Aktuální zprávy

Slavný zločinecký pár BONNIE & CLYDE má své plzeňské představitele


Česká premiéra amerického muzikálu populárního skladatele Franka Wildhorna BONNIE & CLYDE v plzeňském Divadle J. K. Tyla již má své obsazení. Hlavní role v muzikálu o slavném zločineckém páru si zahrají Pavel Režný s Romanem Tomešem a stálice plzeňského souboru Petra Vraspírová v alternaci s Karolinou Gudasovou. Inscenace režiséra Romana Meluzína bude mít premiéru 7. května 2016 na Nové scéně DJKT.

Muzikál Bonnie & Clyde napsali scenárista Ivan Menchell, textař Don Black (Sunset Boulevard, Dracula) a skladatel Frank Wildhorn (Jekyll & Hyde, Carmen, Dracula). Jeho světová premiéra se uskutečnila v roce 2009 v Kalifornii, na Broadway se muzikál dostal o dva roky později. I přes pozitivní ohlasy diváků však komerčně zcela propadl a odehrálo se pouhých 36 regulérních představení. Muzikál se dále uvedl v Tokiu, Soulu, Londýně nebo Dublinu.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla uvede jeho českou premiéru, v překladu Adama Nováka a režii Romana Meluzína. O výtvarnou stránku inscenace se postarají Daniel Dvořák (scéna) a Dana Haklová (kostýmy). Choreografii vytvoří Lukáš Vilt.

Zajímavostí je, že stejný muzikál uvede v příští sezóně také Hudební divadlo Karlín, které v polovině února pořádá konkurzy.

Obsazení muzikálu

Clyde Barrow – Pavel Režný / Roman Tomeš
Bonnie Parkerová – Petra Vraspírová / Karolina Gudasová
Buck Barrow – Adam Rezner / Richard Pekárek
Blanche Barrowová – Soňa Hanzlíčková Borková / Kateřina Falcová
Šerif Schmid – Radek Štědroňský Shejbal
Ted Hinton – Ondřej Černý / Petr Ryšavý
Malý Clyde – Šimon Vanžura / Matyáš Rous
Malá Bonnie – Viktorie Tandlerová / Sofie Machálková
Emma Parkerová – Venuše Zaoralová Dvořáková / Hana Spinethová
Kazatel – Lukáš Ondruš

V dalších rolích: Monika Opalecká, Venuše Zaoralová Dvořáková, Hana Spinethová, Kristýna Bečvářová, Kateřina Herčíková, Lucie Zvoníková, Simona Lebedová, Denisa Šubrtová, Aneta Novotná, Jolana Machálková, Martin Šefl, Jan Kaleja, Petr Šudoma, Roman Krebs, Lukáš Vilt, Jan Fanta, Jan Jech, Martin Überall

Ilustrační logo muzikálu © MTI Enterprises

Aktuální zprávy
Rocková show Hedwig a její Angry Inch míří do Prahy, hlavní roli ztvární Roman Tomeš
Aktuální zprávy
Ceny Thálie 2014 – Výsledky kategorie Opereta-muzikál
Aktuální zprávy
Císařovna Sisi přichází do Plzně (+ obsazení)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!