Nosiče

Vyšlo CD muzikálu ELEFANTAZIE


Studiová nahrávka muzikálu Elefantazie v čele s Tomášem Klusem vyšla 25. června 2021 na CD i v digitálních formátech.

Premiéra muzikálu Elefantazie se konala 1. února 2020 v pražském Divadle ABC. Od té doby ji však pronásledují protipandemická omezení, stejně jako jiná, a nejen divadelní představení. Během letošního jara se tvůrci spolu s vedením Městských divadel pražských rozhodli dát hudbě z Elefantazie prostor v nahrávacím studiu SONO. Album se studiovou nahrávkou vyšlo na CD i v digitálních formátech u Supraphonu v pátek 25. června 2021.

MULTILINK na ALBUM

https://lnk.to/ElefantazieID

Křest CD Elefantazie (© Martin Kubica / Supraphon), Tomáš Havlínek, Tomáš Klus

Křest CD Elefantazie (© Martin Kubica / Supraphon)

Na albu, stejně jako v divadelním provedení muzikálu, se objevuje hned několik talentovaných interpretů. Pro nejznámějšího z nich, Tomáše Kluse, je to vůbec první návrat na divadelní prkna po absolvování DAMU před deseti lety. Dále zde hrají a zpívají Tomáš Havlínek, Petr Konáš, Kateřina Marie Fialová, Filip Březina, Tereza Marečková, Zdeněk Piškula, Kryštof Krhovják a další. Režisér David Drábek k obsazení Tomáše Kluse podotknul: „Tomáš je svou povahou doktor Treves, zachránce Sloního muže. Pojal v nás důvěru a všechny při zkoušení zaujal svou skromností, vlídností a profesionalitou.“ 

SINGL (z muzikálu Elefantazie)

Tomáš Klus & Tomáš Havlínek – Já viděl křídla

Autor hudby Darek Král uvedl: „Každá píseň musí fungovat v mé hlavě či jen u piana, neskládám pomocí různých virtuálních nástrojů na počítači. Ty často nabízejí snadnější řešení – možnosti efektů, paletu zvukových barev. K těmto věcem se dostávám až při produkci hudby ve studiu. Samotné skládání písní trvalo půl roku, kolega Martin Sedláček pak se mnou spolupracoval na aranžích smyčcové sekce, nahrávání proběhlo ve studiu SONO a o rytmické nástroje se ve svém studiu postaral Jan P. MuchowRežisér David Drábek ještě poznamenal: „Miluju ty skladby všechny a nakazil jsem tím i svoje okolí. Jejich poselství jsme cizelovali celé roky.“ 

Křest CD Elefantazie (© Martin Kubica / Supraphon), Tomáš Havlínek, Tomáš Klus

Křest CD Elefantazie (© Martin Kubica / Supraphon)

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka Elefantazie vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let. Joseph Merrick alias Sloní muž je fascinoval svou radostí ze života, optimismem a družností navzdory svému znetvořenému tělu a otřesnému ponižujícímu zacházení, jakého se mu dostávalo. „Že bude skládat hudbu Darek Král, o tom ani nemohlo být pochyb. Jsme ohyzdně srostlá siamská dvojčata, ve světě umění svého druhu pošahaná monstra – a navíc parťáci už třicet let. Nepochyboval jsem, že bude Darkova hudba skvělá. A stejně tak písňové texty Tomáše Belka,“ glosoval své spolutvůrce režisér David Drábek.

Muzikál Elefantazie, Tomáš Havlínek, Tomáš Klus

Muzikál Elefantazie (foto Patrik Borecký)

Muzikál ELEFANTAZIE se na scéně Divadla ABC objeví hned třikrát v rámci speciálních letních představení Městských divadel pražských, a to 20. července, 23. srpna a 24. srpna.

Vstupenky zakoupíte v pokladnách Městských divadel pražských nebo on-line na www.mestskadivadlaprazska.cz


Nosiče
Recenze obou výběrových CD s hity z muzikálu “Děti ráje”
Praha
Hegerová či Bowieho Lazarus. Městská divadla pražská vstupují do 70. sezony
Nosiče
Muzikálový zpěvák Tomáš Löbl vydává autorské album
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!