Praha

Do pražského NoDu míří francouzské nastudování projektu Gutenberg! The Musical!


V sobotu 21. října se v pražském prostoru NoD uskuteční nesmírně zajímavé (a pro pražské muzikálové dění ne úplně typické) zahraniční hostování komorního muzikálu Gutenberg! The Musical!, slavícího mnohé úspěchy nejen na off-broadwayské scéně. Konkrétně to bude jeho první francouzská inscenace v režii Nicolase Guilemnota.

Show plná živé hudby autorů Scotta Browna a Anthony Kinga, (jinak např. členové skupiny Improve Everywhere) s originální výpravou a vtipnými texty, vypráví příběh o člověku, který změnil svět tím, že přidělal písmenka na svůj lis na víno. Všechny role tohoto unikátního hudebního díla hrají, tančí a zpívají Philippe d’Avilla a Sébastien Valter.

Max a Sam napsali muzikál. Je to epický příběh se všemi prology, epilogy, sólovými výstupy a masovými davovými scénami, prostě se vším, co k pořádnému muzikálu patří. A doufají, že se jim podaří realizovat svůj největší sen… Uvést tohle představení na Broadwayi!!!

Vizuál pražského hostovámí

Muzikál vznikl v roce 2005 v rámci rezidence v newyorském kabaretu UCBT. Poprvé byl uveden v Londýně v lednu 2006 a následně v září 2006 v rámci New York musical theatre festival, kde získal tři různá ocenění včetně ceny za nejlepší libreto. Po tomto úspěchu byl hrán na různých scénách Off-Broadwaye, poté ve 40 dalších městech USA a zanedlouho také v zahraničí (Kanada, Finsko, Austrálie). Toto uvedení je prvním v rámci Francie, kde měl Gutenberg, le musical premiéru v roce 2015 v Aktéon Théâtre v Paříži.

Jediné představení 21. října 2017 v 19:30 bude ve francouzštině, chybět ale samozřejmě nebudou české titulky!

Vstupenky seženete přes GoOut přímo na webu NoD za přátelských 250 Kč/190 Kč (pro studenty, důchodce a držitele průkazu ZTP).

Článek využívá tiskové materiály NoD.


Praha
Legendární “Jesus Christ Superstar” se po letech zřejmě vrací dlouhodobě do Prahy
Praha
“Carmen” oficiálně pokřtila CD
Praha
Odtajněno! Muzikál “Mamma Mia!” se v Praze představí poprvé v české verzi
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!