Pozvánky a konkurzy

LÉTO PLNÉ HVĚZD je v plném proudu! Přijďte se podívat


Kdo je nucen trávit prázdniny v rozpálené metropoli, má možnost se nejen příjemně ochladit, ale hlavně pobavit na jubilejním 20. ročníku výstavy „Léto plné hvězd“ výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. V doprovodném programu se můžete těšit např. na Moniku Absolonovou, Václava Noida Bártu, Jana Kříže, Tomáše Savku, Markétu Procházkovou, Ondřeje Rumla a další.

Výstava „Léto plné hvězd“ je otevřena v době letních prázdnin do 26. srpna 2015, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Návštěvníci zde najdou nejen krásné víceúčelové hračky, kapsáře a polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených také handicapovaným dětem, nevidomým, neslyšícím či autistům. Projektu udělili záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera, radní hl. m. Prahy pro sociální oblast a školství Ing. Mgr. Irena Ropková a starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký. Vstupné na výstavu je dobrovolné a přístup na výstavu je bezbariérový.

Adresa: Dražického nám. 10/65, Praha 1
v těsném sousedství Karlova mostu na Praze 1

Doprovodný program

30. 7. čt v 18 hod. – „Letem světem s muzikály“
Jan Kříž a Marie Blahynková

 

Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších mladých talentů současné české muzikálové scény. Ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač, za roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda získal cenu Thálie v oboru muzikál. V současné době exceluje v muzikálu Horečka sobotní noci a připravuje se na roli v muzikálu Atlantida, která bude mít premiéru v Divadle Kalich na podzim 2015. Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel, např. muzikály Sugar-Někdo to rád horké, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python’s Spamalot nebo Řek Zorba. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem “Sečteno-podtrženo”. Díky výtvarným dovednostem je Jan Kříž i vyhledávaným divadelním scénografem.

 

Marie Blahynková pochází z jihomoravského Kyjova, věnovala se závodně sportu, paralelně se věnovala své druhé velké vášni – zpěvu, v kterém sklízela úspěchy i na mezinárodních soutěžích. To později vedlo k její účasti v castingové show Robin Hood aneb Cesta ke slávě, díky které získala roli Kitty v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Na základě jejího výkonu přišly nabídky v dalších inscenacích: Zpívání v dešti v libereckém Divadle F. X. Šaldy, v Divadle Kalich Pomáda a Horečka sobotní noci, roli dostala rovněž v chystaném muzikálu Atlantida.

 

6. 8. čt v 18 hod. – „Terrapie šokem“
Miro Šmajda s kapelou

 

Zpěvák Miro Šmajda je na Létě plném hvězd pravidelným hostem, jeho koncerty zde patří k těm nejlepším a výstava vždy doslova praskala ve švech. Vydal své v pořadí již třetí album “Terrapie,” a tak se můžeme těšit na nové skladby z něj, jako vždy na LPH budete mít jedinečnou příležitost zažít jeho metalové songy v komornějším akustickém provedení. Miro Šmajda zraje nejen jako zpěvák, ale především jako autor hudby i textů, jeho rockové balady patří vždy k lahůdkám jeho koncertů u nás na výstavě. V letošním roce bude k dispozici opět klavír, takže se máte opravdu na co těšit, protože na klubových koncertech Miro na klavír nikdy nehraje! Zkrátka tohle můžete zažít jen na Létě plném hvězd.

 

11. 8. út v 18 hod. – „Pořád je na co se těšit“
Monika Absolonová, Ondřej Hájek (piano)

 

Svou pěveckou kariéru Monika Absolonová odstartovala již v sedmi letech, kdy začala zpívat v Kühnově dětském sboru. Její první velký muzikál byl Dracula. Dále hrála v muzikálu Krysař Daniela Landy a divadelních verzích muzikálů Rebelové a Noc na Karlštejně. Byla obsazována do titulních rolí v muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway – Kleopatra, Tři mušketýři (role Mylady), Angelika. Objevuje se také v činohře: Veronika ve hře Lumíra Olšovského, Den na zkoušku v Divadle Radka Brzobohatého, i ve filmu: čarodějnice v Princezně ze mlejna 2, menší role ve Zdivočelé zemi, Kameňáku 2 a Kameňáku 3. Dále hrála v muzikálu Mary Poppins hlavní roli Mary Poppins a roli Inéz v muzikálu Zorro. V roce 2014 si zahrála také hlavní roli v muzikálu Antoinetta – královna Francie, který uvádí Divadlo Hybernia. V roce 2015 excelovala v muzikálu Evita a hře Do ložnice vstupujte jednotlivě. V letech 2002 a 2003 byla vyhlášena skokankou roku v anketě Zlatý slavík. Za roli Kleopatry byla za rok 2002 nominována na cenu Thálie, tuto cenu pak obdržela v roce 2011 za hlavní roli v muzikálu Funny Girl.

