Robin Hood - Cesta ke slávě

“Robin Hood – Cesta ke slávě”: Přes tisíc lidí se chce stát muzikálovou hvězdou!


Nový projekt Divadla Kalich a Televize Prima “Robin Hood – Cesta ke slávě” má po uzávěrce přihlášek. Do této v Česku jedinečné talentové show se přihlásil rekordní počet účastníků. Přesně z 1160 uchazečů bude porota vybírat dvě muzikálové hvězdy do nového díla G. Osvaldové a O. Soukupa. Počet přihlášených se tak dá srovnat i s obdobnými soutěžemi v Londýně. Castingovou show budete moci vidět od března na TV Prima.

Tisková konference v Divadle Kalich
Listopadová tisková konference v
Divadle Kalich (foto Petr Marek)

Nový společný projekt Divadla Kalich a Televize Prima “Robin Hood – Cesta ke slávě“, nese podtitul “Jak se dělá muzikál”. “Robin Hood” je nový původní český muzikál autorů Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa. Diváci budou mít možnost doslova v přímém přenosu sledovat, jak vzniká muzikál a jak probíhá obsazení do hlavních rolí. Vítězové skutečně v této novince budou hrát hlavní role – Robina a Marianu. Zároveň byli vyzváni všichni ti, kteří si myslí, že mají takový talent a schopnosti, že uspějí, aby neváhali a přihlásili se. Zájem byl skutečně obrovský. Celkem se přihlásilo 1160 uchazečů. Posledním dnem pro podání přihlášky byl 5. leden 2010.

Přihlásit se mohli ti, kteří si myslí, že splňují vše, co musí muzikálový herec mít: musí umět zpívat, tančit a hrát. A to vše na opravdu špičkové úrovni. To je zásadní rozdíl oproti jiným talentovým show, kde stačilo předvést jen zlomek těchto schopností. Autoři společně s režisérem muzikálu Jánem Ďurovčíkem a producentem a ředitelem Divadla Kalich Michalem Kocourkem jsou zároveň i těmi, kteří budou jejich kvalitu posuzovat a hodnotit. Zájem komentuje skladatel Ondřej Soukup takto: „S Broadwayí se sice nemůžeme srovnávat, tam se hlásí třeba šest tisíc lidí na roli, ale s londýnským West Endem úplně klidně. Tam se to pohybuje kolem tisícovky. Je o nás tedy větší zájem,“ uzavírá se smíchem Soukup.

Co se tedy bude nyní dít dál? Na konci ledna proběhne první kolo castingů, kam budou pozváni všichni přihlášení. Dostanou za úkol zazpívat vybrané písně, ale samozřejmě předvést se i pohybově a herecky. Svou jistou roli tu však hraje i vzhled. Ne každý se typově hodí na vše. A zde hledáme konkrétní postavy – Robina a Marianu, o kterých mají nejen samotní tvůrci, ale i diváci jistou představu. Do druhého kola pak již postoupí jen ti nejúspěšnější, ze kterých tvůrci vyberou 14 finalistů. S těmi se pak diváci setkají prostřednictvím obrazovky Televize Prima již v březnu tohoto roku.

Více informací o tomto projektu můžete číst v našem starším článku z listopadové tiskové konference.

Napsáno s využitím tiskových materiálů od Jany Kocové, tiskové mluvčí Televize Prima.


Recenze a reportáže
“Touha” – recenze z premiéry nového odvážného muzikálu
Videoreportáže a záznamy
Video: 10 otázek pro Jana Kříže (moderuje Míša Doubravová)
Aktuální zprávy
Muzikál KRYSAŘ odehrál 150. reprízu a Daniel Landa převzal ocenění za 150 000 prodaných nosičů (+ video)
  • tom2410

    Už se těším, jsem zvědav koho si vybereme jako Robina a Marianu.Zajímalo by mě jestli se nehlásili nějací studenti z KJJ