Nosiče

CD muzikálu ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ pokřtil autor hudby Vašo Patejdl


Mikulášské poledne dnes zažilo vyprodané Divadlo Hybernia během představení rodinného muzikálu Alenka v kraji zázraků. Nejdříve se slavilo 20 000 prodaných vstupenek od zářijové premiéry, následně se křtilo zbrusu nové CD.

Nové CD představili autor hudby Vašo Patejdl a autorka textů Kristýna Pixová. To spolu s Pixovou a Patejdlem pokřtilo i 36 dětí, které v muzikálu účinkují, 800 dětí v hledišti, ale také duo Bublifuk (Petr Ryšavý) a Bublifík (Richard Pekárek). A protože se jedná o představení pro rodiny s dětmi, nekřtilo se šampaňským, ale stylově bublifukem.

CD Alenka v kraji zázraků je pokřtěno

CD Alenka v kraji zázraků je pokřtěno

Na CD je 21 písní a dalších 7 bonusů z muzikálu Alenka v kraji zázraků scénáristů Jana a Aleny Pixových. Deska byla vydána v nákladu 3 000 kusů a zpívají na něm představitelé jednotlivých rolí muzikálu: Anna Julie Slováčková, Dagmar Patrasová, Martina Pártlová, David Gránský, Ernesto Čekan, Ivana Korolová, Michaela Nosková, Felix Slováček jr., Petr Kutheil, Michaela Sejnová, Bořek Slezáček či dětský sbor Coro Piccolo.

David Gránský a Anna Julie Slováčková

David Gránský a Anna Julie Slováčková

„Ač je běžnou praxí psát nejdříve hudbu, až poté texty, v případě Alenky tomu bylo přesně naopak. Normálně by to bylo, jak říká Alenka „prátečná marce“ neboli práce marná a zbytečná. To se však nestalo a Vašo mě velmi mile překvapil. Až neuvěřitelně jsme se shodli v náladě, cítění a vnímání tématu písničky,“ pochvaluje si textařka Kristýna Pixová spolupráci s autorem hudby Vašo Patejdlem.

Vašo Patejdl a Kristýna Pixová

Vašo Patejdl a Kristýna Pixová

CD vznikalo ve studiu Petra Ackermanna po dobu jednoho měsíce. Vedle samotných představení v Divadle Hybernia, bude CD k zakoupení i na webových stránkách www.muzikalyprodeti.cz a síti Supraphon.

Foto: MuzikalyProDeti.cz


Pozvánky a konkurzy
Michaela Nosková oslaví narozeniny velkým muzikálovým koncertem
Nosiče
Supraphon vydá DVD se Semaforskými unikáty a nové 2CD
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do rodinného muzikálu Alenka v kraji zázraků
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!