Praha

Kleopatra vstoupí za týden do Divadla Broadway v novém kabátě (+ rozhovory)


Divadlo Broadway si na podzimní sezónu připravilo sérii představení znovuobnoveného úspěšného muzikálu Kleopatra. Spoustu změn zaznamenaly kostýmy, které navrhl kostýmní výtvarník Roman Šolc a také choreografie, kterou s umělci nastudovala choreografka Leona Qaša Kvasnicová. Po boku Kleopatry Kamily Nývltové se nově představí Caeasar Daniel Hůlka a to vše již od 23. října.

Kamila Nývltová o kostýmech

Kostýmy jsou překrásné a neuvěřitelně sexy. Všechny jsou krásně upnuté, s velikými dekolty a jeden bude mít výstřih až k pupíku, takže bude hodně odvážný. Kleopatra byla mladá sexy žena a hlavně v Egyptě bylo velké vedro a moc toho v té době na sobě nenosili.

Největší radost mám ale z toho, že jsou teď kostýmy šité přímo na mou postavu. Dříve jsem dědila kostýmy po Iloně Csáková, ale to by teď nešlo. Když jsem před pěti lety nastupovala do muzikálu Kleopatra, měla jsem o patnáct kilo víc. Za tu dobu jsem změnila životosprávu a teď jsem se sebou konečně spokojená.

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

Kleopatra Kamila Nývltová ještě ve "starém" kostýmu...

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

...a v návrhu nového kostýmu

Roman Šolc

Romane, jak vzniká návrh na takový historický kostým? Studujete historické knihy nebo se řídíte vlastní představivostí a instinktem?
Každý historický kostým musí být autentický a pravdivý, proto vždy vyhledávám a studuji historické anály a také kostýmy dané doby. Tady se opravdu instinktem a představivostí řídit nelze.

Kde jste vybíral látky a krásné šperky pro Kleopatru?
Látky již několik let jezdím vybírat do Itálie, je tam neuvěřitelný výběr materiálů a barev. Pro Kleopatru jsem zvolil hlavně odlehčené materiály, jako je hedvábí a šifon, které svojí strukturou odpovídající té tobě. Šperky byly vyrobeny speciálně na zakázku uměleckými šperkaři v Jablonci. Veškeré kameny, použité na výšivky kostýmů jsou z dílny Swarovského.

Kleopatřina paruka je ze samých zlatých plíšků ve tvaru lístků. Je to práce odborníků?
Samozřejmě, celou paruku vyráběli na zakázku umělečtí zlatníci a rytci.

Velmi často požíváte pravé kůže a kožešiny. Bude tomu tak i nyní?
Kůže jsem tentokrát používal na kostýmy pro role Caesara, Marka Antonia a bojovníky. Vybíral jsem velmi jemné kůže, aby se v nich mohli umělci dobře pohybovat při bojových scénách. Všechny kůže byly dobarvované speciální technologií, abychom dosáhli autentičnosti.

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová Roman Šolc

Kamila Nývltová a Roman Šolc

Daniel Hůlka o Kleopatře

Dane, doslechli jsme se, že už Vám kdysi dávno byla role Caesara v Kleopatře nabídnuta, jak to tedy je?
Původně za mnou přišli Olda Lichtenberg s Michalem Davidem po jedné z premiér Kleopatry a nabídli mi roli Caesara. Bohužel jsem to musel tenkrát z časových důvodů odmítnout. I přesto, že jsem absolvoval nějaké nahrávky ve studiu u Michala Davida. Moc mne to tenkrát mrzelo a musel jsem splnit závazky, které už jsem měl domluvené.

Takže, teď konečně nastala ta správná doba na Caesara?
Ano, a jsem za tu nabídku moc rád. Moc se na Kleopatru těším. Mám tam spoustu kamarádů a kamarádek a rád se s nimi potkám opět na jevišti.

Jak se Vám práce na nové roli líbí?
Je to velká dřina a zodpovědnost, ale moc mě to baví. Spolupráce s Filipem Renčem je perfektní, známe se již z Barona Prášila a Filipova urputnost a zapálení je velmi nakažlivé (smích). Všichni se snažíme podat maximální výkony.

Vašimi kolegyněmi budou Kleopatry Kamila Nývltová a Radka Fišarová. Máte už nějaké profesní zkušenosti s těmito umělkyněmi?
Mám s nimi velmi dobré profesní zkušenosti, obě jsou to také moje velmi dobré kamarádky a navíc úžasné profesionálky. U Kamily mě navíc fascinuje to, že ona je výherkyní nějaké strašlivé pěvecké soutěže. A dokázala se prosadit v muzikálovém světě a předvádí naprosto skvělé výkony a navíc jsou to obě nádherné baby.