 

Ondřej Hájek patří k našim špičkovým klavíristům. S orchestrem Boom!Band pravidelně doprovází snad všechny naše přední interprety: Karel Gott, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Eva Urbanová, Bára Basiková, Marta Jandová, Petra Janů, Marie  Rottrová, Dasha, Sisa Sklovská, Leona Machálková, Jitka Zelenková, Kateřina Brožová, Yvetta Blanarovičová, Radka Fišarová, Jiří Korn, Petr Kolář, Daniel Hůlka, Daniel Bárta, Michal David, Štefan Margita, Petr Kotvald, Bohuš Matuš, Martin Maxa, Milan Drobný a mnoho dalších. Společné vystoupení Ondřeje Hájka s Monikou Absolonovou na LPH bude jistě patřit k lahůdkám letošního ročníku.

 

14. 8. pá v 18 hod. – „V + W = věčná inspirace“
Ondřej Ruml, Matej Benko (piano)

 

Ondřej Ruml patří na LPH již ke stálicím. V jeho recitálu se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou poprvé exceloval v soutěži X-Faktor v roce 2008. Ondřej sklízí úspěchy i na poli muzikálů, ztvárnil titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam ve Státní opeře Praha, v Divadle Kalich roli Raimonda v muzikálu Johanka z Arku, v muzikálu Qusimodo ztvárnil roli básníka Gingoira a v Divadle Broadway exceloval v titulní roli v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého. V současné době slaví úspěchy se svým posledním CD „Ondřej Ruml zpívá Voskovce a Wericha“ a pravidelně vystupuje v pořadu Michala Horáčka Český kalendář.

 

Matej Benko patří k našim předním jazzovým klavíristům. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka obor skladba. Se svou kapelou Matej Benko Quintet doprovází mimo jiné zpěváky v pořadu Michala Horáčka Český kalendář. S Ondřejem Rumlem spolupracoval i na jeho posledním CD. Společné vystoupení obou muzikantů na Létě plném hvězd bude jistě i letos patřit k nezapomenutelným zážitkům, nenechte si ho ujít!

 

18. 8. út v 18 hod. – „Jak se zmocnit Thálie“
Tomáš Savka, Markéta Procházková, Ester Godovská (piano), Ondřej Klímek (saxofon)

 

Po roční pauze se na Léto plné hvězd vracejí dvě stálice českého muzikálového nebe. Markéta Procházková vyhrála v roce 2003 pěveckou soutěž Jihlavský slavík a následně se stala i absolutní vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Po tomto úspěchu se rozhodla věnovat se zpěvu profesionálně. Po gymnáziu začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka se zaměřením na muzikálové herectví, studium úspěšně zakončila v roce 2011. Markétu jste mohli vídat v mnoha českých muzikálech: Miss Saigon (Gigi), Adéla ještě nevečeřela (průvodkyně děje), Mona Lisa (Margareta Amadori), Touha (Hanka), Bílý Dalmatin (Beruška), Príbeh ulice (Mia), Baron Prášill (Gita), Ať žije rockenroll (Muzikantská Liduška), Tři mušketýři (Constance), Kat Mydlář (Bětuška), Quasimodo (Esmeralda), Pomáda (Rizzo), Klíč králů (Efine), Touha Romana/Fantomima/Karin, Krysař (Agnes), Rent (v anglickém zněni – Mimi Marquez), Mata-Hari (mladá Margaretha).

 

Tomáš Savka žije od roku 2004 v Praze a po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar se zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu. Vidět jste ho mohli v muzikálech: Miss Saigon (voják Chris), Les Misérables (student Marius), Producenti (Politruk), Golem (Samuel), Angelika (básník Špína), Tři mušketýři (hrabě Rochfort), Dracula (Steven), Mona Lisa (Rafael Santi), Baron Prášil (Frank), Osmý světadíl (Tomáš), Quasimodo (Phoebus), Robin Hood (Robin Hood), Lucrezia Borgia (Juan), Pomáda (Keniecki), Rómeo a Júlia (Knieža), Evita (Cena Thálie 2014 za roli Che), Sunset Boulevard (Joe Gillis), v současné době se připravuje na další svou roli v muzikálu Atlantida. Tomáš vydal dvě CD, první v roce 2004 krátce po soutěži Já si tě stejně najdu, a druhé v roce 2006 pod názvem Neslibuju modrý z nebe. Zpívá s vyhlášenými orchestry jako je Big Band Felixe Slováčka, orchestr Václava Hybše nebo mladšími swingovými kapelami.

