Praha

Muzikál Mamma Mia odhalil první jména z hvězdného obsazení


Tvůrčí tým v čele s režisérem Antonínem Procházkou dnes na tiskové konferenci v Clubu Theatro odhalil první jména obsazení muzikálu Mamma Mia, který se u nás od prosince 2014 uvede premiérově v české verzi Adama Nováka. A musíme říci, že jména jsou to skutečně lákavá. Hlavní roli Donny budou alternovat Alena Antalová, Leona Machálková a Daniela Šinkorová. Kdo další se probojoval skrze velkou konkurenci na konkurzech, se dozvíte v našem článku.

Hvězdy muzikálu Mamma Mia na první tiskové konferenci

Hvězdy muzikálu Mamma Mia na první tiskové konferenci

V roli dívky Sophie odehraje svůj divadelní debut vítězka soutěže Česko-Slovenská Superstar, Sabina Křováková, v alternaci s ostřílenou muzikálovou herečkou Hanou Holišovou. Potenciální otce Sophie si pak zahrají Petr Kolář / Tomáš Trapl (Bill), Pavel Vítek / Roman Vojtek (Harry) a Jiří Langmajer (Sam). Rozverné role kamarádek Donny ztvární Ivana Chýlková / Radka Fišarová / Michaela Nosková (Tanya) a Jitka Asterová / Jaroslava Kretschmerová / Hana Křížková (Rosie). Poslední odhaleným představitelem je Michael Foret, který si zahraje snoubence Sophie Skye. Každá role bude mít tři alternace, kompletní obsazení hlavních i vedlejších rolí se dozvíme po podepsání všech smluv s umělci.

Zájem o účinkování v Mamma Mia byl mimořádný, především díky hitům skupiny ABBA, které si v Česku zpívá několik generací,” uvedl za producenty muzikálu Ing. Peter Kovarčík. Obsazení vzešlo z konkurzů, kterých se zúčastnilo 486 zájemců.

Český realizační tým

Překlad a české texty – ADAM NOVÁK
Režie – ANTONÍN PROCHÁZKA
Dirigent – DALIBOR KAPRAS
Choreografie – IVANA HANNICHOVÁ
Sbormistr – ALENA PRŮCHOVÁ
Kostýmy – ROMAN ŠOLC
Scéna – RADEK HAVLÍČEK

Obsazení muzikálu ke dni 20.6.2014

Donna – Alena Antalová / Leona Machálková / Daniela Šinkorová
Sophie – Hana Holišová / Sabina Křováková
Sky – Michael Foret / Tomáš Smička
Harry – Pavel Vítek / Roman Vojtek
Bill – Petr Kolář / Oldřich Kříž / Tomáš Trapl
Sam – Jiří Langmajer / Tomáš Matonoha / Bořek Slezáček
Tanya – Ivana Chýlková / Radka Fišarová / Michaela Nosková
Rosie – Jitka Asterová / Jaroslava Kretschmerová / Hana Křížková

Alternace a obsazení vedlejších rolí budou zveřejňovány průběžně.

Jak jsme již naše čtenáře dříve informovali, tak muzikál bude v Praze uveden v tzv. non-replica verzi. To znamená, že pro české uvedení vznikne unikátní výprava (scénografie Radek Havlíček), kostýmy (Roman Šolc), choreografie (Ivanna Hannichová) a samozřejmě celá režijní koncepce. Změny se dotknou také libreta, dle slov režiséra Antonína Procházky se budou měnit i různé vtípky a gagy.

Adam Novák (překlad a české texty), Antonín Procházka (režie), Peter Kovarčík (producent) a Janis Sidovský (PR manažer)

Adam Novák (překlad a české texty), Antonín Procházka (režie), Peter Kovarčík (producent) a Janis Sidovský (PR manažer)

Těžší úkol má však Adam Novák, autor českých textů a překladu libreta. Přeložit notoricky známé hity je totiž skutečný oříšek. Adam Novák novináře na tiskové konferenci ujistil, že základní slogany písní zůstanou v původním znění, uslyšíme tedy “Money, Money, Money“, “Dancing Queen” i “Mamma Mia“. Oproti různým českým cover verzím populárních zpěvaček se musí český text obsahově shodovat s originálem, do zahraničí se tedy bude posílat zrcadlový překlad k autorizaci.

Muzikál bude samozřejmě hrán s živým orchestrem pod vedením Dalibora Kaprase. Uvádět se bude v největším divadelním sále v Česku, v Kongresovém centru Praha, s kapacitou 1.650 diváků. Premiéra je naplánována na 12. prosince 2014 a vstupenky jsou již v prodeji v síti TICKET ART.