Co Vy a tanec? Kleopatra zaznamenala spoustu změn včetně náročnější choreografie, kterou s Vámi nastudovala Leona Qaša Kvasnicová. Máte nějakou taneční průpravu?
(Smích) já jsem vysloveně „netanečník“. Jediný kdo mě v životě donutil tančit, byl Ríša Hess, který mě zapojil do „Uňáckejch“ tanečních představeních. Měl se mnou tolik trpělivosti, a navíc jsme byli výborní kamarádi že mne naučil pár tanečních kroků. Doteď nevím, zda se to dá nazvat tancem. V Baronu Prášilovi mne tancovat donutila, Kristinka Kloubková. A ta snad ještě víc než Ríša, ale ten důvod byl, že jsem jí chtěl udělat radost, protože jsem jí miloval. Jinak jsem opravdu „netanečník“.

A co činohra, máte nějakou divadelní průpravu?
Ano mám činoherní průpravu z konzervatoře, kde nás mimo zpěvu učili i hrát. Také jsem hrál v Divadle na Zábradlí Shakespeara a snad mám i dost zkušeností z předešlých muzikálů (smích).

Co je pro Vás při výběru muzikálu nejdůležitější?
Tak pro mě je určitě nejdůležitější hudba a texty, musí se mi líbit. Neméně důležitý je pro mě také realizační tým a hlavně kolegové. Mám výbornou zkušenost s Filipem Renčem už z Barona Prášila a proto jsem rád, že režíruje Kleopatru.

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová Daniel Hůlka

Kleopatra Kamila Nývltová a Caesar Daniel Hůlka

Fotogalerie – Kleopatra tour – Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová Daniel Hůlka

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová Lešek Semelka

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová Josef Vojtek Daniel Hůlka

Kleopatra tour - Pezinok

muzikál Kleopatra Divadlo Broadway Kamila Nývltová

Kleopatra tour - Pezinok

Vstupenky na muzikál Kleopatra zakoupíte v síti TICKET ART.


Praha
“Tři mušketýři” se vrací do Divadla Broadway (+ soutěž o 3×2 vstupenky)
Aktuální zprávy
Divadlo Kalich chystá druhý muzikál s hity skupiny Elán. Konkurzy jsou za dveřmi
Recenze a reportáže
“Kleopatra” oslavila 10 let a s úsměvem se rozloučila s diváky (+ video)
 • Bidnik

  Co ta scena, bude nova nebo nebude? :))


 • Radek Janda

  Nebude.


 • Bidnik

  Coz vo to, mne se ta stara libila, jen nechapu, proc bylo avizovano, ze bude :o jinak diky za info ;)


 • Richard

  Ja strašne dúfam, že urobia nové DVD!!!! Aj keď je to asi márne, ja by som si ho určite kúpil a asi by som nebol jediný.


 • Iveta

  Prodám 1 vstupenku na generálku Kleopatry ve středu 22.10. od 11:00. Je to přístavek č. 4 vlevo, cena 200,- Kč. V případě zájmu pište na Iveta.Pistackova@seznam.cz


 • vašek

  Betka Bartošová oficiálně potvrzena jako ROVNOCENNÁ alternace v roli KLEOPATRY!!! :)


 • Iveta

  Vstupenka na generálku prodána.


 • Richard

  Vašku… budúci rok bude hrať Kleopatru vrátnik… och :( Prečo to tak kazia? Najprv Gunčíková a teraz Betka… Betka nehovorím, že je zlá, ale herecky na Kleopatru nemá… neviem si ju hlasovo predstaviť tiež… ale teda zostrih snáď nejaký bude… :( A logicky bude Betka aj v Bratislave 12.11., keďže Kamča hrá Aidu… no… asi si ten lístok nekúpim…


 • Sukie

  Tak nevím, Kleopatra je hezký muzikál, ale asi na něj opět nepůjdu.
  I když je pravda, že Betka by mě, jako Kleopatra velmi zajímala, nedovedu si ji vůbec představit. Ale zatím mě vždy mile překvapila, třeba v mušketýrech, jako Mylady byla velmi dobrá!

  Tak uvidíme, nicméně by mohli obnovovat i jiné muzikály než neustále jen Kleopatru (třeba Golema nebo Angeliku – myslím, že by se našli diváci, kteří by přišli) :-)


 • Linda

  Kleopatra se už vrací potřetí, ale Dracula by určitě stál za obnovení. Podle mě je nejlepší český muzikál.


 • Richard

  Sukie, myslím, že Angelika dostala utrum priamo z Francúzska, preto po obnovení odohrali len nejakých 10 predstavení :/


 • terka

  utrum nedostala, ale zásadně zdražili práva


 • Martin K.