 

Ester Godovská začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením MgA. Oriany Šenfeldové. Pravidelně se zúčastňovala dětských klavírních soutěží (1991 – 2. cena v soutěži Prague junior note). V roce 1991 byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a současně začala studovat skladbu jako druhý hlavní obor. Po absolutoriu konzervatoře byla přijata na Akademii múzických umění v Praze. Během pětiletého studia získala několik ocenění. Své vzdělání si prohloubila na mistrovských kursech v Piešťanech, Paříži, Braunschweigu a Badenu. Ester Godovská sólově vystupovala např. v Paříži, Berlíně, Drážďanech, Braunschweigu, Vídni, Praze, Piešťanech. Spolupracovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava, komorním orchestrem Berg, Talichovým komorním orchestrem a Janáčkovým komorním orchestrem. Nahrávala pro Český rozhlas a Českou televizi. Je vyhledávanou komorní hráčkou. Dále spolupracuje s mnoha mladými úspěšnými interprety. V současné době Ester působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

 

Ondřej Klímek patří k našim nejvíce oceňovaným saxofonistům. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Jako hráč na dechové nástroje se také v roce 2012 pod taktovkou režisérky Mirjam Landa podílel na hudebním nastudování rockové opery Klíč králů, jejichž autorem je Daniel Landa. V témže roce napsal několik vokálních úprav k písním na desku zpěváka a herce Radima Schwaba, která nese název „Amoroso“ a jejíž kmotry byli Lucie Bílá a legenda české populární hudby Jiří Suchý. V červenci 2013 natočil ve studiu Na Kloboučku saxofonové, klarinetové a flétnové party k hudebnímu podkladu seriálu Cesty domů. V současné době Ondra působí v několika našich předních kapelách a koncertně doprovází Kamila Střihavku, Petra Koláře, Dana Landu nebo Kamilu Nývltovou.

 

20. 8. čt v 18 hod. – „Prázdninové povídání s písničkami“
Václav Noid Bárta

 

Václav Noid Bárta od sedmnácti let působil jako zpěvák ve skupině Dolores Clan, nyní má vlastní kapelu Noid Crew. Nejdříve působil v muzikálech Divadla Ta Fantastika: Excalibur (Uther/Vortinger), Láska je láska (Kapelník), Elixír života (Ďábel), Obraz Doriana Graye (James Vane), Dáma s kaméliemi a v muzikálu o Boženě Němcové, ke kterému dokonce složil hudbu. Je autorem několika písní pro Lucii Bílou, Martina Postu, Kamila Střihavku. Úspěšné role má za sebou i ve filmech: Kájinek, kde hraje spoluvězně Kájinka, a Verdikt osudu, kde ztvárnil hlavní roli vojáka Tomáše. V roce 2012 nazpíval píseň „Když to nečekáš“ k seriálu Obchod’ák, ke které také složil hudbu. Dále jste ho mohli vidět v Divadle Broadway, kde ztvárnil hlavní roli Hamleta, v Divadle Kalich – Robin Hood (Robin Hood), a v poslední době se zabydlel v Hudebním divadle Karlín: Addams Family (role sluhy Lurche), Carmen (Garcia), Aida (Radames), Manzelle Nitouche (režisér). S duetem „Hope Never Dies“, jehož je Noid autorem, se letos na jaře společně s Martou Jandovou zúčastnili Eurosongu ve Vídni. Léto plné hvězd navštíví Vašek poprvé, a jeho vystoupení bude zároveň sladkou tečkou za jubilejním 20. ročníkem výstavy.

Vstupenky

doprovodný program

Místa na doprovodný program je nutno rezervovat e-mailem:
anahata.hracky@seznam.cz
Informace o dostupnosti míst na telefonu 724 305 737 (10 – 20 hod.),
prostory mají omezenou kapacitu.

Ceny vstupenek: 250 Kč
Zlevněné 150 Kč (děti do 15 let, studenti, senioři a držitelé průkazů ZTP)

Léto plné hvězd 2015 Monika Absolonová Jan Kříž Támáš Savka Ondřej Ruml Václav Noid Bárta Markéta Procházková

Léto plné hvězd 2015


Pozvánky a konkurzy
“Noc s hvězdami” na hradě Houska se ponese ve znamení duetů
Pozvánky a konkurzy
Hledá se český Othello a Desdemona
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na hlavní role muzikálu “Zorro” v Divadle Hybernia
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!