Praha

Eva Olmerová ožije po dvaceti letech v novém muzikálu “Nezemřela jsem…”


Příběh plný bolesti, nešťastných lásek, velkého talentu i osobitého životního přístupu – takový bude dle slov producentů muzikál “Nezemřela jsem…” věnovaný Evě Olmerové, od jejíhož úmrtí letos v srpnu uplyne dvacet let. Premiéra představení věnovaného nejslavnější české jazzové zpěvačce a osobité šansoniérce je naplánována na 7. září 2013 v pražském Divadle v Dlouhé.

Promo fotografie k muzikálu

Promo fotografie k muzikálu

Do nastudování unikátního multižánrového představení se v těchto dnech pustila nezávislá divadelní společnost NaDřeň production, v jejíchž řadách se nacházejí skutečné muzikálové osobnosti. Kromě Tomáše Trapla, Tomáše Savky, Ondřeje Rumla, Ivany Jirešové, Petra Kutheila, Romana Tomeše, Michaely Zemánkové, Elišky Ochmanové nebo Leony Černé i autorka projektu a představitelka hlavní role Zuzana Offenbartl – Dovalová.

Všechny nás zaujal spletitý osud této významné umělkyně, který byl ovlivněný despotickými zásahy komunistické moci a fatálními milostnými kolizemi. Eva Olmerová však kromě svého nadání a hudební geniality zároveň udivovala okolí i originálním humorem. To vše chceme v našem představení obsáhnout,“ přibližuje autorka námět netradičního projektu.

Měření na kostýmy - Tomáš Savka

Měření na kostýmy - Tomáš Savka

Mladí umělci nechtějí vytvořit pouze další mnoha hudebně i obsahově podobných muzikálů, kterými je v posledních letech česká hudební scéna poseta. Hudbu k muzikálu napsal rockový zpěvák Viktor Dyk, o choreografii se postará Zuzana Pokorná. Scénu navrhne Martin Černý a kostýmy Denisa Dovalová.

Osud Evy Olmerové se pokusíme ztvárnit netradičním způsobem v duchu trendu tzv. „A New Musical“, neboli muzikálu, který se vrací ke své podstatě a zároveň je obohacen o moderní taneční a hudební prvky. Představení bude opravdu akční – živá hudba, žádné nahrané sbory, žádný halfplayback. I tímhle způsobem chceme oslovit další posluchače, především mladší generaci,“ doplňuje celkové pojetí producent muzikálu Petr Janeček.

Obsazení muzikálu “Nezemřela jsem…”

Eva – Zuzana Offenbartl Dovalová / Markéta Bednářová
Aida – Ivana Jirešová / Michaela Zemánková / Veronika Bošjaková
Otec – Tomáš Trapl / Petr Kutheil
Jan Dvořák – Tomáš Savka / Ondřej Ruml
Falout – Štěpán Klouček / Radim Pátek
Bachařka – Leona Černá / Renáta Podlipská
Vyšetřovatel – Filip Kotek / Roman Tomeš
Company – Jana Tesařová / Eliška Ochmanová / Barbora Nováková / Darina Kompušová / Jan Tenkrát / Petr Šudoma / Petr Ryšavý / David Bouša

Nadšení a elán autorky projektu a muzikálové zpěvačky Zuzany Offenbartl – Dovalové strhlo i řadu dalších známých jmen z divadelního i muzikálového světa. Netradičně do něj vstoupila například herečka Ivana Jirešová. „Do projektu mě nejdříve namočil můj muž Viktor Dyk. Pak z něj vystoupil a já zůstala. Zuzka mě svou energií přesvědčila, že to stojí za to. Navíc by mělo jít o jiný typ muzikálu, než je zvykem, což je zároveň i umělecká výzva,“ okomentovala své účinkování Ivana Jirešová.

První setkání herců v Divadle v Dlouhé

První setkání herců v Divadle v Dlouhé

Premiéra muzikálu „Nezemřela jsem… ze života Evy Olmerové“ se uskuteční v sobotu 7. září 2013 v Divadle v Dlouhé v Praze. Na programu je 30 exkluzivních představení. Vstupenky v cenách od 490 do 690 korun jsou již v prodeji v síti Ticket Portal a na webových stránkách divadla.

Foto © NaDřeň production


Aktuální zprávy
Muzikál Mauglí odehraje speciální představení (nejen) pro sluchově postižené
Aktuální zprávy
Prahu navštíví originální broadwayská produkce WEST SIDE STORY, oslaví 100. výročí jeho tvůrců
Praha
Odhalení hvězdy Lucie Bílé v Chodníku slávy Hudebního divadla Karlín (+ video)
 • Alea

  Myslím, že tohle představení může být docela vydařené a originální. A obsazení slibuje minimálně dobré pěvecké i herecké výkony, tak na to určitě vyrazím. :-) Konečně zase něco úplně jiného a s živou muzikou, těším se… :-)


 • Katka

  Taky se mi to líbí. Jednak Divadlo v Dlouhé, tam je parádní repertoár. A pak lidi: Viktor Dyk, Zuzka Dovalová, Míša Zemánková…to je taková rockoperní a tafantastická skupinka :-D


 • lili

  Těším se :-) Je fajn, že tam je netradiční směsice účinkujících. Může to být zajímavé a hlavně živá kapela dodá jedinečnou atmosféru.


 • Honza

  Jediné co mě na tom projektu děsí je právě obsazení třetřadejma provařenejma ksichtama ze Superstar savkovitého typu.


 • Luděk

  SVAKA JE DOBREJ blbe


 • Michala

  To Honza: Tohle může napsat fakt jenom blbec. Jdi se podívat na Tomáše ve Světadílu nebo Kaplanovi, možná změníš názor.


 • H.T

  Myslim, ze Tomas uz davno dokazal, ze umi a Superstar jen pomohla k jeho objeveni. Takze mluvite-li o savkovitem typu, jedna se o pochvalu a jen vic takovych!


 • lili

  Chudáčku Honzo – masáž médií o rychlokvaškách ti vymyla mozeček


 • iveta

  Já osobně se těším i na nové začínající hvězdičky ,jako je Filip Kotek,myslím,že je to pracovitý kluk a,že o něm ještě uslyšíme


 • Alena

  Konečně zas jeden muzikál, který mě nadchnul se vším všudy. Po mírně rozpačitém začátku se představení zvrhlo v nádhernou záležitost pochopitelně se skvělou muzikou, ale taky výborně interpretovanou. Všichni účinkující zaslouží pochvalu, tak vyzdvihu jen pár z nich: Markéta Bednářová, Tomáš Trapl, Ondra Ruml :-).