Pozvánky a konkurzy

ČESKO ZPÍVÁ dává příležitost pěveckým talentům. Uzávěrka přihlášek již 31. ledna


Další ročník moderně pojaté a stále populárnější pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2017 byl vyhlášen. Talentovaní začínající zpěváci se mohou posledních pár dnů hlásit do již 11. ročníku, a využít tak příležitost předvést svůj talent před odbornou a hvězdnou porotou a šanci nastartovat svou pěveckou kariéru.

Ti nejlepší se zařadí po bok Evy Matějovské, Michala Horáka, Veroniky Mertové, Michala Šepse a dalších úspěšných účastníků předchozích ročníků soutěže.

Pěvecká soutěž pro mladé talenty ČESKO ZPÍVÁ nabízí letos opět o něco vyšší prestiž a větší možnosti podpory budoucí profesionální pěvecké kariéry těm nejlepším. Hlavním cílem ČESKO ZPÍVÁ 2017 nadále zůstává podpořit pěvecký talent dětí a mládeže – objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se. Úspěšní účastníci mohou získat mimo jiné atraktivní věcné ceny od partnerů soutěže, originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, či možnost veřejně prezentovat svůj talent.

VIDEO – sestřih 10. ročníku Česko zpívá 2016

V minulých ročnících v porotě zasedli např.: profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěváci Petr Bende, Marian Vojtko, Bohouš Josef, Tomáš Savka, Josef Vágner, Jan Bendig, Zdeněk Podhůrský, zpěvačky Renata Drössler, Olga Lounová, Michaela Gemrotová, PR manager Divadla Broadway Stanislav Běle, filmový režisér Tomáš Magnusek, zástupci Hudebního divadla Karlín, muzikant a dirigent Ota Balage, hudební dramaturgové Českého rozhlasu a další.

>> PŘEČTĚTE si reportáž z loňského finále <<

Patronkou soutěže je již tradičně mladá zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem Kamila Nývltová, sólistka Hudebního divadla Karlín, Divadla Broadway a Divadla Hybernia v Praze, které samotné podobná pěvecká soutěž pomohla odstartovat její úspěšnou kariéru. „Chcete se prosadit v tom, co opravdu umíte? Milujete zpěv a chcete to ukázat celému světu? Tak neváhejte, na nic nečekejte a přihlaste se!“ vyzývá Kamila mladé talenty.

Kamila Nývltová a Leona Machálková, která letos poprvé zasedne v porotě ČESKO ZPÍVÁ (foto Jan Tůma)

Kamila Nývltová a Leona Machálková, která letos poprvé zasedne v porotě ČESKO ZPÍVÁ (foto Jan Tůma)

A v povzbuzování talentovaných potenciálních soutěžících se k ní přidávají také někteří z nejúspěšnějších účastníků předchozích ročníků soutěže.

„Neváhejte, přihlaste se a i vy si splňte svůj sen!“ říká například Josef Fečo, který si vydobyl 2. místo v 8. ročníku soutěže a dnes účinkuje v muzikálech Bonnie a Clyde a The Addams Family v Hudebním divadle Karlín po boku takových hvězd, jako jsou Lucie Bílá nebo Jiří Korn.

Eva Matějovská, Vítězka rozhlasové kategorie ČESKO ZPÍVÁ 2012, má dnes pěveckou kariéru skutečně na skvělé cestě. Mimo jiné nazpívala titulní píseň k filmové pohádce Řachanda. “Díky této soutěži jsem si uvědomila, že se chci zpívání věnovat naplno!“ svěřuje se Eva a povzbuzuje talentované zpěváky: „Takže se nezapomeňte přihlásit, já vám všem budu držet palečky a přijedu se na vás podívat.”

Písničkář Michal Horák, vítěz 7. ročníku ČESKO ZPÍVÁ, zase vzkazuje: „(Soutěž) ČESKO ZPÍVÁ mi leccos dala, rozhodně na ni vzpomínám rád, a kdybych měl někomu doporučit soutěžit v ní, tak jo, jděte do toho, protože to považuju za jednu z mála v dnešní době seriózních soutěží…“ Podotýká také, že na soutěži potkal mnoho lidí, se kterými je stále v kontaktu a spolupracuje s nimi (například Renatu Drössler nebo svého současného manažera Milana Hermana). Michal má mimo jiné na svém kontě již 3. videoklip, hostoval v rozhlasovém pořadu Haliny Pawlovské a jako předskokan vystoupil na několika velkých koncertech Tomáše Kluse.

Nelu Kailovou, vítězku speciální rozhlasové kategorie 8. ročníku ČESKO ZPÍVÁ, dnes můžete například vidět v populárním televizním seriálu Ulice. „Určitě se nezapomeňte přihlásit do letošního ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ!“ povzbuzuje Nela mladé talenty.  „Já jsem díky této soutěži měla možnost zazpívat si se slavnými hvězdami, jako je například Martin Harich nebo Leona Machálková…“ 

Vítězka posledního, 10. ročníku ČESKO ZPÍVÁ 2016 Kateřina Kolčavová účinkuje v Městském divadle Brno a zabodovala v Hollywoodu na Mistrovství světa v interpretačním umění. Natočila i svůj první klip. “Stále váháte s přihlášením do Česko zpívá? Všem takovým chci jen říci, neváhejte, protože tím nic neztratíte. Jenom získáte! Mně osobně dala tato soutěž velmi mnoho a to nejen spoustu cenných zkušeností. V porovnání s ostatními soutěžemi, kterých jsem se zúčastnila, mohu říct, že Česko zpívá je nejlepší soutěží v České republice a vůbec jedinou, která má tak vysokou úroveň co se týče organizace. I když vystupovat před tak velkým publikem může být pro mnohé stresující, atmosféra, která panovala během přípravy, finálového večera a následně samotný program, byla překvapivě skvělá a uvolňující. Bylo pro nás zařízené jak jídlo, tak i třeba pomoc při líčení, takového servisu se vám při jiných soutěží jen tak nedostane. Navíc, je to i možnost si najít nové a dobré přátele! Takže určitě jděte do toho. Zlomte vaz!”

Další pozdravy naleznete na Facebookové stránce soutěže.

Logo_Cesko_zpiva_web_3PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE
ČESKO ZPÍVÁ 2017

Do ČESKO ZPÍVÁ 2017 se mohou zájemci přihlásit pomocí jednoduché elektronické přihlášky, kterou naleznou na stránkách soutěže (www.cesko-zpiva.cz/cs/prihlaska).

Jsou zde také kompletní pravidla (www.cesko-zpiva.cz/cs/pravidla).

Přihlašovat se lze do jedné ze dvou kategorií: Sólisté 9 – 14 let a Sólisté 15 – 26 let.

Na webu (www.cesko-zpiva.cz) také zájemci naleznou veškeré potřebné informace, včetně kontaktů na produkci, která ráda zodpoví případné dotazy.

>> ENGLISH VERSION (http://www.cesko-zpiva.cz/en/)

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2017.

Musical.cz je dlouhodobým partnerem soutěže a vřele ji doporučuje!


Pozvánky a konkurzy
Vánoční koncert Kamily Nývltové a Mariana Vojtka
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení rolí do nové hudební komedie Janka Ledeckého Zapomeňte na Shakespeara
Pozvánky a konkurzy
Městské divadlo Brno hledá nové talenty
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!