Nosiče

DVD muzikálu “Dracula” je pokřtěno a u nás i zrecenzováno


Dlouho očekávané DVD obnovené verze muzikálu “Dracula” je již několik týdnů volně v prodeji, ale teprve 26. 11. 2009 se DVD dočkalo oficiálního křtu. Tomu předcházelo vskutku ojedinělé promítání záznamu v kině Evald. Přinášíme Vám krátkou reportáž ze křtu a recenzi DVD..

Křest DVD v kavárně kina Evald – Pavel Košatka

Křest DVD

Křest DVD

Křest se konal 26. 11. 2009 v kavárně kina Evald na Národní třídě. Z účinkujících muzikálu “Dracula” se ho účastnili například Daniel Hůlka, Monika Absolonová, Tomáš Savka, Alan Bastien, Aleš Háma, Libuška Vojtková, Viktor Polášek nebo Martin Pešek a na kolegy se přišel podívat například dabér herec Martin Sobotka. Křest se konal až v pozdních večerních hodinách, neboť se před ním v kině Evald konalo ojedinělé promítání záznamu představení, právě z DVD. Pozvaní diváci a několik nejvěrnějších fanoušků “Draculy” tak mohlo zhlédnout DVD opravdu ve velkém. Samotného křtu se ujali kmotři, kterými se stali představitelé hlavních rolí Daniel Hůlka a Monika Absolonová, dále autor DVD Jiří Voborný a majitel práv k muzikálu “Dracula” Jiří Paulů ze společnosti ProVox. Celý večer se však točil spíše kolem Daniela Hůlky a jeho rozchodu s Šárkou Vaňkovou a také jeho bolesti zad. Po křtu se také slavily narozeniny Libušky Vojtkové.

Další fotografie z této akce si můžete prohlédnout u recenze DVD kolegy Ondřeje Doubravy níže. Jejich autorem je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

.

Recenze DVD – Ondřej Doubrava

Pokud znáte předchozí DVD edice muzikálů divadel Broadway a Hybernia, vězte, že napjatě očekávaný záznam klultovního „Draculy“ Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese jede v zajetých kolejích, což by mohlo rozmrzet ty zájemce, co se o nejslavnější novodobý český muzikál zajímají hlouběji.

Na začátku recenze splňme jistou povinnost a shrňme si, koho vlastně uvidíte v jednotlivých rolích v hlavním záznamu na prvním disku.

Dracula: Daniel Hůlka
Lorraine: Monika Absolonová
Adriana/Sandra: Kamila Nývltová
Steven: Tomáš Savka
Nick: Alan Bastien
Kněz: Jaromír Holub
Šašek, Sluha: Tomáš Trapl
Profesor: Aleš Háma
Nymfa ohnivá: Hana Křížková
Nymfa hodinová: Renáta Drössler
Nymfa větrná: Jana Burášová
Mnich: Viktor Polášek

Monika Absolonová s přítelem

Monika Absolonová s přítelem

Při podrobném zkoumání zde narazíme na věc, která může milovníka muzikálů  poněkud zaskočit. Ano, trojrole Šaška, Sluhy a Profesora je nepochopitelně rozdělena mezi dva představitele. Osobně bych uvítal spíše sjednocení, či když už by muselo být prostřídání, určitě se dal do jedné z epoch umístit Jiří Langmajer (jeho podání se ale vůbec nedočkáte) a byli by zaznamenaní všichni tři. Co by na tuto dramaturgickou úpravu (byť pouze pro „televizní“ účely) říkal Zdeněk Borovec? Takto totiž působí díky Alešovým vtípkům v Profesorské roli poněkud účelově. Ale přijmout fakt výměny není tak těžké, jak se zpočátku zdá.

