Nosiče

Muzikál Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou vychází na CD i DVD


Původní komorní muzikál na motivy nevšedního života baronky Sidonie Nádherné uvádí Divadlo Ungelt už třetím rokem pod názvem “Touha jménem Einodis“. Každoroční úspěch a nabité hlediště inspirovalo šéfa této scény Milana Heina k zaznamenání představení na DVD a CD.

V hlavní roli mladé a zralé Sidonie se představují Marta Kubišová a Aneta Langerová. Kromě barvitého osobního života baronky, přibližuje muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století – vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke.

Z naší recenze muzikálu (srpen 2013)

Touha jménem Einodis je příjemným překvapením léta. Na jevišti uvidíte excelentní zpěvačky, které zřejmě už v žádném dalším muzikálu neuvidíte, uslyšíte příjemnou hudbu v podání živého orchestru, užijete si krásnou atmosféru letní scény divadla Ungelt. A zjistíte, co znamená Einodis.

Touha jménem Einodis - cover

Cover

Komorní muzikál je dílem autorů hudby Karla Štolby a textařky a libretistky Marty Skarlandtové. Milan Hein jej věnoval Martě Kubišové jako netradiční dárek k jejím sedmdesátým narozeninám. Na Letní scéně Divadla Ungelt i na zájezdech po České republice zaznamenal nečekaný úspěch. Nyní si jej mohou diváci vychutnat v živém záznamu na DVD a jeho zvukovou formu na CD. K dostání je v Divadle Ungelt, v prodejní síti Radioservisu a u všech prodejců hudby.

„Vydáním tohoto DVD a CD vycházíme vstříc divákům, kteří se na naše představení nemohou dostat. Všude, kde jej uvádíme, je okamžitě vyprodané. Navíc potěší všechny fanoušky Marty a Anety, protože jejich modly se v muzikálu představují v úplně nové podobě. A do třetice – okouzlí i filmové fajnšmekry. DVD není pouhým obrazovým záznamem jedné jevištní produkce, díky Honzovi Malířovi se zrodil svébytný film, opravdová filmová báseň,” říká Milan Hein v pozici producenta.

Touha jménem Einodis

Hudba: Karel Štolba
Texty: Marta Skarlandtová

Sidi, zralá Sidonie Nádherná: Marta Kubišová
Donie, mladá Sidonie Nádherná: Aneta Langerová
Karl Kraus: Milan Hein
Johannes, bratr Sidonie: Ondřej Novák
Max Švabinský, Max Thun, R. M. Rilke: Igor Orozovič

Piano: Karel Štolba
Basová kytara: Jan Alán
Kytara: Omar Khaouaj
Bicí: Robert Štolba

Tvůrci CD a DVD

Kamera a režie: Jan Malíř
Střih: Jan Mattlach
Zvuk: Milan Cimfe
Výkonný producent: Filip Majer
Producent: Milan Hein

Živá nahrávka komorního muzikálu Letní scény Divadla Ungelt
Nahráno 25. a 26. 8. 2014 na Letní scéně, Nový Svět, Praha 1 – Hradčany

CD a DVD pokřtil Radek Holub - Touha jménem Einodis

CD a DVD pokřtil Radek Holub


Nosiče
Dvoj CD muzikálu KRYSAŘ bylo pokřtěno (+ video)
Nosiče
Nové CD muzikálu BIOGRAF LÁSKA pokřtil Štefan Margita. A je skvělé (+ video)
Nosiče
“Kapka medu pro Verunku” vychází na CD (+ ukázky)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!