Praha

“Klíč králů” se představil nejen odpočinkovou zónou (+ video)


Ve středu 5. září se v pravé poledne konala netradiční tisková konference k rockové opeře manželů Landových “Klíč králů” a to přímo v ulicích Prahy, která posléze pokračovala v útrobách Divadla Broadway formou zkoušky samotného díla. Podívejte se s námi, co bylo pro přítomné nachystáno a prostřednictvím našeho exkluzivního videa můžete zhlédnout malou hudební ochutnávku.

Celá akce začala v nově vytvořené odpočinkové zóně v ulici na Příkopech v centru Prahy, tudíž byla široké veřejnosti zcela přístupná. Kolemjdoucí lidé si tu mohli prohlédnout kostýmy Romana Šolce a vyfotit se s přítomnými protagonisty. S tímto nápadem přišla režisérka Mirjam Landa během své návštěvy města Hamburk, kde viděla něco obdobného, jako zahrádku jednoho hotelu: “Okamžitě mě napadlo spojení něčeho takového s Klíčem králů. Do 9. září je to místo, kde by si lidi jen tak odpočinuli a cítili se, jako živou součástí jiného příběhu.

Klíč králů

Odpočinková zóna - přijďte si posedět

Mezi zúčastněnými jsme mohli spatřit  Petra Koláře, Tomáše Trapla, Radima Schwaba, Viléma Čoka, Ondřeje Izdného, Henricha Šišku a Jakuba Šlégra. Jedinou ženskou roli nám představila Markéta Procházková.

Klíč králů Radim Schwab Ondřej Izdný Markéta Procházková Henrich Šiška Jakub Šlégr Tomáš Trapl Petr Kolář Vilém Čok

Radim Schwab, Ondřej Izdný, Markéta Procházková, Henrich Šiška, Jakub Šlégr, Tomáš Trapl, Petr Kolář a Vilém Čok

Po zhruba půl hodině se přítomný ansámbl přesunul do prostor Divadla Broadway, kde jsme se mohli zúčastnit části průběhu “neformální” zkoušky, během které nám byly předvedeny dvě hudební ukázky a to v podobě písně Krále skřetů Grga Petra Koláře a duetu Čaroděje ohně Striga Tomáše Trapla a Čarodějky podob Efine Markéty Procházkové.

Exkluzivní hudební ukázka ze zkoušky

Během posledních týdnů doznalo obsazení rockové opery několika změn a i tentokrát tomu nebylo jinak. Představitelku Čarodějky podob Efine Ivu Marešovou, nahradila Vanda Konečná. Podrobnější informace nejsou známy.

Aktuální obsazení rockové opery Klíč králů

STRIGČaroděj ohně – Josef Vojtek, Tomáš Trapl
GRGKrál skřetů – Petr Kolář, Jan Apolenář
KELOKrál upírů – Marian Vojtko, Radim Schwab
KEKSIKrál ušounů – Vilém Čok, Filip Gröger
ILLAKrál vran – Jakub Šlégr, Tomáš Hundža
KARELKrál lidu – Henrich Šiška, Michal Slaný
LEVKrál jezer – Ondřej Izdný, Ondřej Ruml
EFINEČarodějka podob – Markéta Procházková, Vanda Konečná
KRÁLOVNA SKŘÍTKŮ – Anastázie Landová, Viktorie Genzerová, Berenika Suchánková

Dále účinkují – Kryštof Bernat, David Bouša, Tomáš Hundža, Jan Kopečný, Radim Pátek, Oldřich Smysl, Martin Šemík, Zbyněk Šporc, Markéta Bednářová, Barbara Chybová, Eliška Ochmanová, Viktória Matušovová, Michaela Zemánková a Patrick Tenev