Samotný záznam je již tradičně rozdělen na dvě poloviny, stejně jako v divadle, což je vcelku praktická věc. V primitivním úvodním menu si také můžeme vybírat písně podle kapitol, celkem dobře rozdělených. Máme zde na výběr hned ze třech zvukových stop: šestikanálové DTS (pro neznalé, je to vůbec nejkvalitnější prostorový zvukový formát, jaký může nosič DVD nabídnout a kvalita se blíží CD, je k němu zapotřebí speciální dekodér, ale jím je vybaveno snad již každé domácí kino), Dolby Digital 5.1 a možná již trochu zbytečně, až archaicky Dolby Digital 2.0, vhodné snad už jen pro poslech přes sluchátka, ale do nich si šestikanálový mix můžeme pustit také. Pokud už zde  měla být nějaká volba pro milovníky poctivého sterea, sáhl bych spíše po nekomprimovaném záznamu. Nicméně po stránce zvuku se jedná o velmi příjemné překvapení, v šestikanálových stopách skutečně značně vyniknou „efektové“ scény typu hromů a zvolání „Buď navždy proklet, Draculo!“ vám jistě při vyšší hlasitosti naplní celý pokoj, zezadu se ozývá též potlesk a čas od času i některé nástroje, většinou je ale hudba situována v předních kanálech.

Tomáš Savka a Martin Sobotka

Tomáš Savka a Martin Sobotka

DTS je malinko hlasitější a průraznější, oba dva prostorové mixy jsou ale jinak vyrovnané (jsou také stejně smíchané) a detailní. Stereo prostorový efekt logicky postrádá, detaily naštěstí nikoliv.

Obrazová složka doplácí na skutečnost, že se kameramani snažili snímat dění ze všech možných i nemožných úhlů. Střihů je občas až přespříliš, u nestandardních typů záběrů (z výšky a ze stran) trochu kolísá kvalita obrazu a navíc se dočkáme i pár střihových chyb (což je důkazem, že se záznam vybírá z několika představení) , jeden příklad za všechny, na hlavním záznamu je v jistý malý okamžik vidět obraz Mariána Vojtka. Někomu může vadit i zakomponování scénických projekcí přímo do obrazu, ale efekt v tomto případě není příliš rušivý, více překáží časté „zpomalovačky“, narušující divadelní kouzlo momentu „tady a teď“. Datový tok se pohybuje kolem pěti megabajtů za sekundu, na přepisu je sice menší objem dat trochu znát, ale obraz je dobrý i tak. Horší je jistá authoringová chyba, kdy se v některých momentech nepodařilo úplně přesně sesynchronizovat zvuk s obrazem, jistě si nedostatku čas od času všimnete…

Poslední drobný detail: Všichni máme „Draculu“ zafixovaného, jako náš jistý vývozní artikl hudebního divadla, ale asi ne tak tvůrci DVD. Byl by opravdu takový problém umístit na disk alespoň anglické titulky pro zájemce ze zahraničí, navíc když díky titulkovacímu zařízení v Hybernii existují, stačilo by je jen načasovat? Přeci jen, minimálně v Německu se bude dát DVD jistě sehnat. Alespoň, že disk není regionálně kódován.

Alan Bastien

Alan Bastien

Pojďme ke stránce bonusů a zde se možná lze dočkat zklamání ze strany pamětníků. Materiály se totiž zásadně soustředí na obnovenou verzi, což je u díla, co má za sebou čtrnáctiletou bohatou historii velká škoda, archivy budou jistě bohaté. Asi ji bude muset zmapovat někdo jiný… Při bližším zkoumání ale zjistíme, že ani přídavky k verzi 2009 nemají příliš dokumentární charakter. Ale vše pěkně po pořádku.

Nejdříve si můžeme v příjemné zkratce vybrat našeho oblíbeného interpreta: K dispozici jsou Leona Machálková a Radka Fišarová jako Lorraine a Josef Vojtek s Mariánem Vojtkem coby Draculové. Od všech jsou k mání zhruba ty nejzásadnější árie. V případě Lorraine konkrétně jen příchod Lorraine na Draculův hrad, „Jsi můj pán“ a „Lorraine v podzemí“. U Draculů se začíná scénou vyvraždění chrámu, přes „Nespravedlivého boha“ k poznání nesmrtelnosti, pokračuje se „Honem na zlo“ a finální scénou. Pokud byste chtěli přibližné údaje v minutách, tak výstupy Lorraine zabírají zhruba 12 minut, u Draculových pak 23.

