Praha

Nový muzikál Mirjam Landové “Bílý Dalmatin” od dubna v Divadle Palace


Jak Mirjam Landa naznačila na křtu CD muzikálu Touha, připravuje nový muzikál, který je zaměřen především na rodiny s dětmi. Pohádkový příběh s hudbou Petra Güntera s důrazem na pohybové prvky bude mít premiéru 26. dubna 2009 v Divadle Palace.

Plakát k muzikálu

Plakát k muzikálu

Bílý Dalmatin bude pohádkovým příběhem o jedinečném dalmatinovi, který má krásné barevné puntíky. Díky závisti jedné zlé čarodějnice, která je stejně jako on hračkou malé holčičky, přichází o svoje krásné puntíky a pomocí kamarádů je jde hledat do říše pohádek. Tam potká různé bytosti, najde nové kamarády a nakonec svoje puntíky získá zpět.

Jak jsme již naznačili v úvodu článku, cílovou skupinou jsou děti, především ve věku od 3 do 10 let a jejich rodiče. Autoři však nevylučují zájem jiných věkových kategorií.  Představení má být plnohodnotným muzikálem, budou v něm použity netradiční a moderní hudební i taneční prvky a dočkáme se i nápadité výpravy. Na jevišti uvidíme jak dospělé herce, tak děti, které byli vybráni v náročném konkurzu.

V čele tvůrčího týmu stojí režisérka Mirjam Landa, která režírovala muzikály v Divadle Kalich (Touha, Tajemství a Krysař) a má za sebou i režii filmu Kvaska a internetové reality show Peklo s Landou. Je zároveň také autorkou scénáře k Bílému Dalmatinovi. Námět a texty písní jsou z hlavy Simony Votyové, scénu a kostýmy navrhla pro muzikál Lucie Loosová. Hudbu napsal Petr Günter a uslyšíme nejen klasickou muzikálovou hudbu, ale také prvky hip-hopu nebo street music. O hudební aranže se postaral Jan Maxián. Na choreografii se bude podílet několik choreografů pod vedením Lindy Rančákové.

Návrh scény - dětský pokoj (Lucie Loosová)

Návrh scény - dětský pokoj (Lucie Loosová)

Od obvyklých dětských představení se chtějí autoři odlišit tím, že texty dialogů vychází z reálných komunikačních prostředků dnešních dětí (samozřejmě žádná sprostá slova!). Další zajímavostí je, že poslední číslo představení umožní malým divákům účastnit se tance na jevišti.

Další informace se dozvíme na tiskové konferenci, která se bude konat začátkem dubna. První představení je naplánováno na 14.4.2009, premiéra se pak koná 26.4.2009. Muzikál se bude dále uvádět pravidelně každou neděli od 14.00. Ceny vstupenek jsou od 149 do 399 korun, děti mají na vstupenku slevu 100 korun. Vstupenky lze zakoupit online v síti Ticket Art.

.

Náhledy návrhů scény a kostýmů:

Návrh scény - příroda (Lucie Loosová)

Návrh scény - příroda (Lucie Loosová)

Návrh scény - továrna (Lucie Loosová)

Návrh scény - továrna (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - prasátko (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - prasátko (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - dalmatin (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - dalmatin (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - čarodějnice (Lucie Loosová)

Návrh kostýmu - čarodějnice (Lucie Loosová)

.Napsáno s využitím tiskových materiálů, děkuji Michalu Pleskotovi za laskavé poskytnutí.


Fotoreportáže a galerie
Fotogalerie: Muzikál ČARODĚJKA (Wicked) fotil program
Praha
SRDCOVÝ KRÁL se vrací do Divadla Kalich i s novými tvářemi v obsazení
Praha
Projekce k muzikálu “Je třeba zabít Davida” natáčeli Gott, Brožová nebo Kolář
 • Jiří Kůdela

  Už nějakou dobu přemýšlím, že mi tento příběh něco říká. Dnes mi to došlo. Byl jsem v antikvariát a našel jsem 40 stránkovou knížku Simony Votyové Damatin Barvička. Na obalu bylo psáno o tom, jak se chystá podle knížky muzikál, jak chtějí pomáhat dětem atd. Premiéra měla být někdy v říjnu 2002. Takže Bílý dalmatin asi nebude úplně nový:)
  Jinak kdybyste knížku viděli, určitě stojí za to, jsou tam i texty písniček a krásné ilustrace.


 • Žofka

  Koukala jsem na plakát, že tam má hrát Ondřej Nosálek, toho můžu, já na to snad budu muset jít:)))


 • Lavera

  Roztomilé představení, při kterém se dobře baví děti ( spíše ty přece jen ne úplně nejmenší, i když tam bylo i sotva dvouměsíční mimino – sice celou dobu nespalo, ale naštěstí ani nebrečelo ) i dospělí. Byla to dnes jedna z četných předpremiér; oficiální premiéru chystají prý až na podzim.
  Pokud chce někdo prožít dvě poklidné a úsměvné hodiny, je to docela příjemný způsob.


 • Ondřej Doubrava

  Lavera: Tak v tom případě na to moc rád v premiérovém období zajdu, obávám se ale, že po žánrově geniální “Sněhurce a sedm trpaslíků” v Brně budu asi dost náročný a ta ukázka na webu Kalichu mi přišla už hodně infantilní, takže se trochu bojím, aby rodiče nebyli jen pouhým doprovodem, to totiž v tomto žánru být nesmí, jinak je to špatně. :-) Ale dětské muzikály já moc rád, takže se těším.


 • Lavera

  Ondřej: obecně si netroufám reakci dospělých diváků ani v nejmenším odhadovat, ale dnes tam těch dospělých bez dětí bylo celkem dost a zdálo se, že se opravdu baví… Ale chápu, že když se člověk něčím “namlsá”, ( ve Vašem případě brněnskou Sněhurkou ), mohou se mu další věci třeba zdát slabší…
  ( Třeba mne po pražských Bídnících už žádný muzikál ani zdaleka tak nezaujal a nenadchnul…)


 • Ondřej Doubrava

  Já se teda moc namlsávat nenechávám a nerad srovnávám, ale tohle je po Sněhurce prostě moc brzo. Ba ne, ale měl by ji vidět každý, kdo tu chce dělat divadlo pro děti, je tam vše potřebné a troufám si říct, že je to jedno z mála představení skutečně pro všechny generace. Tak jsem zvědav na Dalmatina, jestli se budu budu alespoň dobře bavit. Většinou to u rodinných muzikálů tak je, snad mě nezklame.