Praha

Eva Olmerová ožije po dvaceti letech v novém muzikálu “Nezemřela jsem…”


Příběh plný bolesti, nešťastných lásek, velkého talentu i osobitého životního přístupu – takový bude dle slov producentů muzikál “Nezemřela jsem…” věnovaný Evě Olmerové, od jejíhož úmrtí letos v srpnu uplyne dvacet let. Premiéra představení věnovaného nejslavnější české jazzové zpěvačce a osobité šansoniérce je naplánována na 7. září 2013 v pražském Divadle v Dlouhé.

Promo fotografie k muzikálu

Promo fotografie k muzikálu

Do nastudování unikátního multižánrového představení se v těchto dnech pustila nezávislá divadelní společnost NaDřeň production, v jejíchž řadách se nacházejí skutečné muzikálové osobnosti. Kromě Tomáše Trapla, Tomáše Savky, Ondřeje Rumla, Ivany Jirešové, Petra Kutheila, Romana Tomeše, Michaely Zemánkové, Elišky Ochmanové nebo Leony Černé i autorka projektu a představitelka hlavní role Zuzana Offenbartl – Dovalová.

Všechny nás zaujal spletitý osud této významné umělkyně, který byl ovlivněný despotickými zásahy komunistické moci a fatálními milostnými kolizemi. Eva Olmerová však kromě svého nadání a hudební geniality zároveň udivovala okolí i originálním humorem. To vše chceme v našem představení obsáhnout,“ přibližuje autorka námět netradičního projektu.

Měření na kostýmy - Tomáš Savka

Měření na kostýmy - Tomáš Savka

Mladí umělci nechtějí vytvořit pouze další mnoha hudebně i obsahově podobných muzikálů, kterými je v posledních letech česká hudební scéna poseta. Hudbu k muzikálu napsal rockový zpěvák Viktor Dyk, o choreografii se postará Zuzana Pokorná. Scénu navrhne Martin Černý a kostýmy Denisa Dovalová.

Osud Evy Olmerové se pokusíme ztvárnit netradičním způsobem v duchu trendu tzv. „A New Musical“, neboli muzikálu, který se vrací ke své podstatě a zároveň je obohacen o moderní taneční a hudební prvky. Představení bude opravdu akční – živá hudba, žádné nahrané sbory, žádný halfplayback. I tímhle způsobem chceme oslovit další posluchače, především mladší generaci,“ doplňuje celkové pojetí producent muzikálu Petr Janeček.

Obsazení muzikálu “Nezemřela jsem…”

Eva – Zuzana Offenbartl Dovalová / Markéta Bednářová
Aida – Ivana Jirešová / Michaela Zemánková / Veronika Bošjaková
Otec – Tomáš Trapl / Petr Kutheil
Jan Dvořák – Tomáš Savka / Ondřej Ruml
Falout – Štěpán Klouček / Radim Pátek
Bachařka – Leona Černá / Renáta Podlipská
Vyšetřovatel – Filip Kotek / Roman Tomeš
Company – Jana Tesařová / Eliška Ochmanová / Barbora Nováková / Darina Kompušová / Jan Tenkrát / Petr Šudoma / Petr Ryšavý / David Bouša

Nadšení a elán autorky projektu a muzikálové zpěvačky Zuzany Offenbartl – Dovalové strhlo i řadu dalších známých jmen z divadelního i muzikálového světa. Netradičně do něj vstoupila například herečka Ivana Jirešová. „Do projektu mě nejdříve namočil můj muž Viktor Dyk. Pak z něj vystoupil a já zůstala. Zuzka mě svou energií přesvědčila, že to stojí za to. Navíc by mělo jít o jiný typ muzikálu, než je zvykem, což je zároveň i umělecká výzva,“ okomentovala své účinkování Ivana Jirešová.

První setkání herců v Divadle v Dlouhé

První setkání herců v Divadle v Dlouhé

Premiéra muzikálu „Nezemřela jsem… ze života Evy Olmerové“ se uskuteční v sobotu 7. září 2013 v Divadle v Dlouhé v Praze. Na programu je 30 exkluzivních představení. Vstupenky v cenách od 490 do 690 korun jsou již v prodeji v síti Ticket Portal a na webových stránkách divadla.

Foto © NaDřeň production


Aktuální zprávy
Divadlo Radka Brzobohatého představilo nový muzikál o Freddiem Mercurym
Praha
Těšíme se na Verunku (+ soutěž)
Pozvánky a konkurzy
Benefiční večer v muzikálovém duchu pro Nadační fond Melodio v Divadle Bez zábradlí
 • Alea

  Myslím, že tohle představení může být docela vydařené a originální. A obsazení slibuje minimálně dobré pěvecké i herecké výkony, tak na to určitě vyrazím. :-) Konečně zase něco úplně jiného a s živou muzikou, těším se… :-)


 • Katka

  Taky se mi to líbí. Jednak Divadlo v Dlouhé, tam je parádní repertoár. A pak lidi: Viktor Dyk, Zuzka Dovalová, Míša Zemánková…to je taková rockoperní a tafantastická skupinka :-D


 • lili

  Těším se :-) Je fajn, že tam je netradiční směsice účinkujících. Může to být zajímavé a hlavně živá kapela dodá jedinečnou atmosféru.


 • Honza

  Jediné co mě na tom projektu děsí je právě obsazení třetřadejma provařenejma ksichtama ze Superstar savkovitého typu.


 • Luděk

  SVAKA JE DOBREJ blbe


 • Michala

  To Honza: Tohle může napsat fakt jenom blbec. Jdi se podívat na Tomáše ve Světadílu nebo Kaplanovi, možná změníš názor.


 • H.T

  Myslim, ze Tomas uz davno dokazal, ze umi a Superstar jen pomohla k jeho objeveni. Takze mluvite-li o savkovitem typu, jedna se o pochvalu a jen vic takovych!


 • lili

  Chudáčku Honzo – masáž médií o rychlokvaškách ti vymyla mozeček


 • iveta

  Já osobně se těším i na nové začínající hvězdičky ,jako je Filip Kotek,myslím,že je to pracovitý kluk a,že o něm ještě uslyšíme


 • Alena

  Konečně zas jeden muzikál, který mě nadchnul se vším všudy. Po mírně rozpačitém začátku se představení zvrhlo v nádhernou záležitost pochopitelně se skvělou muzikou, ale taky výborně interpretovanou. Všichni účinkující zaslouží pochvalu, tak vyzdvihu jen pár z nich: Markéta Bednářová, Tomáš Trapl, Ondra Ruml :-).