Praha

Herci muzikálu RENT vyšli do pražských ulic (+ soutěž o vstupenky)


Premiéra muzikálu RENT v pražském Divadle Kalich se blíží každým dnem a prakticky denně se kolem tohoto projektu něco děje. Vyšel nový klip k písni Čas měř jen láskou a také se konal na české poměry unikátní happening v centru Prahy. O všem si můžete přečíst v našem článku, kde také máte příležitost vyhrát 3×2 vstupenky na první představení Rentu v anglické verzi v Divadle Kalich 15. března 2014.  (Aktualizace: Premiéra české verze bude již 19. 4. 2014!)

Sobotní happening v centru Prahy

RENT na Náměstí republiky

RENT na Náměstí republiky

První březnový den se nejznámějšími pražskými náměstími rozléhaly tóny z muzikálu RENT. Herecký kolektiv zde z vlastní iniciativy uspořádal sérií tří krátkých vystoupení, aby upozornili na uvedení tohoto slavného broadwayského muzikálu, kterému se na rozdíl velkých českých produkcí nedostává tolik mediální podpory. A nutno říci, že vystoupení provázely velké emoce, jak ze stran zapálených herců, tak nadšených překvapených diváků.   Formou unikátního “happeningu” (či chcete li “flashmobu”) zazpívali herci na Staroměstském, Václavském a Náměstí republiky tři písně z muzikálu – titulní Rent, lyrické Will I a nejznámější sborovou píseň Seasons Of Love. Nádherné večerní prostředí Prahy svými hlasy rozezněli například Roman Tomeš, Tomáš Vaněk, Oldřich Smysl, Vendula Příhodová, Barbara Chybová, Jay DeYonker nebo Lindsay Taylor. Jak celá akce probíhala můžete vidět na přiloženém videu od jednoho z diváků. Také se určitě podívejte na naši rozsáhlou galerii na Facebooku.

Dle našich zákulisních zpráv chystají herci brzy podobnou akci, pokud byste chtěli být u toho a podpořit tento unikátní projekt, sledujte Rent na Facebooku nebo Twitteru.

Nový klip k písni Čas měř jen láskou

Kromě vlastních aktivit herců se v únoru natáčel oficiální klip k písni Čas měř jen láskou (Seasons Of Love), který spatřil světlo světa 27. února. Kompletní herecký tým klip natáčel po celé Praze, nejde tedy o klasický divadelní klip se záběry z představení. Podívejte se sami, jak se povedl… V sólech můžete slyšet Míšu Doubravovou a Romana Tomeše.

 

Klip je také první vlaštovkou českého uvedení, které se podle posledních zpráv chystá již na 19. 4. 2014! Nenechte si RENT ujít, protože nic podobného na naší scéně neuvidíte – nadšení mladí herci, skvělá živá kapela, silné téma a nádherná hudba. Vstupenky zakoupíte na www.divadlokalich.cz nebo v celé síti TICKET ART.

Soutěž o 3×2 vstupenky na Rent

Pokud rádi zkoušíte štěstí, máme pro vás soutěž o 3×2 vstupenky na první představení RENTU v Divadle Kalich, tj. 15. března 2014 ve 14:30 hod. Stačí správně odpovědět na naši soutěžní otázku: Kdo je režisérem pražského uvedení muzikálu RENT?
a) Jonathan Larson
b) Steve Josephson
c) Gabriel Barre

Odpovědi zasílejte na adresu souteze@musical.cz a připojte své celé jméno a poštovní adresu, kam Vám můžeme vstupenky zaslat. Uzávěrka soutěže je v neděli 9. března 2014. Přejeme Vám hodně štěstí.


Praha
Muzikál ROBINSON CRUSOE se dočká své premiéry s Danielem Hůlkou v titulní roli
Aktuální zprávy
Muzikál 50 ODSTÍNŮ! uvede Divadlo Radka Brzobohatého (+ videa)
Praha
Dracula oslaví své dvacetileté výročí novou inscenací v Hudebním divadle Karlín! (aktualizace obsazení)
 • lili

  Na Rent se moc těším :-)


 • Ondřej Doubrava

  Podle dnešního rozhlasového rozhovoru na Regině bude premiéra české verze RENTu už 19. 4. 2014!


 • Alice Růžičková

  Ahoj, Rent vypadá skvěle, určitě to bude úžasný zážitek. Výherce soutěže někde zveřejňujete nebo rovnou lístky posíláte?


 • Fíla

  Včera v Kalichu – bezkonkurenční zážitek! Nemám slov, prostě dokonalé! Tři hodiny jsem byl přikovaný k sedačce a půjdu znovu, za tohle ty peníze dám.


 • Vašek

  Nechápu, proč měli takový problém s prodejem vstupenek… famózní představení, obrovský potlesk + řev po každé písničce, ubrečené divadlo při dojemných scénách a asi 5-ti minutový standing ovation, kdy se herci asi 5x vraceli na podium. Doufám, že se lidi vzpamatujou a začnou lístky kupovat, jinak nám tento úžasný kousek na prknech divadla Kalich dlouho nezůstane :)… Toto by měl vidět každý správný fanoušek muzikálů :) Vyzdvihl bych výkon Lukáše Pečenky jako Angela, Markéta Procházková jako Mimi byla skvělá, i Roman Tomeš jako Roger. Samozřejmě ani všichni ostatní nezůstali pozadu. Zde je každý profík.


