Pozvánky a konkurzy

Daniel Hůlka a jeho “Vzpomínání” v září na Pražském hradě


Po úspěšném narozeninovém koncertě v Betlémské kapli chystá muzikálový zpěvák Daniel Hůlka svůj další sólový koncert, již tradičně nazvaný “Vzpomínání”. V neděli 12. září 2010 zazpívá na jevišti Nejvyššího purkrabství Pražského hradu v doprovodu Jiřího Škorpíka a kapely Sound & Rhythm Orchestr nejen písně ze svých sólových alb, ale zazní také hity z muzikálů “Dracula”, “Mise” či “Baron Prášil”. Těšit se můžete na zbrusu novou píseň s názvem “Tulák”, kterou Dan složil během své prázdninové cesty na lodi po Jadranu.

Daniel Hůlka

Daniela Hůlku jistě není třeba dlouze představovat. Shrňme alespoň ty nejdůležitější mezníky v jeho pěvecké kariéře. Po absolvování Pražské konzervatoře u profesora Zdeňka Jankovského se několik let věnoval opernímu zpěvu (opery „Don Giovanni“, „Carmen“, „Figarova svatba“ a další). Jeho první muzikálovou rolí byl v roce 1995 Dracula ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody a Zdeňka Borovce díky níž se stal takřka přes noc muzikálovou hvězdou. V roce 1997 natočil první sólové album „Daniel Hůlka“. Další role v muzikálech na sebe nenechaly dlouho čekat. Pamatovat si ho můžete jako hraběte Monte Crista z dalšího původního Svobodova muzikálu „Monte Cristo“, jako Javerta v „Les Misérables“, v Hudebním divadle Karlín ztvárnil hlavní roli v muzikálu „Jekyll & Hyde“ a dále účinkoval v muzikálech Mise, Excalibur či Obraz Doriana Graye. Natočil další tři sólová alba, odehrál desítky koncertů a vracel se také k původně vystudované opeře. V roce 1999 mu režisér Zdeněk Troška svěřil zápornou roli krále Brambase ve filmové pohádce „Z pekla štěstí“ a v roce 2006 si také na prknech Divadla Na zábradlí vyzkoušel svou první činoherní roli, a sice Hectora ve hře „Troilus a Kressida“. V loňském roce byl nominován na cenu Thálie za roli Draculy v obnovené verzi v Divadle Hybernia. V současné době ho můžete vidět v hlavní roli muzikálu „Baron Prášil“ a v prosinci opět v „Draculovi“.

Přijďte si společně s Danielem zavzpomínat na jeho začátky na naší hudební scéně, připomenout si krásné písně z pera Karla Svobody, Jiřího Škorpíka či samotného Daniela Hůlky a zpříjemnit si tak jeden nedělní zářijový večer. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal.

Fotografie převzata z oficiálních stránek Daniela Hůlky.


Pozvánky a konkurzy
Leona Machálková připravila pro své fanoušky sólový muzikálový koncert Muzikál – moje láska
Pozvánky a konkurzy
Divadlo Kalich vypisuje konkurzy na hlavní i vedlejší role do muzikálu Tajemství
Pozvánky a konkurzy
Pěvecká soutěž ČESKO ZPÍVÁ se vrací na scénu. Příležitost pro mladé zpěváky je tu
  • Mirka

    Nádherný zážitek umocněný atmosférou a perfektním počasím. Díky.