Praha

Na scénu přichází akrobatický muzikál NEBESA s Jiřím Kornem v hlavní roli


Harmonické spojení souborů Losers Cirque Company, 420PEOPLE a Maranatha Gospel Choir v létě ohromí Prahu původním akrobatickým muzikálem s názvem NEBESA.

Právě v těchto dnech probíhají poslední intenzivní přípravy Letní scény Divadla BRAVO!, která odstartuje během posledních květnových dní v gotických zahradách Anežského kláštera v srdci hlavního města a bude pokračovat celé léto.

Největším tahákem bude původní akrobatický muzikál s názvem NEBESA, který vzniká spojením tří specificky zaměřených a různorodých souborů: akrobatů Losers Cirque Company, tanečníků 420PEOPLE a pěvců Maranatha Gospel Choir. Na svou roli v muzikále se zodpovědně připravují i hlavní protagonisté Jiří Korn a Petr Jeništa.

Jiří Korn, NEBESA, Divadlo BRAVO!

Jiří Korn – NEBESA – zkoušky (foto Vítěslav Ramba)

Petr Jeništa, NEBESA, Divadlo BRAVO!

Petr Jeništa – NEBESA – zkoušky (foto Vítěslav Ramba)

Realizační tým a účinkující muzikálu pilně pracují na novém projektu, který bude mít premiéru již za pá dnů. Mnozí z nich se na jevišti letní scény představí ve zcela neočekávaných rolích, NEBESA pro ně totiž znamenají osvojování si úplně nových dovedností. Na jevišti Divadla BRAVO! v Braníku, kde probíhaly zkoušky, vznikla jedinečná symbióza: část souboru Losers Cirque Company se učí zpívat pod vedením ostřílených členů Maranatha Gospel Choir. Tanečníci 420PEOPLE pilují akrobatické triky za asistence novocirkusových Lůzrů. A jako bonus se pěvci z gospelu učí choreografii od profesionálních tanečníků. Pro mnohé z nich to znamená výstup ze své komfortní zóny, ale také výzvu, ke které se staví čelem.

Ústřední melodie muzikálu tvoří gospelové písně amerického skladatele a zpěváka BrianPierre Fentresse, které s Maranatha Gospel Choir spolupracuje. Choreografii vytvořil Václav Kuneš z 420PEOPLE, režie se ujal Petr Horníček z Losers Cirque Company a dramaturgie Matěj Randár.

Výsledek jejich práce bude možné vidět už ve dnech 30. a 31. května 2022, kdy proběhne dvojí premiéra tohoto ojedinělého projektu.

Simona Machovičová, Jindřich Panský, NEBESA, Divadlo BRAVO!

Simona Machovičová, Jindřich Panský – NEBESA – zkoušky (foto Tomáš Pražák)

NEBESA vyprávějí příběh strážného anděla, který své ušlechtilé poslání odmítá vnímat pouze jako každodenní nudnou rutinu. Poté, co se zamiluje do „obyčejného smrtelníka”, se rozhodne vzepřít pravidlům nebeského korporátu a rozpoutá řadu událostí, které obrátí dění na nebi i na zemi vzhůru nohama. V hlavní roli projektu se představí legendární Jiří Korn v alternaci s vynikajícím Petrem Jeništou. Muzikál bude výhradně v anglickém znění s doprovodnými českými vysvětlivkami.

Pro naše tanečníky a diváky jsme letos připravili opravdu bohatou nabídku toho, co všechno dokáže nejen současný tanec, ale hlavně jak všestranní jsou i samotní performeři. Propojování žánrů a disciplín – o tom je současné umění,“ komentuje projekt Václav Kuneš umělecký ředitel 420PEOPLE.

Marek Jonczy, manažer Maranatha Gospel sboru, ho doplňuje: „Je nám ctí a zároveň velkou výzvou, že zrovna naše gospelové písně se staly ústředním motivem pro vytvoření příběhu a choreografií tohoto nevšedního muzikálu. Jsme zvědaví a zároveň se moc těšíme na to, jak se nám podaří skloubit zpěv s divadelním pohybem. Děkujeme za vloženou důvěru tvůrcům a věříme, že i naše početná maličkost přispěje na jevišti ke skvělému kulturnímu a možná i duchovnímu zážitku.

NEBESA
účinkují

Šéf nebe, kazatel – Jiří Korn / Petr Jeništa
Anděl REBEL – Simona Machovičová
Smrtelník – Jindřich Panský
Práskač – Josefina Horníčková / Michaela Jonczy / Tereza Pomajslová
Sbor – Maranatha Gospel Choir
Andělé – Adam Rameš, Michal Toman, Michaela Kadlčíková / Francesca Amante, Ivona Szantová, Martina Illichová

TVŮRCI

Scénář: Matěj Randár, Petr Horníček, Václav Kuneš
Dramaturgie: Matěj Randár
Režie: Petr Horníček
Choreografie: Václav Kuneš
Hudba: BrianPierre Fentress, Josefina Horníčková
Kostýmní výtvarník: Lucie Červíková
Scéna: Petr Horníček, Matěj Ovsík
Laser: Jan Matoušek
Light design: Michael Bláha
Zvuk: Karel Mařík
Produkce: United Arts

Vstupenky na akrobatický muzikál NEBESA zakoupíte v síti GoOut.

NEBESA, Divadlo BRAVO!

NEBESA – vizuál

VIDEO

NEBESA – přípravy

Další videa najdete na Facebook stránce Divadla BRAVO!.


Praha
Nový muzikál “Robin Hood” odhalil obsazení, kostýmy i scénografii
Aktuální zprávy
Muzikál Tick, Tick…BOOM! se rozloučí s pražskou scénou
Aktuální zprávy
Press show Romea a Julie nabídla pohled na představitele i velkolepou výpravu (+ video)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!