Pozvánky a konkurzy

Jidáš i Ježíš Roman Tomeš vyjíždí na celorepublikové klubové turné (+ rozhovor)


Na české muzikálové scéně již známý zpěvák a herec Roman Tomeš vyjíždí na své první klubové turné s vlastní autorskou deskou “Navěky”. Tour, jehož většina se uskuteční v únoru 2019, má v plánu celkem 12 zastávek po celé ČR. Cílem turné je představit svou vlastní tvorbu v komorním klubovém prostředí.

Vizuál tour

Vizuál tour

Turné začíná již v pondělí 28. ledna v pražské Malostranské besedě a následně se vydá do 11 měst. Poslední zastávka je v Lomnici nad Popelkou, odkud zpěvák pochází. Poslední vstupenky do Malostranské besedy zakoupíte v předprodeji Ticketstream nebo na místě v pokladně.

Do ostatních měst jsou vstupenky v prodeji exkluzivně u Ticket Art za zvýhodněnou cenu 150 či 200 Kč a budou k dispozici také před koncertem v místě konání.

Roman Tomeš vystudoval muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Úúčinkuje či účinkoval v muzikálech: Mona Lisa, Osmý světadíl, Pomáda, Mauglí, Tajemství, Atlantida, Srdcový král, Horečka sobotní noci, Rent, Touha, Lucrezia Borgia, Bonnie & Clyde, Děj se co děj, Čas růží, Noc na Karlštejně, Krysař, Madagaskar a Sestra v akci.

Ve slavné rockové opeře Jesus Christ Superstar ztvárnil role Ježíše i Jidáše, a to již na třech scénách (Bratislava, Ostrava, Praha). Za roli Jidáše v ostravské verzi Jesus Christ Superstar byl nominovaný na cenu Thálie 2016.

Zatím poslední inscenací jsou Vlasy v Tomešově domovském Divadle Kalich, které měly v lednu premiéru.

Termíny turné

28.1.2019 – Praha, Malostranská beseda
4.2.2019 – Liberec
, Lidové sady (Experimentální studio)
5.2.2019 – České Budějovice, MC Fabrika
14.2.2019 – Plzeň, Buena Vista Club
19.2.2019 – Ústí nad Labem, Národní dům
20.2.2019 – Karlovy Vary, Music Bar KaKaDu (Grand Hotel Ambassador)
25.2.2019 – Brno, Fléda
26.2.2019 – Olomouc, S-klub
27.2.2019 – Zlín, Kavárna Továrna
28.2.2019 – Ostrava, Fabric Club
12.3.2019 – Hradec Králové, AC klub
13.4.2019 – Lomnice nad Popelkou (není v prodeji)

Rozhovor s Romanem Tomešem k chystanému turné

Jste vytížený muzikálový herec. Proč jste se rozhodl do svého nabitého programu vměstnat ještě sólové turné?

Turné s kapelou mám v hlavě už dva roky. Vlastně od té doby, co vyšlo mé první album “Navěky”. Původně jsme si myslel, že počkám, až trochu dozraje čas. Nebo až ho bude více. Ale ono toho času je pracovně vlastně čím dál tím méně – za což jsem samozřejmě rád. Nicméně jsem neměl jinou variantu, než turné poskládat tak, aby se míjelo s divadlem. V podstatě budu celý únor na jevištích. Buď na těch divadelních, nebo těch koncertních. Déle čekat už nemělo smysl. Zároveň tak trochu cítím, že to fanouškům, kteří znají moje album, dlužím.

Roman Tomeš

Roman Tomeš

Jak byste představil hudbu, kterou píšete?

Já jsem písničkář, který rád koketuje s popem. První deska byla více přírodní, surová. Druhou desku, na které teď spolupracuji s předním českým producentem, Ondřejem Žatkuliakem, chci posunout dál. Baví mě moderní hudba. Baví mě vlastně mainstream (Ed Sheeran, …). Jen se nechci za každou cenu zaprodat. Stále chci cítit, že moje hudba má výpovědní hodnotu a že se za ni nebudu třeba za deset let stydět. Toho docílím jen tehdy, když budu zpívat pravdu. Jenom to, co opravdu cítím, bez snahy kalkulovat. O to se snažím.

Jste i autorem textů. O čem zpíváte?

Zpívám hodně o sobě, jsem totiž egocentrik! (smích) Ne, tak je to různorodé. Mám tam třeba písničku “Muž v domácnosti”, která s nadsázkou vystihuje to, jak se v rámci gendrové korektnosti mění úlohy chlapů v domácnosti. Vybírám z různých témat a toho, co mě v životě potkalo, nebo čeho jsem byl svědkem. Často to ale samozřejmě končí u lásky.

V čem podobné a v čem jiné je pro vás koncertování oproti divadlu?

Je to veliký rozdíl. V divadle se schovávám za postavu. To na koncertě nemůžu. Tam jsem nahý. Jenom já a moje duše. Proto to vlastně tak miluju! Můžu si tam dělat, co chci. Nikdo mě nerežíruje. Pro oboje mám ohromnou vášeň. A obojí mě naplňuje jinak.

Režiséři vám svěřují velké role s těžkým zpíváním. V jaké poloze se v tomto smyslu představíte na koncertech?

Na koncertě jsem hlasově trochu někdo jiný, než bývám na jevišti. V divadlech jsem zvyklý zpívat těžké árie typu Jidáše z Jesus Christ Superstar, nebo Bergera z Vlasů, apod. Oproti tomu moje muzika je spíš vyprávění. Je to jiná poloha a jiný styl zpívání. Nedá se to moc porovnávat, je to jinačí žánr. Někomu se to může zdát možná hlasově schizofrenní, ale mně to naopak vyhovuje.

Dojde na nich i na nějaké písně vašich rolí?

Na tuto otázku se mě často především muzikáloví fanoušci ptají. Nedojde. Role patří na jeviště se scénou a kostýmy. Tour “Navěky” je čistokrevná autorská tvorba.

Vyjíždíte do opravdu hodně měst po celé republice. Jak budete zvládat odloučení od rodiny s dvěma malými synky?

Tak ono se může zdát, že je to hodně, ale na druhé straně se budu téměř vždy vracet po koncertech domů. Výjimkou bude část tour na Moravě, kde budeme trávit čtyři dny v kuse a přespávat budeme na hotelu. Takže odloučení bude minimální. Navíc, moje žena není žádný sobec a chápe, že taky někdy musím patřit fanouškům, především tedy fanynkám. (smích)

Jaké jsou vaše další muzikantské plány?

Až skončí tour, vrhnu se na druhou desku, kterou mám rozepsanou. Navíc máme v hlavě další menší turné po menších městech. To vše je teď ale poměrně daleká budoucnost, teď se koncentruji na to, aby se naše koncerty líbily a lidi si zpívali moje písničky.


Brno
Městské divadlo Brno podpoří jižní Moravu koncertem
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu A. L. Webbera CATS aneb Mačky po prvý krát na Slovensku!
Pozvánky a konkurzy
Vánoční setkání Jana Kříže zkombinuje muzikál, vlastní tvorbu i sváteční písně
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!