Klíč králů Markéta Procházková Ondřej Izdný

Markéta Procházková a Ondřej Izdný

Klíč králů Radim Schwab

Radim Schwab

Klíč králů Petr Kolář

Petr Kolář

Klíč králů Tomáš Trapl

Tomáš Trapl

Klíč králů Vilém Čok

Vilém Čok

Klíč králů Jakub Šlégr

Jakub Šlégr

Klíč králů Petr Kolář

Petr Kolář na jevišti

Klíč králů Markéta Procházková Tomáš Trapl

Duet Markéty Procházkové a Tomáše Trapla

Slavnostní premiéra se uskuteční 10. 10. 2012 v Divadle Broadway. Představení bude doprovázeno anglickými titulky. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti společnosti Ticket Art.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Nosiče
Nové CD muzikálu BIOGRAF LÁSKA pokřtil Štefan Margita. A je skvělé (+ video)
Praha
Divadlo Broadway představilo novou Kleopatru i plány do budoucna (+ video)
Praha
Obsazení muzikálu “Jesus Christ Superstar” HdK mísí osvědčené i nové tváře
 • Katie

  Byla jsem včera na obou generálkách a nikdo nás neupozornil, že to bude bez konce. Většina lidí odcházela zmatená a rozladěná. Byla jsem už na hodně generálkách a vždy jsme viděli dílo celé. Byl-li to pouhý tah, jak na to lidi dostat znova, tak já to beru jako blbej fór. A to, že pan Čok neuměl texty a četl to z papíru den před premiérou, no nevím. To by se asi stát nemělo, když byla Miriam na výběr zpěváků tak drsná. Jak to asi musí působit na účinkující, když se vše budou učit na poslední chvíli?! Jsou to profíci, ale kolik je to musí stát stresu?! Ze strany autora je to k nim sakra hodně nefér. Pak jim bude vyčítané, když nepodají 100% výkon, ale vlastně za to nebudou moci!!! Nechtěla bych být v jejich kůži. Myslím, že pan Landa na to měl dost času. Když se lístky začaly prodávat, navíc pod názvem Noční hlídka, neměl zjevně ještě ani čárku. To by si pan Karel Svoboda, ani Michal David nedovolili. Lidé si stěžují, že Davidovy muzikály jsou si podobné a jsou to kýčovité slaďáky, ale člověk se u nich baví a písničky jsou chytlavé. Ze včerejška jsem si odnesla jen čichání Andromedy a že došla voda. Chybí tam větší hit, píseň, kterou by si lidé broukali, když budou z divadla spokojeně odcházet. No, oni vlastně spokojení neodcházeli… Další problém vidím v tom, že ne všem bylo rozumět, takže číst něco psané mezi řádky, bylo téměř nemožné. Muzikál na dva díly? No nevím. Aby to vůbec mělo smysl psát… Já osobně pokud na to ještě někdy půjdu, tak jen kvůli Markétce Procházkové, Mariánu Vojtkovi a Pepovi Vojtkovi…a půjdu čistě na ně, ne na muzikál jako takovej…


 • Nick

  Katie, na včerejších generálkách se už dílo hrálo celé (tedy i s koncem – pokud se tomu vůbec dá říkat konec)… Slova paní za námi “ježiš to bylo kráááááááásnýýýý” mě pobavila víc, než celý muzikál dohromady :)


 • Veronika

  Katie: Když jsem byla já na druhé generálce, pan Čok uměl všechny texty, takže hádám, že z papíru četl tu poslední scénu,která je úplně nová že? Přístup autorů se mi vůbec nelíbí.


 • luděk

  A CO Janek Ledecký TEN JE PODLE MNĚ NEJLEPŠI AUTOR MUZIKÁLŮ U NÁS LANDA MNĚL NEJLEPŠIHO KRYSAŘE . JA NATO NEJDU ANI KDYŽ TAM JE M PROCHÁZKOVÁ.


 • John McQuack

  Není voda – pramen zřejmě vyschl i u Landů…


 • MM

  MMMM

  Autor Odpovědět

  Časy jsou zlý, na něčem se vydělávat musí :-D Reklama bez reklamy :-) Nejdřívě vyházíme pár herců, pak uděláme konec bez konce a jdeme do druhého dílu :-D Tupouni, Ušouni a kdo ví jaké rasy se budou bavit :-) My chceme divadlo….


 • Frank

  Bože,co to má být? Byl jsem dnes na premiéře a to co jsem viděl bylo naprosto příšerné a ještě jsem se venku z tohoto ´´zážitku´´ dlouho vzpamatovával.!


