Praha

Divadelní SAXANA ve Studiu DVA už má kostýmy


 

Divadelní adaptace filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici, která dá přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí, už má kostýmy.

Cestu Saxany za hledáním babského ucha provází, kromě řady zdařilých i nepovedených kouzel, nápadité kostýmy výtvarnice Simony Rybákové. Při práci si vyžádala svolení i samotného Theodora Pištěka, který oblékal filmovou „Dívku na koštěti“.

Z původního obsazení se pro divadelní adaptaci podařilo získat Jana Krause a Petru Černockou. Ta bude mít dokonce repliku svého filmového kostýmu, který v roce 1972 navrhl světově uznávaný scénograf Theodor Pištěk. Autorka kostýmu Simona Rybáková k tomu říká: „Požádala jsem ho prostřednictvím syna Jana o svolení jeho návrh použít a ochotně souhlasil.“

Petra Černocká Saxana Studio Dva Dívka na koštěti

Petra Černocká

Jan Kraus Saxana Studio Dva Dívka na koštěti

Jan Kraus

Výchozím bodem pro návrhy byl pro Simonu Rybákovou právě film. „… ale pak jsem kostýmy posouvala více do divadelní formy“. Vycházela z módy 70. let a využila spíše její vtipnou siluetu a veselou barevnost. „U kouzelné školy jsem sáhla i do různých módních stylů současnosti. Kostýmy našich čarodějek v sobě mají mix gothic, romantic punk, nebo fruties,“ dodává Rybáková.

Většina kostýmů je nově šitých na zakázku. Některé jsou sestaveny z nákupů, ty však v kombinaci se zvláštními parukami tvoří originální kreace. „Máme i specifické kostýmy, které přímo souvisí se scénografií a kouzly. Látky na ně necháváme speciálně potisknout,“ prozrazuje něco ze zákulisí výtvarnice. Samostatnou kapitolou jsou kostýmy pro kouzla a triky. „Mají svá specifika a nemůžeme je prozrazovat. Často to, co pak vypadá jednoduše, je předmětem hledání ideálního střihu, materiálu a vytvoření několika prototypů.“ Uzavírá dlouhou cestu za ideálním „obalem“ Saxany Rybáková.

Saxana Studio Dva Dívka na koštěti

Premiéra divadelní adaptace oblíbeného filmu je připravena na 21. listopadu 2019 do divadla Studio DVA. V prodeji jsou však vstupenky na reprízy konané až do června 2020.

Hrají: Berenika Kohoutová / Vendula Příhodová, Václav Jílek, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Štěpán Benoni, Filip Hořejš, Milan Ligač, Roman Štabrňák, Sabina Remundová, Vilém Udatný, Petra Kosková, Veronika Morávková / Tereza Machová, Viktor Novák / Petr Faltus, Kateřina Viktorie Steinerová / Zdena Hubeňáková, Rozálie Solařová / Karolína Beerová, Vendula Skalická / Zuzana Havrlantová a speciální host Petra Černocká.

Původní scénář: Miloš Macourek, Hermína Franková, Václav Vorlíček
Režie a divadelní adaptace: Šimon Caban

Kostýmy: Simona Rybáková
Scéna: Šimon Caban
Kouzla a efekty: Roman Štabrňák, Pavel Dolejška
Choreografie: Petra Parvoničová
Hudba: David Solař, Angelo Michajlov
Texty písní: Jan Fischer, Pavel Kopta
Videoprojekce: Petr Hloušek
Dramaturgie: Darina Abrahámová

VSTUPENKY

FOTOGALERIE

Foto: Václav Beran a Jerry Háša

Pozvánky a konkurzy
Muzikálové stálice již počtvrté zazpívají na podporu Nadačního fondu Sudička
Fotoreportáže a galerie
Premiéra FUNNY GIRL s Absolonovou a Zachem již za týden ve Studiu DVA
Pozvánky a konkurzy
Divadlo Kalich oslaví 15 let velkolepým galakoncertem. Na koho se můžete těšit?
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!