Praha

Do pražského NoDu míří francouzské nastudování projektu Gutenberg! The Musical!


V sobotu 21. října se v pražském prostoru NoD uskuteční nesmírně zajímavé (a pro pražské muzikálové dění ne úplně typické) zahraniční hostování komorního muzikálu Gutenberg! The Musical!, slavícího mnohé úspěchy nejen na off-broadwayské scéně. Konkrétně to bude jeho první francouzská inscenace v režii Nicolase Guilemnota.

Show plná živé hudby autorů Scotta Browna a Anthony Kinga, (jinak např. členové skupiny Improve Everywhere) s originální výpravou a vtipnými texty, vypráví příběh o člověku, který změnil svět tím, že přidělal písmenka na svůj lis na víno. Všechny role tohoto unikátního hudebního díla hrají, tančí a zpívají Philippe d’Avilla a Sébastien Valter.

Max a Sam napsali muzikál. Je to epický příběh se všemi prology, epilogy, sólovými výstupy a masovými davovými scénami, prostě se vším, co k pořádnému muzikálu patří. A doufají, že se jim podaří realizovat svůj největší sen… Uvést tohle představení na Broadwayi!!!

Vizuál pražského hostovámí

Muzikál vznikl v roce 2005 v rámci rezidence v newyorském kabaretu UCBT. Poprvé byl uveden v Londýně v lednu 2006 a následně v září 2006 v rámci New York musical theatre festival, kde získal tři různá ocenění včetně ceny za nejlepší libreto. Po tomto úspěchu byl hrán na různých scénách Off-Broadwaye, poté ve 40 dalších městech USA a zanedlouho také v zahraničí (Kanada, Finsko, Austrálie). Toto uvedení je prvním v rámci Francie, kde měl Gutenberg, le musical premiéru v roce 2015 v Aktéon Théâtre v Paříži.

Jediné představení 21. října 2017 v 19:30 bude ve francouzštině, chybět ale samozřejmě nebudou české titulky!

Vstupenky seženete přes GoOut přímo na webu NoD za přátelských 250 Kč/190 Kč (pro studenty, důchodce a držitele průkazu ZTP).

Článek využívá tiskové materiály NoD.


Aktuální zprávy
KRÁLOVNA KAPESKA přechází do Hudebního divadla Karlín
Praha
Velkolepá Czech Cabaret Show oslavila premiéru
Praha
Karlínská “AIDA” odhalila hlavní představitelky a tvůrčí tým
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!