 • Kockitt

  No, tak…rozpaky jsou VELIKÉ. Herci a zpěváci dělali co mohli…obdivuhodné, co je muzikant ochoten všechno udělat. A pan Čok fakt všechny texty uměl, ovšem pochybuju, Veroniko, že zpíval z listu. Kde by ho měl schovaný, nic jsem neviděla. Klíč králů můžou asi zachránit jenom profíci jako je právě Čok a spol. Jinak je to amatérské a odfláknuté. Pardón.


 • Thomas

  Pruuuu….. Nerikal sem to ?


 • Veronika

  Kockitt: Já jsem netvrdila, že papír měl při premiéře. Byla jsem na druhé generálce bez poslední scény a tam ho neměl a vše uměl. Reagovala jsem na Katie, která říkala, že ho měl na další generálce. Na to jsem napsala, že ho tedy asi měl pouze na poslední scéně, která ještě den nebo dva předtím nebyla hotová a nestihl se to naučit. Proti panu Čokovi absolutně nic nemám, nelíbí se mi přístup autorů právě vůči zpěvákům a divákům.


 • Andrea

  Natty: Tajemství zlatého draka jsem viděla dvakrát a ač možná bylo po divadelní stránce poněkud slabší, mělo dvě velká plus – Landovy osvědčené hity a hlavně vypointovaný příběh. Závěr, kvůli kterému jsem mu leccos odpustila. U Klíče králů bych se také ráda přenesla přes všechny věci, kterým jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet… ale bohužel jsem byla na pondělní generálce, kde se nekonal žádný konec (nemůžu tedy ani potvrdit, že bych v závěru slyšela Kvasku, jak tu někdo psal, protože jsem žádný závěr neslyšela :-)) a tak jsem se žádného závěru, kvůli kterému by se daly nedostatky odpouštět nedočkala… a jak se tak postupně dozvídám, tak se ho ani nedočkám. Vcelku logicky psal Dan Landa na FB, že uvedení pokračování, tedy KK 2., bude závislé na úspěch KK 1. Nechci být špatným prorokem, ale jak jsem to viděla a jak to tu čtu, tak se žádného KK 2. nedočkáme…
  Je mi to dost líto, že to vypadá tak neslavně. Mám ráda Landovu tvorbu a mám ráda fantasy, ale tahle kombinace zdá se se moc nevyvedla…


 • Martin K.

  Andrea: Ten “někdo” jsem byl já, Andreo. :-)


 • John McQuack

  I když jsem závěrečnou píseň či “závěr” neviděl (2. generálka, pondělí, 15h), Kvasku jsem taktéž zaslechl a to ve 2. dějství. Takže si myslím, že autor už nevěděl kudy kam a pak to jednoduše “típnul”. Žádná “dvojka” jistojistě nebude, dle mého názoru tohle dílko zahučí tak rychle jako “Švejk”, “Ginger a Fred” – tady nepomohla ani excelentní Božidara Turzonovová, “Je třeba zabít Davida”, nebo “Naháči”. S ohledem na Daniela Landu, jehož tvorbu mám rád, je mi to fakt líto. KK je prostě PRŮSER…


 • Alea

  Tak si tady čtu všechny ty rozhořčené názory a strašně mě mrzí, že se týkají právě tvorby Daniela Landy, kterou mám ráda a neumím si představit, že by se mu tentokrát všechno natolik vymklo z rukou, že by to byl nakonec opravdu takový průser. Dan je schopný jako autor hudby i textů a jedno s druhým k sobě ve všech předchozích věcech maximálně sedělo a to, že někde zazní nějaké podobné tóny, které už zazněly jinde, mě nepřekvapuje – každý autor hudby nebo slova začne dřív nebo později vykrádat sám sebe a používat podobné motivy, jde o to, do jaké míry. Myslím, že na celém muzikálu se podepsalo několik faktorů, k nimž patří časový pres, Danova vlastnost dělat ledacos na poslední chvíli, jeho velké zdravotní problémy, ale i nekompromisní jednání jeho ženy v souvislosti se změnami v obsazení. Jedno s druhým dohromady pak způsobilo, že muzikál zatím nemá konec, vše se řeší za pochodu a divák odchází z divadla otrávený. Nechápu, proč musí nějaký muzikál vznikat takto hektickým způsobem s minimálním časem na jeho napsání, připomíná mi to Golema Karla Svobody. Možná jsem v tomhle případě moc velký optimista, ale v případě Daniela Landy chci věřit, že se mu nakonec později, ale přece,povede se vším poprat, tak abychom si jeho hudbu i texty mohli užívat zároveň s herci a zpěváky na jevišti. Všem moc držím palce!


