Praha

Další informace o novém českém muzikálu “Kladivo na čarodějnice”


Muzikál „Kladivo na čarodějnice“ je původní český muzikál autorů a producentů Pavla Holého a Milana Levého (hudba), Jana Krůty (texty hudebních čísel) a scénáristy Marka Kožušníka. Jeho příprava trvala téměř 2 roky a 30.4.2009 bude mít premiéru v nově otevřeném Divadle Milenium.

„Kladivo na čarodějnice“ je multimediální muzikál, jehož  předlohou je  skutečná historie českých zemí 17. století. Inkviziční procesy na Moravě ve Velkých Losinách a v Šumperku měly na svědomí 101 upálených obětí. Jejich osudy zpracoval scénárista Marek Kožušník do muzikálového příběhu, v němž vystihl podstatu tehdejší doby v hlavních postavách – Zuzaně Voglickové, děkanovi Kryštofu Lautnerovi, inkvizičnímu soudci Bobligovi z Edelstadtu a jeho přisluhovači hrbáčovi. Tyto  historické postavy ožijí na jevišti Divadla Milenium s mnoha dalšími 30.4.2009 v příběhu křivdy, lásky, bolesti a víry….v muzikálu „Kladivo na čarodějnice“, jehož odkaz přeznívá i do dnešní doby.

Vizuál 1

Vizuál 1 - Propagační leták

Základním návodem k těmto procesům se stala kniha Malleus maleficium (Kladivo na čarodějnice), jejíž autorství je přičteno dominikánům Heinrichu Kramerovi a Jakobu Sprengerovi. Kniha byla poprvé vydána roku 1486 ve Štrasburku a obsahuje teologický výklad temných, nadpřirozených sil, zejména čarodějnic, který ukazuje soudobé lidové představy, tradované nebo dokumentované případy a návody k pronásledování čarodějnic.

Černou cestu smáčenou slzami vydláždila církev v době inkvizice bolestí, utrpením, strachem a křivdami nevinných obětí…píše se rok 1680… A o tom vypráví tento muzikál ve strhujícím emotivně vypjatém příběhu. Silné hudební motivy, vynikající písně, strhující taneční čísla i melancholie a romantika řadí toto dílo k výjimečným.

Muzikál bude realizován s využitím nejmodernějších technologií – prostorový zvuk, nejmodernější světelná technika, projekce na několika plátnech, zvukové efekty, členěná scéna včetně speciálních dekorací, hydraulické otevírání jeviště a jeho částí, dokonalé kostýmy, jejichž návrhy a výroba vyšly z dílny našeho předního kostýmního návrháře Romana Šolce, a které výrazně vyniknou v náročné choreografii a jevištní režii Ladislava Berana. Obrazové a světelné režie se ujal zkušený Petr Čepický.

Pro účinkování v tomto muzikálu bylo osloveno 70 profesionálních umělců, herců, zpěváků a tanečníků, kteří prošli náročnými konkurzními zkouškami. Jejich kvality jsou ověřeny v mnoha projektech, divadelních představeních, filmových a divadelních rolích a jejich účinkování je zárukou té nejvyšší kvality. Divadlo Milenium otevírá dveře i novým tvářím, absolventům konzervatoří a dává šanci mladým zpěvákům k jejich uplatnění.

K podpoře a výjimečnosti tohoto projektu plánuje produkce divadla uspořádat týden před premiérou středověký jarmark v areálu Holešovické tržnice před Divadlem Milenium.

Vizuál 2

Vizuál 2

Vzhledem k tomu, že se bezpochyby jedná o první původní český muzikál, který vychází ze skutečné historie českých zemí, s přihlédnutím k náročné realizaci a výjimečnosti prostoru Divadla Milenium, jsou naplněny všechny předpoklady významného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

V hlavních rolích: Ilona Csáková, Sisa Sklovská, Vladimír Marek, Jiří Zonyga, Vladimír Hron, Markéta Zehrerová, Martina Pártlová, Karol Csino, Richard Tesařík a mnoho dalších.

Předprodej vstupenek bude oficiálně zahájen 26.1.2009 v síti TicketArt. Ceny vstupenek 595, 495, 295,  195 Kč.

Více dalších informací se dozvíme na únorové tiskové konferenci, chybět samozřejmě nebudeme ani na slavnostním oficiálním otevření divadla a slíbit vám také můžeme soutěž o vstupenky na tento očekávaný muzikál!


Aktuální zprávy
The Addams Family se vrací do Hudebního divadla Karlín. Se třemi nováčky
Praha
“Mauglí” má za sebou první sedací zkoušku
Praha
Zrekonstruované Divadlo Milenium znovuotevřou muzikály “Kladivo na čarodějnice” a “Ať žijí duchové”
 • Zdeněk

  chci se zeptat jestli bude z vašeho tymu někdo přítomen na tiskovce 17.2


 • Pavel Košatka

  Já bych měl být… a možná i s Tomášem (fotografem). Ondra bude v Brně.


 • marek

  tak původní komentáře k článku o tiskovce pan takyredaktor zablokoval…půvabné,že Traine? Na drunou stranu na tom odkazu,je mi mnoho příspěvků názorově blízkých…
  Zdeněk: Zdenku,vzpamatujte se! Obraz dokonalost? Vždyť je to sračka :)


 • Pavel Košatka

  Odkaz jste si neměl přečít, ale pokračovat v diskusi tam… a vulgaritu vám tu už dál trpět nebudeme!


 • Zdeněk

  Tak todle skuzte napsat na stránky TAFA a tam vás ukamenují a Dorian je prostě představení pro uzkou část lidí, ale Dorian je fajn a to my nevymluvíte


 • Zdeněk

  Pavle prosím tě zablokuj i todle třeba sem přestane lízt