Více informací o muzikálu naleznete také na oficiálním webu www.mammamiamuzikal.cz.

České Donny - Daniela Šinkorová, Leona Machálková a Alena Antalová

České Donny - Daniela Šinkorová, Leona Machálková a Alena Antalová

Dívku Sophie budou hrát Sabina Křováková a Hana Holišová

Dívku Sophie budou hrát Sabina Křováková a Hana Holišová

Na jevišti také uvidíme Hanku Křížkovou a Petra Koláře

Na jevišti také uvidíme Hanku Křížkovou a Petra Koláře

Autorem fotografií z tiskové konference je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno.


Praha
Záznam muzikálu Billy Elliot z West Endu v kině Lucerna
Fotoreportáže a galerie
Jesus Christ Superstar oslavil 20 let v České republice
Praha
Na Fidlovačce propukne Horečka divadelní noci
 • Luděk

  Obsazení muzikálu
  Donna – Alena ANTALOVÁ MDB / Leona MACHÁLKOVÁ / Daniela ŠINKOROVÁ
  Sophie – Hana HOLIŠOVÁ MDB / Sabina KŘOVÁKOVÁ
  Sky – Michael FORET proč 1
  Harry – Pavel VÍTEK / Roman VOJTEK
  Bill – Petr KOLÁŘ / Tomáš TRAPL
  Sam – Jiří LANGMAJER proč 1
  Tanya – Ivana CHÝLKOVÁ / Radka FIŠAROVÁ. ČESKÁ EDITH PIAF.to je moje nejoblibenějši zpěvačka/ Michaela NOSKOVÁ dobrá ,Ta se my zdá moc mlada.

  Rosie – Jitka ASTEROVÁ / Jaroslava KRETSCHMEROVÁ / Hana KŘÍŽKOVÁ


 • Mároška

  Super :-) Roman Vojtek a Petr Kolář :-)


 • Šárka

  Proč jeden???? Protože sis nejspíš špatně přečetl článek, role budou mít všechny 3 alternace!!!!!!! Jen nejsou podepsány smlouvy


 • Gusta

  ??? Křováková ??? !!!


 • Tereza

  ty hvězdy jsou kde???


 • Marius

  I když mám Hanku Holišovou moc rád, tak do této role se mi vůbec nehodí, ať už vzhledem či barvou hlasu.


 • Pavlos

  Ja sem to strasne psal Kamce Nyvltove. Tohle obsazeni je pro me zklamani. Hlavne Krovaka,ktera nic nedokazala a vubec se nato nehodi,rychlokvaska ze souteze


 • aja

  Pavlos: Já bych neodsuzovala předem. Zrovna Kamila Nývltová také byla “rychlokvaškou ze soutěže”.


 • Gusta

  Řeknu to asi takto, celý konkurz byla naprostá šaškárna pro média, neb hlavní role byly rozdány už dávno dopředu! Pominu-li foto “masáž” posledních dnů na nejmenovaném facebooku + pár bulvárních článků, tak je přeci jasné, kdo se šel jen usmát do objektivu a kdo ne.
  Jen se zeptám, proč jde na konkurz Sabina Křováková, která se už 4. dubna fotí na plakát???
  https://www.facebook.com/MammaMiamuzikal/posts/383959035078767?stream_ref=10
  Dále je jasné, že kde je pan Kovarčík, bude i Michaela Nosková, která na konkurzu sama veřejně před svými “soky” prohlašovala, že se jde jen “ukázat”.
  Ač nemám nic proti Haně Holišové, proč se pak v podmínkách konkurzu u její role píše věk do 25ti let?! Haně bude v srpnu 34, ale na to už jsme si zvykli i jinde.
  A na závěr přeji panu PR managerovi Janisovi Sidovskému, že se jeho Pavel Vítek konečně typově hodí do role, kde nehraje přestárlého studenta.


 • Petra P.

  Tak to teda obsazení nic moc. Hlavně role Sophie by měla být křehká holka s jemným hlasem a víc dívčí. To už teda víc Hanka Holišová, ale Sabina Křováková na tuhle roli fakt ne. Jako rockerka a hrát v popovým muzikálu? Oh my God!!!!!!