 • Aleš

  Dobrý den,
  měl jsem možnost vidět generálku v úterý. Abych vše shrnul – z pohledu pravidelného (2x-3x měsíčně)návštěvnívka:

  Hudba typicky Landovská – ani nenadchne, ani neurazí… Začátek představení trapný, nehodící se – myslím p. Hemalu… Děj – první polovina celkem slušná, pochopitelná, druhá půlka má rychlý spád a téměř žádné zakončení. Kostýmy a scéna – přepychové, luxusní, velmi zdařilé…

  Velkým mínusem je také to, že nebyl dostupný program a je velmi složité sledovat nové představení, když nevíte ani jména postav… Kladně hodnotím výkony herců, kteří se k těmto okolnostem postavili s hlavou vzhůru…

  Ačkoliv při výběru vstupenek obvykle nekoukám na cenu, nedám při další návštěvě 750 Kč za toto dílo, ikdyž se mi v podstatě “líbilo”, ale to bylo již zmiňovanými kostýmy a scénou. Připouštím, že někomu se toto může zdát kýčovité. Když vidím prodejnost vstupenek, doporučil bych divadlu snížit ceny vstupného a poté by snad představení byla vyprodaná například jako nedávno uveřejněná Aida…


 • Aleš

  Mohu se ještě zeptat, zda zde zveřejníte nějaké video z Klíče králů a i z Aidy??? Díky za odpověď.


 • Drago

  (přetištěno z facebooku d.Landy) LANDA k opeře KK:

  Ondřej Vosátka i další velmi nespokojení diváci:
  Blanche Bartáková a další velmi spokojení diváci:

  Velmi si vážím Vašich upřímných, v tomto případě velmi slušných (jiní jsou nepoměrně ostřejší:) reakcí na rockovou operu Klíč králů. Nejsem ani uražen ani dotčen, beru to čistě jako faktickou věc ke zhodnocení. Naopak, nadšené reakce mne moc těší. Neboť Vaše stížnosti i pochvaly a úvahy píšete veřejně, bude myslím dobré, abych se i já s Vámi podělil v klidu a pokud možno bez emocí o úvahy své.

  Jak jsem již mnohokrát uvedl, tuto operu považuji ve všech ohledech (byť se jedná o první část) za zdaleka to nejlepší, co jsem já hudebně i textově kdy v divadle vyplodil. Já osobně hodnotím kvalitu i poselství (ano, je potřeba počkat na druhý díl) tohoto díla za nás nejvýš.

  Reakce se v tomto případě také různí, ale těch negativních je hodně. I těch pozitivních je hodně. Teď babo raď… co hlava to názor. Na toto jsem zvyklý a nepřekvapuje mne to. Ta opera je ale pro mne položená zásadní otázka:

  S jak velkou částí publika koresponduje současný tvůrčí vkus Daniela Landy? Já tu odpověď nutně potřebuji a já jí samozřejmě v budoucnu dostanu, protože:

  Považuje-li autor dílo za úžasné a dílo propadne, je potřeba vyhodnotit, “kde soudruzi z NDR udělali chybu”. Celá akce opera KK má jen 5 možných konců.

  1) úplný propadák
  Vy všichni, které jsme svým dílem zklamali a naštvali, můžete být v klidu, již nikdy více se Vám to nestane, z tohoto se ekonomicky jen tak rychle nevzpamatujeme. Tím pádem Vaše utrpení naší prací definitivně končí.

  Vám,kteří jste nás přišli podpořit a líbilo se Vám, velmi děkujeme za Vaši přízeň.

  2) propadák
  Vzkaz je stejný jako v případě konce 1

  3) nulavodnulypošla
  Je to dobré, můžeme jít tak nějak dál, jsme spokojeni, Všem Vám velice děkujeme. Jak s druhým dílem, to se uvidí, je třeba sehnat finance na realizaci. Snad to půjde.

  4) úspěch
  Moc Vám děkujeme a těšíme se na brzkou shledanou na premiéře krásné II. části s názvem Gryf.

