Nosiče

Supraphon vydá DVD se Semaforskými unikáty a nové 2CD


Milou událost, vydání nového DVD s tvorbou divadla Semafor, tentokrát zaměřené na ratitky a obsahující i původní televizní verzi oblíbené buffo-opery “Dobře placená procházka” jsme naznačovali už v diskuzi pod recenzí filmového přepisu divadelní inscenace. Nyní máme k dispozici detailní informace a jelikož tisková zpráva je velmi podrobná, dovolujeme si ji přetisknout.

Přebal chystaného DVD

Přebal chystaného DVD

V pátek 25. září 2009 vydá Supraphon ve spolupráci s Českou televizí pozoruhodné DVD s výstižným názvem:
SEMAFOR: UNIKÁTY + Dobře placená procházka (1966)

Půjde o další ze série výběru scének a písniček z archivu ČT navazující na dva předchozí díly DVD: Semafor: Suchý & Šlitr – Největší hity 1 a 2 (katalogové číslo: SU 7058-9 a SU 7075-9). Tentokrát se dramaturgie při výběru písní zaměřila na opravdové unikáty, zajímavosti a netypické scénky. Jiří Suchý v tomto DVD výběru exceluje  v písních nejen svých, ale i jiných textařů, např. Jaroslava Seiferta, Voskovce a Wericha nebo v písni Hřebík v botě (autoři Jiří Baur, Vlastimil Hála a Jaroslav Moravec), známé především z interpretace Jana Hammera. Na unikátním DVD bude k vidění také záznam z návštěvy Louise Armstronga v Semaforu a diváci si budou moci připomenout jeho údiv a dojetí, když mu Jiří JelínekEvou Pilarovou zazpívali píseň Hallo, Satchmo. Bonus pak tvoří celá jazzová opera Dobře placená procházka z roku 1966, v níž v režii Miloše Formana a Jána Roháče nepřekonatelně hrají a zpívají Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Eva Pilarová a Hana Hegerová.
V bonusu DVD budou také 4 písně z pořadu Recital (Šlitrovu Klíměntajn, či Zvuky slovenského pralesa). Málo známé, či zcela neznámé televizní záznamy, vytaženy po desetiletích na světlo, potvrdí kvalitu a sílu nápadů autorské a interpretační dvojice Suchý&Šlitr i umění jejich tehdejších spoluhráčů.

V polovině měsíce října Supraphon vydá 2CD Největší hity Suchého a Šlitra 2. Titul naváže na Platinovou deskou již oceněný první výběr nezapomenutelných písniček ze zlaté éry Semaforu.

Musical.cz už má nosiče předběžně přislíbené k recenzi.

Tiskovou zprávu a přebal DVD laskavě dodal Vladan Drvota ze společnosti Supraphon.


Pozvánky a konkurzy
Pozvánka na recitál “HITY” Michaely Noskové a Tomáše Savky
Nosiče
Recenze nového CD muzikálu “Jack Rozparovač” s bonusovým DVD
Nosiče
“Kapka medu pro Verunku” pokřtila své CD a pomáhá plnit přání dětem (+ minirecenze CD)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!