Pozvánky a konkurzy

Robert Jícha zve na letošní “Koncert pro Krtka 2013” v Městském divadle Brno


Zpěvák a herec MdB Robert Jícha letos opět pořádá již šestý charitativní Koncert pro Krtka – Nadační fond dětské onkologie a srdečně na sobotu 23. 3. 2013 v 19:30 zve i čtenáře Musical.cz. I tentokrát bude jeviště Hudební scény Městského divadla Brno naplněno příjemnou směsicí hostů.

Plakát ke Koncertu pro Krtka 2013

Robetovo pozvání přijaly Jitka Zelenková, Dasha, Monika Bagárová a Ivana Korolová, za pánskou část se představí houslista Pavel Šporcl, Robertův kolega z divadla Aleš Slanina a logicky nebude chybět ani sám hostitel.

Celkový výtěžek ze vstupného, které je 590 Kč je tentokrát v plné výši věnován na zajištění projektu domácí péče. Ten se znaží zkrátit pobyt dítěte na minimum a většinu léčby prožít v prostředí domova. Tuto činnost zajišťuje Klinika dětské onkologie FN Brno, a protože není financována zdravotními pojišťovnami, náklady jsou v plné výši pokrývány ze zdrojů NFDO KRTEK.

V současné době jde především o zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů, jako jsou antidekubitační podložky, rehabilitační pomůcky, motorové dlahy či koncentrátory kyslíku. Ovšem cílem projektu domácí péče je vytvoření a vybavení skupiny lékařů a sester, kteří v kteroukoli denní i noční dobu na výzvu rodiče navštíví nemocné dítě, zhodnotí jeho stav a podniknou nezbytné kroky k vyřešení problémů. Ve většině případů nebude nutný transport ani následná hospitalizace dítěte. Ročně se domácí péče dotýká cca 60 pacientů – z toho je terminální péče o 20 dětí – umožnění bezbolestného a klidného konce nevyléčitelně nemocných a u 40 dětí péče o výživu a celkový zdravotní stav v domácím prostředí.

Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci Kliniky dětské onkologie FN Brno a je její neoddělitelnou součástí. Od začátku fungování NFDO Krtek je jeho hlavní prioritou zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Realizuje programy na zvyšování kvality života malých pacientù a jejich blízkých, přispívá na vybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, na výzkum, vzdělávání zdravotnického personálu a podle aktuálních potřeb vytváříme projekty na cílenou pomoc jednotlivým dětem a jejich rodinám během aktivní léčby, ale i po jejím ukončení.

Přijďte tedy podpořit tuto prospěšnou a netřeba pochybovat o tom, že opět velmi příjemnou akci. Veškeré rezervační kontakty najdete buď na přiloženém plakátu, nebo můžete kliknout přímo na divadelní program na březen a u Robertova speciálně vyznačeného koncertu na rezervační odkaz.

V článku jsou použity části tiskové zprávy.


Pozvánky a konkurzy
Muzikálový zpěvák Roman Tomeš pokřtí své debutové CD
Pozvánky a konkurzy
Divadelní muzikál Davida Bowieho LAZARUS bude mít prolog v kině Aero
Pozvánky a konkurzy
Vánoční koncert Josefa Vágnera a Tomáše Löbla je již za dveřmi (+ soutěž)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!