Praha

Muzikál Tři mušketýři je zpět i se staronovými tvářemi (+ soutěž)


Do Divadla Broadway se po dvouleté pauze, vrací muzikál z pera Michala Davida, “Tři mušketýři“. Libreto napsali Lou Fanánek Hagen a Libor Vaculík, který celé dílo i zrežíroval. Muzikál prošel od své premiéry kus cesty. Několik sezon bavil diváky v Praze, poté se přesunul do Divadla Nová scéna v Bratislavě, v roce 2009 odletěl do jihokorejského Soulu a posléze se opět vrátil do Prahy. Podívejte se na aktuální obsazení 2015 či vyhrajte vstupenky na představení.

Synopse

muzikál Tři mušketýři Divadlo Broadway Tomáš Trapl

Tomáš Trapl

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a  nenávisti se odehrává v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. (Martin Šemík / Lešek Semelka). Ten se však více než o stát zajímá o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu (Tomáš Trapl / Marian Vojtko / Bohouš Josef) člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.
Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu (Radka Fišarová / Linda Finková) povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu (Dušan Kollár / Josef Vágner) do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny a ta má být svědčena z vlastizrady. Lordovi Buckinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka.
Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta (Martin Pošta / Zbyněk Fric). Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počet Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance (Zdenka Trvalcová / Markéta Procházková).

muzikál Tři mušketýři Divadlo Broadway Tomáš Beroun Josef Vojtek

Tomáš Beroun a Josef Vojtek

Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – D´Artagnan (Tomáš Beroun / Jan Kopečný). Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose (Josef Vojtek / Petr Kolář), Porthose (Stanislav Hložek) a Aramise (Juraj Bernáth / Petr Ryšavý) cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivézt co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.
Richelieu pověří Mylady (Sylva Schneiderová / Alžbeta Bartošová), aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry  a zmocnila se tak přívěsků. Mylady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti – vžene ho do náruči smrti. I Constance umírá její rukou, Mylady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel – Athos, popravena.
D´Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa ve své gardě. D´Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela –  přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává D´Artagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.

Obsazení muzikálu “Tři mušketýři” 2015

D´Artagnan – Tomáš Beroun / Jan Kopečný
Athos – Josef Vojtek / Petr Kolář
Aramis – Juraj Bernáth / Petr Ryšavý
Porthos – Stanislav Hložek
Mylady – Sylva Schneiderová / Alžbeta Bartošová
Královna Anna – Radka Fišarová / Linda Finková
Constance – Zdenka Trvalcová / Markéta Procházková
Richelieu – Tomáš Trapl / Marian Vojtko / Bohouš Josef
Rochefort – Martin Pošta / Zbyněk Fric
Buckingham – Dušan Kollár / Josef Vágner
Král Ludvík XIII. – Martin Šemík / Lešek Semelka
Planchet – Richard Genzer / Jan Kuželka
Bonacieux – Michal Suchánek / Ivan Vyskočil
Chlapec – Filip Vlastník

Dámská company – Lenka Bílková, Adéla Hájková, Johana Hájková, Zuzana Pokorná

Pánská company – Jan Čížek, Tomáš Kuťák, Václav Procházka, Marek Lhotský, Jakub Šimůnek, Miloslav Šturc, Ivan Svyatkin, David Sklenička

Stav k 14.1.2015

Tři mušketýry můžete znovu zhlédnout od 23. ledna 2015 v Divadle Broadway.

Vstupenky zakoupíte v síti TICKET ART.

Soutěž o vstupenky

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 2 vstupenky na představení v pátek 30. 1. 2015 od 18 hod. mohou být vaše.

Roli D´Artagnana si v Divadle Broadway nikdy nezahrál?

 • a) Petr Poláček
 • b) Tomáš Löbl
 • c) Pavol Habera

Své odpovědi zasílejte do 22. ledna 2015 (včetně) na e-mail: souteze@musical.cz
Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který získá 2 vstupenky.
Do odpovědi nezapomeňte uvést vaše celé jméno a příjmení pro případné vyzvednutí výhry.

Video: Tři mušketýři – Divadlo Broadway 2012

Video: Tři mušketýři – Divadlo Hybernia 2011


Recenze a reportáže
Recenze: Muzikál “Ať žije rokenrol!” se topí v průměrnosti (+ video)
Aktuální zprávy
Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: Vánoční večírek divadel Broadway a Hybernia
 • Eva

  Prosím víte někdo jak je představení Tři mušketýři dlouhé, máme vstupenky od 18 hod.


 • vašek

  Večerní končí mezi 20:35 a 20:40.


 • Mila

  Dobrý večer,
  myslím si že Honza Kopečný byla skvělá volba divadla Broadway dát mu tuto roli.Doufám ,že divadlo Broadway dá Honzovi další role s každou novou rolí se zlepšuje.