  To Sukie: A proč nám to píšete, že je Kleopatra hezký muzikál, ale že na něj nepůjdete? :-)
  Já byl na dnešní odpolední generálce, protože Kleopatra patří k mým srdcovkám a i když jsem to už viděl poněkolikáté, vždy ve mě zanechává hluboký dojem a jisté chvění.
  Kleopatra je jinak bezesporu nejlepším muzikálovým dílem Michala Davida (možná soupeří ještě těsně s Angelikou).
  Nevím, jak však charakterizovat svůj pocit, ale tak nějak mi přijde, že když se podívám na Kleopatru dnes a vzpomenu si na to, když jsem ji viděl v počátku – ještě s trojicí dam Monikou, Ilonou a Bárou, později i s Radkou, mělo to takovou nějakou větší úctu. Dnes mi přijde, že i když se udělaly nové a krásné kostýmy, tak se z tohoto muzikálu vytrácí jakási pomyslná jiskra, která by tam měla být. Měl jsem takovýto pocit již v minulém uvedení a pořád se ho nemohu zbavit. Třeba je to pocit špatný, ale já ho prostě mám. Když to shrnu, tak mi přijde, že se ten muzikál nedělá vážně a úkol je “rychle ho odehrát a šup domů”.
  Tento pocit mám třeba z Kamily Nývltové, která kromě toho, že prostě šišlá, tak by si měla uvědomit, že pozorní diváci v předních řadách umí odezírat a když tam při děkovačce kolegům říká, aby se už brána zavřela, tak je to prostě neslušné. Vzpomínám si na její začátky, kdy byla nervózní a kdy ani sama nečekala, kde bude za pár let, díky tomuto muzikálu. Možná proto by ji slušelo trochu více pokory a již zmíněné úcty.
  Daniel Hůlka jako Caesar: Daniela si velmi vážím, ale obsazení do role Caesara – nevím, nevím… Kdo Kleopatru nezná a jde třeba poprvé, tak se mu to může zdát dobré, ale skalní fanoušci a srdcaři Kleopatry prostě neodpustí přehmaty v textu. Navíc pro mě byl jediný a dokonalý Caesar Martin Pošta, takže i zde možná jsem trochu ovlivněn. Ale v čem nejsem ovlivněn, že Dan, zřejmě díky své nedávné nemoci, prostě na určité pasáže nestačí a možná i díky nabrání mnoha kilogramů, se velmi zadýchává.
  Josef Vágner – opět jsem slyšel ne úplně čisté tóny, ale jinak je Pepa šikovný kluk.
  A teď už budu jen chválit. Opět nezklamaly stálice Kleopatry Josef Vojtek, Bohouš Josef, Lešek Semelka a Zdenička Trvalcová, která zde má bohužel hodně málo prostoru, ale ona je prostě nádherně skromná a sladká.
  Alžbětě Bartošové role “semetriky” Fulvie sedne velmi dobře a byl bych zvědavý ji vidět i jako Kleopatru. U Betky mi vadí slovenský akcent, ale talent jí člověk popřít nemůže.
  Ještě bych na závěr poprosil divadlo Broadway o jednu věc: prosím, neuvádějte derniéru Kleopatry. :-) Klidně ji po nějakém bloku odehraných představení zase na chvilku ukliďte do šuplíku a stejně s ní zřejmě opět přijdete, tak si myslím, že derniéra je v tomto případě zbytečná…


 • Lena

  Tak jsem dneska byla na verejne generalce Kleopatry a v hlavni roli vystoupila (pry uplne poprve – tomu se ale tezko veri) Alzbeta Bartosova…. Byla okouzlujici! Krasne zpivala, hrala a vsechno jsem ji verila. Vzhledem k tomu, co se tu pise jsem takovy vykon opravdu necekala. Krome toho ji to i moc sluselo, mela nadherne kostymy. Na konci si vyslouzila spolecne s ostatnimi kolegy dlouhou standing ovation!! Velmi mile prekvapeni v hlavni roli :)


 • Markéta

  Dnes večer jsem byla s rodinou na premiéře Kleopatry. Nádherné představení. Díky všem za krásný zážitek.
  Vynikající K.Nývltová jako Kleopatra ! Tomáš Trapl, Dan Hůlka a Pepa Vojtek též úžasný. A jako bonus pro nás i velmi vtipná děrovačka díky Pepovi Vojtovi.


 • Markéta

  Ještě k předchozímu mailu. Samozřejmě,že jsem chtěla napsat děkovačka a ne děrovačka
  Toť můj překlep