Praha

Manželé Landovi odhalili první podrobnosti k muzikálu “Klíč králů” se světovými ambicemi


Ve středu 29. února 2012 odhalili manželé Landovi, společně s producentem JUDr. Oldřichem Lichtenbergem, podrobnosti k jejich novému muzikálovému projektu “KLÍČ KRÁLŮ“, který zařadili do žánru rockové opery. Muzikál bude mít premiéru 10. října 2012 v Divadle Broadway. Přečtěte si první detaily, které manželé na tiskové konferenci odhalili…

Uvedením rockové opery “Klíč králů” v Divadle Broadway se po deseti letech naplní dohoda mezi Oldřichem Lichtenbergem a manžely Landovými, kteří si na to kdysi dali ruku. Že tento příběh čekal na svou realizaci celou dekádu, má hlavně jeden důvod: jeho kontroverznost, která je podle autora Daniela Landy až teď, patřičná naší době: “Nemám rád prázdnou zábavu, na to dnes rozhodně není atmosféra. Je potřeba si spoustu věcí uvědomit. To je asi to, co chci divákům dát, samozřejmě zábavnou formou. Někteří budou asi hodně překvapeni…

Autoři muzikálu, manželé Landovi

Žánr příběhu je scifi/ fantasy, což poskytuje nesčetné umělecké možnosti, se kterými si chtějí Landovi v prostorách divadla vyhrát. Nejdůležitější složkou je samozřejmě hudba, na které Daniel Landa intenzivně pracuje: “Je pár světových děl, které mě velmi inspirují a dokážou mě ohromit svou dokonalostí. Je vidět, že vznikly z neodolatelné potřeby něco sdělit, stejně jako já citím veliké emoce při psaní hudby a textů. A to chci předat divákům. Přitom je ten příběh velmi napínavý.

ANOTACE K MUZIKÁLU: V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů nedokáže dál vedle sebe koexistovat, natož fungovat. Politická a ekonomická situace se řítí ke katastrofálnímu konci. Mladý úpír Stilo má už řečí a lživých gest vyznamných boháčů dost a chce vzít osud své země do svých rukou. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad – Klíč králů. Symbol sjednocení, morálky a etického chování… Začíná boj, v němž jde o více než o život!

Oldřich Lichtenberg, Mirjam a Daniel Landovi

Žánr scifi/fantasy si přímo říká o rozsáhlou výtvarnou scénu. To je i jeden z důvodů, proč bylo zvoleno Divadlo Broadway. “Těšíme se na větší prostor a vymoženosti, které jsme doteď při svých inscenacích neměli”, říká režisérka Mirjam Landa, která do uměleckého týmu přivedla ještě dalšího divadelníka z USA Steva Josephsona. “Se Stevem jsme se seznámili na divadelním festivalu v Edinburghu. Má obrovské zkušenosti z londýnské muzikálové scény a z Broadwaye. Pracoval s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. Je to pro nás velký skok dopředu. Chceme konečně uvést dílo, které bude srovnatelné s inscenacemi v cizině. Kromě toho, že se Steve Josephson ujme choreografie, bude nám radit také po vytvarné stránce,” vypráví Mirjam Landa.

O kostýmy se postará známý designer Roman Šolc, který naposled vytvořil kostýmy pro lední muzikálovou show “Popelka” a jeho kostýmy mohou diváci vidět v dalších známých inscenacích. “S Romanem Šolcem jsme si rozuměli hned na první schůzce. Z jeho předchozí práce je cítit, že dokáže myslet v příběhu a že má velkou fantazii. Taky si myslím, že tahle práce bude vyžadovat kostýmy, které jsme ani v obdobách na české scéně ještě neviděli”, dodává Mirjam Landa.

Na tiskovou konferenci dorazil také Roman Šolc

Předprodej vstupenek byl zahájen již před několika měsíci a předpremiéry jsou jíž téměř vyprodané a producenti Mirjam Landa a Oldřich Lichtenberg očekávají obrovský zájem. Vstupenky můžete zakoupit/rezervovat online na WWW.TICKET-ART.CZ.

Producenti muzikálu Oldřich Lichtenberg a Mirjam Landa čekají velký zájem diváků

Autorem fotografií z tiskové konference je Martin J. Polák, děkujeme Martině Jandové za jejich poskytnutí.


Aktuální zprávy
Světový muzikál WICKED bude uveden v České republice
Nosiče
Vyšla deluxe edition CD muzikálu “Kat Mydlář”
Aktuální zprávy
V Karlíně se jako Ježíš představí Václav Noid Bárta
 • P@vel

  Jsem zvědavý na “větší prostor”. Jo a konkurzy budou 26. a 27. 3.


 • Zdeněk

  to P@avel: njn… to je pravda, ty tři nefunkční jevištní stoly je určitě vytrhnou…


 • P@vel

  Tak tam daj tu rampu z Kata :)


 • Kiki

  Konkurzy teda budou v březnu jo? :) Super, určitě dorazim.


 • Pavel Košatka

  Ano, budou, jakmile budou podrobnosti (měli by je zveřejnit příští týden), tak se tu objeví.


 • Jiří

  Já Danovi v tomhle fandím, zatím má samá kvalitní díla. Jen teda mohl sdělit víc ještě před prodejem vstupenek, ale tak to jsem vyřešil generálkou za 150 a doufám, že si svou kvalitu dál udrží :)


 • ŠÁRKA

  asi je zbytecne na ten konkurz chodit, kdyz par veticek nevyzpivam, ze ? :-(