Pozvánky a konkurzy

Hezky zpíváte, věříte si? Neváhejte a přihlaste se do jubilejního 10. ročníku ČESKO ZPÍVÁ 2016


Již pouze do konce ledna se mohou začínající zpěváci hlásit do jubilejního, již 10. ročníku celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2016. Kromě hodnotných cen tak získají možnost předvést svůj talent před odbornou a hvězdnou porotou a šanci nastartovat svou pěveckou kariéru. Ti nejlepší se zařadí po bok Evy Matějovské, Michala Horáka, Michala Šepse, Marka Relicha, Veroniky Mertové, Josefa Feča, Markéty Konvičkové a dalších úspěšných účastníků předchozích ročníků soutěže. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2016.

cesko-zpiva_2011ČESKO ZPÍVÁ je moderně pojatá a stále populárnější pěvecká soutěž s mezinárodní účastí. Začínajícím zpěvákům nabízí tato každým rokem se rozrůstající soutěž ve svém 10. ročníku opět o něco vyšší prestiž a větší možnosti podpory budoucí profesionální pěvecké kariéry těm nejlepším. Hlavním cílem ČESKO ZPÍVÁ 2016 nadále zůstává podpořit pěvecký talent dětí a mládeže – objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se. Úspěšní účastníci mohou získat mimo jiné atraktivní věcné ceny od partnerů soutěže (v minulém ročníku se jednalo například o hudební nástroje a nahrávací zařízení od firmy ROLAND Czech Republic v celkové hodnotě 65 tisíc Kč.), originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, či možnost veřejně prezentovat svůj talent.

Pěvecké výkony soutěžích bude i v 10. ročníku ČESKO ZPÍVÁ hodnotit odborná porota složená z hudebních profesionálů, producentů, manažerů a celebrit. Zasednou v ní odborníci a známé tváře, populární osobnosti české hudební scény. V minulých ročnících podpořili prestiž soutěže svou účastí například profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvák Bohouš Josef, zpěvák Marian Vojtko, produkční FTV Prima Stanislav Běle, zpěvák Josef Vágner, muzikant a dirigent Ota Balage, company manager Hudebního divadla Karlín Tomáš Böhm, zpěvák a moderátor Zdeněk Podhůrský, zpěvák Tomáš Savka, zpěvačka Renata Drössler, zpěvák Petr Bende, režisér Tomáš Magnusek, profesionální tanečník Tomáš Smička, zpěvák Lukáš Kumpricht, profesionální fotografka Lenka Hatašová, členka odborné poroty Cen Thálie Jolana Nováková, hudební dramaturgové a zástupci Českého rozhlasu, partner soutěže Musical.cz a další.

Jak se přihlásit do ČESKO ZPÍVÁ 2016

Stačí si vybrat píseň, pořídit kvalitní nahrávku a vyplnit on-line přihlášku

  • Do ČESKO ZPÍVÁ 2016 se mohou zájemci přihlásit pomocí jednoduché elektronické přihlášky, kterou naleznou na stránkách soutěže (www.cesko-zpiva.cz/cs/prihlaska).
  • Jsou zde také kompletní pravidla (www.cesko-zpiva.cz/cs/pravidla).
  • Přihlašovat se lze do jedné ze dvou věkových kategorií: Sólisté 9 – 14 let a Sólisté 15 – 26 let.
  • Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2016

Ze všech přihlášených soutěžících, kteří splní podmínky, vybere odborná porota na základě zaslaných nahrávek jejich zpěvu postupující do výběrového kola, které se uskuteční v Praze 7. března. Zde již budou soutěžící zpívat živě. Ti nejlepší se prozpívají do semifinále, které se uskuteční formou veřejného koncertu 1. dubna 2016 ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Tam také 1. a 2. dubna proběhnou finále obou kategorií. Soutěž zakončí slavnostní galavečer s účastí celé řady významných hudebních celebrit. Chybět nebude ani letos také oblíbená CENA INTERNETU, ve které si svého vítěze zvolí laická veřejnost, a další mimořádné ceny.

Patronka soutěže

Patronka Kamila Nývltová

Patronkou soutěže je již tradičně mladá zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem Kamila Nývltová, sólistka Hudebního divadla Karlín, Divadla Broadway a Divadla Hybernia v Praze, které samotné podobná pěvecká soutěž pomohla odstartovat její úspěšnou kariéru. “Na jubilejní ročník ČESKO ZPÍVÁ se strašně těším,“ říká Kamila Nývltová a dodává: “Mezi letošní zajímavé novinky patří například to, že finalisté v kategorii 15 – 26 let budou zpívat s živým hudebním doprovodem. Bude to pro ně další skvělá zkušenost.“

Pěveckou soutěž ČESKO ZPÍVÁ 2016 vyhlašuje TŠ Bonifác, z.s. a pořádá ji reklamní a umělecká agentura ART PRESTO s.r.o. Soutěž již několik let probíhá pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, poslance a člena předsednictva poslaneckého klubu ODS, a za podpory ředitele společenského centra pro kulturu a volný čas UFFO Trutnov pana BcA. Libora Kasíka. Mezi hlavní partnery patří Roland CZ, Hotel Patria Trutnov, společenské centrum UFFO či město Trutnov.

Video sestřih z 9. ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2015


Pozvánky a konkurzy
Kamil Střihavka pokřtí Petra Kutheila
Pozvánky a konkurzy
Konkurs na celé obsazení muzikálu ČARODĚJKA (Wicked)
Pozvánky a konkurzy
Markéta Procházková a Bára Smejkalová zvou na společný koncert
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!