Pokračujeme záznamem děkovačky k tisícímu vystoupení Daniela Hůlky v roli Draculy a nutno dodat, že divák, co u této příležitosti nebyl přítomen „live“, asi bude volat po střihačských nůžkách, či některé minuty rovnou přeskakovat. Ale třeba u slov Jiřího Paulů ze společnosti ProVox Music Publishing by skákat byla škoda, jelikož on jediný milníky díla alespoň trochu shrnuje.

Daniel Hůlka a jeho krátká řeč

Daniel Hůlka a jeho krátká řeč

Nejzajímavějšími položkami jsou Příprava muzikálu, kde uvidíte poměrně dost záběrů ze zkoušek i povídání Oldřicha Lichtenberga a Josefa Bednárika. V dalším dokumentu se pak velmi neformálním způsobem podíváme s Danielem Hůlkou do zákulisí a je s podivem, že je tato část nejkomplexnější, i nejlépe zpracovaná a poutavá, dokonce několika vteřin archivních záběrů se dočkáme.

A nadchází čas pro legrácku „…když nejde proud“ jejíž náplň snad vystihuje dobře už sám název, bohužel se už ale nedozvíme, po jaké době se proud podařilo nahodit zpět, zda diváci skutečně v přestávce hráli tichou poštu a případné další zajímavosti.

Fotogalerie potěší známými i neznámými fotografiemi a asi i milovníky karaoke díky podkladu „Draculova monologu“ bez zpěvu.

Přípitek před křtem

Přípitek před křtem

Prezentace Tvůrci muzikálu, celý disk uzavírající, je zde naprosto zbytečná, obzvláště pro ty, co už mají doma program z divadla (klip je v podstatě rozpohybovanou stránkou z něho), lepší by bylo obstarat u nějakého nadšence alespoň textové nakouknutí do historie. Dílo tohoto formátu si ho zkrátka zaslouží, ať už je nastudování jakékoli a vydání časy minulé v podstatě odignorovalo.

Jelikož se vám jistě může zdát, že je celý článek tak trochu rýpavý, je možná překvapením, že se i přes výtky na záznam koukalo pěkně (však byl zhlédnut za účelem zhodnocení přibližně pětkrát) a fanouškům, co tolik nelpí na dokumentární kvalitě bonusů, jej můžu doporučit díky příjemně se poslouchajícím zvukovým mixům a už jen kvůli tomu, že je  ve vizuální podobě “Dracula” konečně k dostání i v obchodech, když se skvělý televizní záznam původní verze vydat nepodařilo.


Pozvánky a konkurzy
Divadla Broadway a Hybernia zahájí sezónu v Průhonicích
Praha
Sněhurka a sedm závodníků se rozloučili v Divadle Hybernia
Nosiče
Představení nové české nahrávky klasického muzikálu “Šumař na střeše”
 • tom2410

  Mimochodem…ještě na DVD chybí nový klip Nespravedlivý bůh, který se tam měl taky objevit


 • Ondřej Doubrava

  tom2410: Problém je ten, že se jim ho asi nechtělo vylicencovávat od Monitoru – EMI, které ten klip patří. Škoda, ale ten klip se možná objeví někde jinde (významné pomrkávání) :-)


 • Jana

  Vcelku nemám komentář, jen jedinej – muzikál sem viděla několikrát, role Lorraine Absolonový vůbec nesedí, kdyby nebylo Davida, Karel Svoboda by ji nikdy neobsadil. To, že dnes po jeho smrti křtí DVD jako Lorraine, je skutečně pokles originálu. Navíc je na tom DVD v celým záznamu jen ona. A co ostatní?? Třeba Leona, která dle mého soudu je v té roli dokonalá, nebo Fišarová, která je pořád lepší než Monika. Fakt je to nefér.


