Nosiče

Pavlíčkův muzikál “Obraz Doriana Graye” vychází na 2DVD


V pondělí 12. prosince 2011 byl zahájen prodej nového a fanoušky dlouho očekávaného 2DVD kompletu rockového muzikálu Michala Pavlíčka, Obraz Doriana Graye, který se s lehkou kontroverzí uváděl v divadle Ta Fantastika. Zvláštností DVD je, že se na něm nacházejí hned dva záznamy s různým obsazením…

Součástí kompletu jsou dva záznamy představení, ve dvou variantách obsazení, a několik bonusů,” uvedl za vydavatele Jan Bouša. Muzikál uvádělo pražské divadlo Ta Fantastika v letech 2006 – 2009. Záznam představení dosahuje špičkové technické kvality – představení se snímalo na 12 kamer a s prostorovým pětikanálovým zvukem. Součástí jsou i anglické titulky. Na DVD můžete v hlavních rolí vidět Daivda Krause / Miroslava Königa, Kamila Střihavka / Viktora Dyka, Tomáše Petříka, Báru Basikovou, Ivu Marešovou, Martina Písaříka / Vojtěch Dyka, Radima Schwaba, Václava Noida Bártu / Viléma Čoka a mnoho dalších.

DVD Obraz Doriana Graye

Skandální román Obraz Doriana Graye publikoval Oscar Wilde v roce 1891. Spisovatel, který „pohoršoval, aby okouzlil“, tehdy určoval svým výstředním oblečením módní trendy v salónech londýnské smetánky. Obvinění z  nezákonných homosexuálních styků mu vyneslo dva roky tvrdého žaláře, kterým Wilde zaplatil nejen za svou sexuální orientaci, ale i za to, že svým životem a dílem provokoval morální pokrytce všeho druhu.

Wilde byl zábavným vypravěčem. Miloval skandály, večírky, bizarní příběhy. To všechno je součástí Obrazu Doriana Graye, kultovního románu mnoha generací. K pokusu převést knihu do muzikálové podoby se spojili muzikanti – skladatel a kytarista Michal Pavlíček (hudba) a Jan Sahara Hedl (texty písní) s divadelníky. Režisérem inscenace je Jiří Pokorný (Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo, Národní divadlo), který se s Marií Reslovou (dramaturgie) podílel na přípravě scénáře.

David Kraus jako Dorian Gray (ukázka z DVD)

Součástí kompletu měl být původně také záznam legendárního Pavlíčkova muzikálu “Excalibur“, není však velkým překvapením, že kvůli právům na záznam jsme se opět nedočkali a pravděpodobně žádný oficiální záznam nevyjde. “Vyvinuli jsme maximální úsilí, aby se nám náš sen splnil, nicméně splnil se jen napůl – i za to jsme ovšem rádi,” vysvětluje Bouša fanouškům muzikálu.

DVD můžete koupit online na dobírku za 379 Kč včetně poštovného nebo za 329 Kč v pokladně divadla Ta Fantastika. Ceny jsou platné pouze do 21.12.2011, poté se budou zvyšovat! Více informací o DVD, kompletní rozložení obsazení, videoukázky a více informací o prodeji DVD naleznete na webu www.dvdodg.cz.

PŘIPOMEŇTE SI MUZIKÁL V NAŠÍ RECENZI Z DERNIÉRY, VČETNĚ EXKLUZIVNÍHO VIDEO SESTŘIHU!


Nosiče
“Sněhurka a sedm trpaslíků” – tentokrát ve verzi Walta Disneyho – recenze DVD
Brno
CD muzikálu Johnny Blue je na světě
Nosiče
Štefan Margita pokřtil svou “Melancholii”
  • Jarek

    Obraz Doriana Graye mě tolik neoslovil, radši bych na tom DVD viděl Excalibur. Škoda. Ale i tak dobře, že vyšel další muzikál na DVD.


  • tom2410

    Na tohle dvd se strašně těšim, Dorian je moje srdcovka, udělali mi radost. Ikdyž to kazí ten Ex, ale snad se ho někdy dočkáme :)


  • Ridaj Misa

    dobry den Vam preji,mam dotaz kdy budte vydavat na dvd muzikal excalibur?Rad bych ho koupil a mel?Ten muzikal excalibur jsem videl dvakrat zivem.A moc se mi libilo.s pozdravem Ridaj Misa