  5) suprúspěch
  Huráááá díííky, moc díky všem!!!!! Těšíme se na premiéru obří megalomanské II části Gryf s ještě větší a dražší výpravou!!!!

  Žádná jiná varianta nepřipadá v úvahu. Jak vidíte, je to celkem jednoduché. Takže já si počkám. Nezlobte se na mne, že si nemlátím hlavou o zeď, ale já si prostě počkám na budoucnost. Jenom ta totiž odpoví, jestli naše dílo tu hodnotu má nebo ne. Za sebe nehodlám stahovat kalhoty, když brod je jěště daleko.

  Fanoušky, kteří operu chtějí vidět, ale ještě vyčkávají taknějak upozorňuji, že necháte-li svou návštěvu na jaro, už může být pozdě.

  Druhý díl bude realizován v případě úspěšnosti z výšeuvedeného žebříčku 3 – 5 URČITĚ! Děj je do až konce scénu po scéně hotov, všechny postavy do konce dořešeny. Buď druhou část opery dopíšu sám, nebo ji nechám pod mou supervizí zpracovat talentované mladé umělce, aby byla garance stihnutí termínů, dohod a smluv. Jako umělec za termíny přestávám ručit, takže už se dlouhodobě poohlížím po jiné, velmi zajímavé profesi. To se ale ještě všechno uvidí, nechme tomu čas.

  Takže Vás zdravím, Vás, co jste nadšeni (mám velkou radost, to je jasný) i Vás, co jste znechuceni (moc velkou radost nemám, to je jasný). Čas ukáže, kdo se bojí nesmí do lesa :-)

  S přátelským pozdravem Daniel Landa


 • Alea

  Vidím, že se budu muset na KK co nejdřív vypravit do divadla, abych si z těch rozporuplných názorů udělala vlastní. Protože po přečtení Danova vyjádření mám pocit, že si z nás prostě dělá srandu. Což má jednu výhodu – že ho v celé situaci alespoň nepřešel humor. :-)


 • marselus

  nebudu to natahovat – to je hnus velebnosti ! výtvarné vyjádření : pár záclon a obrazovky. Děj nepochipotelný a bez zakončení. Nerozumím tomu, když vám do dramatické scény skočí děti převlečení za skřítyk smuchomůrkou na hlavě a nebo v podobě šneka. Celkově hodnoení na stupnici od 1 do 5 je ´-3 (mínus tři) ! za dva lidi se patnáct stovek dá utrati daleko příjemněji


 • Ondřej Doubrava

  Aleš: Z Klíče králů video jako z české původní věci u recenze nejspíš bude, z Aidy jako věci zahraniční bohužel ne, ale můžete se na oplátkuu Aidy těšit na opravdu rozsáhlý až analytický dvojpohled coby čtení na víkend, už je hotové, objeví se zde během soboty.


 • Luky Pískač

  Já osobně 49let byl se svým synem Lukym 12 let hned 11.10 a byli jsme nadšeni , Máma 43let s Eliškou 6 let byly ten den na Aidě a Eliška když uslyšela ukázky z Youtube mamince vyhubovala že nemohla jít s námi. Příště tak jistě udělá.
  Dan je prostě fenomén a je opravdu škoda jestli se nechce již dál věnovat muzice.
  Lukáš když mu nebyl ani jeden rok neusnul dokud neslyšel alespoň první tři písničky z Pozdravu z fronty. Muzikál Krysař znají oba nazpaměť.
  Nám se rocková opera Klíč králů moc líbila a těšíme se na pokračování.
  Škoda že není na Youtube více ukázek aby i Eliška viděla o co přišla , taková Legalizace by se jí určitě moc líbila. Přeji Danovi ať mu vše vychází a ať myslí i na nás co mu fandíme.

  Čus Vlada s Lukym


 • Peťa

  Na muzikálu (opeře?) jsem byl 11.listopadu. A shrnu to asi takto:
  Neodešel jsem nas…tý, ale ani jsem nebyl unesen jako po Krysaři, Tajemství či Touze.
  Asi si počkám a pokud bude, tak pojedu i na dvojku.

  Výkony herců super, obrazovky bych úplně vynechal, výtahy bych zredukoval, děj bych dopsal, nacvičil a pustil na rok do světa!


« Starší komentáře