 • Zdeněk

  Souhlasím RENT v Kalichu je naprosto jedinečný a emocemi nabitý muzikál, který by si neměl nechat ujít žádný muzikálový fanoušek i obyčejný divák.


 • Michala

  S předchozími komentáři musím jen souhlasit. Večerní Rent v Kalichu neměl chybu, tam prostě není slabý článek ani horší nebo lepší umělec, tam jsou skvělí všichni bez rozdílu. Zvládli zpěv, emoce, energie z nich tekla proudem a nadšení diváci jim to všem vraceli po zásluze potleskem, hučením i opakovaným standing ovation. Pro mě největší zážitek Roman Tomeš s Markétou Procházkovou a Zbyněk Fric s Laco Hudcem. Úžasné představením, tleskám všem a těším se na českou verzi. Díky!!! :-) :-) :-)


 • Luděk

  NO JÁ NEVYM PROČ NENI V PLÁNU NA PODZIM TO MYSLÍ ŽE NAHRADI POMÁDU HOREČKOU SOBOTNÍ NOCI


 • Zdeněk

  Pomáda v červnu končí a toto není celý program na podzim mě přišel z Kalichu dopis s výhrou vstupenek na koncert a tam byl papír s podzimním programen muzikálu a Rent tam je což mám radost


 • Karol

  Dnes vzpomínám na minulou sobotu, a večerní anglické představení Rentu. Můžu s potěšením říct, že jsem se prostě nemýlila a opravdu si stále stojím za názorem, že tohle představení bylo absolutně TOP z toho, co jsem v životě viděla. Mám husí kůži ještě teď, když na to myslím!


 • Mikeš

  Viděl jsem večerní anglický Rent a musím říct, že byl fantastický. Perfektně si ho užívali herci i diváci a takový aplaus jsem ještě nezažil. Po každé písni nadšený potlesk, na konci nekonečná děkovačka, několikrát standing ovation. A s tímhle potenciálem ho odehráli anglicky dvakrát a………nic?! To si snad dělají srandu z diváků, ale především z herců, ne? Nechápu, jak po nich můžou chtít tříměsíční zkoušení zadarmo a pak jim dát jen jednou možnost si zahrát a vydělat. Jsem zvědavý, jak často se bude hrát česká verze – opět budou měsíc zkoušet a zase si zahrají do konce sezóny jednou? Jestli jo, tak bych se jim na to vykašlal, být jimi. I když chápu, že hrát v Rentu je skoro čest.


 • Karol

  Mikeši, to máte absolutní pravdu. Někde jsem četla, že to je snad pro nezájem o anglickou verzi, proto teď narychlo začali zkoušet českou. Ale je to opravdu legrace, když se podíváte na to, kolik představení tam je do konce roku. Jestli se jim to vyplatí hrát jednou, dvakrát za měsíc, o tom taky pochybuji. A navíc je to škoda, protože to prostě je fakt nejlepší věc, co jsem viděla.


 • Andrea

  Bohužel můžeme jedině doufat, že se aspoň fandové muzikálů a muzikálových představitelů chytí na jména z Kalicha – na Romana Tomeše, Míšu Doubravovou, Zbyňka Frice atd. a že je česká verze nadchne tak, že by pak třeba zašli i na anglickou… Bohužel zatím asi není dostatečná propagace a zároveň to vypadá, že to téma není českému divákovi blízké, ale myslím, že to chce jen vidět a že snad pak i ti, koho to původně moc nelákalo a neoslovovalo v tom najdou mnohem víc jako my nadšenci! Byla by to věčná škoda, kdyby to mělo vyšumět, protože je to v současný době opravdu ojedinělý jev na naší muzikálový scéně!


 • Mikeš

  Přesně tak – je potřeba na to zajít, i když je nám téma spíše vzdálené a je to pořád prostě americké… Jenže pak jde člověk do divadla, vnímá atmosféru, herce, hudbu, je tím úplně prostoupen a jaksi mimo, to se prostě musí zažít, nikde jinde tohle nenajdeme. Takže těm, kdo nebyli – jděte na Rent a pochopíte, o čem je, a proč je tak neskutečně dobrý! :-) A pak ho třeba znovu nasadí v angličtině, protože, i když čeština člověku neznalému angličtiny řekne mnohem víc, tak v té angličtině to je prostě nejvíc ono. :-)


 • Líba

  Já se třeba k Rentu dostala díky mojí zvědavosti. Už dřív jsem slyšela, že existuje nějaký muzikál Rent, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Snažím se vidět pokud možno co nejvíc muzikálů, takže ani Rent nebyl výjimka. Protože nejsem tak zdatná v angličtině a nechtěla jsem, aby mi čtením titulků utíkal děj na jevišti, tak jsem si pořídila záznam z Broadwaye, abych věděla, o co jde. Hned po prvním shlédnutí záznamu jsem tomu absolutně propadla! :-) Nemohla jsem se potom dočkat živého uvedení a v Kalichu je to teprve pecka! Lidi, neváhejte a přijďte se podívat, stojí to za to a momentálně je to asi to nejlepší, co v Praze můžete vidět!:-) Můžete se těšit na pořádnou dávku emocí a na výborné výkony účinkujících! :-)


 • Fíla

  Jestli letos (teda příští rok…) minou Rent Thálie, tak jako nevím…


 • Líba

  A že těch kandidátů by se tam našlo!