 • Lena

  Souhlasim. Absolonová nemá vůbec žádnej šmrnc a charisma. Zpívat umí, ale mečí jak koza. Bohužel sem na ni měla už 2 x smůlu v Hybernii. To, co dokáže na jevišti předvést Leona Machálková, to umí u nás snad jen Lucka Bílá nebo Helena Vondráčková. Zpívání v muzikálu není jen o hlasu, ale taky o přirozenosti, herectví a přívalu emocí, který se maj na diváka spustit, že začne vyndávat kapesníky z kapsy. Já viděla Machálkovu v Angelice a když zpívala “A tak Bože přání mám”, hned sem letěla do obchodu a koupila si její desky. To je přesně to “něco navíc”, co musí mít Královna popu…


 • Pavel Košatka

  Leona je skvělá :). Co se týče DVD, tak já jsem velice zklamaný. Ale o tom se asi rozepisovat nebudu. Na to, že je Dracula rozhodně největší hit, jaký na DVD od Lichtenberga vychází, tak se Voborný moc nepředvedl.


 • Honza

  Ve všem souhlasím s Pavlem…


 • HUGO

  …tolik kamer, tolik natočených představení a vyjde z toho tohle????
  Mám Draculu moc a ještě více než moc rád, ale radši budu citovat jen příspěvek výše: “z DVD…. jsem velice zklamaný” !!!


 • Briseis

  Já jsem zklamaná, že na DVD není Langmajer. Na představení z něj mám občas pocit, že ho to nebaví, ale jakmile hraje Profesora, tak to rozbalí – myslím, že tahle role ho baví nejvíc.

  btw – pokud vím, tak Absolonová hrála Lorraine ještě za Svobodova života, takže asi s tím Svoboda asi problém neměl.


 • HUGO

  jj, Monika Lorraine skutečně hrála a paradoxně se mě tenkrát líbila více, než teď


 • Briseis

  Já nemám ráda to Moničino afektované herectví. Viděla jsem DVD Angeliky, kde neustále jenom fňuká, stejně jako u závěrečného tercetu v Draculovi.

  Jako Lorraine jsem měla nejraději Magdu Malou.


 • veny

  Briseis: Já nemám ráda to Moničino afektované herectví. Viděla jsem DVD Angeliky, kde neustále jenom fňuká.
  -> naprosto souhlasím. Mě se nejvíc líbila Angelika v podání Leony. Novýho Draculy jsem neviděla, takže spoléhám na DVD, ikdyž teda asi to žádná sláva nebude, tak si ho přeci jenom koupím, abych měla představu, jak se muzikál změnil.


 • Briseis

  veny – změnil se dost, já se dokonce dost bála jít na obnovenou premiéru. Ale něco je lepší než předtím a naopak. Třeba co se týče aranžmá třetí epochy, tak to je prostě děs a hrůza: Stockers tančící v růžových maskáčích a v pozadí pisoár, nebo projekce Draculova syna… uf… :p :)


 • wasek

  ve skutecnosti je to vlastne opravdu draculuv syn, pepy vojtka:-D


 • Briseis

  No jo… Dítě má pěkný, ale jako projekce umrlého kojence se mi to tam vážně nehodí a už párkrát se mi stalo, že se publikum pochichtávalo, když se tam ta hlavička objevila :)


 • Martina

  já mám bohužel z Moniky poslední dobou podobný pocit, přehrává:( No a v Angelice to byl vůbec extrém:-( V této roli myslím je nejlepší Leona, jako v Angelice, kde byla Leona narozdíl od Moniky naprosto přírozená. Jinak z DVD jsem taky zklamaná, čekala jsem daleko víc:


 • L.end.a

  Je mi líto, že na bonusech u Draculů – Pepy a Mariána není Draculův monolog, to už tam taky mohli dát, když už to určitě natočený měli… A ještě něco k Leoně – moc se mi líbila jako Angelika, ale jako Lorain, je nic moc. V písni Lorain v podzemí, jí vůbec není rozumět a na bonusech v písni Jsi můj pán, taky mohl být určitě lepší výkon:-( Nejlepší Lorain si myslím, že je Radka Fišarová, o které se skoro nemluví a je to škodaaaa!!!


 • wasek

  Při Lorraine v podzemí má na dvd /alespoň mi to tak připadá/Leona nějaké hlasivkové problémy, protože při živém vystoupení ji zvládla naprosto výborně a procítěně… Bonusy mě dost zklamaly, čekal jsem podání nějaké Adriany/Sandry či Stevena,Nicka… Ještě jednou se jedu juknout, těším se na Pepu,Radku,Zdeničku a Tomáše…


 • Líba

  Mně se taky Radka líbila! Vlastně by mi stačilo to bonusový dvd.