 • Katka

  Ta Sophie je fakt ulet, mela to byt romanticka mladonka holka, takze nesedi ani jedna..jinak je fakt trapny, ze narovinu nepriznaj, ze si Sabinu vybrali dopredu. Z toho foceni je to jasne a i ty Pr clanky v bulvaru o tom, ze Sabina zazarila, byly jasne ucelove :(


 • Lucie

  Myslím si, že ač je Hance Holišové 34, zhostí se Role Sophie určitě s velkou grácií. Mě se do téhle role naopak velice hodí, jak typově tak pěvecky. Navíc, jak můžete všichni vidět, na svůj věk teda vůbec nevypadá, jak dokládají fotky. Na těch bych jí řekla lehce přes 20, tudíž pro mě roli křehké dívky splňuje :)


 • Pavlína

  Gusta: Taky mi ten konkurz zavání šaškárnou. Byl někdy minulý týden, jedno kolo, skoro 500 účastníků… Že by během týdne zvládli vybrat ty nejlepší a ještě je nechat schválit přímo u Bennyho a Björna, jak uvádějí na svém oficiálním profilu na Facebooku? Koncem loňského roku proběhlý konkurz na Fantoma Opery, který měl 3 kola, trval celkem asi dva měsíce a finální výběr šel na schválení do Londýna, vyzněl podstatně přesvědčivěji.


 • Janča

  tak celé tohle obsazení je mimo mísu…ale totálně….jediná dvě jména mi udělala radost….Šinkorová a Chýlková….jinak teda…Sophie ?? Sabina má rockový hlas, na roli se vůbec nehodí….Hanka Holišévá moc také ne…ač Kamilu nemám moc ráda, tahle role by ji seděla perfektně…a tři potencionální otcové Harry, Bill a Sam ?? pánové prominou, ale ani jeden se typově nehodí..a Michal Foret jako Sky..ne..taky moc ne…tam by se hodil třeba takový Tomáš Lobl, možná by se mi i líbil Roman Tomeš…no, uvidíme…těšila jsem se, ale teď mě to moc neláká..ale třeba to bude povedené představení, kdo ví ;)


 • EdwardHyde

  Můžete to tady číst? Každá role bude mít 3 alternace. Tedy ještě se čeká na jednu Sofie a 2 Skye. A otců nepočítaje. Typově jsou podle mě otcové Sofie úplně jedno. Představitelky Donny se mi zdají tolik rozdílné, až je mi jedno, kterou uvidím :) Každopádně výborný Sky. Ondra Izdný/Aleš Slanina z Brna. Uvidíme ostatní umělce :) A Sabina možná byla vybraná předem. Ale o rolích byly ankety na fb… a tam se sklońovala spousta jmen na různé role. A dost se jich objevilo ve finálním obsazení. Ale českému divákovi se člověk prostě nezavděčí :)


 • veny

  Vypadá to, že jména byla opravdu známa dopředu, tím pádem je trapné předvádění se již obsazených představitelů na konkurzu.


 • Barbora

  Je nanejvýš jasné, že tito “umělci” byli vybráni dopředu, ani jeden nevzešel ze samotného konkurzu. Je to výsměch všem těm mladým, leckdy talentovaným lidem, kteří fungují jen jako anonymní číslo do součtu zájemců. ( je přeci tak skvělé napsat 486 zájemců!!!)
  Proto obdiv muzikálu Rent, který konečně posuzoval lidi podle toho, co umí a ne podle toho, jestli zajímají bulvár.
  Toto je opravdu (na drobné výjimky) Smutek českého muzikálu :(


 • Jana

  Cítím zklamání a velkou nechuť se vůbec o muzikálovou scénu v Praze zajímat. Nosková? no to teda ne ! Ta se kvůli kariéře rozvedla….takže, co chcete. Odcházím blít.


 • Jane

  “Nadhera”!!! Langmajer je super herec, ale tahle role je hlavne o zpevu a on sam dobre vi, ze zpivat moc neumi. Kolar sice krasne zpiva, ale zase neni herec. Vitek – bez komentare. Hlavne hodne znamych jmen, aby se prodaly listky za ty astronomicky ceny. :D


 • Lucie

  Nechci odsuzovat předem, ale obsazení ve mě zrovna velké nadšení nebudí. Na druhou stranu mám tak vžitý film s Meryl Streep, že si vlastně ani nedovedu představit, kdo z našich herců/zpěváků, by se mi v tomto muzikálu líbil. Tak se nechám překvapit a budu doufat v překvapení příjemné…


 • veny

  Náhodou se Langmajer účinkováním v muzikálech dost vyzpíval.


