Praha

RENT v prosinci konečně v české verzi a s novým obsazením


Kultovní muzikál RENT, ověnčený Pulitzerovou cenou za divadelní hru a čtyřmi Tony Awards, se dočká dlouho očekávané premiéry v českém jazyce, a to symbolicky na Vánoce, tedy v době, kdy se většina děje muzikálu odehrává. Premiéra se uskuteční 14. prosince 2014 Divadle Na Prádle, kde v létě 2013 měla premiéru anglická verze. V českém překladu Milana Malinovského se představí vedle ostřílených kolegů také několik nováčků.

Roman Tomeš a Michaela Doubravová opět ztvární ústřední mileneckou dvojici

Roman Tomeš a Michaela Doubravová opět ztvární ústřední mileneckou dvojici

Většina nových posil v hereckém týmu jistě nebude pro muzikálové fanoušky neznámými jmény. Hlavní ženskou roli Mimi si zahraje Michaela Horká, excentrickou Maureen nově nastuduje Michaela Zemánková, Collinse si zahraje Tomáš Novotný. Největším překvapením je nová posila v roli Angela, a to Lucie Brychtová. Alternaci postavy Marka, kterého si opět zahraje Tomáš Vaněk, zatím tvůrčí tým hledá, minimálně v prosinci tak bude Mark bez alternace.

Další zajímavostí je lehce pozměněná režijní koncepce díla. Producent a zároveň režisér Steve Josephson tentokrát sloučil všechny malé vedlejší role a company do pouhých dvou rolí, muže a ženy. Ty ztvární Kateřina Sedláková v alternaci s Jitkou Jackuliak a Karel Korsa s Davidem Boušou. Uvidíme, jak tento odvážný nápad bude fungovat na jevišti. Samozřejmostí zůstává živá kapela.

Anglickou verzi muzikálu RENT si můžete připomenout v naší recenzi z loňského léta.

Obsazení české verze muzikálu RENT (aktualizováno k 24. 11.)

Mark Cohen – Tomáš Vaněk
Roger Davis – Roman Tomeš
Mimi Marquez – Michaela Doubravová / Michaela Horká
Joanne Jefferson – Vendula Příhodová / Lucie Bakešová
Maureen Johnson – Barbara Chybová / Michaela Zemánková
Tom Collins – Tomáš Novotný / Martin Šemík
Angel Dumott Schunard – Laco Hudec / Lucie Brychtová
Benjamin Coffin – Josef Guruncz

V dalších rolích:
Kateřina Sedláková / Markéta Švábová
Karel Korsa / David Bouša

Realizační tým

Režie a producent – Steve Josephson
Český překlad a pěvecké nastudováníMilan Malinovsky
Choreografie Tod A. Kubo
Dramaturgie Ondřej Doubrava

V prosinci 2014 je naplánováno celkem 7 repríz (14. – 16. 12. a 18. – 20. 12. 2014), další budou následovat na jaře 2015. Vstupenky v cenách 450 – 650 Kč můžete zakoupit od dnešního dne v síti TICKETSTREAM.

Více informací o muzikálu naleznete na oficiálním webu nebo Facebooku.

Klip ČAS JEN MĚŘ LÁSKOU

Klip byl natáčený na začátku roku 2014 s obsazením z Divadla Kalich, některé interprety z klipu tedy v české verzi Na Prádle neuvidíte.


Pozvánky a konkurzy
Benefiční večer v muzikálovém duchu pro Nadační fond Melodio v Divadle Bez zábradlí
Praha
Muzikál “Osmý světadíl” překvapil energií a vynalézavostí (+ video)
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: KRÁLOVNA KAPESKA má týden před premiérou (+ video)
 • Nick

  V roli Angela ŽENA? Špatný vtip!


 • Jakub

  Sloučení rolí z company? Nevím teda jak moc je to vhodné, když už se stejný princip použil třeba ve Spring Awakening, kde narozdíl od Rentu dával smysl. Proč slučovat role, které nemají nic společného? Je v tom nějaký hlubší přesah, než to že se ušetří na platech pro velký sbor?

  Ani si to nedovedu dost dobře představit technicky. Co třeba harmonie v písních jako: “Will I” nebo “Christmas Bells are ringing”? To dva lidé nemohou zazpívat, to prostě nejde.


 • terka

  Mně se nelíbí, že tam chybí Markéta Procházková, pro mě byla jako Mimi geniální.