 • Iva

  Já jsem taky z DVD zklamaná, 1. CD jsem si pustila jen jednou, protože mám taky problém vidět a hlavně slyšet Absolonovou. Na 2. CD je málo ukázek z představení – vůbec mě např. nezajímá 1000. představení Hůlky, který zabírá docela dost času (navíc toho byly plný noviny, takže Hůlkovo poděkování Libušce si každý mohl pustit na internetu x krát), zákulisí jsem si taky pustila jen jednou, protože se tam zase předvádí Absolonová a video ze zkoušek mě taky nijak nenadchlo (moc zajímavých momentů tam není) – místo těchto 3 bonusů bych radši viděla ukázky z představení hlavně od Draculů a i dalších interpretů.


 • HUGO

  Co mě ještě neskutečně vadí, je “zakomponování scénických projekcí přímo do obrazu”, přijde mě to silně nevkusné a zvláště projekce, které v klasickém představení vůbec nejsou, asi bych to nazval “laciným kýčem”!


 • Honza

  Hugo, musím souhlasit..Celkově projekce v DH….jednou to jsou Muškáti live….potom je to Dracula na DVD….někdo ty projekce asi hodně miluje:D


 • Pavel Košatka

  Pan Voborný asi projekce má rád… ale ten “efekt”, který přidal do scény “Kousni fest”, ta “krev” okolo celého obrazu, to je fakt obrovská hrůza. To samé bylo při Golemovi při předposlední scéně “Jen ty a já”, taky podobně nevkusný efekt, rušící obraz.


 • Hana

  Brisesi – Absolonová hrála za Svobodova života Lorraine v třetí alternaci, pracovala sem v té době v divadle a říkalo se, že tehdy Karel měl s Monikou velkej problém, ale ostatním ve třetí alternaci tak nevadila, navíc skoro nehrála, potřebovali rychle najít alternace za Bílou.:-)


 • Luky

  Ježiši,vy asi hudební sluch nemáte….Radka mečí jak koza neumí absolutně hrát…co na tom je? jak tam hází sukní? to je nějaké herectví….je strašná,pěvecká stránka–> ano velice výborná,ale hrát neumí a to se s nikym přít nebudu…Leona ta je ještě horší ta právě přehrává její Lorraine v podzemí je příšerná je to usekávány jak kdyby u toho krájela šunku ;) Monika se dotoho umí vcítit a velice dobře to odzpívá ,když jsem jí měl jako Lorraine a zpívala práve písen Lorraine v podzemí tak se měl husinu a u tý písníčky dostala potlesk ve stoje …to už něco znamená a srovnávat s Luckou BÍlou jí rozhodně nebudu …Lucka byla vyjíměčná ale že byse mi její podání a herectví dvakrát líbilo se nedá říct … ale tohle je už věc nazoru .. Karel Svoboda rozhodně s Monikou problém neměl,protože jí sám oslovil jako první alternaci Elišky Pomořanské v muzikálu Noc na Karlštejně a byl na jejím vystoupením v muzikálu Kleopatra kde jí dal potlesk ve stoje…toŤ vše z


 • Michal Smrkovský

  Zajímavé debaty:-) Viděl jsem nového Drákulu jen jednou a stačilo:-) Byť Moniku uznávám, přišla mi velice nezajímavá jak herecky, tak pěvecky:-) Radku jsem v této roli neviděl, ale viděl jsem jí v jejích 21 letech coby Evitu, následně několikrát jako Kleopatru, Editu-Helenu, Edith Piaf, Lucrezii Borgiu, Fulvii a troufám si tvrdit, že je nejen perfektní zpěvačka, ale i velice dobrá Herečka.


