Nosiče

Štefan Margita pokřtil svou “Melancholii”


Supraphon dnes vydává nové album Štefana Margity “Melancholie”. Jedná se o první album, které jedno z našich nejpopulárnějších  tenorů přivádí na pomezí mnoha žánrů. A jelikož mezi žánry nechybí ani muzikál, nechyběli jsme na slavnostním křtu. který se konal v úterý 11. září v restauraci Aureole na Pankráci, na vrcholu nejvyšší budovy v Čechách.

Štefan Margita společně s Janem Adamem namíchali v jedenácti skladbách dramaturgicky posluchačky vděčnou, přitom kvalitní směs melodií od popu, přes muzikály, šansony, až po moderní odnože hudby klasické, včetně několika stálic v repertoáru. To vše podpořeno pestrou paletou hostů, stačí si prostudovat tracklist, který naleznete níže.

Přední strana CD

Tracklist CD “Melancholie”

1/LES TEMPS DES CATHÉDRALES (z muzikálu Notre-Dame de Paris)

2/JAKÁ TO NÁDHERA (duet s Martou Kubišovou)

3/OTČENÁŠ (z muzikálu Les Misérables)

4/ZTRACENÁ LÁSKA (duet s Hanou Zagorovou)

5/ONE HAND, ONE HEART (z muzikálu West Side Story – duet s Evou Urbanovou)

6/LA CHANSON DES VIEUX AMANTS

7/LUX AETERNA (ETERNAL LIGHT) – (duet s Lucií Bílou)

8/TEN ZLODEJ ČAS (AVEC LE TEMPS)

9/AVE MARIA (duet s Hanou Zagorovou)

10/BELLE (z muzikálu Notre-Dame de Paris – tercet s Karlem Gottem a Danielem Hůlkou)

11/THE LORD´S PRAYER

Určitě je víc než sympatické, že aranžmá skladeb z dílny Daniela Hádla a Davida Solaře nikterak neexperimentuje a je tradiční, což jistě potěší i nás, muzikálové příznivce a nutno říci, že třeba skladby z Notre Dame De Paris (Otázka mimo: Co myslíte, posune se toto dílo v roce 2014 na pozici největšího českého muzikálového dluhu?) se na CDčku rozhodně neztratí, ačkoli třeba šansonová část sluší Štefanu Margitovi v rámci alba asi nejvíce, zatímco pro skalní mouzikálové fandy bude titul zajímavý v tom případě, pokud systematicky sbírají známé skladby v různých podáních.

Někteří hosté a spolutvůrci se na křtu, moderovaném Martinou Kociánovou zároveň stali sudičkami nového CDčka, konkrétně logicky nechyběla životní partnerka Hana Zagorová, která dokonce otextovala nový duet Ztracená láska, nebo Eva Urbanová, co přidala svůj hlas do slavného duetu z “West Side Story” (asi jediným muzikálem takřka bezvýhradně přijímaném i ve světě klasiky) One Hand, One Heart.

Štefan Margita s moderátorkou podvečera Martinou Kociánovou

Sudičky Eva Urbanová a Hana Zagorová

Z muzikálových tváří byla mezi pozvanými hosty také Monika Absolonová.

Zájemci o album samozřejmě v dnešní době už nemusí být odkázáni jen na fyzická CD, “Melancholie” je k dostání i digitálně, ať už v digitálním obchodu Supraphonu Supraphononline.cz (kde si můžete poslechnout i ukázky), jak v mp3, tak v kvalitnějším bezeztrátovém FLAC, tak na iTunes, i ve streamingu na MusicJetu. Ve fyzickém vydání na vás v dnes už čím dám běžnějším kartónovém obalu čeká zastrčený i booklet se všemi texty písní, tak i zajímavosti k nim od zmiňovaného dramaturga Jana Adama.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Nosiče
Nové CD muzikálu BIOGRAF LÁSKA pokřtil Štefan Margita. A je skvělé (+ video)
Nosiče
Křest a recenze nového CD muzikálu “Johanka z Arku”
Nosiče
„Mam’zelle Nitouche“ – fonografický bonbónek pro milovníky operetek a hudebních komedií
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!