Praha

Další informace o novém českém muzikálu “Kladivo na čarodějnice”


Muzikál „Kladivo na čarodějnice“ je původní český muzikál autorů a producentů Pavla Holého a Milana Levého (hudba), Jana Krůty (texty hudebních čísel) a scénáristy Marka Kožušníka. Jeho příprava trvala téměř 2 roky a 30.4.2009 bude mít premiéru v nově otevřeném Divadle Milenium.

„Kladivo na čarodějnice“ je multimediální muzikál, jehož  předlohou je  skutečná historie českých zemí 17. století. Inkviziční procesy na Moravě ve Velkých Losinách a v Šumperku měly na svědomí 101 upálených obětí. Jejich osudy zpracoval scénárista Marek Kožušník do muzikálového příběhu, v němž vystihl podstatu tehdejší doby v hlavních postavách – Zuzaně Voglickové, děkanovi Kryštofu Lautnerovi, inkvizičnímu soudci Bobligovi z Edelstadtu a jeho přisluhovači hrbáčovi. Tyto  historické postavy ožijí na jevišti Divadla Milenium s mnoha dalšími 30.4.2009 v příběhu křivdy, lásky, bolesti a víry….v muzikálu „Kladivo na čarodějnice“, jehož odkaz přeznívá i do dnešní doby.

Vizuál 1

Vizuál 1 - Propagační leták

Základním návodem k těmto procesům se stala kniha Malleus maleficium (Kladivo na čarodějnice), jejíž autorství je přičteno dominikánům Heinrichu Kramerovi a Jakobu Sprengerovi. Kniha byla poprvé vydána roku 1486 ve Štrasburku a obsahuje teologický výklad temných, nadpřirozených sil, zejména čarodějnic, který ukazuje soudobé lidové představy, tradované nebo dokumentované případy a návody k pronásledování čarodějnic.

Černou cestu smáčenou slzami vydláždila církev v době inkvizice bolestí, utrpením, strachem a křivdami nevinných obětí…píše se rok 1680… A o tom vypráví tento muzikál ve strhujícím emotivně vypjatém příběhu. Silné hudební motivy, vynikající písně, strhující taneční čísla i melancholie a romantika řadí toto dílo k výjimečným.

Muzikál bude realizován s využitím nejmodernějších technologií – prostorový zvuk, nejmodernější světelná technika, projekce na několika plátnech, zvukové efekty, členěná scéna včetně speciálních dekorací, hydraulické otevírání jeviště a jeho částí, dokonalé kostýmy, jejichž návrhy a výroba vyšly z dílny našeho předního kostýmního návrháře Romana Šolce, a které výrazně vyniknou v náročné choreografii a jevištní režii Ladislava Berana. Obrazové a světelné režie se ujal zkušený Petr Čepický.

Pro účinkování v tomto muzikálu bylo osloveno 70 profesionálních umělců, herců, zpěváků a tanečníků, kteří prošli náročnými konkurzními zkouškami. Jejich kvality jsou ověřeny v mnoha projektech, divadelních představeních, filmových a divadelních rolích a jejich účinkování je zárukou té nejvyšší kvality. Divadlo Milenium otevírá dveře i novým tvářím, absolventům konzervatoří a dává šanci mladým zpěvákům k jejich uplatnění.

K podpoře a výjimečnosti tohoto projektu plánuje produkce divadla uspořádat týden před premiérou středověký jarmark v areálu Holešovické tržnice před Divadlem Milenium.

Vizuál 2

Vizuál 2

Vzhledem k tomu, že se bezpochyby jedná o první původní český muzikál, který vychází ze skutečné historie českých zemí, s přihlédnutím k náročné realizaci a výjimečnosti prostoru Divadla Milenium, jsou naplněny všechny předpoklady významného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

V hlavních rolích: Ilona Csáková, Sisa Sklovská, Vladimír Marek, Jiří Zonyga, Vladimír Hron, Markéta Zehrerová, Martina Pártlová, Karol Csino, Richard Tesařík a mnoho dalších.

Předprodej vstupenek bude oficiálně zahájen 26.1.2009 v síti TicketArt. Ceny vstupenek 595, 495, 295,  195 Kč.

Více dalších informací se dozvíme na únorové tiskové konferenci, chybět samozřejmě nebudeme ani na slavnostním oficiálním otevření divadla a slíbit vám také můžeme soutěž o vstupenky na tento očekávaný muzikál!


Praha
První fotky ze zkoušek kostýmů muzikálu Michala Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
Aktuální zprávy
Sestra v akci ukázala kostýmy a poměřila síly s Madagaskarem
Praha
BEZ HANY – poctu Haně Hegerové uvede divadlo Rokoko
 • Zdeněk

  chci se zeptat jestli bude z vašeho tymu někdo přítomen na tiskovce 17.2


 • Pavel Košatka

  Já bych měl být… a možná i s Tomášem (fotografem). Ondra bude v Brně.


 • marek

  tak původní komentáře k článku o tiskovce pan takyredaktor zablokoval…půvabné,že Traine? Na drunou stranu na tom odkazu,je mi mnoho příspěvků názorově blízkých…
  Zdeněk: Zdenku,vzpamatujte se! Obraz dokonalost? Vždyť je to sračka :)


 • Pavel Košatka

  Odkaz jste si neměl přečít, ale pokračovat v diskusi tam… a vulgaritu vám tu už dál trpět nebudeme!


 • Zdeněk

  Tak todle skuzte napsat na stránky TAFA a tam vás ukamenují a Dorian je prostě představení pro uzkou část lidí, ale Dorian je fajn a to my nevymluvíte


 • Zdeněk

  Pavle prosím tě zablokuj i todle třeba sem přestane lízt