Praha

“Kudykam” před premiérou ovládne i televizní obrazovku


Už je to tak, premiéra projektu “Kudykam” Michala Horáčka a Petra Hapky se nezadržitelně blíží a jak je tomuto projektu vlastní a je to opět nadmíru sympatické, poodhalí další svá tajemství a to dokonce prostřednictvím několikadílného televizního dokumentu, který se již brzy objeví na obrazovkách.

První díl sběrného dokumentu se na obrazovkách České televize objeví už v sobotu 12. září v 17:55 na programu ČT2 a následně taktéž každou sobotu kolem osmnácté hodiny. Reprízy prvního dílu budou k dispozici  16. a 17. září, taktéž na ČT2. Dokument by měl nabídnout lákavý pohled do zákulisí a nepopisně zachytit tvůrčí vášeň, poetiku a napětí. Ostatně, zajímavě o tom promluvil Michal Horáček:

„Prostřednictvím těch dokumentů jsme chtěli ukázat nikoli hotový výtvor, ale proces tvoření. Se všemi jeho zmatky, otázkami, omyly, se vší jeho vzrušující nejistotou. Je to riskantní, protože každý z nás se tu obnažuje jako člověk tápající a chybující… a to se obvykle neukazuje. Ale právě proto si Mudrova dokumentu – jemuž prospěla i citlivá televizní dramaturgie – tolik cením. Pohled na vlastní chyby mi dává pokoru, zatímco  svědectví o zrození toho, co se později ukázalo jako přínosné, mě pobízí k tomu, abych pracoval dál. Kdyby ten dokument nevznikl, navždy by zmizelo něco nejen křehkého, ale i zvláštním způsobem cenného.“

Autoři Kudykama Petr Hapka a Michal Horáček se již brzy objeví v dokumentu režiséra Jana Mudry

Autoři Kudykama Petr Hapka a Michal Horáček se již brzy objeví v dokumentu režiséra Jana Mudry

Každá epizoda se zaměří na každou hlavní složku představení. První částí nás provede Michal Horáček, představí myšlenkový zrod “Kudykama” i formu lyrikálu a oko kamery bude směřováno převážně na titulní postavu.

V dalších částech o “Kudykamovi” pohovoří i hudební skladatel Petr Hapka, aranžér Ondřej Brzobohatý, autorka kostýmů a scény Michaela Hořejší a pochopitelně i režisér Dodo Gombár.

Režisér Jan Mudra ke vzniku dokumentu poznamenal: „Určující je fakt, že jde o sběrný materiál, který vznikal na nejrůznějších místech: v nahrávacích studiích LineArt a FYSIO, při castinzích v klubu Boccaccio, ve zkušebnách a baletních sálech Státní opery Praha, na veletrhu Svět knihy…. a hlavně na obvykle nepřístupných, intimních pracovištích jednotlivých tvůrců. A natáčení dosud neskončilo. Pro mě osobně byl nejsilnější okamžik, kdy po tolika měsících práce v mnoha rozličných prostředích vstoupili všichni účinkující na jeviště Státní opery nalíčení a v kostýmech, rozsvítila se světla,  viděli jsme kulisy i 3D animaci, sešel se orchestr a Kudykam poprvé ožil…,“

Dovolte otázku na závěr: máte, milí čtenáři, raději, když se nové dílo v rámci propagace postupně poodkrývá, tak jako právě “Kudykam”, či když dílo o sobě nic moc neřekne až do premiéry? Budete dokument sledovat? Zkuste se vyjádřit pod článkem, váš názor nás zajímá…

Do říjnové premiéry “Kudykama” si zde budete moci přečíst také obsáhlejší dojmy z knižního vydání kompletního libreta.

V článku jsou použity citace a byl napsán s pomocí tiskové zprávy, kterou serveru Musical.cz laskavě poskytla Naďa Machková.


Pozvánky a konkurzy
Přijďte na narozeninový koncert 18 let Divadla Broadway (+ vstupenky)
Aktuální zprávy
Muzikál ROBINSON CRUSOE zveřejnil obsazení a vstoupil do generálkového týdne (+ fotogalerie)
Praha
Divadlo Radka Brzobohatého otevírá své brány již 8. srpna (+ SOUTĚŽ o vstupenky)
 • veny

  No tomu se říká propagace.
  Já jsem pro, aby se dílo trochu poodkrylo před premiérou. Ale tohle je tak trochu nezvyklá forma propagace v podobě dokumentů v televizi (něco jako “film o filmu”). No určitě to bude zajímavé a určitě mě to zajímá – uvidím, zda mě to vyjde.


 • Nika

  Sice mně Kudykam vůbec neláká, ale tohle je dobrý nápad. Je to už tak trochu zvykem, že se vstupenky prodávají aniž by bylo dílo dopsané. Takhle se o tom člověk dozví i něco víc a může se rozhodnout, jestli je to dílo pro něj, nebo ne. Za tohle má u mě Kudykam plus :)


 • setypa

  I já jsem hodně zvědavý. Hodně jsem slyšel o zkoušení Kudykamu, hodně o prvotním nadšení herců z podobné zkušenosti a následném zklamání z chování pana Horáčka.


 • tom2410

  Viděl jste někdo?..já jsem nebyl doma