 • Zdeněk

  Souhlasím s Michalem


 • Briseis

  Luky – pochybuju, že by někdo vstal u písničky Lorraine v podzemí uprostřed představení…


 • Michal Škvor

  No Hugo, až ve svých “klipech” předvedeš alespoň zlomek toho, co umí Jarek Voborný & spol., případně jiní tvůrci, pak můžeš kritizovat!
  Napovím: stativ pomůže jen trochu…


 • HUGO

  Michale, já nejsem žádný profesionál, vůbec se tím neživím a ani se tím netajím (já jen chci přinášet radost muzikálovým nadšencům, jako jsem např. já :-). Vůbec nemohu srovnávat techniku, ani možnosti kterými disponuji, oproti již zmíněným profesionálům a právě proto si myslím, že mohu svůj skromný, i když někdy negativní názor říci, za to se snad netrestá!!!
  Proti Jarkovi vůbec nic nemám, vážím si toho, jak dal celé představení dohromady (a to věř, že ano), ale že se mě na některých pasážích něco nelíbí?!….., to nemohu sdělit svůj úsudek (stejně jako Ty ho sděluješ nyní :-) ?…
  a také Ti napovím: za “mé klipy” nic neplatíš, kdežto, koupím-li si něco…

  Radek Janda (HUGO)

  P.S. jinak mě moc těší, že jsi opět zavítal na tyto stránky


 • Michal Škvor

  Nejprve citace tvého příspěvku, na který jsem reagoval:

  “…tolik kamer, tolik natočených představení a vyjde z toho tohle????
  Mám Draculu moc a ještě více než moc rád, ale radši budu citovat jen příspěvek výše: „z DVD…. jsem velice zklamaný“ !!!”

  Jak jsem uvedl na našich stránkách, kritiku beru (a každý rozumný člověk také), ale KONSTRUKTIVNÍ. Tedy takovou, která řekne CO KONKRÉTNĚ je špatně a případně dá směr, jak by se to mohlo napravit.

  Řekni svůj názor – ale musí být něčím podepřený. Nesrovnávej techniku – srovnávej své umění. A to promiň, je hodně malé – nejen ve srovnání s Jarkem.

  Přinášení radosti je jistě dobré, ale i tady je třeba zvážit prostředky. Půjdu-li za vietnamci a koupím si boty Adiddas, jistě budu mít radost. Pakliže půjdu do obchodu, a koupím si originál Adidas, pak budu mít něco, co opravdu reprezentuje značku. A to je ten rozdíl.

  Píšeš o fanklubácích… fajn, proč tady není video ze setkání v divadle Broadway – myslím, že hodně z nich by ocenilo, že se vidí na opravdové scéně, jak zpívají.

  Radku, cena “zadarmo” je opravdu dobrá :-) Moje videa jsou také zdarma, ale vypadají naštěstí jinak. Máš právo vystavovat svá díla, ale proč tím dělat muzikálům medvědí službu? Nebo bys raději v Sixtinské kapli viděl malůvku Alfonsa, hrbáče a patlala, která by byla “jen tak pro radost” napodobeninou opravdové kresby skutečného Mistar Leonarda?

  Škoda, že zde nedáváš za tuto cenu něco, nějaký tvůj výtvor, v němž se ukáže, že to “něco” umíš. Podívej třeba Tomáš Král – ten dělá také zadarmo, ale tak, že se člověk na jeho fotky rád podívá a řekne si “to je dobré”.

  Mnoha lidem dnes chybí pokora. Naopak si myslí, že oni jsou středobodem Galaxie. Nejsou, našteští. Zkus to změnit. Nejprve u sebe…


 • Franta

  Hele Luky, nevim, kdo je tady hluchej???? Monika je hrozná!!!! Já studuju muzikálovej zpěv v Brně, takže asi o tom něco vim, frajere a hereckej projev je v muzikálech hodně důležitej. Jestli seš fanoušek Absolonky, tak seš neobjektivní, tak nevim, proč kritizuješ a ještě píšeš “jako že sou tady všichni hluchý”, to seš docela drzej!!!! Machálková je v Lorraine prostě muzikálně i herecky lepší. A nech si propláchnout uši.


