Praha

Novinky z Divadla Kalich – premiéra “Johanky z Arku” a “Robina Hooda”, CD “Touhy”, DVD “Krysaře”, návrat muzikálů “Hamlet”, “Galileo” a “Jack Rozparovač” a další…


Připravili jsme pro vás ve spolupráci s tiskovým mluvčím Divadla Kalich Jaroslavem Panenkou “pár” aktualit z tamějšího divadla. Na některé se nás ptáte v diskuzi, jiné jsme pro vás zjistili ze zvědavosti.

Jak jistě víte, únorová obnovená premiéra muzikálu Johanka z Arku se přesunula až na září 2009. Jedná se o obnovenou premiéru, jelikož se tento muzikál hrál v letech 2000-2003 v Divadle Ta Fantastika. V obnovené verzi uvidíte jak nové tváře, tak i “staré” prověřené účinkující z původního nastudování. Obsazení bude odhaleno na březnové tiskové konferenci. Vstupenky na Johanku jsou již v prodeji!

O CD muzikálu Touha jsme psali již v rychlých aktualitkách, natáčí se během tohoto měsíce a jeho vydání se dočkáme začátkem února 2009. DVD dalšího muzikálu Daniela Landy, a to Krysaře vyjde během prvního čtvrtletí příštího roku, přesnější termín zatím není stanoven.

Diskutovaný byl také odchod Janka Ledeckého z Divadla Kalich a českého šoubyznisu. Mnoho diváků si jeho muzikály oblíbilo a chtěli by další reprízy Hamleta či Galilea. A právě pro tuto skupinu máme dobrou zprávu – v této sezoně již sice na repertoáru divadla nejsou, ale vůbec není vyloučeno, že se v příštích sezonách vrátí! Před nějakým časem jsme avizovali možnost umístění pár písní z nového nastudování Hamleta s Petrem Bendem v hlavní roli na službu iLegálně.cz. Za celý rok se však nepodařilo domluvit termín natáčení ve studiu, a tak vznik nahrávek je zatím ve hvězdách.

Příští sezónu se také vrátí hitový muzikál Vašo Patejdla Jack Rozparovač a budou nás čekat také změny v hereckém ansáblu “Jacka”. A na jaře 2010 nás čeká úplně nová premiéra muzikálu Robin Hood od autorského týmu Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová. V současnosti začínají první přípravy a divadlo oslovuje režiséry, kteří by přinesli do divadla opět něco nového. “Jde o osobnosti, které dosud v Kalichu nepracovaly, a jak je naším dobrým zvykem, opět “lovíme” v těch nejvyšších patrech.”, prozradil nám Jaroslav Panenka.

V Divadle Kalich také 19.11.2008 poprvé vystoupí ojedinělý stepařský Projekt Wings se speciálním hostem Jiřím Kornem. Půjde o výjimečné představení, z něhož bude pořízen záznam na připravované DVD. V prodeji je posledních cca 50 vstupenek, pro členy Klubu přátel Divadla Kalich stojí jedna vstupenka 299 korun.

Druhá pozvánka je až na prosinec, konkrétně na 14.12.2008, kdy se bude konat speciální charitativní představení muzikálu Touha, údajně půjde o takové “falešné Vánoce”, tak se určitě máme na co těšit.


Videoreportáže a záznamy
VIDEO: “Osmý světadíl” zazpíval na Černém mostě
Praha
“Kapka medu pro Verunku” již po dvaašedesáté (+ exkluzivně 30% sleva s Musical.cz)
Praha
FANTOM OPERY znovu ovládl Prahu
 • Terka

  Já se teda osobně hlavně těším na CD Touhy a na DVD Krysaře.


 • Líba

  Já taky na cd i dvd a na Johanku. Bude tam hrát i Markétka Zehrerová, tak doufám, že se v Kalichu uchytí a budou s ní počítat i v Robinovi Hoodovi. Myslím, že by to nemusel být špatný muzikál. Téma je dobrý a autoři taky.:-)


 • marek

  r. hood by mohl být dobrý, jen by mě zajímalo, jak se scénograficky vyřeší lukostřelba, dosti podstatná složka děje


 • Terka

  Dokážete si představit běhat herce po jevišti s lukem????Docela hukot:-)ale jinak se těším.


 • Líba

  Holt to bude na vlastní nebezpečí, no.:-) Ale já to risknu.:-)


 • veronika

  tak nejak v koutku duse doufam, ze se ta premiera Johanky odlozila kvuli tehotenstvi Bary Basikove..videla jsem ji kdysi jako Johanku v TaFa a je to jeden z mych vrcholnych zazitku ceskeho muzikaloveho divadla


 • Klárka

  Obávám se, že ten důvod to nebude, premiéra je odsunutá už nějakou dobu a Bára své těhotenství přiznala až nedávno :-(
  Ale musím říct, že kdyby to tak bylo, byla by to nádhera!!!!!


 • Majka

  Zdravím, neviete kedy teda vyjde DVD muzikálu Krysař? Písali sa o apríli – máji, ale máj je preč a DVD nikde :(:(