Pozvánky a konkurzy

20 let RENTu oslaví speciálním koncertem i pražské obsazení


Tento pátek 2. 12. ve 20:00 se Divadlem Na Prádle přesně po roce od posledního představení rozezní koncertní výběr z kultovní rockové opery RENT Jonathana Larsona, která letos slaví 20 let od své světové premiéry.
Večer tak bude vzpomínkou nejen na Jonathana Larsona, na neoddiskutovatelnou divadelní legendu Broadwaye, inspirovanou Pucciniho operou La Bohéme, kterou od své premiéry v roce 1996 navzdory vyzdvižení mnoha palčivých problémů současnosti, opanovala na dlouhých 12 let, ale logicky i na první, dlouho očekávané české uvedení, kdy 8. 8. 2013 měl v Divadle Na Prádle RENT v režii Stevea Josephsona nejdříve v anglickém originále, od 15. března 2014 se na pár repríz přestěhoval do Divadla Kalich a od 14. 12. 2014 se, znovu v Divadle Na Prádle a mírně pozměněné režijní koncepci, celý rok uváděl v českém překladu. Po celou dobu za obrovské podpory muzikálového publika i kritiky.

RENT - 20 let (koncertní verze

RENT – 20 let (koncertní verze)

Koncertního provedení v překladu Milana Malinovského se zúčastní téměř celé obsazení české jazykové verze (2014 – 2015), s Tomášem Vaňkem, Romanem Tomešem, Michaelou Horkou, Michaelou Tomešovou, Tomášem Novotným, Milanem Malinovskym, Lucií Bakešovou, Martinem Šemíkem, Michaelou Zemánkovou, Laco Hudcem, Lucií Brychtovou, Josefem Gurunczem, Kateřinou Sedlákovou a Karlem Korsou. V setlistu se možná objeví a zazní i nějaké to drobné překvapení…

Nebude chybět ani doprovodný program. Koncert totiž bude provázet prodejní výstava kostýmů a rekvizit z inscenace, jejíž případný výtěžek půjde na podporu domovské scény – Divadla Na Prádle. Můžete získat například kostým Marka (i s kamerou), Angela a jeho Santy, i obrovskou bílou sukni z čísla Contact nebo pár kousků ze šatníku Mimi. Těšit se můžete i na speciální upomínkové předměty vytvořené pro tento výroční koncert.

Na e-mailu pokladna@napradle.cz nebo na telefonním čísle 736 401 051 si můžete zarezervovat posledních pár míst na stání v přízemí (v tzv. „kotli“) za 300 Kč, ostatní místa (VIP balíček a místa na sezení) jsou již beznadějně rozebrána. Celý večer, ani tato umělecká konstelace, už se s velkou pravděpodobností nebude opakovat, nepromeškejte tedy šanci se s RENTem symbolicky rozloučit právě tento pátek.

Foto: Kristýna Junková


Pozvánky a konkurzy
Markéta Procházková: Chci být s publikem na jedné vlně
Pozvánky a konkurzy
Muzikálové hvězdy zazpívají na podporu našeho redaktora a dramaturga Ondry Doubravy
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu s písněmi Waldemara Matušky LÁSKA NEBESKÁ
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!