 • Líba

  Souhlasím s Frantou. A že se někomu někdo nelíbí, neznamená, že nemá hudební sluch. I když ten člověk zpívat umí, tak ho stejně každej vnímá jinak a někomu se líbí, někomu ne… Třeba v soutěžíš typu Superstar nebo X-Factor mají v tý porotě hudební sluch všichni a přesto se u každýho neshodnou. A 100% objektivní je málokterý člověk, možná dokonce nikdo.


 • Líba

  *soutěžích*


 • L.end.a

  Michale Š. – to jako tím , že Radek prokazuje muzikálům medvědí službu, chceš říct, že radši nic než tohle???? To se na mě prosím nezlob, ale beru to přesně opačně – LEPŠÍ NĚCO, NEŽ NIC!!!!! A domnívám se, že nejsem sama. Nemám jako mimopražská tolik příležitostí být tak často v divadle a pokud není muzikál na dvd, tak i to málo od Radka potěší:-) Věřím, že Radek to dělá pro nás fanoušky, nemusel by, jenže je to hodnej kluk;-) …. mohl by se totiž na to vykašlat a užívat si v klidu to představení, za které si nejspíš zaplatil a nepřidělávat si práci s natáčením atd… A taky si myslím, že dalo dost práce přemluvit produkce divadel k natočení i toho mála a to že mu to dovolili, taky o něčem svědčí, ne??? Lenka


 • Kristynka

  Pane Škvore, nic proti vám, ale Radek má právo vyjádřit svůj názor… ať je jakýkoli a i přes to, že není profesionál. Podívejte, napsal ho pokud se nepletu jen sem do diskuze… nepsal žádný odborný článek na téma: Kvalita natočení DVD… takže co na tom tak řešíte?!


 • Michal Škvor

  To Lenda: pozvi si Radka na opravu potrubí v koupelně – on to opraví. Sice to zná jen z toho, jak se díval přes rameno instalatérovi – profíkovi, a pak si koupil nářadí, ale proč ne – třeba to nikomu neublíží :-)

  To Kristyna: Naši politici také blábolí nesmysly – vidí to většina lidí, a někteří se ozvou. No a já (a další, kteří vidí “pod pokličku”) se zase ozýváme proti Radkově obrazovému blábolení. Jenže jen já mám vůli to říci nahlas a taky čas – ty opravdoví odborníci jsou totiž tak vysoko, že nějaký Radek je hluboce pod jejich rozlišovací schopností.

  Vyjadřujte se klidně dále, já ze své strany tuto debatu končím, neb byla určena Radkovi. Svůj názor jsem vyjádřil, jdu dělat nějaká svoje videa na náš web, aby návštěvníci viděli, jak 1) daný muzikál opravdu vypadá 2) aby viděli, jak vypadá kvalitní video. Pro ty netrpělivé doporučuji video ze zákulisí Barona Prášila (http://www.musicalnet.cz/index.php/component/content/article/10-hybernia/907-baron-prasil-poprve-v-nahravacim-studiuvideo.html).
  Howg!


 • Pavel Košatka

  Ale Radek nedělá kvalitní videa, ani to nikdy nikdo netvrdil. Ale upřímě, jsme jediní, kteří jsou svým čtenářům schopni poskytnout desetiminutové prostřihy z muzikálů, ke kterým DVD těžko vyjde nebo už jsou po derniéře. Nechtěl jsem se tohodle účastnit, ale Radek nesoutěží s profíkama. Na to jsou profíci, aby točili svá DVD a inkasovali za ně peníze. Až bude mít Radek kameru, jako pan Voborný, nebo až bude mít dokonce tři kamery a zvuk z pultu, tak můžete srovnávat nějaké umění.

  A nedělejte si tu reklamu, taky nevkládám pod vaše články odkazy na náš server. Navíc to video mi nepříjde zase natolik dobré, abyste zde mohl pronášet takové soudy. Já myslel, že naše “války” jsou už dávno uzavřeny a každý si jdeme svou vlastní cestou, ale vy prostě čas od času musíte napsat nějaký editorial nebo komentář. Kdybych chtěl, na každém článku najdu chybu, na každé fotografii najdu nedokonalost. Kritizovat umí každý. Já se radši snažím dělat svou práci.