 • Sukie

  Tak teda nevím, jsou tam jména, kterým fakt nerozumím, proč zrovna oni, když podle mě se najde spousta lepších zpěváků.
  Pobavilo mě obsazení Petra Koláře, protože ten se mi nehodí už jen kvůli tomu, že Mamma Mia je takový akční taneční muzikál a P. Kolářovi nejvíce sedí role, kde jen stojí a zpívá :-)
  Haničku Holišovou mám celekm ráda z Brna, ale bohužel na tohle se mi moc nehodí, sice moc nevím, kdo by se mi na tu roli líbil, ale ona určitě ne (ale ani Kamila N.)…

  Uvidíme, jak to ještě dopadne s tím obsazením, ale zatím teda NIC MOC, to Fanton opery, když zveřejnil obsazení, tak mě nadtchnul a překapil více (a myslím, že nejen mě ;-) )


 • P@vel

  A to je zase co? Tak snad se to prodá…


 • Martin

  A já se zrovna těším a případnou pochvalu, nebo kritiku dám až po shlédnutí, protože řešit před, jestli mě ten a tem v roli sedí, nebo nesedí, fakt nemá smysl.
  A že uvidíme Sabinu Křovákovou, která se typově prý do role nehodí? No a co!? Evu Burešovou známe, Kamily je všude plno, tak alespoň uvidíme neokoukanou tvář a třeba bude dobrá. Gábina Gunčíková byla také před obnovenou Kleopatrou propíráná a jak si ji potom množí chválili…


 • Jana

  A Eva Burešová v tom hraje? Vždyť je dobrá zpěvačka Martine, tak proč ne? Ráda bych ji po Lucii zase někde viděla.


 • Martin

  Eva Burešová v tom nehraje a vůbec to nebylo myšleno tak, že by byla špatná zpěvačka. Do role Sophie se rozhodovalo mezi ní, Kamilou Nývltovou a právě Sabinou Křovákovou a já jsem jen rád, že bude možnost poznat v muzikálu novou tvář.


 • Mikeš

  Nevíte, kdy bude zveřejněn zbytek obsazení? Jsem zvědavý, jestli všechny hlavní postavy budou mít tři alternace, nebo někde budou jen dvě. Jinak vůbec nechápu výběr Petra Koláře, který je sice skvělý zpěvák, ale jinak totální dřevo, navíc jeho výška k hlavním představitelkám taky nebude zrovna ideální. Ohledně role Sophie si myslím, že je obsazení úlet.


 • Terka

  tak to se povedlo :-) Sabina to zabila :-)))) Z toho vyplývá: jestli chcete hlavní roli v muzikálu a neumíte tancovat, tak to nevadí. :-) Ono to nějak dopadne.
  jen mi z toho nějak vyplývá, že není asi ani potřeba účastnit se konkursů.

  http://www.vipstory.cz/1956-hlavni-roli-v-muzikalu-mamma-mia-dostalo-pohybove-poleno-zpevacka-soustrastne-doufa-ze-publikum-z-toho-nebude-chtit-pachat-sebevrazdu.html


 • Jana

  No, aspoň je upřímná . Proč na sobě 6 let makat na konzervatoři, že? Makáte – makáte a když máte sklízet plody své píle… příjde nějaká soutěž a práci vám vyfoukne manekýnka nebo někdo….kdosi. No fajn.


 • Pavlína

  Tady bohužel lidi chodí na známé tváře, ne na dílo samotné (těm pár výjimkám se omlouvám). Je potřeba přitáhnout i mladou generaci, k čemuž rychlokvaška ze Superstar přispěje měrou vrchovatou. Doteď jsem ale měla za to, že podobné úlety projdou pouze v původních českých “muzikálech”, kam si můžou autoři nasadit kohokoliv. U světových kusů si vlastníci autorských práv obsazení hlídali. Na druhou stranu ale nějaký článek v bulvárním plátku nelze brát až tak úplně vážně. Nicméně i tak doufám, že v roli Sophie uvidím Hanku Holišovou.


 • Fíla

  Ano, Mamma Mia bude nejspíš přehlídka jednoho dřeva vedle druhého. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam, že páni producenti? :-) Úlet roku! Jenže chodit se na to bude, to si pište!


 • Terka

  Ono to s tím hlídáním v zahraniční nebude tak valné. Nevěřím, že by třeba do Bídníků schválili studentka Vítka a mladičkou Cosette Mátlovou.


