Aktuální zprávy

Divadlo Na Prádle připravuje českou premiéru Larsonova muzikálu TICK, TICK… BOOM!


V úterý 30. května se v Divadle Na Prádle odehrál koncert za účasti známých hvězd muzikálu. Výtěžek koncertu přispěl na nový invalidní vozík pro dramaturga a našeho redaktora Ondřeje Doubravu. Zároveň byl během večera představen nový umělecký i produkční tým, umělecká koncepce Divadla Na Prádle i první profilový titul plánovaný na sezónu 2017/2018.

Tím bude česká premiéra amerického muzikálu Jonathana Larsona „Tick, Tick… BOOM!“, kterým producenti chtějí navázat na předchozí úspěch muzikálu „RENT“, uváděného v anglické i české verzi Na Prádle v letech 2013 – 2015.

Tick, tick …BOOM! je autobiografický muzikál Jonathana Larsona, držitele Pulitzerovy ceny a Ceny Tony. Příběh skladatele a jeho nutných obětí, pro které by se mohl stát divadelním průkopníkem. Dílo se čtrnácti písněmi, deseti rolemi pro tři herce a kapelu, odkryje cestu umělce, jež vedla až k broadwayskému megahitu RENT.

V českém překladu Michala Zahálky a Jana Šotkovského je premiéra v plánu na únor 2018.

Zahraniční logo muzikálu

Zahraniční logo muzikálu

„Divadlo Na Prádle je jedním z nejstarších divadel v Praze. Je to úžasný prostor se silným geniem loci a právě v těchto chvílích prochází přípravami na novou etapu. Stavíme dramatugrický plán, oslovujeme umělce a další spolupracovníky, budeme se snažit zlepšit služby směrem k divákovi, ať už pohodlnějším sezením v sále, zavedením nového online systému nákupu vstupenek, vytvořením přehlednějšího webu, máme v plánu i nové technické vybavení divadla ohledně světel a zvuku. Je toho samozřejmě mnohem více, ale počítám, že vše bude běh na dlouho trať.“, říká Tomáš Vaněk, který společně s Markétou Schröckovou a provozovatelem divadla Petrem Hruškou stojí za novou koncepcí divadla.

Cílem a smyslem spolupráce je znovuoživení původní umělecké činnosti Divadla Na Prádle a vytvoření nové komorní hudební scény odpovídající současné moderní poptávce.


Aktuální zprávy
Nominace na Ceny Thálie 2014 za mimořádné muzikálové výkony
Praha
Do pražského NoDu míří francouzské nastudování projektu Gutenberg! The Musical!
Aktuální zprávy
Muzikál BILLY ELLIOT v Plzni zveřejnil obsazení a spouští předprodej
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!