  A ještě jedna věc – naši čtenáři si na kvalitu videí rozhodně nestěžují, naopak je chválí a dožadují se dalších prostřihů z dalších muzikálů a my jim to rádi splníme. To je pro nás to největší měřítko…

  Prosím, případnou reakci do emailu, nerad debatuji veřejně a už úplně mimo téma DVD Draculy, o kterém se tu má diskutovat.

  Pěkný zbytek noci…


 • HUGO

  A já to tu ze své strany s dovolením snad uzavřu, protože tato debata je skutečně mimo téma!

  Každý, ať si udělá názor sám…
  Prostě a jen, profesionální kameraman skutečně nejsem, ani žádný instalatér a jen kvůli tomu, že nejsem třeba vyučeným pekařem, nemohu veřejně říci, že mě zakoupená houska nechutnala?!


 • Janík

  Taky si ale myslím, že sázka na Absolonovou je naprostá chyba, a velká.Spoustu lidí svým nevábným mečivým hlasem (ale nejen tím, i svou osobou jako takovou) bohužel odradí, to si měli líp spočítat.Myslel jsem, že je Lichtenberg jinak chytrej, tady se sekli pěkně :( Leona zpívá nepopiratelně líp, Radka taky, protěžování Absolonové už je únavný a nefér.Takový práce na DVD a pak tohle.


 • veny

  Taky mě začíná Absolonová vadit – hlas mě nevadí, ale každou roli hraje stejně, pokaždé stejně fňuká apod. Leona se mě výrazově líbila více i Radka.
  A vůbec celý DVD je taky pro mě zklamáním – kde je výběr více alternací? Myslím si, že na DVD je naprosto zbytečná Fotogalerie, i ten výpadek proudu… Zákulisí je fajn, oželela bych i 1000 představení Dana, ale alternace mi tam chybí.


 • pavla

  Viděla jsem starý můzikál Drákula a Leoně Machálkové fakt ta role byla ušitá přímo na míru.Souhlasím s tím, že Monika Absolonová je trochu ve zpěvu ukřičená,ale každý to cítí jinak a zazpívá to ve svém podání.Její podáni V roli Angeliky bylo úžasné.Ráda poslouchám obě interpretky.Když se však řekne Drákula vidím tři postavy drákula: Daniel Hůlka, Lorraine:Lucie Bílá Adrianu:Leonu Machálkovou


 • stanimir

  Stejně bez Korna to není ono.


 • Adam

  Pořád tady řešíte Monika/Leona / Radka, copak tam nejsou jiné role ?
  A víc kritizovatelné ? Třeba Adriana….. proč to už nedělá Leona, nejlepší v téhle roli za celou historii Drakuly. Současné obsazení je největší slabinou představení i DVD.


 • Matěj

  Mě se to dvd docela líbí, je pravda že jsem byl trochu zklamanej z písně lorraine v podzemí od Leony, protože mi přijde že byla nastříhaná nejméně ze dvou představení a bylo to poznat. Ale protože studuju kameru tak vím že v divadle je to těžký, pokud nemáte to představení do posledního puntíku nastudovaný, ale ono i tak každý interpret dělá pokaždý něco trochu jiného. Takže když vám jednou třeba ujede kamera tak, protože se to nedá hned stopnout to musíte natočit znova. Jinak jsem spokojen. Dokonce i že se tam občas objeví záběry ze zhora, kdy třeba dracula ukazuje do nebe mi přijde jako velice kreativní záběr. Další problém mám, což už nesouvisí s technikou ale s interpretama, je Monika Absolonová. Že by zpívala falešně to ne! Ale je umečená, a hlavně, hlavně strašně přehrává. Nejvíce se mi v roli Lorraine líbí Leona, která je opravdu přirozená a něžná. Ve třetí epoše se nechová jako ožrala, zachovává si svou hrdost jako lorraine, o to Vás potom více mrzí osud této postavy – Leona je neuvěřitelná – je mi dokonce bližší než Lucka. A radka je taky skvělá, pouze by měla dávat více prožitku do výkonu – občas to na mě působí opravdu jak nějaká inscenace. Jinak ostatní výkony nemají chybu.