 • Fíla

  Tak já zase věřím, že vědí, co dělají. Nevím, jako nepřemýšlel jsem nad tím, jestli a jak se dají ty comapany role sloučit, ani to tak neznám, ale pokud to tak chtějí udělat, tak to asi jde…


 • Michal

  Angel Lucka Brychtová je vlastně Petr Brychta :) První slovenský Angel :)


 • Fíla

  a joo, to mi nedošlo. Lucka Brychtová je původní slovenský Angel. Tedy, jak píšeš, tenkrát ještě Brychta… :-)


 • dada

  V Rentu bude jednoznačně chybět Markéta Procházková, byla v té roli geniální..Bez ní Rent nebude Rentem.


 • Vašek

  Na něco se těším, na něco ne… Jsem zvědavý na Míšu Zemánkovou a moc se těším na Davida Boušu v company. Jsem rád, že zůstal Michal Kluch a Vendula Příhodová, mrzí mě, že už nebude Lukáš Pečenka, který pro mě byl nepřekonatelným Angelem (ač věřím, že Laco je také skvělý). Určitě se pojedu podívat.


 • Ami

  Ach jo, mám ráda obě alternace na Mimi, ale Markéta Procházková mi bude hodně chybět, byla prostě luxusní!! Jinak se těším na “naši” Míšu ZEMÁNKOVOU která byla v Ta Fa úžasná jako Morgana ;)


 • Fanclub M. Procházková

  Rádi bychom i zde zveřejnili jménem Fanclubu i Markéty důvod, proč již nepokračuje v nové verzi Rentu :)

  Moji milí,
  protože mi přišlo spoustu zpráv týkající se Rentu.
  Tak si říkám, že Vám to napíšu sem, ať to víte ode mě.
  Já jsem se opravdu dlouho rozhodovala, zda nastoupit do české verze a nakonec jsem usoudila, že tak neučiním.
  I z časových důvodů, neboť pro mě by to znamenalo zkoušet Rent už potřetí a na to bohužel není čas – neb mě čekají jiné a nové věci. A zamilovala jsem si anglickou verzi Rentu natolik, že je těžké se od ní oprostit.
  Zažila jsem dvě zkoušení anglické verze – v divadle Na prádle a v Kalichu. Oboje bylo moc inspirativní a krásné. Poznala jsem spoustu nových mladých nadějných lidí, sama si zahrála roli, o které se často pouze sní.
  Takže já sama za sebe moc děkuji! Tam nahoru – za tu šanci, kolegům, celému týmu, Kalichu – že nám umožnil pár představení, které měly díky technice a novému profesionálnějšímu zázemí – mnohem větší šťávu, …a Vám!!! Že mi tak hezky píšete! Vážím si toho!
  *Markét*


 • Karol

  Jůůů, tak to se těším, byla jsem v Kalichu a něco neskutečného, a na českou verzi jsem se také chystala, už jsem si myslela, že se nedočkám. Tak to mám radost!
  Jsem zvědavá, jaké to bude, obsazení je zase trochu nové, s českými texty, sloučení company může být zajímavé, zatím nemám představu jak. Uvidím, těším!


 • Karol

  Z Facebooku Rentu:

  “VÝJIMEČNÁ PŘÍLEŽITOST PRO VÁS, NAŠE RENŤÁKY!

  Tento pátek 7. 11. 2014. ve 13:30 si Vás dovolujeme pozvat na veřejnou zkoušku, kde uslyšíte první úryvky z česky znějících písní RENTu, uvidíte, jak probíhá jedna z prvních zpívaných zkoušek, potkáte se se svými oblíbenými interprety a to vše za účasti médií v prostředí příjemné kavárny Divadla Na Prádle.

  POZOR! Jsme limitování určitým počtem návštěvníků, svou účast proto prosím potvrďte předem na email: prorent@email.cz Pokud Vám nepřijde odpověď s potvrzením, nezlobte se prosím, ale znamená to, že kapacita již byla naplněna. Neváhejte a těšíme se na Vás v pátek!”


 • Fíla

  Byl jsem dneska na předváděčce kousků české verze Na Prádle a musím říct, že jsem nadšený. Opět se mi dostalo skutečně velké životní energie a myslím, měli jsme možnost si poslechnout kousky z mnoha písní, že ten překlad se náramně povedl. Mám anglickou verzi naposlouchanou z toho DVD divadelního záznamu, ale nepřišlo mi, že poslouchám něco jiného, jen jsem tomu prostě rozuměl. :-)