mariana Vojtka, protože ačkoliv jsem si to nedovedl vůbec představit, tak to odzpíval naprosto dokonale. I Kamila Nývltová v Jsi můj pán byla skvělá, ale to mě zase tolik nešoklo :). A Tomáš Savka Snad měl bych jít? Vrchol večera… :) Celkově to fakt bylo dobré, mnohem lepší, než se dalo čekat…


 • Briseis

  Pavel – To s tou malou kamerkou – tos byl ty? :))


 • Katka

  Na sestřich a fotky se moc těším,budou ještě dnes a kteří zpěváci/zpěvačky v něm budou?


 • Pavel Košatka

  To byl Radek, já seděl vedle :)) Malá ale šikovná :))
  Bude během příštího týden, tak do středy počítám. A bude tam Marian Vojtko, Tomáš Savka, Bohouš Josef, Kamila Nývltová a Zdenka Trvalcová, čili včerejší obsazení z večera.


 • wasek

  Pavel Košatka: a vlastně i z odpoledne, včera se alternace nestřídaly… :)


 • Lenka

  to Briseis – naprosto souhlasím s tím ohledně neposlušných dětí. Seděly jsme s kamarádkou v posledních řadách a byla tam rodinka, kde se děti neustále nahlas bavily a šustily pytlíkama s jídlem, a co mě dorazilo bylo to, že se k nim přidávala i jejich matkak která by snad už měla vědět, jak se chovat v divadle. Kamarádka je musela okřiknout, protože to bylo fakt něco neskutečnýho. Úplně nám to zkazilo zážitek ze začátku představení.
  Jinak se nám to moc líbilo (Marián naprosto super) a těším se na nějaký ten záznam.


 • Briseis

  Já si ale fakt nepamatuji, kdy bych viděla v divadle tolik dětí. asi málo chodím na představení do divadla Broadway :)


 • Lenka

  Já tam chodím docela často a taky to nepamatuju.
  Děti asi dostaly muzikál za odměnu a my dostaly děti za trest :-)


 • Jakub

  Ja vetsinou potkavam tolik deti na generalkach, jinak bezne taky ne.


 • Jana Kosiková

  Děti jsou děti, já to vidím z druhé strany, je skvělé, že je v dnešní době rodiče vůbec na představení vezmou…bohužel je ale pak nezvládnou , aby byly tiše. S našimi dětmi jsme také chodili a já bych jim tedy žádné bonbóny, ani šustění pytlíkama nedovolila…. Je to na výchově.

  Ale nechtěla jsem zde psát o dětech na představení…chtěla jsem chválit, krásné pěvecké výkony. Marian a Bohuš jsou opravdu skvělý, velmi mě překvapila Kamila Nývltová, zpívá neprosto fantasticky, nenacházíme slov a musíme říct, že všichnu co sedili kolem nás, mluvili jen o ní a to v superlativech…tomu se říká zpěvačka, krásný hlas i projev.


 • kajka

  Nebyla jsem vůbec zklamaná , ta směs mě moc potěšila. I Bybička byla spokojená. Byla asi před třemi lety na Kleopatře a od té doby ne. Moc chálila Kamilu a bohuše. Kamila je šikula, je opravdu moc dobrá.