 • xxx

  Docela se obávám jedné věci, ve videu kde byl rozhovor s p. režisérem Procházkou bylo řečeno, že muikál je hlavně založený na tanečních vystoupení, což není žádná novinka.
  Tudíž nejsem schopný pochopit jak mohl jako první roly npř. Skye dostat Michal Foret, (pokud dostl roly přednostně, tak radši ani nechci vidět ty ostantí:-D) který boužel je totální antitalent na pohyb, jak mne již několikrát presvedčil v DR.
  Dále nechápu obsazení p. Machálkové, ketrá podle mého názoru umí pouze přecházet z jedne strany jeviště na druhou, a slečna Křováková nám zatím moc nepředvedla aby jsme jí mohli soudit, ale jelikož sama o sobě tvrdí že není pohybově nadaná, tak proč nabýdku přijala?:-) nicméňe nesuďme předem, třeba nás všichni mile překvapí:-)


 • Zdeněk

  Leona Machálková je po taneční stránce velmi schopná což dokázala třeba v Robinu Hoodovi kde byla senzační


 • Luděk

  Skye dostat Michal Foret, toHO vyžně MOC NEMŮSIM se moc nelíbi .Leona Machálková je po taneční stránce velmi schopná což dokázala třeba v Robinu Hoodovi kde byla senzační JÁ TAKY SOUHLASIM NA ROBINOVI SEM BYL KVŮLÍ.. NI.NEBO PETR KOLAŘ TO JE MIMO.LANGMAJER BUDE NICO JAKO Pierce BrosMan .Donna – Alena Antalová / Leona Machálková / Daniela Šinkorová
  Sophie – Hana Holišová TOHLE SOUHLASI JINAK VYMĚNIT.


 • Luděk

  PŮJDU URČITĚ.TĚŠIM SE MOC.


 • Jane

  Některé příspěvky se tu vážně nedají číst. :))


 • Nick

  Luďku, prosím, osvojte si alespoň základy české gramatiky a stylistiky. Toto se vážně číst nedá…


 • :-)

  http://www.mammamiamuzikal.cz/soutez/
  Co říkáte na české texty?


 • candie254

  Teď jsem si všimla, že do role Tanyi přibyla Radka Fišarová! zajímavé… :)


 • Mikeš

  Nevím, jak vy, ale já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že na nás Luděk svou primitivní negramotnost hraje. Těžko by takový poloviční analfabet napsal celou větu úplně bez chyby, (když pominu pár čárek v souvětí) a pak tak, že si člověk řekne, jestli vůbec chodil do školy.


 • dagmar

  Proč odsudek dopředu, M.Streep jinak skvělá, ale v této film. verzi, která mi přišla až kýčovitá a křečovitá, jsem uchvácená nebyla, věc názoru. Tak třeba to bude zrovna jemnější v divadelním pojetí. Na Sabinu jsem zrovna zvědavá, a nijak mne nepopuzuje, že čerstvé rychlokvašky jsou za taháky. Až to uvidíme, stejně se budeme lišit.


 • niki

  Třetí alternací Sofie by měla být Petra Vraspírová.


 • David

  Na propagacích je napsán Petr Kotvald. Pravděpodobně bude vystupovat jako Harry.


 • Luděk

  No taky sem četl Petr Kotvald.


 • Marius

  Na stránkách Mamma mia bylo aktualizováno obsazení. Do Rosie byla přidána Olga Lounová. Osobně bych ji tipl spíše na Tanyu ale necháme se překvapit. Hlavní je, že do role Sophie byla obsazena Petra Vraspírová, která se jako jediná z alternací na tuto roli skutečně hodí pěvecky, tamečně i mladistvým vzhledem. Konečně správný krok v obsazení.


 • prasátko

  Chtěla jsem jít,ale ze zatím dostupných videí je to doost hrůza,škoda.


 • Daniela

  Jsem moc ráda, že tam hraje Daniela Šinkorová tu přímo miluji kvůli ní tam půjdu se podívat. Už se moc těším.Navíc je to moje jmenovkyně:D nwm co tam dělá Kretchmerová proč se tam vůbec sral*nechápu


 • Sabina

  Dobry den chtela jsem rict ze se mi velmi libil vas muzikal…je strasne krasny hlavne jak tam zpivala Leona Machalkova…ktera je naprosto uzasna…v hlavni roli…zpivala nadherne je proste jedinecna…celkove to byl krasny zazitek takovy pozitvni…zvedne to kazdemu hned naladu:):):)Aj kdyz zpivala Ivana Korolova tak zpivala krasne s tim klukem:)vsichni zpivali a hrali krasne:)moc se mi to libilo…krasne vymyslene do detailu…ty sceny a vsechno:)