Praha

První česká Evita se vrací po 15 letech! Radka Fišarová zastoupí Moniku Absolonovou


Od září 2015 zastoupí po dobu mateřské dovolené Moniku Absolonovou v roli Evity v pražském divadle Studio DVA exkluzivně Radka Fišarová. Jedná se o comeback první české Evity, resp. její představitelky na pódium v této roli po patnácti letech. Radka Fišarová se stala světově nejmladší Evitou, když v roce 1998 v pouhých dvaceti ztvárnila roli manželky argentinského diktátora Evu Perón, v prvním českém uvedení tohoto slavného muzikálu Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice v divadle Spirála, Praha.

Po dva roky Radka Fišarová na pražském Výstavišti vystupovala spolu s Danem Bártou, Petrem Spáleným či Karlem Černochem. S Terezou Sloukovou, se kterou se alternovala, odehrály 331 repríz. Později se objevila v řadě dalších českých muzikálů. Stěžejní rolí je však již patnáct let účinkování v muzikálu Edith Piaf, který se uvádí v mnoha českých městech. Francouzský šanson je také náplní její koncertní činnosti. Jak však sama Radka Fišarová říká: „Evita byla první velká role, kterou jsem měla možnost hrát. A dodnes jedna z největších a nejtěžších. Myslím, že Evita formovala můj přístup k divadlu i k tomuto žánru.“

A jak reagovala na nabídku vstoupit po druhé do stejné řeky? „Popravdě mě nabídka dost překvapila. Brala jsem roli Evy Perón, jako svou krásnou muzikálovou historii. Evitu mám v sobě uloženou, jako zásadní roli a určitě mě občas napadlo, jaké by to bylo si ji ještě zazpívat. Ale jsem fatalista a vždycky jsem věřila, že pokud se máme ještě setkat, tak se nemineme.“

Páté české nastudování světového muzikálu Evita uvádí s úspěchem od února 2015 divadlo Studio DVA ve spolupráci s The Really Useful Group Ltd. London. V režii Ondřeje Sokola hlavní ženskou roli nastudovala Monika Absolonová. Po jejím boku se objevuje Karel Roden coby prezident Perón a v roli Che Peter Strenáčik. Legendární písně z dílny Tima Rice a Andrew Lloyd Webbera s českými texty Michaela Prostějovského zní v podání živého orchestru pod vedením Kryštofa Marka, který se podílel již na prvním uvedení v divadle Spirála.

Radka Fišarová  (19. 12. 1977 v Praze)

Začínala zpívat v pěti letech ve sboru Bambini di Praga. Vystudovala pražskou Konzervatoř J. Ježka, obor zpěv a muzikál. Několik let se s vlastní skupinou Auris velmi úspěšně věnovala folk a country muzice. Ovšem již během studií vkročila na scénu muzikálů, kde účinkuje v hlavních rolích dodnes.
Ve dvaceti letech byla obsazena do titulní role Lloyd Webberova muzikálu Evita a stala se tak světově nejmladší představitelkou této role. Zpívala v muzikálu Hair /Vlasy/, v Bernsteinově Mši a v řadě českých muzikálů jako např. Kleopatra, Angelika, Dracula atd. Účinkovala též v Národním divadle v Praze v tanečním představení Lucrezia Borgia. Její stěžejní rolí je již patnáct let titulní role muzikálu Edith Piaf, který se uvádí v mnoha českých městech např. Plzeň, Brno či Olomouc. Francouzský šanson je také náplní její koncertní činnosti.

Radka Fišarová

Radka Fišarová

 Zdroj tiskové zprávy: Tomáš Přenosil z divadla Studio DVA


Praha
Hudební divadlo Karlín slaví 140 let od otevření a divákům připravilo jedinečnou soutěž o 140 cen!
Praha
Novinky z Prahy – CD muzikálu Touha, nová opereta v HDK a další
Praha
DĚTI RÁJE se vrací do Prahy a slaví 10 let
 • Kája

  No konečně to někoho napadlo….!!! I přes to že je to úděsné představení, tak Radku si teda ujít nenechám….


 • Bidnik

  Souhlas s Kajou :-)


 • LUDVÍK

  JEŠTĚ viměnit pana RODENA .JE TO SUPR PŘEDSTAVENI .


 • Trifi

  Ještě by se mohlo vrátit původní libreto, ale to se nestane, takže člověk být vděčný aspoň za tenhle nostalgický závan… :)


 • lili

  Jo!


 • ondrak

  JO! nenecham si ujit. Predstaveni je pekne. Ale je skoda pubodniho libreta.