Praha

Muzikál ANDĚL PÁNĚ potěší diváky od podzimu 2023 v Hudebním divadle Karlín (+ obsazení)


Hudební divadlo Karlín představilo na tiskové konferenci připravovaný muzikál ANDĚL PÁNĚ, jehož premiéra čeká diváky na konci října 2023.

Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V něm Anděl Petronel – popleta a nebeský outsider putuje v doprovodu škodolibého čerta Uriáše po Zemi, aby dokázal Pánu Bohu, jak lehké je napravovat hříšníky a tím se zároveň sám nedostat do pekla. V pozemském světě způsobí spoustu zmatků, ale síla lidské lásky, pevná naděje a všichni svatí nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil. Nakonec se smí i vrátit na nebesa, protože na poslední chvíli jednoho hříšníka napraví – sám sebe! Anděl Páně je muzikálová komedie pro celou rodinu nejen v čase předvánočním.

Anděl páně, muzikál, Hudební divadlo Karlín

Vizuál Anděl páně

„Nápad na muzikálovou adaptaci dnes už kultovní pohádky Anděl Páně vznikl v jednu dobu v hlavě mé i Lucie Konášové, autorky scénáře, nezávisle na sobě. Aniž bychom se předtím znali“, říká autor hudby a písňových textů Ondřej G. Brzobohatý. „Přesně v období, kdy jsme s ředitelem divadla Egonem Kulhánkem tuhle možnost probírali, poslala Lucie Egonovi upravené libreto podle jejího vlastního scénáře. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že to asi nebude náhoda a mělo by se to stát. S Lucií jsme se ihned propojili, dali hlavy dohromady a dotáhli muzikálovou verzi do podoby, která ctí jak svůj žánr, tak vše, co původní pohádku dělalo a dělá tak jedinečnou. Humor i poetiku jsme zachovali a přidali spoustu dalšího, aby si diváci užili muzikál v tom nejryzejším významu slova a nejen repliku filmu. Do tvůrčího týmu jsme navíc přizvali nekonvenčního režiséra Martina Čičváka, který svým originálním smyslem pro divadlo bezesporu přispěje k atraktivitě naší muzikálové verze tohoto, jak on rád říká, národního pokladu.“

Ondřej G. Brzobohatý, Anděl páně, muzikál, Hudební divadlo Karlín

Ondřej G. Brzobohatý

„Anděl Páně je Svatý Grál mezi pohádkami pro děti i dospělé. Myslím, že se nám povedlo postavit naprosto skvělý team pro přípravu v každém detailu vizuálně a akusticky působivé inscenace, abychom naše děti nezklamali – protože naše děti jsou konsekventní a přísné – rychle odhalí faleš, nebo kompromis – nic z toho nechceme a nesmíme dopustit“ dodává režisér Martin Čičvák. „Nerad bych se dostal do situace, že mi mé děti řeknou – “Tati, takhle to ale není!“ Čeká nás úžasně vzrušující práce, ve které žádné ex-post vysvětlující argumenty nezaberou. Jenom krystalicky čisté sdělení – prostě Svatý Grál.“

Lucie Konášová, Anděl páně, muzikál, Hudební divadlo Karlín

Lucie Konášová

A jak se těší na společné dílo Lucie Konášová, autorka původního filmového námětu a scénáře a nyní i autorka libreta k muzikálu, který je pro ni novou disciplínou: „Pro mě byl tento muzikál doslova vstup do nové řeky. Přišlo to jako nápad shůry, kdy jsem napsala Egonu Kulhánkovi, řediteli Hudebního divadla Karlín, jestli by neměl zájem převést filmovou pohádku Anděl Páně do muzikálové formy. Musím říct, že to okamžitě zazvonilo. Egon Kulhánek mě hned propojil s Ondrou Brzobohatým, který si zrovna s podobným nápadem pohrával. Šla jsem se podívat na Legendu jménem Holmes, abych viděla, jak pracuje, a byla jsem naprosto nadšená. Královsky jsem se bavila. Takže jsem neměla nejmenších pochyb, že Ondra je ten pravý, s kým chci spolupracovat. Moc se těším!“

Anděl páně, muzikál, Hudební divadlo Karlín

Anděl páně – Hudební divadlo Karlín

OBSAZENÍ
ANDĚL PÁNĚ

Petronel: Ondřej Rychlý / Filip Hořejš
Uriáš: Marek Lambora / Jan Sklenář
Dorotka: Kateřina Marie Fialová / Kristýna Daňhelová / Ines Ben Ahmed
Pán Bůh / Rychtář: Jiří Korn
Hrabě: Lukáš Janota / Roman Tomeš
Správce: Viktor Javořík / Petr Vaněk
Klíčnice: Anna Fialová / Karolína Vágnerová
Panna Marie: Veronika Khek Kubařová / Radka Coufalová
Ježíšek: Filip Procházka / Tobiáš Skružný / Prokop Křenek

REALIZAČNÍ TÝM

Námět a libreto: Lucie Konášová
Hudba a texty: Ondřej G. Brzobohatý
Režie: Martin Čičvák
Choreografie: Ivana Hannichová
Hudební nastudování: Kryštof Marek
Sbormistr: Sára Bukovská
Scéna: Petr Hloušek
Kostýmy: Linda Boráros
Světelný design: Pavel Dautovský
Zvukový design: Petr Ackermann

Muzikál Anděl Páně bude mít slavnostní premiéru v Hudebním divadle Karlín ve čtvrtek 26. října 2023.

Předprodej vstupenek včetně on-line prodeje na www.hdk.cz byl zahájen.

FOTOGALERIE

Anděl páně – tisková konference – Hudební divadlo Karlín
Foto Kristýna Junková

Aktuální zprávy
Muzikál “Kapka medu pro Verunku” odhalil část obsazení a spustil předprodej
Aktuální zprávy
Muzikál Carmen se vrací s podtitulem: Zpět v původním obsazení!
Praha
Kostýmové zkoušky muzikálu “Lucrezia Borgia”
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!