 • Šefčíková

  Dneska odpoledne jsem byla na představení, původně jsem tedy šla na Kleopatru, ale byla změna. Nevadí. Jan Kopečný, Josef Vojtek a Bohouš Josef super výkony. Z opačného pólu, Stanislav Hložek je dobrá postavička do počtu, ještě že tam toho víc nemá, ale z čeho jsem byla úplně rozčarovaná, tak to byla MyLady Alžběta Bartošová. Tak strašný a katastrofální výkon jsem dlouho neviděla! Naprosto falešné, velmi výrazný slovenský akcent… To by tu roli zazpívalo líp začínající děcko na ZUŠ.


 • bára

  Alžběta byla nemocná. Klobouk dolů, že tak náročné představení odehrála do konce. Jinak odpolední 3 mušketýři byli opravdu skvělí a Honza Kopečný je d’ Artagnan jak má být.


 • Niki

  Přesně jak píše Bára, Alzbeta odehrála odpolední představení z posledních sil, večerní za ni hrála Radka Fišarová. Vím, že diváky to teoreticky nemusí zajímat, ale nemoc se nevyhýbá nikomu.


 • Mikeš

  Asi budu jediný, ale mě Honza Kopečný docela zklamal. Těšil jsem se, že konečně uvidím D´Artagnana jak má být, ale odpovídala jen vizáž a mladý věk. Jeho pohyby při šermu připomínají spíš balet, o držení rukou ani nemluvím. Je fotogenický, ale nemusí za každou cenu rozdávat úsměvy, protože je to pak nepřirozený. Asi by se mi nejvíc líbila kombinace jeho vzhledu a zpěv a herectví Zbyňka Frice, který ho hrál dřív, škoda, že není tak o deset let mladší. Takže budu doufat, že se jednou dočkám někoho, kdo bude mít tohle všechno dohromady. Jinak souhlasím, že Standa Hložek nemá v Mušketýrech co dělat, stejně jako Jiří Helekal, který hraje Porthose v důchodovém věku a fakt se nedá poslouchat.


 • Michal

  Na mušketýry jedu v květnu ale docela se toho obávám. No doufám že mě to moc nezklame, škoda že už v mušketýrách jako mylady nejsou tyto dámy : Monika Absolonová, Linda Finková a Markéta Zehrerová ( tyto mylady už žádné jiné alternace nenahradí) Stejně jako Sylva Schneiderová ( nejlepší královna , ale jako mylady nic moc)


 • Marta

  Souhlasim s Michalem, Mylady ma uz svoje nejlepsi roky za sebou. Videla jsem vsechny alternace, pro me asi nejlepsi Marketa Z. (nejverohodnejsi potvora). V soucastnosti Sylva fajn, Alzbeta je to nejhorsi co jsem za ty leta v teto roli videla….naprosto umrly vykon….ciste vyzpivane, ale kde nic tu nic, naprosto fadni nezajimave bez jakekoli jiskry, ani mrcha, ani svudna, proste nic, herectvi nula.


 • Mikeš

  Já ještě jako Mylady viděl Moniku Absolonovou a byla fak skvělá. U Alžběty mám pořád problém s jejím přízvukem i ječákem, někdy to až trhá uši. Ale ono je to napsané tak vysoko, že to je asi těžko uzpívatelné.


 • Jane

  Byla jsem v sobotu a Alžběta Bartošová me zklamala. Typově jí role velmi sedí, ale bylo slyset, že je dost nemocna, takze to vůbec nedavala. Vim, ze za to nemuze, ale produkce by tedy mela sehnat jeji alternaci, protoze se to nedalo poslouchat.


 • Michal

  Moje srdcovka Mylady je Linda Finková ( skvěle zahraná potvora) , potom Monika Absolonová ( dáma která dokázala ztvárnit ďábla v andělském těle ) A Markéta Zehrerová ( i když stále špulila pusu a vždy se snažila vypadat dobře i během své popravy. Také podávala výborné výkony které se náramně povedli. Prostě taková princezna Elfrozína ze Z pekla štěstí)

  A co se týče ostatních jsou výborní ale to nej obsazení pro mě bude vždy

  A Dartagnan: Alián Bastien
  Athos : Martin Skála
  Porthos : Lašek Semelka
  Aramis : Dušan Kollar
  Mylady : Linda Finková
  Královna : Sylva Schneiderová
  Constance : Zdenka Trvalcová
  Král : Jiří Březík
  Rocheford : Martin Pošta
  Richelieu : Tomáš Trapl
  Backingham : Ota Baláš
  Planchet : Aleš Háma
  Bonasie : Vladimír Brabec


 • kerim

  J.K je sebestredny ,arogantní a na myšlený člověk jdoucí pres mrtvoly neznajici bratra,podbizivy vlezdo…..a. Kdo ho zná blíže ví o čem mluvím.


« Starší komentáře