Aktuální zprávy

Divadlo Studio DVA uvede divadelní adaptaci Šíleně smutné princezny


Další z českých filmových klasik míří na divadelní prkna. Divadlo Studio Dva uvede od 25. listopadu 2016 legendární Šíleně smutnou princeznu, na kterou si již v minulosti dělalo zálusk více divadelních scén..Divadelní adaptace původního scénáře o smluvených, ale tak trochu jiných námluvách Františka Vlčka a filmového režiséra Bořivoje Zemana se ujme režisér a scénograf Šimon Caban.

A jak jsou občas divadelní scény při oznamování nových projektů na informace skoupé, zde je zvučnějších jmen, na která se můžeme těšit poměrně dost. Hlavní role, které zatím máme spjaté s Helenou Vondráčkouvou a Václavem Neckářem se ujmou Berenika Kohoutová a Jan Cina. (Zdalipak i na divadle budou mít představitelé svá vlastní jména?) Proradných rádců Iks a Ypsilon se ujmou Bohumil Klepl a Jan Kraus, který se na divadelní prkna mimo své autorské projekty vrací po delší době, v roli Chůvy přislíbila účast Daniela Kolářová. V představení se dále objeví Anna Šišková nebo Roman Štabrňák.

Berenika Kohoutová a Jan Cina (foto: Studio DVA divadlo)

Berenika Kohoutová a Jan Cina

Hudebního nastudování zcela nadčasových a mírně multižárrových písní, jako Miluju a maluju, Slza z tváře padá, Znám jednu krásnou zahradu a Kujme pikle, dnes už světoznámého skladatele Jana Hammera ml. (určitě alespoň z doslechu znáte také jeho známou znělku k seriálu Miami Vice) s texty Ivo Fischera, se, s pro divadlo Studio DVA naštěstí nepostradatelným živým orchestrem, ujme jeho tradiční spolupracovník Kryštof Marek.

Oficiální vizuál muzikálu

Oficiální vizuál muzikálu

V plánu je limitovaný počet pouhých 18 repríz v listopadu, prosinci 2016 a v lednu 2017.


Aktuální zprávy
Muzikál Janka Ledeckého IAGO zná své české obsazení
Aktuální zprávy
Podpořte vznik rozhlasového muzikálu Tajemství pralesa aneb Osm set mil po Amazonce na Hithitu
Aktuální zprávy
THE GREATEST SHOW představuje kompletní obsazení a přidává další termín koncertu!
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!